Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Plukobag
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: torwar

user name
Imię i nazwisko:
Tomek Maniek
Login:
torwar
Kiedy dołączył do portalu:
11.02.2018 16:38
Liczba wpisów na forum:
4
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
1
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
583

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2019 09.09.2019 22:14

60-61 gr na tablicach w gminie Koprzywnica i Samborzec na poważnych skupach. Jak sypiesz więcej to +1 gr, przy całym aucie 62 a nawet 63 gr na niektórych skupach. Wszyscy czekają na magiczną 7 i wtedy ruszamy. Mam rację? 

Cena jabłek przemysłowych 2019 28.08.2019 21:32

Skup w Bogorii Skotnickiej 58 gr/kg. Zakłady, które produkują koncentrat na export płacą ok 60 gr/kg. Pojedyńcze zakłady, które mają sprzedaż soku pod własną marką płacą 65 gr/kg. Euro poszło do góry więc za exportowany koncentrat zakłady dostają więcej w złotówkach przy tej samej cenie w Euro niż miesiąc temu. Uzysk z każdego kg świeżego towaru też jest zdecydowanie większy niż ze starych jabłek, za które płacili  45-50 gr/kg.

Teraz jest próba sił i to od nas zależy czy przemysł pójdzie do góry. 

Delan - nowe odpowiedniki 02.04.2018 21:22

Caldera  700 WG nie jest dopusczona do Intergrowanej Produkcji Owoców.

Parch jabłoni 2018 02.04.2018 21:17

Za pasem kolejny sezon. Każdy przestrzega przed stosowaniem niedozwolonych środków, przed pozosta,łościami, promujemy Integrowaną Produkcję, a tutaj jeden z większych dystrybutorów poleca nam ditianonm bez stosowego dopuszczenia do stosowania w IPO!!! Zastosujemy w najlepszej wierze, a potem kara i brak certyfikatu IPO. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Ile kosztuje przygotowanie jabłka do sprzedaży? 15.09.2019 11:33
Prezesi rozgrzeszają siebie jeszcze przed popełnieniem grzechu, już widać jak będą nas kroili. Grupy miały nam pomóc obniżyć koszty przechowywania i przygotowania towaru, a tutaj okazuje się, że w każdym gospodarstwie jesteśmy w stanie zrobić to za połowę ceny, prywaciarze robili to również znacznie taniej. Jedyną przewagą grup jest dysponowanie dużą ilością towaru i to wszystko - aż tyle, lub tylko tyle. Jak widać robi się ponownie miejsce dla firm handlowych, które potrafią znacznie lepiej kontrolować koszty. Jak tak dalej pójdzie to po halach naszych pięknych grup będzie hulał wiatr. Zastanawiam się czemu wszystko przerzucane jest na sadownika. Proponuje przeanalizować koszty funkcjonowania grupy i tutaj szukać oszczędności. Jeżeli koszty przygotowania towaru przewyższają jego koszty produkcji 2-3 krotnie to jest coś nie tak, chociaż może się mylę? Powinniśmy oddawać super towar za 10 groszy, to wtedy może naszym grupom zacznie się wszystko spinać. Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram