Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: Green25

user name
Imię i nazwisko:
Anatol Zajcew
Login:
Green25
Kiedy dołączył do portalu:
19.04.2015 20:49
Liczba wpisów na forum:
531
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
363
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
5902

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2019 / 2020 12.02.2020 07:38
zbig63, 2020-02-10 21:47, napisał:

obys sie skupczyku mylił !!pogoda moze  załatwić cene owocow i jabłek tez!mrozy jeszcze mogą nadejsc ,przymrozki wiosenne zniszczyc kwiaty  no i polowa sadownikow nie ma kasy na ochronę  bo długi ?.A jak bedzie wszytko okey to jeszcze moze byc roznie .moze sie w Chinach i europie zach nie urodzic i cena bedzie oplacalna.prorokowanie ze cena bedzie niska i nieopłacalna produkcja jest teraz nie na miejscu.

Dlatego też wyraźnie napisałem że owszem cena  na jabłka  będzie ,ale tylko w latach klęskowych. Innymi słowy cenę będzie ustalala pogoda,dobre czasy są już za nami, a odwrotu trendu raczej na horyzoncie nie widać.Mozna sobie zaklinać rzeczywistość mówiąc o podboju Azji i Afryki naszymi  jabłkami ,ale to jest kropla w morzu . Olbrzymi klient w postaci Rosji który zapewniał stabilność rynku  już nie  wróci ,a sadów  zbyt wiele  nie ubyło.Mało tego... można nawet powiedzieć że przybywa bo likwidowane są stare kwatery i w ich miejsce sadzone są  nowe  "perspektywiczne" odmiany , nawadniane , na karłowych  podkładkach czyli bardziej wydajne. 

Cena jabłek przemysłowych 2019 / 2020 09.02.2020 17:54

Wszystkim  maruderom  niezadowolonym z aktualnej ceny przemysłu proponuję nacieszyć oko tą stawką jaka jest obecnie bo w sezonie  2020/2021 (o ile nie przemrozi)  w takich pieniądzach bedą kupowane jabłka deserowe mniej porządanych na rynku odmian . Przemysł będzie bezcenny...Na takie scenariusze trzeba się przygotować w przyszłych latach. Czy ktoś sobie życzy tego czy nie tak będzie w najbliższym czasie  wyglądał handel jabłkami. Tylko w latach klęskowych  będzie można rozmawiać o opłacalnej  produkcji.Pozdrawiam.

Dopłaty do karczowania sadu 30.06.2019 13:37

Przystaje na te "belgijskie"  warunki bez  wahania i  mogę  nawet jutro ostrzyć łańcuch  do pewnej Japońskiej piły.  Zasadzę las i  pożegnam się z chęcią  z tym biznesem . Człowiek tak  w tym tkwi  bo niby trudno sie pożegnać  z branżą  w której się na przykład kształcił , ukończył  uczelnię  w tym kierunku , coś zainwestował... ale  "Belgiskie  warunki"  bez najmniejszego  wahania   skusiły by mnie do zaniechania  produkcji owoców.

Różnice przemrożeń. 17.06.2019 09:53

Po pierwsze kwiaty są odporniejsze niż zawiązki ,po drugie różna jest odporność zarówno gatunkowa jak również odmianowa.Trzecia rzecz (przynajmniej u mnie tak było) jabłonie doszczętnie zmarzły bo było to krótko po kwitnieniu a truskawki w ogródku częściowo ocalały.Powód ocalenia truskawek jest taki że truskawka w odróżnieniu od jabłoni ma stopniowe kwitnienie i pierwsze (najmocniejsze kwiaty) przemarzły ,ale było jeszcze sporo kwiatków które dosłownie ledwo co wyglądały z ziemi .Te kwiaty były w tak wczesnym stadium rozwoju że ocalały.

Cena czarnej porzeczki 2019 15.06.2019 13:59
sadownyk, 2019-06-15 12:24, napisał:

Przy tym co zostalo owocow na krzakach to 2 zl, a wzgledem ilosci opuszczonych plantacji  3 zl zobaczymy co psietwórcy na to bo za agrest nie placa tylko biorą

Słońce i afrykańska temperatura widzę że ma  negatywny wpływ nie tylko na rośliny ale i  na  ludzi...Błagam trochę więcej powagi...Koncert życzeń i opowiadania farmazonów 2019 rozpoczęty. Ciekawe ile  podstron  niezwykle  rzeczowej  dyskusji będzie  w tym roku  naprodukowane :) W minionych latach  wątek  "ceny czarnej porzeczki "  bił rekordy  jeśli chodzi o ilość wpisów :) To mój pierwszy i ostatni wpis w tym wątku w 2019 roku...

Ps. Mam kiepskie informacje...optymiści  będą chyba niestety zawiedzeni.

Ostatnie komentarze użytkownika

Australia: Spłonęły sady 08.01.2020 07:00
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać żeś jest polny.
ZSRP popiera protest rolników z Francji i Niemiec 30.11.2019 18:54
Spokojnie...myślę że wielkiej rewolucji nie będzie ,Polska jest dość wartościowym "graczem" w regionie . Także wielkiej ekspansji bym się nie spodziewał...
ZSRP popiera protest rolników z Francji i Niemiec 30.11.2019 18:28
Wierzę w roztropność niezawisłych sądów , a firmy które mają zapęd do dochodzenia roszczeń dla byle powodu niech szukają w takim razie szczęścia w innych rejonach świata .Przyznaję rację że pracownicy sezonowi to jedna wielka niewiadoma , ale niestety ewentualność nie zorganizowania zaplecza pracowników jest wpisane ryzyko danej produkcji.
ZSRP popiera protest rolników z Francji i Niemiec 30.11.2019 16:32
Drogi Panie pilsner...umowa ma to do siebie że obydwie strony ustalają pewne warunki i godzą się na nie lub nie...Jeśli warunki umowy przewidują sankcje finansowe z uwagi na niedotrzymanie zobowiązań spowodowanych tzw. "siłą wyższą" czyli warunkami atmosferycznymi , należy się po prostu zastanowić wtedy nad zasadnością podpisywania kontraktu z owym podmiotem .
Pomoc suszowa: O co mogą ubiegać się sadownicy ? 20.08.2019 07:37
Bardzo mocno rozbuchany jest ostatnio temat suszy i pomocy ministerstwa , tylko jakby w zapomnienie poszło że wiosenne przymrozki w wielu gospodarstwach sadowniczych pozbawiły plonu nawet blisko 100%.Takie odnoszę wrażenie , bo kompletnie się o tym nie mówi , tylko susza,susza... Może czas i pora aby ZSRP przypomniało jaśnie czcigodnym z Ministerstwa Rolnictwa o tym fakcie bo może się okazać ze rolnicy dostaną suszowe a sadownicy którzy w tym roku nie mają kompletnie owoców zostaną na lodzie.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram