Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Metalosate
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: Witek

user name
Imię i nazwisko:
Witold Gawron
Login:
Witek
Kiedy dołączył do portalu:
03.01.2007 12:57
Liczba wpisów na forum:
30
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1128

Ostatnie posty użytkownika

Przymrozki w Chinach 02.10.2018 16:17

No dobrze przyszedł czas kiedy już powinno być wiadomo, jakie straty w Chinach są, nie prognozowane a realne. Ktoś coś wie?

Cena jabłek przemysłowych 2018 27.09.2018 14:31

Zostaw drzewa w spokoju, one nic nie zawiniły, nie ma co ich tłuc. Nie rozumiem ludzi trzęsących zimowe odmiany we wrześniu, a potem zdziwienia, że następnego roku kiepskie owocowanie. A jakie ma być, skoro zawiązki kołkiem po łbie dostały? Poza tym może tak się zdażyć, że przed Wigilią wpadniesz na pomysł, żeby jednak pozbierać.

Wapno nie zaszkodzi, ale wstrzymałbym się z nim do przedwiośnia, przez zimę sad bedą nawiedzały lotne brygady celem utylizacji spadów i nawożenia gleby, jabłka przypudrowane wapnem mogą im nie smakować.

Cena jabłek przemysłowych 2018 20.09.2018 10:09

Pewnym info są mniejsze zbiory w Chinach, które powodują, że ceny surowca do produkcji soku zagęszczonego spokojnie mogą byc na poziomie cen zeszłorocznych, bądź wyższe, ale... no właśnie jak  są chętni do sypania za 15gr, to skończony kretyn płaciłby więcej.

Czy tylko produkujemy jabłko przemysłowe ? 10.09.2018 08:59

A może wbić sobie do głowy, żeby zacząć doceniać co się wyprodukowało,  że przemysł to nie odpad, tylko surowiec? Surowiec z którego jest uzyskiwany moszcz stanowiący podstawę chyba większości soków owocowych. To trochę jakby ropę naftową nazywać zanieczyszczeniem. Odpadem jest przerywka w środku sezonu ochrony, odpadem są nadgniłe lub zgniłe jabłka, które powinny trafić na kompost, a nie na przetwórnię, żeby nie truć ludzi, natomiast na skup powinny trafiać właśnie jabłka pełnowartosciowe tyle, że ubogie na urodzie.  Tylko niestety za takie powinna być też inna cena.

Czy tylko produkujemy jabłko przemysłowe ? 10.09.2018 07:39

Zauważ, że tematy o parchu jabłoni czy owocówce jabłkóweczce też są, powiedzmy, symboliczne od jakiegoś czasu. Niby dwa najważniejsze zagrożenia w uprawie przestały być istotne? Nie, niektóre tematy zaczęły być tajne/poufne, po okresie radosnego i bezinteresownego dzielenia się wiedzą i informacjami na forum, powoli przechodzimy do standardu panującego od dziesięcioleci w realu :

-Czym pryskasz?

-Ślęzą.

Przemysł to bezpieczny temat (bo nikt kartonów na eksport ani kupca nie podbierze) , a i popłakać, jakie to biedne misie jesteśmy, można.

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram