Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Broszura_owocówka_1
2019_07_Arysta
EKONOMIKA SADOWNICTWA: Ceny owoców jagodowych

Cena maliny 2016

pablo2631
dołączył: 18.07.2016 18:47 wiadomości: 7
#34721
22.07.2016 19:56
pablo2631

Zakrzówek (okolice Kraśnika) 5zł

malineczka
dołączył: 04.08.2015 13:24 wiadomości: 141
#34729
22.07.2016 21:56
malineczka
TOMIK1, 2016-07-22 16:39, napisał:

Cena 5 - 5,5 zł/kg. A jak u was zapowiadają się maliny jesienne ? U mnie Polana wygląda przyzwoicie (2-3tyg do zbioru) ale Polka beznadzienie, sporo owoców zawiązało się ale te co dojżewają są bardzo małe i kruszą się.

U mni w tym roku juz i polana jest skubana. I co do owocu to i na polce i polanie sa ladniejsze i jest jak na razie wiecej owocu niz w roku ubieglym

KwiecienPL
dołączył: 02.06.2015 13:15 wiadomości: 59
#34744
23.07.2016 07:43
KwiecienPL

U mnie owoców na Polce jest 3x tyle co w zeszłym roku, krzaki urosły troche mniejsze ale na każdym krzaku jest po prostu gąszcz kwiatów i owoców. Do pierwszych zbiorów o ile dobrze pójdzie zostało 10-14 dni. Z tym że plantacja dostała dużo nawozów i oprysków.

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34745
23.07.2016 08:16
TOMIK1
KwiecienPL, 2016-07-23 07:43, napisał:

U mnie owoców na Polce jest 3x tyle co w zeszłym roku, krzaki urosły troche mniejsze ale na każdym krzaku jest po prostu gąszcz kwiatów i owoców. Do pierwszych zbiorów o ile dobrze pójdzie zostało 10-14 dni. Z tym że plantacja dostała dużo nawozów i oprysków.

gąszcz owoców może i jest, a przyjżałeś się tym owocom czy są prawidłowo zawiązane, u mnie też są gęste ale te co dojrzeją na wierzchołkach są 3x mniejsze niż powinny być.

KwiecienPL
dołączył: 02.06.2015 13:15 wiadomości: 59
#34760
23.07.2016 17:06
KwiecienPL

Owoce się już pojawiają więc mam porównanie z zeszłym rokiem - większe, cięższe i zdecydowanie słodsze. Zaraz pójdę sprawdzę ile waży pojedyńczy owoc i wrzucę foto.

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34761
23.07.2016 17:26
TOMIK1
KwiecienPL, 2016-07-23 17:06, napisał:

Owoce się już pojawiają więc mam porównanie z zeszłym rokiem - większe, cięższe i zdecydowanie słodsze. Zaraz pójdę sprawdzę ile waży pojedyńczy owoc i wrzucę foto.

nie porównuj do zeszłego roku, bo był to chyba najgorszy rok w uprawie malin od 20lat, temperatury ponad 30 stopni i prawie rzadnych opadów, nawet rosy nie było.

KwiecienPL
dołączył: 02.06.2015 13:15 wiadomości: 59
#34764
23.07.2016 18:23
KwiecienPL

Byłem, okazało się że żona rano oberwała wszystko na sok hehe. Jutro poszukam i porobię fotki.

W zeszłym roku miałem wszystko nawodnione, na polu bylo mokro cały czas.

Przemas
dołączył: 02.06.2014 12:02 wiadomości: 494
#34768
23.07.2016 19:09
Przemas
KwiecienPL, 2016-07-23 18:23, napisał:

Byłem, okazało się że żona rano oberwała wszystko na sok hehe. Jutro poszukam i porobię fotki.

W zeszłym roku miałem wszystko nawodnione, na polu bylo mokro cały czas.

Z tymi sokami to bym poczekał jeszcze troszkę. Wiadomo, że  ta pierwsza malina jest "przepryskana"  i przenawożona. Ale to tak tylko nawiasem mówiąc.

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#34785
24.07.2016 09:08
freestyler46

Żółkiewka 5,3

Tadeusz1
dołączył: 02.09.2010 21:06 wiadomości: 83
#34794
24.07.2016 12:36
Tadeusz1

Bełżyce  na prywatnym skupie cały tydzień było letnio-jesiennie po 5,30 zł.

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34860
25.07.2016 18:57
TOMIK1

okolice Lipska 5,8 zł/kg

Grand
dołączył: 04.08.2015 22:13 wiadomości: 19
#34895
26.07.2016 09:29
Grand
KwiecienPL, 2016-07-23 18:23, napisał:

Byłem, okazało się że żona rano oberwała wszystko na sok hehe. Jutro poszukam i porobię fotki.

W zeszłym roku miałem wszystko nawodnione, na polu bylo mokro cały czas.

I gdzie masz te fotki z tego gąszczu malin, Żona do dziś Ci zrywa owoce na sok. 

ploiklo
dołączył: 01.08.2011 21:16 wiadomości: 111
#34896
26.07.2016 09:40
ploiklo
Grand, 2016-07-26 09:29, napisał:
KwiecienPL, 2016-07-23 18:23, napisał:

Byłem, okazało się że żona rano oberwała wszystko na sok hehe. Jutro poszukam i porobię fotki.

W zeszłym roku miałem wszystko nawodnione, na polu bylo mokro cały czas.

I gdzie masz te fotki z tego gąszczu malin, Żona do dziś Ci zrywa owoce na sok. 

Czeka aż urosną...

szczepano87
dołączył: 06.08.2011 10:25 wiadomości: 24
#34914
26.07.2016 19:14
szczepano87

4,8 pw Urzędów 

pablo2631
dołączył: 18.07.2016 18:47 wiadomości: 7
#34915
26.07.2016 19:32
pablo2631

Zakrzówek 4.80 zł

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34920
26.07.2016 21:20
TOMIK1

 okolice Lipska malina jesienna 5,8 zł/kg + vat

malineczka
dołączył: 04.08.2015 13:24 wiadomości: 141
#34921
26.07.2016 21:26
malineczka
TOMIK1, 2016-07-26 21:20, napisał:

 okolice Lipska malina jesienna 5,8 zł/kg + vat

Cena z dzis taka sama jak wczoraj?

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34923
26.07.2016 21:56
TOMIK1
malineczka, 2016-07-26 21:26, napisał:
TOMIK1, 2016-07-26 21:20, napisał:

 okolice Lipska malina jesienna 5,8 zł/kg + vat

Cena z dzis taka sama jak wczoraj?

Tak, dzisiaj i wczoraj 5,8 zł/kg

malineczka
dołączył: 04.08.2015 13:24 wiadomości: 141
#34924
26.07.2016 22:02
L1U9K8A7S
dołączył: 23.09.2015 09:46 wiadomości: 23
#34931
27.07.2016 02:44
L1U9K8A7S

Krasnystaw wczoraj 5,30 zł, a dzisiaj spadło na 5 zł za kg. 

L1U9K8A7S
dołączył: 23.09.2015 09:46 wiadomości: 23
#34932
27.07.2016 02:44
L1U9K8A7S

Krasnystaw wczoraj 5,30 zł, a dzisiaj spadło na 5 zł za kg. 

szczepano87
dołączył: 06.08.2011 10:25 wiadomości: 24
#34935
27.07.2016 07:25
szczepano87
TOMIK1, 2016-07-25 18:57, napisał:

okolice Lipska 5,8 zł/kg

Która firma tyle daje ? O ile to nie tajemnica wagi państwowej ;)

PRZEMO1413
dołączył: 26.11.2008 19:29 wiadomości: 12
#34940
27.07.2016 08:50
PRZEMO1413

Za jakiś tydzień półtora u mnie zacznie się jesienna  . 

Wie ktoś może jaka cena na Broniszach ?

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34953
27.07.2016 12:40
TOMIK1
szczepano87, 2016-07-27 07:25, napisał:
TOMIK1, 2016-07-25 18:57, napisał:

okolice Lipska 5,8 zł/kg

Która firma tyle daje ? O ile to nie tajemnica wagi państwowej ;)

Nie będę reklamował na forum,firma z koło Zwolenia. Jak jesteś z okolic to na pewno wiesz o jaką firmę chodzi.

szczepano87
dołączył: 06.08.2011 10:25 wiadomości: 24
#34957
27.07.2016 19:18
szczepano87

4.5....27.07

TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#34962
27.07.2016 20:16
TOMIK1
szczepano87, 2016-07-27 19:18, napisał:

4.5....27.07

Możesz z łaski swojej napisać za jaką malinę 4,5 ? jesiennną czy letnią i jaką klasę extra, kl I czy PW i gdzie tyle płacą ?

golfiko
dołączył: 13.06.2010 15:40 wiadomości: 25
#34967
27.07.2016 21:29
golfiko

osmolice 4.5 bez klas

szczepano87
dołączył: 06.08.2011 10:25 wiadomości: 24
#34969
27.07.2016 21:41
szczepano87
TOMIK1, 2016-07-27 20:16, napisał:
szczepano87, 2016-07-27 19:18, napisał:

4.5....27.07

Możesz z łaski swojej napisać za jaką malinę 4,5 ? jesiennną czy letnią i jaką klasę extra, kl I czy PW i gdzie tyle płacą ?

Wystarczyło prześledzić kilka postów wyżej byłoby wiadomo że okolice Urzędowa i także cena za pw. Pozdrawiam.

KwiecienPL
dołączył: 02.06.2015 13:15 wiadomości: 59
#34976
28.07.2016 10:42
KwiecienPL

Niech spadnie na 3.5zł a nie oddam nic na skup, zrobię całą piwnicę soków i wina :D

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#34977
28.07.2016 11:53
przedziorek
KwiecienPL, 2016-07-28 10:42, napisał:

Niech spadnie na 3.5zł a nie oddam nic na skup, zrobię całą piwnicę soków i wina :D

chyba cie troche ubiegloroczne ceny rozpuscily kolego

KwiecienPL
dołączył: 02.06.2015 13:15 wiadomości: 59
#34978
28.07.2016 12:07
KwiecienPL

Bynajmniej. Uważam że 5zł to cena godna i za mniej nie powinno się rwać. 3.5zł minus 2zł dla rwacza, minus koszty utrzymania plantacji i zostaje zero. A za zero nie pracuję.

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#34983
28.07.2016 14:05
freestyler46

Biorac pod uwage fakt,  ze jesienna zawsze jest o zlotowke drozsza.. letnia byla po 6,50 zobaczymy jaka bedzie..

tomaszw
dołączył: 12.08.2008 09:05 wiadomości: 675
#34984
28.07.2016 15:31
tomaszw

Szacunkowe zbiory malin 2016- 115 tyś ton, pytam się skąd? Z tych "krzaczków" co nie sięgają tyłka a występują na wielu plantacjach w tym roku. Narazie hodujemy grzyby na plantacji a nie malinę, taki mamy klimat.

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#34998
28.07.2016 22:55
przedziorek
KwiecienPL, 2016-07-28 12:07, napisał:

Bynajmniej. Uważam że 5zł to cena godna i za mniej nie powinno się rwać. 3.5zł minus 2zł dla rwacza, minus koszty utrzymania plantacji i zostaje zero. A za zero nie pracuję.

bo ludzie troche zepsuli rynek z tymi 2zl dla rwacza. Jesli uwazasz ze za mniej niz 5zl nie powinno sie rwac to chyba ci sie cos poplatalo. Ok ponizej 3zl nie ma rarytasu ale nie 5zl kolego.

cielmus
dołączył: 22.09.2008 07:43 wiadomości: 230
#35003
29.07.2016 07:39
cielmus

Nikt rozpuszczony nie jest ,ale poniżej kosztów produkcji nikt nie jest w stanie produkować wszystkiego i przez większość czasu.......... to co robią z ceną maliny robi się mało interesujące.

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#35005
29.07.2016 08:34
przedziorek

to nie uprawiaj. Moim zdaniem przy obecnych cenach to mega oplacalna uprawa. Jasne ze ponizej 3zl nie bedzie interesujaca ale narazie tak nie jest.

magii
dołączył: 02.08.2013 08:26 wiadomości: 47
#35006
29.07.2016 09:11
magii

No tak ,ale czemy osoby uprawiające mają najmniej zarabiać chłodnie nie pozwolą sobie na starty tylko na kolosalne zyski.

Wydaje mi się ,że za 3 zł nie wychodujesz ładnej maliny i jeszcze żeby coś zostało.

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#35007
29.07.2016 09:49
przedziorek

a kto mowi ze za 3zl wyhoduje ladna maline? poza tym zaloz chlodnie jak to takie "kolosalne zyski". Z Unii tez dostaniesz kupe kasy na to teraz bo chetnych jest malo.

magii
dołączył: 02.08.2013 08:26 wiadomości: 47
#35012
29.07.2016 14:05
magii

Jak byś wiedział po ile sprzedają towar to byś zmienił zdanie, owszem koszty utrzymania są duże, ale zyski też spore.

Ale mniejsza z tym cool

Lepiej powiecie jakie ceny  was nie zmawiają się jak z WIŚNIĄ ?????

freestyler46
dołączył: 21.06.2016 14:54 wiadomości: 78
#35014
29.07.2016 15:48
freestyler46

Przedziorek jakies bzdury wipisuje. Powodzenia stac tam przez 2 mies dzien w dzien po 3 zl za kg. Wtedy bys zdanie zmienil jakbys popracowal od 7 rano do 7 wieczorem. 5 zl to cena minimum dla jakiej warto pracowac w malinach. 

KwiecienPL
dołączył: 02.06.2015 13:15 wiadomości: 59
#35017
29.07.2016 18:01
KwiecienPL

U nas (okolice Sandomierza) dzisiaj 4.4zł PW. Zebrałem pierwsze 20kg i właśnie żona robi soki.

Ten post 29.07.2016 18:01 edytował KwiecienPL. Powód edycji: zmiana.
malineczka
dołączył: 04.08.2015 13:24 wiadomości: 141
#35018
29.07.2016 18:44
malineczka

5.40 okolice lipska

pablo2631
dołączył: 18.07.2016 18:47 wiadomości: 7
#35021
29.07.2016 19:42
pablo2631

Okolice Krasnika wszystko jak leci 4.5 zł/kg Duże prawdopodobeństwo  spadku do 4zł (informacja od właścicielki skupu)

malineczka
dołączył: 04.08.2015 13:24 wiadomości: 141
#35022
29.07.2016 19:57
malineczka

Sezon zapowiadal sie dobrze bo letnia dochodzila do 7 zl a tu co tydzien to znizka. Nadmiar czy jak...

cielmus
dołączył: 22.09.2008 07:43 wiadomości: 230
#35024
29.07.2016 20:41
cielmus

Przedziorek ty faktycznie jesteś jak ten przędziorek upierdliwy i mały tutaj.........jutro cena na jesienną będzie, jak na razie towar mało atrakcyjny bo dzeszcz, ale jak pogoda stanie będzie jak za letnią i więcej. 

zbi123
dołączył: 02.06.2014 14:31 wiadomości: 63
#35027
30.07.2016 06:42
zbi123

nie ma ceny bo nie ma malin to co jest to albo resztki letniej albo jesienna z tych pól gdzie malina sięga do kolan 

tomek6666
dołączył: 28.06.2012 07:14 wiadomości: 199
#35030
30.07.2016 10:32
tomek6666

Wczoraj 5,1 jak leci gmina Chodel, tak jak poprzednicy towar kiepskiej jakosci to i cena spadła.

przedziorek
dołączył: 08.05.2015 14:27 wiadomości: 486
#35038
30.07.2016 14:16
przedziorek
freestyler46, 2016-07-29 15:48, napisał:

Przedziorek jakies bzdury wipisuje. Powodzenia stac tam przez 2 mies dzien w dzien po 3 zl za kg. Wtedy bys zdanie zmienil jakbys popracowal od 7 rano do 7 wieczorem. 5 zl to cena minimum dla jakiej warto pracowac w malinach. 

uwierz mi ze pracowalem w takim trybie bardzo czesto. Czytaj ze zrozumieniem. Nikt nie twierdzi ze cena ponizej 3zl jest dobra. Stwierdzam tylko ze jak ktos pisze ze po 5zl mu sie nie oplaca to albo jest idiota albo hipokryta. No chyba ze nekaja go kataklizmy - wtedy wspolczuje.

cielmus, 2016-07-29 20:41, napisał:

Przedziorek ty faktycznie jesteś jak ten przędziorek upierdliwy i mały tutaj

nic nie wnosisz do tematu kolego tym komentarzem

Ten post 30.07.2016 14:17 edytował przedziorek. Powód edycji: s.
TOMIK1
dołączył: 20.06.2009 10:44 wiadomości: 309
#35043
30.07.2016 21:09
TOMIK1

5,4 zł/kg k. Lipska

malineczka
dołączył: 04.08.2015 13:24 wiadomości: 141
#35044
30.07.2016 21:51
malineczka

5.40 za extra a 80 gr taniej idzie na 2ke? Dzis wlasnie dzielili na klasy u nas ale aby jedna klatke mi odrzucili 

Ten post 30.07.2016 21:52 edytował malineczka. Powód edycji: edycja.
powrót
1 2 3 4 5 6 ... 9
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram