Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Corto
2019_BASF

Profil użytkownika: Green25

user name
Imię i nazwisko:
Anatol Zajcew
Login:
Green25
Kiedy dołączył do portalu:
19.04.2015 20:49
Liczba wpisów na forum:
518
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
311
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
2
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
5033

Ostatnie posty użytkownika

Szykujmy się na armagedon 26.02.2019 10:55

Mróz na przedwiośniu i pprzymrozki wiosenne to nie armagedon tylko zbawienna aura.Dziwnie to brzmi ale takich wspaniałych czasów  doczekaliśmy że to właśnie "normalny" rok jest klęską i przekleństwem. 

Zapąkowanie jabłoni 2018/19 10.01.2019 20:22
rodecro, 2019-01-10 19:11, napisał:

To zalezy kim jest bo jesli producentem drzewek to proponuje wyrwanie wszystkich polkarlowatych drzewek, a na to miejsce zasadzenie drzewek karlowatych ;-)

Jeśli masz na to  czas  to prześledź sobie  moje  wszystkie  posty  i będziesz miał wtedy jasność  czy jestem sadownikiem , szkółkarzem a może nawet przetwórcą ? . Przedstawiam sytuację jak to wygląda w moim sadzie  gdzie  mam zarówno  stare nasadzenia jak również nowsze.Podobnie to wygląda u moich znajomych  którzy  również  zajmują się tym fachem.@Zbyszek124  o cenach  nie rozmawiamy , choć skoro   wywołałeś mnie do tablicy to  jeśli chodzi o moje osobiste zdanie  na ten temat, w produkcji jabłek czekają na nas nowe wyzwania  i raczej będzie coraz trudniej  coś sprzedać  w rozsądnych cenach. Jesli chodzi o przyszły sezon to  jabłek  nawet przy  sprzyjającej  pogodzie będzie zdecydowanie mniej . Na pewno  kończy się era jabłek ze zwykłej chłodni  bo jędrność jabłek odgrywa obecnie kluczową rolę  aby uzyskać  jako takie pieniądze  za towar . Jak również  odmiany którymi dysponujemy...Zamknięcie rynku Rosyjskiego  spowodowało że musimy konkurować  jakością  z  jabłkami  z Europy  Zachodniej , dlatego trzeba przyzwyczaić  się  do tego że ten handel  inaczej  będzie wyglądał.

Zapąkowanie jabłoni 2018/19 10.01.2019 14:06

Sprawa jest bardzo prosta, na wszystkich półkarłowych  podkładkach  z naciskiem na Jonagoldy ,Grloster, Ligol   pąków kwiatowych prawie nie ma ,  na Szampionie umiarkowanie , Idared różnie. W sadach  na podkładkach  karłowych  , zadbanych  zapąkowanie jest  na normalnym  poziomie , podobnie jak co roku  nie zaleznie od odmiany.

Cena jabłek przemysłowych 2018 08.01.2019 16:57

Ta cena 30 groszy to nie jest cena za "zwykły przemysł" na koncentrat ,tylko za przebrane 100 % zdrowe jabłka szykowane w skrzyniach na soki NFC.To nie jest cena za "luz" ładowany na zestawy

Cena jabłek przemysłowych 2018 07.01.2019 17:54

W jakiej  cenie jest obecnie u was  zwykły przemysł  sypany luzem ,nie jakieś tam   jabłuszka w szkrzyniach   z podziałem na poszczególne odmiany i inne cuda na kiju. Pytam o narmalny przemysł  z przeznaczeniem na koncentrat.

Ostatnie komentarze użytkownika

Po przymrozku, po czereśniach... 17.04.2019 18:13
Faktycznie "banany z kopca" w tym roku w sklepach osiągają ceny cytrusów;),ale myśle że jedna jaskółka wiosny nie czyni,tak więc nie proponuje nikomu podejmować decyzji życiowych pod wpływem emocji :) bo ziemniaki często bywały nie drogie:) Ps. Ja ziemnioki kupuję bezpośrednio od producenta i na szczęście płacę zdecydowanie mniej
Rosja: Zniszczono 150 ton jabłek 16.04.2019 14:05
Zgadza się...na tego rodzaju sprawy car Wladimir Wladimirowicz jest wyjątkowo wyczulony i będzie się starał wyartykułować to z kilkukrotnie większą siłą.Myślę że to dopiero "przedsmak" innych niespodziewanek
Zarudzki: Trwają prace nad utworzeniem Krajowej Grupy Spożywczej 14.04.2019 17:51
Tu się akurat mylisz ,bo w Ewro Sajuzie stosowane były jeszcze całkiem niedawno sprawdzone socjalistyczne techniki regulacji rynku :) Jak niby można było nazwać tzw. kwoty mleczne? Fakt faktem że podziałało , mleko było drogie w owych czasach.Kiedyś pod NEWS-em dotyczącym programu likwidacji sadów nektarynowych w Hiszpanii i rekompensat jakie mają uzyskać tamtejsi sadownicy zabrałem głos :) W bardzo dużym skrócie wyraziłem swą opinię że może i u nas warto by pomyśleć o tym i prowadzić na ten temat rozmowy gdzieś na szczeblu europejskim. Nie che już mówić jak zostałem złajany przez samych sadowników za to że popieram taką inicjatywę.Czy taki mechanizm by pomógł ? Na dwoje babka wróżyła...ale warto by było spróbować ,zawsze to lepsze niż stać z założonymi rękoma i oczekiwać na cud. Ciągle się słyszy że trzeba szukać "nowych rynków zbytu" ale nic się nie robi w tym kierunku aby zmniejszyć produkcję. Niedługo będziemy robić kampanie promocyjne na kole podbiegunowym , bo rynki zarówno bliższe jak i dalsze są wystarczająco nasycone jabłkiem.
Zarudzki: Trwają prace nad utworzeniem Krajowej Grupy Spożywczej 14.04.2019 14:15
...a ja się tylko zapytam , gdzie jest administrator? Faktem jest że Panowie dobrze się dobrali i są w swoim żywiole a debata polityczna PSLvsPiS calkiem zgrabnie im wychodzi ale odnoszę wrażenie że chyba troszkę Szanowni odbiegliście od tematu :) Jak chcecie Panowie wymienić swoje zdania na temat obsługi naziemnej lotniska oraz fatalnych warunków pracy i głodowych wynagrodzeń pracowników oświaty to proponuję założyć odrębny temat :)
Powrót do przeszłości 2019 > 2009 30.03.2019 10:23
artemida , absolutnie nie zarzucam nikomu z bohaterów tego archiwalnego materiału że ich wizje się nie sprawdziły. Napisałem to w ramach takiej refleksji :)
2019_Yara_wiosna

Ostatnio na forum

instagram
2019_04_01_Dj_stopka