Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Topper
2019_Arysta_Plantivax_2_lato
EKONOMIKA SADOWNICTWA: Ceny owoców jagodowych

Cena maliny 2017

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49116
17.08.2017 22:13
Zodiak

A do tego okolice Pruchnika  3.8 zł PW  i ogrodniki  w gumofilcach przynoszą po 2-3 paltony i mówią "Dobre i to Tego w chaupi nie wysiedzisz nawet po 1zł by oddali" wiec jak tu może byc dobra cena jak taki jede z drugi i tak odda swoją bezcenną puple by mieć na piwo 

pablo2631
dołączył: 18.07.2016 18:47 wiadomości: 7
#49129
18.08.2017 10:47
pablo2631

Okolice Krasnika cena maliny bez klas 3.9zł/kg

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#49133
18.08.2017 15:18
TOMIK1
Zodiak, 2017-08-17 22:13, napisał:

A do tego okolice Pruchnika  3.8 zł PW  i ogrodniki  w gumofilcach przynoszą po 2-3 paltony i mówią "Dobre i to Tego w chaupi nie wysiedzisz nawet po 1zł by oddali" wiec jak tu może byc dobra cena jak taki jede z drugi i tak odda swoją bezcenną puple by mieć na piwo 

dla działkowców co mają zagonek to cena 4zł jest dobra, dadzą trochę obernika, poleją wodą, oberwią sami bez kosztów. U mnie  w okolicy 2 lata temu gdy cena była 10zł/kg posadzi malinę nawet najwięksi lenie i teraz rwią co 3 dni po kilka kilko i na piwo wystarczy.

herflik312
dołączył: 05.07.2017 17:49 wiadomości: 103
#49139
18.08.2017 21:19
herflik312

Lst Bełżyce

Pierwsza klasa 4.4 zł

Druga 4.2 zł

Coś drgnęło ale przy tym nawale maliny cena powinna być co najmniej 2 zł wyżej.

W mojej okolicy coraz więcej usychających plantacji głównie polany, polka też nie najlepiej wygląda, jedynie polesie jakoś sie trzyma.

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#49169
19.08.2017 19:32
TOMIK1

okolice Lipska 4,4 zł /kg

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#49183
19.08.2017 20:54
przedziorek
Zodiak, 2017-08-17 22:13, napisał:

A do tego okolice Pruchnika  3.8 zł PW  i ogrodniki  w gumofilcach przynoszą po 2-3 paltony i mówią "Dobre i to Tego w chaupi nie wysiedzisz nawet po 1zł by oddali" wiec jak tu może byc dobra cena jak taki jede z drugi i tak odda swoją bezcenną puple by mieć na piwo 

ale masz do nich jakies pretensje czy zle zrozumialem? Przeciez kazdemu wolno sadzic co chce, kiedy chce i ile chce. Chce to zrywa, nie to nie. Szacunek ze nie kradna.

Ten post 19.08.2017 20:55 edytował przedziorek. Powód edycji: kiedy usuniecie ten glupi powod edycji?.
tomer6
dołączył: 01.08.2012 20:57 wiadomości: 52
#49193
19.08.2017 22:12
tomer6

Potok Wielki 4,0 i 4,2 Skrzyński

Ten post 19.08.2017 22:21 edytował tomer6. Powód edycji: ZŁA CENA.
bogdan445
dołączył: 04.08.2016 18:24 wiadomości: 10
#49200
20.08.2017 10:25
bogdan445

Okolice Zwolenia

I 4,7 zł/kg

II 3,6 zł/kg

Agnieszkaaa
dołączył: 20.08.2017 15:02 wiadomości: 1
#49204
20.08.2017 15:04
Agnieszkaaa

A gdzie dokładnie taka cena koło Zwolenia.Z góry dziękuję za odpowiedż

abizmc93
dołączył: 09.08.2016 19:10 wiadomości: 25
#49226
21.08.2017 12:19
abizmc93

Zawalów - powiat zamojskiPW 3,80 zł w sobotę 19.08.2017

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49227
21.08.2017 12:25
Zodiak
przedziorek, 2017-08-19 20:54, napisał:
Zodiak, 2017-08-17 22:13, napisał:

A do tego okolice Pruchnika  3.8 zł PW  i ogrodniki  w gumofilcach przynoszą po 2-3 paltony i mówią "Dobre i to Tego w chaupi nie wysiedzisz nawet po 1zł by oddali" wiec jak tu może byc dobra cena jak taki jede z drugi i tak odda swoją bezcenną puple by mieć na piwo 

ale masz do nich jakies pretensje czy zle zrozumialem? Przeciez kazdemu wolno sadzic co chce, kiedy chce i ile chce. Chce to zrywa, nie to nie. Szacunek ze nie kradna.

Abslutnie nie mam do nikogo pretensji!!! poprostu szkoda mi ludzi ktorzy posiadaja dóze plantacje  maja spore nakłady jak i wkładają mnóstwo pracy w plantacje by oddać że tak powiem dobry jakościowo towar a taki ogrodnik co wykopał kwiatki i posadził 5ar maliny zrobi na tym kase oczywiscie nie nawodni nie da grama nawozu bo twierdzi ze to są koszta a po zatym śmieje sie pod skupem ze ludziom hektary wysuszyło a go to nie obchodzi że susza bo i tak pobiera 500+ lub inne zapomogi i jeszcze wegiel na zime dostanie 

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49228
21.08.2017 12:42
Zodiak

Okolice pruchnika 3.8zł PW

tomaszn1
dołączył: 02.08.2017 17:58 wiadomości: 43
#49231
21.08.2017 17:46
tomaszn1

Lubartów ,Leonów 4,7 n

Alesmor
dołączył: 04.07.2017 08:41 wiadomości: 5
#49232
21.08.2017 18:20
Alesmor

Zmowa cenowa ...maliny nie ma i ceny nie ma .... pier......e o malinie z Ukrainy...propaganda i zlodziejstwo...cena 4.30 za extra...żałosne ...zamrożą zapakują i sprzedają z 10 krotną przebitką...jak tu kur...a żyć w tym kraju...śmieją się z nas niemcy i producenci z innych krajów..mając takiego sąsiada jak Rosja która zabrała by wszystko prosto od producenta to dajemy zarobić bandzie złodzieji ..pięknie nazywanych pośrednikami...a sami dostajemy 1 euro za kilogram ..minus rwacz i koszty produkcji i zostaje..h.j...Pozdrawiam producentów maliny...

herflik312
dołączył: 05.07.2017 17:49 wiadomości: 103
#49236
21.08.2017 20:09
herflik312

LST Bełżyce 21.08.2017

4.5 zł jedynka

4.3 zł druga

Po chłodnej i deszczowej niedzieli maliny mało,a do tego prawie połowa na drugą klasę bo mokra i pleśnieje.

tomaszw
dołączył: 12.08.2008 09:05 wiadomości: 675
#49240
21.08.2017 23:07
tomaszw
Alesmor, 2017-08-21 18:20, napisał:

Zmowa cenowa ...maliny nie ma i ceny nie ma .... pier......e o malinie z Ukrainy...propaganda i zlodziejstwo...cena 4.30 za extra...żałosne ...zamrożą zapakują i sprzedają z 10 krotną przebitką...jak tu kur...a żyć w tym kraju...śmieją się z nas niemcy i producenci z innych krajów..mając takiego sąsiada jak Rosja która zabrała by wszystko prosto od producenta to dajemy zarobić bandzie złodzieji ..pięknie nazywanych pośrednikami...a sami dostajemy 1 euro za kilogram ..minus rwacz i koszty produkcji i zostaje..h.j...Pozdrawiam producentów maliny...

Amen.

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#49248
22.08.2017 08:28
przedziorek
Alesmor, 2017-08-21 18:20, napisał:

Zmowa cenowa ...maliny nie ma i ceny nie ma .... pier......e o malinie z Ukrainy...propaganda i zlodziejstwo...cena 4.30 za extra...żałosne ...zamrożą zapakują i sprzedają z 10 krotną przebitką...jak tu kur...a żyć w tym kraju...śmieją się z nas niemcy i producenci z innych krajów..mając takiego sąsiada jak Rosja która zabrała by wszystko prosto od producenta to dajemy zarobić bandzie złodzieji ..pięknie nazywanych pośrednikami...a sami dostajemy 1 euro za kilogram ..minus rwacz i koszty produkcji i zostaje..h.j...Pozdrawiam producentów maliny...

kaze ci ktos to trzymac?! W akcie urodzenia masz wpisane ze nalezy ci sie wysoka cena malin jak psu buda? Nie chcesz - zlikwiduj i nie marudz. Zazdroscisz? Bierz kredyt buduj mroznie i sprzedawaj z "10 krotną przebitką". Przeciez szybko splacisz kredyt jak bedziesz mial "10 krotną przebitką" wiec ryzyko zadne.

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#49249
22.08.2017 08:33
freestyler46

Przedziorek masz jakis problem ze soba jak czytam Twoje wpisy, albo posiadasz skup ew. przetwornie i pier*olisz takie glupoty, albo jestes zwyklym dziadem lesnym co nie szanuje swojej pracy. Do wszystkich masz jakies pretensje tylko nie do skupczykow. 

Ten post 22.08.2017 08:35 edytował freestyler46. Powód edycji: Bo lubie sobie edytowac.
przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#49255
22.08.2017 12:14
przedziorek

wlasnie ja zadnego problemu nie mam tylko smieje sie z was :) nie oplacala mi sie czarna porzeczka to wiekszosc skasowalem i proste, nie lamentowalem tutaj na ceny. Ale do tego trzeba dorosnac, niektorym to zajmuje cale zycie. Nieustanne pretensje do calego swiata i roszczenia ze cena ma byc taka i koniec. Rozwiazanie waszych problemow jest proste - opisalem je wyzej.

P.S. Sam mam maline, moge ci udowodnic jak chcesz na priv. Kazdy sobie indywidualnie ocenia co mu sie oplaca i kiedy. Ja jak mi sie nie oplaca to nie robie, proste.

tomer6
dołączył: 01.08.2012 20:57 wiadomości: 52
#49256
22.08.2017 12:28
tomer6

Witam Potok Wielki 4,0 jedna klasa a jak u was

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#49257
22.08.2017 12:35
freestyler46

@przedziorek teraz bardzo fajnie rozwinales mysl. Zgadzam sie z Toba. Żółkiewka 4 zl + vat bez klas. 

Alesmor
dołączył: 04.07.2017 08:41 wiadomości: 5
#49262
22.08.2017 13:49
Alesmor

POST USUNIĘTY

Ten post 22.08.2017 23:25 usunął hanat. Powód usunięcia: wulgaryzmy.
tomaszn1
dołączył: 02.08.2017 17:58 wiadomości: 43
#49266
22.08.2017 15:56
tomaszn1

co do maliny z Ukrainy to nie pierdo... tylko prawda  i żadna propaganda , bo na chłodni sam widzę tiry z Ukrainy

a to że zmowa cenowa to co innego, maliny bedzie dużo mniej, a płacić za dużo nie chcą. Cena pewnie podskoczy

bo jest zapotrzebowanie na towar mimo dostaw z UA

Cena z wczoraj 4,8 n

dido1974
dołączył: 08.05.2012 11:51 wiadomości: 379
#49268
22.08.2017 19:02
dido1974

Dziś 3,9 zł bez klas jak idzie w przyszłym tygodniu ma minąć 4 zł  Podkarpacie- łańcut  ,  mam Polesie w tym roku bardzo ładna malina w porównaniu do Polki to cudo ...

Przemas
dołączył: 02.06.2014 12:02 wiadomości: 496
#49269
22.08.2017 19:18
Przemas

Okolice Kraśnika: PW 4zł, I klasa 4,2 zł, extra 4,5 zł.

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#49272
22.08.2017 20:47
przedziorek
Alesmor, 2017-08-22 13:49, napisał:

wulgaryzmy

poziom nienawisci i braku kultury zostal przekroczony. Prosze o bana dla tego uzytkownika za wyzwiska. Merytorycznej dyskusji zero, prawie same obelgi.

Ten post 22.08.2017 23:29 moderował hanat. Powód moderacji: wulgaryzmy.
Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49275
22.08.2017 21:12
Zodiak

Okolice Pruchnika 3.8zł PW ale jest ( MOWA ) że do końca tygodnia cena ma przekroczyć 4zł 

PLANTATOR777
dołączył: 12.09.2014 14:24 wiadomości: 35
#49278
22.08.2017 22:18
PLANTATOR777

Skup Makowisko okolice Jarosławia 4zł + VAT

Alesmor
dołączył: 04.07.2017 08:41 wiadomości: 5
#49279
22.08.2017 22:36
Alesmor

Przygotowanie plantacji pod nasadzenia ..zakup sadzonek najlepiej prosto od producenta , jeżeli nie to ze szkólek kwalifikowanych..nawodnienie i inne sprawy związane z założeniem plantacji..gdy  to jest zrobione wiadomo nawożenie i ochrona roślin..Wiąże się to z dużymi kosztami .....Przychodzi czas zbioru i co... dostajemy cenę 4 zł a taki pan jak ,,przedziorek'' pisze wszystko jest Ok...a jak wam nie pasuje to ,,rabarbaru'' możecie sobie  posadzić.......Pozdrawiam producentów maliny .......

                                              jak kolega chce to może bez wulgaryzmów :)

Ten post 22.08.2017 23:31 moderował hanat. Powód moderacji: informacja.
przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#49281
22.08.2017 23:29
przedziorek
Alesmor, 2017-08-22 22:36, napisał:

Przygotowanie plantacji pod nasadzenia ..zakup sadzonek najlepiej prosto od producenta , jeżeli nie to ze szkólek kwalifikowanych..nawodnienie i inne sprawy związane z założeniem plantacji..gdy  to jest zrobione wiadomo nawożenie i ochrona roślin..Wiąże się to z dużymi kosztami .....Przychodzi czas zbioru i co... dostajemy cenę 4 zł a taki pan jak ,,przedziorek'' pisze wszystko jest Ok...a jak wam nie pasuje to ,,rabarbaru'' możecie sobie  posadzić.......Pozdrawiam producentów maliny .......

nie mam 50 lat ale jestem juz w takim wieku ze wiem jak dziala swiat i nic nikomu sie nie nalezy jak psu buda. Jesli tego nie zrozumiesz to bedzie ci ciezko fizycznie a zwlaszcza psychicznie. Masz myslenie wybitnie roszczeniowe, mocno popularne dla ludzi urodzonych w PRLu zwlaszcza w poczatku PRLu. Mozesz wierzyc lub nie ale ja sie smieje czytajac twoje posty :)

Okolice Janowa Lub - cena 4,1zł pw

herflik312
dołączył: 05.07.2017 17:49 wiadomości: 103
#49286
23.08.2017 07:27
herflik312
przedziorek, 2017-08-22 23:29, napisał:
Alesmor, 2017-08-22 22:36, napisał:

Przygotowanie plantacji pod nasadzenia ..zakup sadzonek najlepiej prosto od producenta , jeżeli nie to ze szkólek kwalifikowanych..nawodnienie i inne sprawy związane z założeniem plantacji..gdy  to jest zrobione wiadomo nawożenie i ochrona roślin..Wiąże się to z dużymi kosztami .....Przychodzi czas zbioru i co... dostajemy cenę 4 zł a taki pan jak ,,przedziorek'' pisze wszystko jest Ok...a jak wam nie pasuje to ,,rabarbaru'' możecie sobie  posadzić.......Pozdrawiam producentów maliny .......

nie mam 50 lat ale jestem juz w takim wieku ze wiem jak dziala swiat i nic nikomu sie nie nalezy jak psu buda. Jesli tego nie zrozumiesz to bedzie ci ciezko fizycznie a zwlaszcza psychicznie. Masz myslenie wybitnie roszczeniowe, mocno popularne dla ludzi urodzonych w PRLu zwlaszcza w poczatku PRLu. Mozesz wierzyc lub nie ale ja sie smieje czytajac twoje posty :)

Okolice Janowa Lub - cena 4,1zł pw

Przèdziorek dobrze mówi. Kto ma maliny troche dłużej niż te 4-5 lat na pewno pamięta czasy kiedy malina jesienna zaczynała siè od ceny 4.5 zł i dopiero pod koniec sezonu szła troche do góry. Do tego letnia po 2.5 zł a nawet trafił się rok że letnia była jakoś koło 1 zł to dopiero wtedy nikt nie rwał.

Dzisiaj najgłośniek krzyczą ci co posadzili gdy była dobra koninktura, ale te czasy wraz z tym rokiem się kończą. W następnym nie zdziwię sie gdy na tablicy zobaczę cenę 2.5 zł za kilogram. Z tym że maliny to trudny w uprawie polowej gatunek i wszystko będzie zależało od przebiegu pogody.

kropka85
dołączył: 26.08.2015 09:44 wiadomości: 31
#49288
23.08.2017 08:38
kropka85

A u mnie w przyszłym tygodniu wchodzi kombajn przy tej cenie nie mam ochoty użerać się z ludźmi :) Maliny mało wszystko opóźnione o 2-3 tygodnie a cena żenująco niska .Jedna z okolicznych chłodni w zeszłym roku skupiła 6 tys ton w tym roku mają 70 ton ,ogólnie owocu mają bardzo mało i w tym roku kamieniami będą handlować .

malinaeko
dołączył: 16.08.2016 12:08 wiadomości: 14
#49289
23.08.2017 08:55
malinaeko

Sułów i okolice 4,20 pw.

tomer6
dołączył: 01.08.2012 20:57 wiadomości: 52
#49291
23.08.2017 09:04
tomer6

Potok Wielki 4,0 i 4,2 dwójka

CZerwony82
dołączył: 07.09.2007 10:26 wiadomości: 149
#49292
23.08.2017 09:11
CZerwony82

Ja juz maliny jesiennej nie mam,ale wiem ze cena, ktora jest teraz na skupie jest cena nieopłacalną, a nawet sadze ze trzeba dolozyc do produkcji, taka cena byla 15 lat temu dobra kiedy to wszystkie srodki do produkcji byly o wiele tańsze.

dariusd11
dołączył: 14.06.2009 11:06 wiadomości: 19
#49300
23.08.2017 16:06
dariusd11

malina bedzie opłacalna jak sam sobie zbierzesz zimny kubeł wody maja ci napaleńcy co sadzili hektarami jak była po 11 zeta,kombajnów do malin nie ma sa tylko z nazwy a zresztą jak kombajnowac tak wyrośniętą malinę poza tym zmienia nam sie klimat który jest bardzo niezprzyjający dla malin.cena z wczoraj 4,10 pw janów lubelski.pozdrawiam

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49301
23.08.2017 17:20
Zodiak

Okolice Pruchnika-Podkarpackie cena 4zł + VAT 

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#49302
23.08.2017 18:16
freestyler46

Żółkiewka 4,10 + Vat

bogdan445
dołączył: 04.08.2016 18:24 wiadomości: 10
#49303
23.08.2017 18:35
bogdan445
CZerwony82, 2017-08-23 09:11, napisał:

Ja juz maliny jesiennej nie mam,ale wiem ze cena, ktora jest teraz na skupie jest cena nieopłacalną, a nawet sadze ze trzeba dolozyc do produkcji, taka cena byla 15 lat temu dobra kiedy to wszystkie srodki do produkcji byly o wiele 

Miałem już nie pisać na forum, ale jak czytam te brednie to aż mi się płakać chce. Po pierwsze jak nie masz maliny jesiennej to po co piszesz głupie posty. Po drugie, na jakiej podstawie twierdzisz,że cena jest nie opłacalna ?

Dla mnie cena 4,7 za kg jest ceną opłacalna. I napewno nie zlikwiduje swojej plantacji. 

Okolice Zwolenia

I - 4,7 + VAT ,  II - 4 zł + VAT

Ten post 23.08.2017 18:38 edytował bogdan445. Powód edycji: Edycja.
TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#49304
23.08.2017 18:58
TOMIK1
bogdan445, 2017-08-23 18:35, napisał:
CZerwony82, 2017-08-23 09:11, napisał:

Ja juz maliny jesiennej nie mam,ale wiem ze cena, ktora jest teraz na skupie jest cena nieopłacalną, a nawet sadze ze trzeba dolozyc do produkcji, taka cena byla 15 lat temu dobra kiedy to wszystkie srodki do produkcji byly o wiele 

Miałem już nie pisać na forum, ale jak czytam te brednie to aż mi się płakać chce. Po pierwsze jak nie masz maliny jesiennej to po co piszesz głupie posty. Po drugie, na jakiej podstawie twierdzisz,że cena jest nie opłacalna ?

Dla mnie cena 4,7 za kg jest ceną opłacalna. I napewno nie zlikwiduje swojej plantacji. 

Okolice Zwolenia

I - 4,7 + VAT ,  II - 4 zł + VAT

dobrze pisze ci gość że cena w granicach 4 zł za malinę jest nie opłacalna, jak nie umiesz liczyć to zobaczysz na koniec sezonu ile zostanie ci w kieszeni. Chyba że chcesz porównać uprawę malin z uprawą ziemniaków albo żyta.

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#49308
23.08.2017 19:44
freestyler46

Malina staje sie cholernie ciezka w uprawie, Jak nie susza to ciagly deszcz. Cena 4 zl byla dobra, ale 10 lat temu. Teraz powinna byc pod 6 zl, a granica oplacalnosci to 5 zl. Czasami tata opowiadami mi o takich lesnych dziadach co za 2-3 zl by zbierali z pocalowaniem reki, nie brakuje takich patologii gdzie w domu jest kilkoro dzieci jako tania sila robocza. Rodzicu zobacz ile jest Twoja plantacja warta bez dzieci. Ile zerwiecie mailiny w 2 osoby nie wykorzystujac dziadkow i dzieci jako tania sila robocza. Nie pozdrawiam

dariusd11
dołączył: 14.06.2009 11:06 wiadomości: 19
#49309
23.08.2017 20:38
dariusd11

dzis 4.20 pw malin jak na lekarsiwo,pow janów

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49310
23.08.2017 20:59
Zodiak
freestyler46, 2017-08-23 19:44, napisał:

Malina staje sie cholernie ciezka w uprawie, Jak nie susza to ciagly deszcz. Cena 4 zl byla dobra, ale 10 lat temu. Teraz powinna byc pod 6 zl, a granica oplacalnosci to 5 zl. Czasami tata opowiadami mi o takich lesnych dziadach co za 2-3 zl by zbierali z pocalowaniem reki, nie brakuje takich patologii gdzie w domu jest kilkoro dzieci jako tania sila robocza. Rodzicu zobacz ile jest Twoja plantacja warta bez dzieci. Ile zerwiecie mailiny w 2 osoby nie wykorzystujac dziadkow i dzieci jako tania sila robocza. Nie pozdrawiam

Dokładnie poniżej 5zł jest nieopłacalna 2.5zł sam zrywacz a gdzie siekanie, nawożenie i nawadnianie ..? jak dalej tak bedzie to faktycznie Tylko Leśne dziady będą prowadzić swoje ogródki malinowe i oddadza maline nawet po 2 zł bo im sie opłaca i zrobi się tak z każdym owocem i dziady zrobia z Polski Dziadownie

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49312
23.08.2017 21:15
Zodiak

A tak na marginiesie cena malin w okolicach Mościsk (Ukraina) 27 hrywien kg cena z przed tygodnia

herflik312
dołączył: 05.07.2017 17:49 wiadomości: 103
#49316
24.08.2017 07:05
herflik312
Zodiak, 2017-08-23 21:15, napisał:

A tak na marginiesie cena malin w okolicach Mościsk (Ukraina) 27 hrywien kg cena z przed tygodnia

Według tego co piszesz to wychodziłoby że ukraińcy sprzedają po 3.8 zł a to oznacza że kto ma maline to jùż nie opłaca mu się wyjazd do polski na zbiór bo u siebie zarobi prawie 3 x tyle co u nas.

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#49317
24.08.2017 07:11
freestyler46

Cieszcie sie, ze taka wysoka cena na UA, bo inaczej przetwornie sprowadzalyby tylko od nich, a transport tirem tez kosztuje, wiec lepiej dac w polsce cene 5 zl. 

abizmc93
dołączył: 09.08.2016 19:10 wiadomości: 25
#49323
24.08.2017 12:39
abizmc93

Zawalów, powiat zamojski - PW 4 zł wczoraj. Tak czytam Wasze wypowiedzi i zgadzam się po trochę ze wszystkimi. Pamiętam jak posadziłem pół hektara maliny kilka lat temu i na pierwszy rok była średnio po 3,8 zł i jakoś człowiek zrywał. Na następny rok cena skoczyła do 11 zł i każdy zachwycony, ludzie zaczęli sadzić po kilka hektarów bo myśleli, że zrobią biznes życia. W tamtym roku i u mnie średnia cena była około 5 zł. I ludzie nagle stracili motywację do roboty, bo cena dwa razy mniejsza. Nie narzekajcie tak, bo przykładowo z hektara u zwykłego rolnika żadna inna uprawa nie przyniesie takich zysków. Co, może pszenica, rzepak albo fasola? Policz opryski, kombajn, paliwo i inne rzeczy to ledwo wychodzi na jakiekolwiek zysk. A z malinami.. 3, 4 czy 5 zł za kilogram to i tak człowiek jakoś będzie zrywał, bo nie ma co się innego czepić. Pozdrawiam wszystkich.

tomaszn1
dołączył: 02.08.2017 17:58 wiadomości: 43
#49325
24.08.2017 14:24
tomaszn1

Lubartow okolice 4,9 maliny na krzakach duzo ale jest problem  z dojrzewaniem i mam wrazenie ze ta malina zielona nie chce za bardzo rosnac tak wiec moga byc male zbiory no i taki drob zbierac to masakra

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49327
24.08.2017 15:56
Zodiak
herflik312, 2017-08-24 07:05, napisał:
Zodiak, 2017-08-23 21:15, napisał:

A tak na marginiesie cena malin w okolicach Mościsk (Ukraina) 27 hrywien kg cena z przed tygodnia

Według tego co piszesz to wychodziłoby że ukraińcy sprzedają po 3.8 zł a to oznacza że kto ma maline to jùż nie opłaca mu się wyjazd do polski na zbiór bo u siebie zarobi prawie 3 x tyle co u nas.

no dokładnie w tym roku mam tylko 3 kobietki ze wschodu i same mówią że w tym roku u nich dożo maliny i ta cena dlatego czuje ze na nastepny rok cięzko bedzie o pracownika ze wschodu. Pozdrawiam

Zodiak
dołączył: 08.08.2017 20:04 wiadomości: 58
#49328
24.08.2017 16:04
Zodiak
tomaszn1, 2017-08-24 14:24, napisał:

Lubartow okolice 4,9 maliny na krzakach duzo ale jest problem  z dojrzewaniem i mam wrazenie ze ta malina zielona nie chce za bardzo rosnac tak wiec moga byc male zbiory no i taki drob zbierac to masakra

Kolego u mnie to samo tyle że na 5 letnich zapala sie ładnie ale juz sie robi drób ale znowu na 2 letnich golonek w bród i pszczół duzo ale nie wiem kiedy się to zapali Ciekawa tam malina w tym roku

Ten post 24.08.2017 16:06 edytował Zodiak. Powód edycji: malina.
powrót
1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram