Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: Spartan300

user name
Imię i nazwisko:
Radosław Suchorski
Login:
Spartan300
Kiedy dołączył do portalu:
24.08.2012 10:17
Liczba wpisów na forum:
34
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
113
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2968

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2019 08.11.2019 23:40

Znowu kłamstwo o wolnym rynku, my producenci rolni w EU-WE nie operujemy na wolnym rynku, tylko w ramach WPR, Wspólnej Polityki Rolnej.  Na wolnym rynku nikt nie dotuje nasadzeń sadów. WPR obliczona jest na stałą nadpodaż żywności, przy takim założeniu, na dłuższą mete jej produkcja nie może być opłacalna. Przekonaliśmy się o tym wszyscy w ubiegłym sezonie.

Ceny gruszek 2019 r. 06.08.2019 23:32

Witam jakie notowania klapsy/faworytki ?. Jest jej i innych gruszek tego roku znacznie mniej, ile żądać żeby nie stracić ?

Przymrozki 2019 11.04.2019 23:03

U mnie Julia z kwitła w poniedziałek, kwiatki szare a pręciki czarne. Powiat Nowy Tomyśl.

co myślą panowie o strajkach rolniczych 21.12.2018 22:20

W systemach demokratycznych polityczni decydenci patrzą, tylko i wyłącznie, na słupki poparcia. W takich krajach interes rolników jest poświęcany systemowo dla interesu większości wyborców, w każdym przypadku kiedy dochodowość z jakiegoś działu produkcji rolniczej wzrasta politycy pod byle pretekstem blokują ten trend np: zakaz uboju rytualnego, zakaz tuczu gęsi na stłuszczone wątroby, ograniczenie ilości biopaliw dodawanych do ON i benzyn, ... itd. Innymi słowy wszystkie przypadki poprawiające dochody rolników, są brane na celownik polityków, po to by przypadkiem nie drożała żywność, ponieważ wyborcy najbardziej na świecie nie lubia podwyżek cen żywności.

Cena jabłek przemysłowych 2018 21.12.2018 13:04

Być możę, to Rudolf Czerwonosy urwał się z zaprzegu Św. Mikołaja !!!  (w Wielkopolsce Gwiazdora ).

Ostatnie komentarze użytkownika

Zaapelują do premiera o pomoc dla Grupy „Owoc Sandomierski” 28.11.2019 19:40
Przeciętny podatnik niezwykle korzysta na dotowaniu/ingerowaniu w rynek owoców i to od wielu lat. Jak ktoś nie wierzy,to proszę porównać ceny detaliczne owoców w RP i np: w Niemczech czy Francji.
Czy w tym roku zostanie uruchomiony mechanizm skupu interwencyjnego ? 17.11.2019 22:26
Zadziwił mnie fragment z odpowiedzi ministerstwa na pytanie o interwencje na rynku owoców, konkretnie o zakłóceniu w/w rynku poprzez sprzyjanie niektórym przedsiębiorstwom lub produkcji niektórych towarów. To może zwrócę uwagę urzędnikom ministerialnym że taka interwencja na omawianym rynku trwa i to już dobre 15 lat, a przynosi korzyści głównie zakładom przetwórstwa owocowego produkującego koncentrat. Szkółkom produkującym materiał nasadzeniowy,produkującym i sprzedającym sprzęty i maszyny sadownicze, firmom zaopatrującym w specjalistyczne środki ochrony i nawożenia roślin, o całej armii przeróżnych doradców od tej interwencji w rynek sadowniczy nie wspomnę. No oczywiście i ta interwencja przyniosła jeszcze korzyści sektorowi instytucji bankowych zapewniając stały dopływ nowych nowych klientów. Z tego prostego powodu ministerstwo nie może zasłaniać się legendami o wolnym rynku. Dotacje do nasadzeń( czytaj interwencja w wielkość produkcji), powodują zwiększenie wielkości produkcji, wzrost kosztów tejże i w efekcie spadek opłacalności dla producentów np. jabłek.
Spłonęła grupa producencka Top-Sad z Koźla 13.10.2019 12:13
Szkoda obiektu.
Ile kosztuje przygotowanie jabłka do sprzedaży? 14.09.2019 09:12
Pytanie; do kogo skierowany jest powyższy artykuł skoro i tak w wszelkich sieciach dyskontów mamy mnóstwo promocji na jabłka w cenie detalicznej sporo poniżej sumy opisanej kalkulacji ?. Czyżby zarządy grup producenckich rzeczywiście nie potrafiły obliczać swoich kosztów ?. Czy może chodzi zwyczajnie jak zwykle, o wymuszenie na nas sadownikach niższych cen za nasze tegoroczne niewielkie zbiory !?!.
KSPOiW odpowiada na zarzuty Mirosława Maliszewskiego 19.06.2019 16:19
Nie ma i nie było może za wyjątkiem, lat 1989-92, wolnego rynku w odniesieniu do produkcji rolnej do 1989 r. była polityka rolna sterowana z Warszawy i Moskwy, po 1992 r. ( umowie stowarzyszeniowiej z WE- UE ) wolny rynek dla branży rolnej zaczął się kończyć a pojawiła się Wspólna Polityka Rolna sterowana z Brukseli. Mówienie o wolnym rynku jest wielkim kłamstwem, wręcz kłamstwem założycielskim i fundamentalnym.Celem Wspólnej Polityki Rolnej zapewnienie stałej nadwyżki żywności na rynku, na czym zyskują wszyscy uczestnicy obrotu rynkowego i konsumenci oprócz samych rolników. Dowód; wraz z spadkiem dochodu netto z ha upraw sadowniczych, nie ubywało a przybywało kolejnych nasadzeń.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram