Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper

Profil użytkownika: Spartan300

user name
Imię i nazwisko:
Radosław Suchorski
Login:
Spartan300
Kiedy dołączył do portalu:
24.08.2012 10:17
Liczba wpisów na forum:
33
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
109
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2765

Ostatnie posty użytkownika

Ceny gruszek 2019 r. 06.08.2019 23:32

Witam jakie notowania klapsy/faworytki ?. Jest jej i innych gruszek tego roku znacznie mniej, ile żądać żeby nie stracić ?

Przymrozki 2019 11.04.2019 23:03

U mnie Julia z kwitła w poniedziałek, kwiatki szare a pręciki czarne. Powiat Nowy Tomyśl.

co myślą panowie o strajkach rolniczych 21.12.2018 22:20

W systemach demokratycznych polityczni decydenci patrzą, tylko i wyłącznie, na słupki poparcia. W takich krajach interes rolników jest poświęcany systemowo dla interesu większości wyborców, w każdym przypadku kiedy dochodowość z jakiegoś działu produkcji rolniczej wzrasta politycy pod byle pretekstem blokują ten trend np: zakaz uboju rytualnego, zakaz tuczu gęsi na stłuszczone wątroby, ograniczenie ilości biopaliw dodawanych do ON i benzyn, ... itd. Innymi słowy wszystkie przypadki poprawiające dochody rolników, są brane na celownik polityków, po to by przypadkiem nie drożała żywność, ponieważ wyborcy najbardziej na świecie nie lubia podwyżek cen żywności.

Cena jabłek przemysłowych 2018 21.12.2018 13:04

Być możę, to Rudolf Czerwonosy urwał się z zaprzegu Św. Mikołaja !!!  (w Wielkopolsce Gwiazdora ).

Cena jabłek przemysłowych 2018 20.12.2018 23:31

Łoś, łoś, łoś, łoś, łoś, łoś, łoś, łoś, łoś, łoś ......!!!!

Ostatnie komentarze użytkownika

KSPOiW odpowiada na zarzuty Mirosława Maliszewskiego 19.06.2019 16:19
Nie ma i nie było może za wyjątkiem, lat 1989-92, wolnego rynku w odniesieniu do produkcji rolnej do 1989 r. była polityka rolna sterowana z Warszawy i Moskwy, po 1992 r. ( umowie stowarzyszeniowiej z WE- UE ) wolny rynek dla branży rolnej zaczął się kończyć a pojawiła się Wspólna Polityka Rolna sterowana z Brukseli. Mówienie o wolnym rynku jest wielkim kłamstwem, wręcz kłamstwem założycielskim i fundamentalnym.Celem Wspólnej Polityki Rolnej zapewnienie stałej nadwyżki żywności na rynku, na czym zyskują wszyscy uczestnicy obrotu rynkowego i konsumenci oprócz samych rolników. Dowód; wraz z spadkiem dochodu netto z ha upraw sadowniczych, nie ubywało a przybywało kolejnych nasadzeń.
KUPS: Ceny referencyjne pogłębią problem braku rynków zbytu na owoce 19.06.2019 08:33
Powoli, po cichu, jeszcze kilka lat i zmiana pokoleniowa w sadach da o sobie znać, młodzi już zostawiają sady założone przez rodziców i dziadków. Pracować i denerwować się przez cały rok, tylko po to żeby, kiedy nadchodzi czas wypłaty usłyszeć od wszelkiej naści ,,ekspertów", że jakość nie ta, że za słabo się starałeś i w związku z tym nie należy ci się wypłata. Trudno wmawiać sobie i rodzinie że, 8 gr. za 1 kg. jabłek przemysłowych i 40 -50 gr/kg jabłek deserowych to jakaś wypłata. A w dobrą wole polityków poprawy losu polskiego rolnika jakoś nie wierzę, w Polsce tradycja wykorzystywania rolników ma długowieczną historię, od średniowiecznej pańszczyzny poczynając na forsownej industrializacji PRL-u i przymusowych odstawach kończąc. Obecny okres wyzysku polskiego rolnika znajdzie pewnie jeszce w przyszłości swoją historyczną nazwę.
KUPS: Ceny referencyjne pogłębią problem braku rynków zbytu na owoce 17.06.2019 18:06
A ja nie wierzę w dobrą wole ministra, przed wyborami obiecają nam wszystko, po wyborach i sezonie tegorocznego zmniejszonego owocowania okaże się że, CENA REFERENCYJNA TO NIE JEST CENA MINIMALNA i sadownicy którzy nie zgodzą się na niższą cenę od referencyjnej mogą mieć kłopoty ze zbytem swoich owoców ( zainteresowanych odsyłam do uzasadnienia nowelizacji przepisów). Po za tym jestem wzruszony szczerą troską KUPS-u o nas maluczkich.
Sadownicy zakładnikami umów kontraktacyjnych ?! 13.06.2019 09:55
Wszystkie powyższe wywody oparte są na fundamentalnym kłamstwie, w branży rolnej nie funkcjonuje wolny rynek !!!, funkcjonuje Wspólna Polityka Rolna !!!, której to polityki nadrzędnym celem jest zapewnienie trwałej nadwyżki żywności na rynku, dzięki temu zyskują na tym wszyscy uczestnicy obrotu rynkowego oprócz samych rolników !!!. W branży sadowniczej Wspólna Polityka Rolna zadziałała wręcz wzorcowo im niższy był dochód netto z ha upraw sadowniczych tym zamiast ich ubywać ciągle ich przybywało. Na koniec zadaję pytanie o jakim wolnym rynku była mowa powyżej ?
Kary za kupno owoców poniżej cen referencyjnych ! 12.06.2019 09:52
Fragment nowelizacji, pozwalający na kupno/sprzedaż poniżej ceny referencyjnej za zgodą producenta rolnego wskazuje na fasadowość proponowanych rozwiązań. Nietrudno wyobrazić sobie sytuacje, gdy producent rolny niezgadzający się na obniżenie ceny poniżej referencyjnej, w roku mniejszej podaży owoców na rynku, w roku wysypu może zapomnieć o współpracy z dotychczasowymi odbiorcami. Co do przeciwników cen minimalnych że niby psują wolny rynek ( nie ma wolnego rynku jest Wspólna Polityka Rolna w ramach UE plus wielka polityka międzynarodowa, patrz embargo Federacji Rosyjskiej powiązane z pomocą dla Ukrainy polegającą miedzy innymi na zalaniu naszego rynku towarem rolnym z Ukrainy), no przykład wolę sprzedać 25 ton jabłek przemysłowych po 40 gr/kg, niż 125 ton po 8 gr/kg. Niech sobie te 100 ton, nieopłacalnych do przetworzenia w związku z wyższą ceną surowca zwyczajnie zgnije po drzewami. O tym że w takiej sytuacji drożej sprzedam jabłka deserowe chyba nie muszę nikogo przekonywać.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram