Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW2019_naglowek
EKONOMIKA SADOWNICTWA: Ceny owoców ziarnkowych

Cena jabłek przemysłowych 2018

zaba10
dołączył: 29.12.2006 19:31 wiadomości: 56
#56762
15.07.2018 11:03
zaba10

LENARCZYCE I OBRAZÓW POWIAT SANDOMIERZ OD PARU DNI 0.18GR NETTO

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#56768
15.07.2018 12:40
KORTEZO

U mnie 8 ton genevy rozkłada się, moge dać zdiecia, bo poprostu sie nie opłaca. To co na drzewie sprzedało sie o wiele drożej w porównaniu z rokiem poprzednim i jeszcze wczesniejszymcool...I nie mam zamiaru zbierać koleinych odmian...

Ja nie czuję sie bogatym sadownikiem, ale prawda jest, że bogaty to i pestki wyzbiera...To jest niesmacznie chwalenie sie, puszenie a na skupie sypanie przerywki za 14 gr...

cytuj
slawekbelfer
dołączył: 08.06.2010 22:09 wiadomości: 38
#56784
15.07.2018 18:47
slawekbelfer
Green25, 2018-07-05 19:47, napisał:

Nie chce nikogo straszyć ,ale patrząc  na to co wyrabia  przemysł przetwórczy  śmiem twierdzić że jest to  początek końca sadownictwa w Polsce . Jak nie będzie   zdecydowanej reakcji sadowników  to w bardzo ciemnych kolorach widzę dalsze funkcjonowanie w tej branży. Odnoszę wrażenie że komuś bardzo zależy aby Polska przestała produkować  owoce a zaczęła je kupować. Dodatkowo mamy  rządy nieudaczników od wielu lat ,zmieniają się tylko barwami  a  Polską wieś mają i  tak wszyscy w głębokim poważaniu . Rządy   "dobrej  zmiany" i szumnie zapowiadane   obowiązkowe  umowy  ,które miały ucywilizować  relacje  z przetwórstwem . I co z tego wyszło ? NIC. Stworzyli jakiegoś  gniota który  nie ma żadnej mocy prawnej . Przetwórcy gnoją porzeczkarzy już któryś z kolei rok  , wiśnia  szkoda gadać , malina tragedia , teraz zamierzają  za darmo dostać jabłko przemysłowe...Szykujcie się na  stolicę i  pod zakłady  bo większość z nas w przeciwnym wypadku zdechnie z głodu  niebawem a gospodarstwa pójdą pod "młotek" komornika.

Jest bardzo proste rozwiązanie. Mamy w naszym pięknym kraju ustawę o ochronie konkurencji i wolnego handlu. Każdy producent nie może sprzedawać swoich produktów poniżej kosztów produkcji czyli po cenach dampingowych. Dlaczego rolnikom pozwala się sprzedawać swoje produkty poniżej kosztów produkcji? Ministerstwo rolnictwa powinno w każdym roku ogłosić ile wynosi koszt produkcji poszczególnych płodów rolnych a odpowiednie służby powinny kontrolować czy handel nie odbywa się poniżej kosztów produkcji. Takie to proste, ale komuś zależy żeby było jak jest...

cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#56865
17.07.2018 08:02
aga10

Sypią debile  wczoraj okolice warki widziałem  dwa z czubem (grochu )0,140jasieniec

cytuj
kaktus
dołączył: 08.05.2012 08:57 wiadomości: 201
#56904
17.07.2018 21:45
kaktus

Nieogarniam, jak można w takiej cenie? Przecież tu niema żadnej ekonomicznej kalkulacji.

cytuj
Abukk
dołączył: 05.01.2010 23:35 wiadomości: 273
#56910
17.07.2018 22:54
Abukk

Kalkulacja jest prosta chociaż długofalowo zupełnie nie logiczna : pracownik zarobi na swoje utrzymanie, więc nie stracę resztek forsy z kieszeni.

Osobiście wybrałem wyjście trzecie, tj. przerzedzanie chemiczne i samodzielna korekta ręczna prosto na ziemię.

Problem jest taki, że na to rozwiązanie mogą sobie pozwolić tylko tacy "obszarnicy" jak Ja. 

Przepraszam, że tak trochę poza tematem, ale nie wiem jaka jest cena u nas, bo wiedzę na ten temat czerpie tylko od Was

Ten post 17.07.2018 23:03 edytował Abukk. Powód edycji: Edycja dodaje słowo tylko. Kiedy zniknie ten gupik jakim jest powód edycji .
cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#56938
18.07.2018 13:19
KORTEZO

Jeśli pracownik zbierze i zarobi na siebie, a sadownik na paliwo to żadnej kalkulacji tu nie ma, bo pracowni może coś innego robić np cięcie wilków, które tez powinno zmniejszyc ilość odpadu na jesieni...wożenie na skup 13gr czy 16 gr to besens bo ciągnik, dwókółka, skrzyniopalety, wózek tez sie nisczy... Ja sie własnie dziwię, że niektórzy sypią przerywkę, ale wychodzi, że to ci bogatsi robią...albo nie mają pieniedzy, bo nie wiem o co chodzi, a z reguły jak nie wiadomo to chodzi włąśnie o pieniądze...

cytuj
moniczka2124
dołączył: 06.06.2018 14:50 wiadomości: 33
#56952
18.07.2018 19:21
moniczka2124

Jakie ceny na skupach ?

cytuj
zaba10
dołączył: 29.12.2006 19:31 wiadomości: 56
#56961
18.07.2018 21:53
Slawko20
dołączył: 06.10.2014 13:14 wiadomości: 46
#56976
19.07.2018 08:32
Slawko20
KORTEZO, 2018-07-18 13:19, napisał:

Jeśli pracownik zbierze i zarobi na siebie, a sadownik na paliwo to żadnej kalkulacji tu nie ma, bo pracowni może coś innego robić np cięcie wilków, które tez powinno zmniejszyc ilość odpadu na jesieni...wożenie na skup 13gr czy 16 gr to besens bo ciągnik, dwókółka, skrzyniopalety, wózek tez sie nisczy... Ja sie własnie dziwię, że niektórzy sypią przerywkę, ale wychodzi, że to ci bogatsi robią...albo nie mają pieniedzy, bo nie wiem o co chodzi, a z reguły jak nie wiadomo to chodzi włąśnie o pieniądze...

Moim zdaniem takie bogactwo to jest pozorne. Co różni rolnika mającego 10ha i starą 60-tkę i rolnika mającego 10ha i New Hollanda za kilkaset tysi? Jednego z nich odwiedza komornik. Kredyty potrafią zmusić do niewolniczej pracy.

Ten post 19.07.2018 08:34 edytował Slawko20. Powód edycji: edycja.
cytuj
jonatansad
dołączył: 22.08.2010 18:12 wiadomości: 110
#56998
19.07.2018 21:55
jonatansad

na stronie igrit jest bardzo dużo ogłoszeń kupna jabłek przemysłowych ,co swiadczy o tym ze jest bardzo duże zapotrzebowanie na jabłka przemysłowe ,jak będziemy sprzdawać jabłek za 14gr ,czyli w cenie nie pokrywającej kosztów zbioru to cena nie wzrośnie  ,a może jeszcze spadnie ,dlatego należy zeby związek sadowników apelował do sadowników zeby  nie zbierali spadów .W gazecie hasło ogrodnicze jest informaja ze w niemczech i francji   jabłka przemysłowe są powyżej 1zł , a u nas co , 14 gr 

cytuj
ultracyd
dołączył: 03.09.2010 08:54 wiadomości: 120
#57006
20.07.2018 07:54
ultracyd

Gmina Wilków n. Wisłą 18 groszy.

Nikt o zdrowych zmysłach nie wozi po tej cenie.

cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#57011
20.07.2018 11:49
aga10

Zaczynają szukac jabłka przemysłowego, deserowe tylko do  konsumpcji a przemyslowe to dopiero  mozliwosci i może nie będzie strasznej tragedi

cytuj
Billo
dołączył: 18.05.2013 11:06 wiadomości: 115
#57012
20.07.2018 11:54
Billo

Moi sąsiedzi woza pozdrawiam ich oziemble

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57014
20.07.2018 13:30
KORTEZO

Z żoną zaczelismy zbierać przemysł, w trakcie zbierania zadzwoniłem na skup 15 gr natychmiast przestaliśmy zbierać, nazbieraliśmy 1,5 skrzyni i dalismy sobie spokój po kilku dniach wywaliłem te półtorej krzyni spowrotem do sadu...W sadzie tez są gdzie niegdzie wieksze kupki odpadu po sortowaniu jabłek w sadzie, na powiechrzni 0,5ha lezy około 8-10ton jabłka i gnije oto foty z za dwa tygodnie moge dac koleine, żebyscie zobaczeli stan rozkładu jabłek...Pracownik w tym roku podrożał nie opłaca sie tego zbierać za 15-20gr bo tyle bedzie kosztować zbiór i zawiezienie na skup, niewspominając jaki to wstyd wozić jabłko za taką cene...

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57015
20.07.2018 13:37
KORTEZO

Jak kto chce niech sam sobie to wyzbiera i przerobi na sok, juz przerabialiśmy zbieranie przemysłu za 15gr-20gr później jeszcze trzeba było dołożyc do tego , a każdy kto zbiera niech nie patrzy na sasiada że wyzbierał tylko na siebie i podejmie męską decyzje każda tona i wiecej zostawiona podrzewem  u każdego w skali kraju daje spory tonaż... 

cytuj
dragon
dołączył: 07.01.2007 06:04 wiadomości: 20
#57016
20.07.2018 13:55
dragon

Goownojady wożą i myślą, że zarobili ale to tylko pozorny zarobek .Jak to stare przysłowie mówi :"hytry trzy razy traci"(myślę, że w tym wypadku nawet więcej). Sypanie w tej cenie to raczej podcinanie gałęzi na której się siedzi. Mądrym inaczej i tak nie wytłumaczysz o co chodzi bo oni mają swoją logikę i nawet jak tłumaczyć takiemu "jak chłop krowie na rowie " to on i tak wiejski filozof swje wie.

Pozdrawiam "niesypiących".

cytuj
jerzy45
dołączył: 16.11.2014 22:16 wiadomości: 153
#57019
20.07.2018 14:58
jerzy45

Macie sad. W ciągu jednego dnia nazbieracie 10 ton. Wysypiecie po 20 gr. Daje o 2 000 zł. ...1000 idzie na zbieraczy. Ten 1000 pozostaje w twojej kieszeni.  Jest to myślenie pro ekonomiczne, czy anty ekonomiczne.  Za tego tysiaka możesz na cztery, pięć  dni  wynająć kwaterę nad Bałtykiem. Na rybkę dołożysz z zysku za jabłka deserowe...

Ten post 20.07.2018 14:59 edytował jerzy45. Powód edycji: bład.
cytuj
Slawko20
dołączył: 06.10.2014 13:14 wiadomości: 46
#57021
20.07.2018 16:55
Slawko20
jerzy45, 2018-07-20 14:58, napisał:

Macie sad. W ciągu jednego dnia nazbieracie 10 ton. Wysypiecie po 20 gr. Daje o 2 000 zł. ...1000 idzie na zbieraczy. Ten 1000 pozostaje w twojej kieszeni.  Jest to myślenie pro ekonomiczne, czy anty ekonomiczne.  Za tego tysiaka możesz na cztery, pięć  dni  wynająć kwaterę nad Bałtykiem. Na rybkę dołożysz z zysku za jabłka deserowe...

Tak to ci się skalkuluje gdy sad dostaniesz w spadku po sadowniku który miesiąc wcześniej nagle zmarł.

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57022
20.07.2018 18:02
KORTEZO
jerzy45, 2018-07-20 14:58, napisał:

Macie sad. W ciągu jednego dnia nazbieracie 10 ton. Wysypiecie po 20 gr. Daje o 2 000 zł. ...1000 idzie na zbieraczy. Ten 1000 pozostaje w twojej kieszeni.  Jest to myślenie pro ekonomiczne, czy anty ekonomiczne.  Za tego tysiaka możesz na cztery, pięć  dni  wynająć kwaterę nad Bałtykiem. Na rybkę dołożysz z zysku za jabłka deserowe...

Czyli kosztów produkcji już nie liczymy, pryskanie, koszenie, ciecie itp...na wakacje pojechać a w nastepnym roku kredyt na wznowienie produkcji...

cytuj
Tadeusz1
dołączył: 02.09.2010 21:06 wiadomości: 80
#57023
20.07.2018 18:07
Tadeusz1
ultracyd, 2018-07-20 07:54, napisał:

Gmina Wilków n. Wisłą 18 groszy.

Nikt o zdrowych zmysłach nie wozi po tej cenie.

Ten sam powiat Opole Lub. tylko gm Chodel ,a konkretnie miejscowość Granice 14 gr Na takim gównie taka różnica. 

cytuj
delikatess
dołączył: 08.03.2014 13:34 wiadomości: 102
#57032
20.07.2018 22:12
delikatess

jak  przemysł 14gr , to jabłko exportowe będie po 40 gr  , nie sprzedajmy spadów w tej cenie ,zostawmy je pod drzewami, nie zbierajmy

cytuj
MrDelan
dołączył: 11.04.2010 13:27 wiadomości: 294
#57037
20.07.2018 23:11
MrDelan
jerzy45, 2018-07-20 14:58, napisał:

Macie sad. W ciągu jednego dnia nazbieracie 10 ton. Wysypiecie po 20 gr. Daje o 2 000 zł. ...1000 idzie na zbieraczy. Ten 1000 pozostaje w twojej kieszeni.  Jest to myślenie pro ekonomiczne, czy anty ekonomiczne.  Za tego tysiaka możesz na cztery, pięć  dni  wynająć kwaterę nad Bałtykiem. Na rybkę dołożysz z zysku za jabłka deserowe...

tysiąc na zbieraczy i drugi tysiąc żeby obciąc coś do zbierania  czyli sadownik zostaje z gołą dupa ale ma zrobioną przerywke.

Ja tam stwierdzam że jak by nie liczyć minimum 30gr dopiero pokrywa koszty przerywki.

Jerzy ja nie wiem jak ty na te wakacje jeżdzisz jak ty tak liczysz że to swietna cena jest i tysiąc zostaje w kieszeni.

cytuj
dragon
dołączył: 07.01.2007 06:04 wiadomości: 20
#57038
20.07.2018 23:51
dragon

Jerzy45  Ty to jesteś ten włąśnie przykład wiejskiego filozofa o którym pisałem wcześniej. Takie wywody ekonomiczne  to przedszkole. Przeczytaj co napisał delikates i policz ile dostaniesz w doopę jak będą take ceny. Nisypanie przemysłu w takiej cenie to IWESTYCJA  w wyższą cenę jabłka deserowego. Jak będziecie wozić przemysł po 15gr to zakłady przetwórcze zrobią w tym roku kokosy na jabłku.  Chiny w tym roku to jest klucz do cen przemysłu.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cytuj
ultracyd
dołączył: 03.09.2010 08:54 wiadomości: 120
#57039
20.07.2018 23:59
ultracyd
jerzy45, 2018-07-20 14:58, napisał:

Macie sad. W ciągu jednego dnia nazbieracie 10 ton. Wysypiecie po 20 gr. Daje o 2 000 zł. ...1000 idzie na zbieraczy. Ten 1000 pozostaje w twojej kieszeni.  Jest to myślenie pro ekonomiczne, czy anty ekonomiczne.  Za tego tysiaka możesz na cztery, pięć  dni  wynająć kwaterę nad Bałtykiem. Na rybkę dołożysz z zysku za jabłka deserowe...

Panie Jerzy.. Pan tak na poważnie??

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57045
21.07.2018 11:49
KORTEZO

KUPNO z 2018-07-21 10:42cena:  0.60 zł kilogramtreść ogłoszenia: Kupię suchy przemysł. Najlepiej ilości cało samochodowe. Cena: 0,60 PLN/kg netto.ogłoszeniodawca:  Romanadres:  Grójecwojewództwo:  mazowieckietelefon:  +48 663 072 498

cytuj
MrDelan
dołączył: 11.04.2010 13:27 wiadomości: 294
#57046
21.07.2018 13:49
MrDelan
KORTEZO, 2018-07-21 11:49, napisał:

KUPNO z 2018-07-21 10:42cena:  0.60 zł kilogramtreść ogłoszenia: Kupię suchy przemysł. Najlepiej ilości cało samochodowe. Cena: 0,60 PLN/kg netto.ogłoszeniodawca:  Romanadres:  Grójecwojewództwo:  mazowieckietelefon:  +48 663 072 498

własnie wróciłem z sadu z przerywki na moje oko jak u każdego jest taki stan jak u mnie w sadzie to przemysłu prawie nie bedzie chyba że z braku koloru na 200 drzew przeciętych ze 4-6 jabłek aby po zwójce a grzyba  to chyba żeby znaleśc to trzeba by do lasu isc, więc wcale mnie ta cena nie dziwi bo nie ma przemysłu w sadach w tym roku.

Parcha jabłoni nie bardzo ujrzy nawet w sadach kiepsko chronionych.

Ten post 21.07.2018 13:50 edytował MrDelan. Powód edycji: dodano wpis.
cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#57058
21.07.2018 20:43
aga10

To zeszlorocznez z chłodni a macierzyński  0,  14 nadal oferta z dzisjaj

cytuj
zaba10
dołączył: 29.12.2006 19:31 wiadomości: 56
#57060
21.07.2018 21:51
zaba10

LENARCZYCE GMINA OBRAZÓW DZIŚ 0,16GR NETTO

cytuj
kryspin
dołączył: 04.03.2015 20:14 wiadomości: 12
#57073
22.07.2018 09:17
kryspin

Należy wprowadzić kary finansowe dla pseudosadowników sprzedających jabłko przemysłowe poniżej kosztów produkcji oraz kary dla przetwórców /np. nacjonalizacja zakładu/ kupujących te jabłka. Wprowadzenie odpowiedniej ustawy  to raptem 30-35 godzin i problem mamy z głowy. Pozdrawiam Kolegów. Ps. u mnie w sadach przerywka pod drzewami. 

cytuj
Stefek
dołączył: 29.12.2006 10:01 wiadomości: 56
#57075
22.07.2018 10:09
Stefek
jerzy45, 2018-07-20 14:58, napisał:

Macie sad. W ciągu jednego dnia nazbieracie 10 ton. Wysypiecie po 20 gr. Daje o 2 000 zł. ...1000 idzie na zbieraczy. Ten 1000 pozostaje w twojej kieszeni.  Jest to myślenie pro ekonomiczne, czy anty ekonomiczne.  Za tego tysiaka możesz na cztery, pięć  dni  wynająć kwaterę nad Bałtykiem. Na rybkę dołożysz z zysku za jabłka deserowe...

Jerzy policz jeszcze raz: 10 ton po 15 gr to 1500 zł.Aby nazbierać 10 ton to u mnie trzeba 10 zbieraczy po 120/dniówka a więc 1200. Faktycznie zostaje mi 300 zł na paliwo do ciągnika i na wszystkie inne koszty przy zbiorze i transporcie na skup. Kosztów produkcji przy jabłkach przemysłowych nigdy nie liczę.

cytuj
sadownik999
dołączył: 07.09.2014 11:02 wiadomości: 88
#57088
22.07.2018 12:39
sadownik999

Sadownicy muszą się zjednoczyć i nie zbierać jabłek w tej cenie ,to wtedy cena wzrośnie , bo jest bardzo bardzo duże zapotrzebowanie na jabłka przemysłowe , jak teraz zakłady chcą kupić od nas spady po 15gr ,to za ile będą kupować we wrześniu i pażdzierniku ,kiedy będzie dużo jabłek ,pewnie wtedy   będzie cena 5gr , zjednączmy sie i nie zbierajmy spadów , zostawmy je pod drzewami niech  zgniją . Ciekawe po ile będą od nas chciały kupic jabłka firmy epxortowe ,jak jest tak niska cena przemysłu , pewnie będa dawać 40 gr ,a może nawet będą prubować kupić po 35gr . 

cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#57126
23.07.2018 15:32
aga10

Moi sasiedzi upoceni głowy w dół i zapitala aż trzeszczy . A, biedni nie są 

cytuj
piter00100
dołączył: 14.07.2010 12:53 wiadomości: 120
#57127
23.07.2018 19:15
piter00100

Zimą tyle było mówione że nie będą brać przerywki bo pozostałości, a teraz ogłoszenia kupię każdą ilość przerywki ale za psie pieniądze.. (pozostałości już nie przeszkadzają?tongue-out) nóż w kieszeni się otwiera. 

Związek niech już opracowuje jakieś formy protestu bo na przełomie października/listopada ludzie będą sypać jak głupi za 10groszy...  

cytuj
Green25
dołączył: 19.04.2015 20:49 wiadomości: 512
#57132
23.07.2018 23:03
Green25
piter00100, 2018-07-23 19:15, napisał:

Zimą tyle było mówione że nie będą brać przerywki bo pozostałości, a teraz ogłoszenia kupię każdą ilość przerywki ale za psie pieniądze.. (pozostałości już nie przeszkadzają?tongue-out) nóż w kieszeni się otwiera. 

Związek niech już opracowuje jakieś formy protestu bo na przełomie października/listopada ludzie będą sypać jak głupi za 10groszy...  

Strajki muszą być TERAZ!!! ale również trakcie sezonu  i  powtarzane  w różnych formach do znudzenia . Porzeczka pozostawiona została na krzakach częściowo bo ograniczyli skup...dlaczego ? Dlatego że  zakłady  robią miejsce na koncentrat  jabłkowy ,powierzchnie  magazynowe  to nie gumka w gaciach  że można rozciągnąć . Są przesłanki że będzie  drogi  z  uwagi na rekordowo niskie zbiory jabłek w Chinach ,no i dodatkowo "wojna handlowa"  między CHRL  i USA  (cła) .Dlatego szykują  maksymalnie duzo miejsca . Wykorzystując  wyższe zbiory  jabłek i  swą przewagę  nad sadownikami będą "cisnąć" z  nas  ile wlezie  nie zważając na nic. Miejcie to na uwadze ,to jest rok  w którym można  ugrać wyższą cenę ,tylko trzeba walczyć o nią wszelakimi sposobami. Nie bądźmy ludźmi głupimi  ,wierzę że większość z nas ma głowę na karku  i wie  że służy nie tylko do jedzenia...

Ps.Zobaczcie sobie na różne  ogłoszenia ilu jest tych śmoczków  co chce wyrwać  za  kilkanaście groszy   obecnie przerywkę i przemysł letni...to  o czymś świadczy jest bardzo duże zapotrzebowanie  na surowiec w tym roku,tylko ludzie oddający postępują irracjonalnie...nie wiedzieć czemu.

Ten post 23.07.2018 23:21 edytował Green25. Powód edycji: c.
cytuj
Witek
dołączył: 03.01.2007 12:57 wiadomości: 30
#57136
24.07.2018 15:04
Witek

Tak czytam tematy o cenach, o tym żeby kontraktacje wprowadzić, strajki robić, protestować, wyrwać drzewa, że to przez tych albo tamtych, bo zakłady Niemcom sprzedali.......

Jeśli zakłady byłyby polskie, płaciłyby podobnie, trzeba być idiotą, żeby płacić więcej niż dostawca chce wziąć.  Dopóki bedą producenci akceptujący cenę ponizej kosztów produkcji, czy wręcz poniżej kosztów zbioru, dopóty zakłady takie ceny będą proponowały.

Rozwiązania są dwa albo nie będziemy się zgadzać na żenujące ceny i nie będziemy oddawać owoców, albo trzeba poczekać, aż część z nas wymrze lub zbankrutuje. W drugiej opcji jest szansa, że w tym czasie rynek zostanie opanowany przez kogoś innego.

cytuj
kaktus
dołączył: 08.05.2012 08:57 wiadomości: 201
#57138
24.07.2018 16:43
kaktus

U mnie leży dużo przerywki, trochę się krzywię jak widzę np. takiego Ligola, no ale nie zbieram i nie rozumiem tych co zbierają. Może jeśli macie sąsiadów którzy zbierają przejść się do nich i porozmawiać, spróbowac przekonać...

cytuj
PiotrB
dołączył: 07.10.2007 14:11 wiadomości: 30
#57141
24.07.2018 17:33
PiotrB

Zakłady Przetworcze pobrały dotacje z ARiMR na rozwój z warunkiem kontraktacji surowca. Mają umowy z pośrednikami realizującymi skup , a nie z rolnikami. To fikcyjne umowy niezgodne z wymaganiami przepisów. Powinno sie to sprawdzić, żeby była furtka prawna do nacisku rzadu na przetwornie.

Nikt nie ma koncepcji jak poprawić obecną sytuację rolników, poza apelami o wstrzymanie dostaw.

Pomysl Nikodema DyzmyD

cytuj
PiotrB
dołączył: 07.10.2007 14:11 wiadomości: 30
#57142
24.07.2018 17:40
PiotrB

Regionalna Agencja przyjmuje zgłoszenia od rolników ile mają jabłka przemyslowego i do kiedy moga go przetrzymać.

Negocjuje z Przetwórniami cene i ilości dostaw. Decyduje czy rolnik ma oddac czy zutylizować u siebie.

Z różnicy cen i rządowych dopłat ma fundusz na zapłatę za zutylizowane jabłko. Utrzymuje cenę na rozsądnym poziomie.

cytuj
Tadeusz1
dołączył: 02.09.2010 21:06 wiadomości: 80
#57162
25.07.2018 09:22
Tadeusz1
PiotrB, 2018-07-24 17:40, napisał:

Regionalna Agencja przyjmuje zgłoszenia od rolników ile mają jabłka przemyslowego i do kiedy moga go przetrzymać.

Negocjuje z Przetwórniami cene i ilości dostaw. Decyduje czy rolnik ma oddac czy zutylizować u siebie.

Z różnicy cen i rządowych dopłat ma fundusz na zapłatę za zutylizowane jabłko. Utrzymuje cenę na rozsądnym poziomie.

O jaką Regionalną Agencję chodzi ? Możesz podać kontakt tel. bądź stronę internetową gdzie taką informację znaleźć ?

cytuj
Green25
dołączył: 19.04.2015 20:49 wiadomości: 512
#57165
25.07.2018 11:02
Green25
Tadeusz1, 2018-07-25 09:22, napisał:
PiotrB, 2018-07-24 17:40, napisał:

Regionalna Agencja przyjmuje zgłoszenia od rolników ile mają jabłka przemyslowego i do kiedy moga go przetrzymać.

Negocjuje z Przetwórniami cene i ilości dostaw. Decyduje czy rolnik ma oddac czy zutylizować u siebie.

Z różnicy cen i rządowych dopłat ma fundusz na zapłatę za zutylizowane jabłko. Utrzymuje cenę na rozsądnym poziomie.

O jaką Regionalną Agencję chodzi ? Możesz podać kontakt tel. bądź stronę internetową gdzie taką informację znaleźć ?

Chodzi o ARiMR ,ale to jest tylko pomysł który zaproponował użytkownik PiotrB ,on po prostu tak to widzi aby w ten sposób to funkcjonowało...

cytuj
ultracyd
dołączył: 03.09.2010 08:54 wiadomości: 120
#57178
25.07.2018 22:16
ultracyd

Na skupie wisi informacja że skup jabłek przemysłowych od 30 lipca. Nie widzę żeby teraz ktoś coś woził. Chociaż u ludzi i u mnie pod drzewami leży warstwa co opadło po burzy.

cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#57180
26.07.2018 08:00
aga10

Wzorraj na spotkaniu w Grójcu Pan Suski na pytania miał tylko jedna odpowiedź za wszystko odpowiedzialny jest PSL i kropka. 

.  nikt nie może nic 

Unia czytaj Niemcy mogą wiecej w Polsce jak Polacy warto obejrzeć cale spotkanie na grojec 24

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57183
26.07.2018 11:46
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57184
26.07.2018 11:51
KORTEZO

Rozmawiałem z jednym znajomym co sypał przerywkę, nasypał cały samochód i dołozył do interesu 900zł, to jest naprawdę rewelacja sypać za 15gr a na koniec pozostanie sie z długiem.

cytuj
KORTEZO
dołączył: 30.09.2011 06:43 wiadomości: 221
#57186
26.07.2018 12:13
KORTEZO

Jeśli każdy by poświecił 10 ton przemysłu cena była by podskoczyła a tak na własne życzenie jest 15gr, ale nie szkoda było zostawić a teraz niedługo jabłko deserowe zamiast sprzedawać za 0,90gr bedzie po 40-60gr

cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#57189
26.07.2018 14:13
aga10

Macierzyński przemysł  o grosz w dół

cytuj
aga10
dołączył: 04.07.2014 20:28 wiadomości: 243
#57190
26.07.2018 14:15
aga10

Przerywka 0,15   przemysł 0,13 

cytuj
rafal123
dołączył: 28.03.2007 18:15 wiadomości: 76
#57194
26.07.2018 19:25
rafal123

Za 10 gr to chyba nikt nie sprzeda?

cytuj
RedMoster
dołączył: 24.07.2018 12:58 wiadomości: 9
#57198
27.07.2018 04:28
RedMoster

Gmina Belsk Duży cena na jednym skupię 18 gr a pięć kilometrów dalej cena 12 gr za jabłko przemysłowe z przerywki

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego jest taka różnie cenowa?

Ten post 27.07.2018 04:32 edytował RedMoster. Powód edycji: Uzupełnienie wypowiedzi .
cytuj
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram