Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: napster2354

user name
Imię i nazwisko:
Alfred Niezgodziński
Login:
napster2354
Kiedy dołączył do portalu:
31.03.2010 21:57
Liczba wpisów na forum:
109
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
18
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
3
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2323

Ostatnie posty użytkownika

deutz fahr 5080df głosna praca tylnego WOM 28.07.2018 09:19

Wałek w df pracuje głośno jeśli ma lekko, załóż coś co wymaga dużej mocy na wom jeśli wtedy będzie cicho to jest OK. A co do kontrolek od prędkości to faktycznie czasmi mu się zdaża nie wyświetlać obrotów wałka, zwłaszcza jeśli pracuje się w deszczu są słabo zaizolowane przewody od tego które znajdują się przy dzwigni zmiany prędkości. Czasami nawet intensywne mycie myjką lub błoto potradi zdjąć przewód z czujnika xD  Wiem co mówie mam DF agroplusa  który serwis Ci go składał ?

Kąt nachylenia słupka żelbetowego 11.12.2017 21:13
kolo123, 2017-12-11 17:17, napisał:

oczywiście, że jest. wystarczy znać postawy wytrzymałosci materiałów i mechaniki konstrukcji, no i troche matmy, bo zakładam, że sił, które wywołuje drut nie znasz, także potrzebna będzie optymalizacja. Dla ułatwienia powiem Ci, że jeśli potraktujesz miejsce gdzie słup jest włożony do ziemi jako utwierdzenie, a miejsca gdzie masz druty do odciągu jako podpory przegubowo nieprzesuwne, to otrzywasz dwuktornie statycznie niewyznaczaly układ.powowdzenia ;)

Nie kozacz tak na forum dla sadowników :P to proste równanko wystarczy zastosować jak dobrze pamiętam nazwę :D  twierdzenie Menabrei-Castigiliano i po problemie. 

Odkażanie gleby pod maliny 21.09.2017 10:28

Tylko co zrobić żeby odkazić h\głębiej ? Może wymiezać glebę albo założyć jakieś końcówki które wstrzyknełyby ciecz głębiej ? np. stara ceramiczna dysza okrągła bez wirówki ?

Odkażanie gleby pod maliny 20.09.2017 17:19

Właśnie perhydrol stosuje się do odkażania niektórych podłoży, perhydrol rozkłąda się na wodę i ozon a ten ma działanie odkażające. Można sprawdzić preparat Huwa-san  o nic innego jak wspomniany perhydrol. Nie wiem tylko jak duże spektrum patogenów zabija.

Odkażanie gleby pod maliny 19.09.2017 18:34

Może perhydrol ?

Ostatnie komentarze użytkownika

KSPCP plony porzeczek czarnych w Polsce w 2017 roku 05.06.2017 23:27
Jabłko jet o wiele ciekawsze bo część zawsze idzie do komór i nie wiadomo kiedy te komory będą otwierane a porzeczka to tylko krótki sezon i prosta decyzja albo opłaca się rwać albo nie rwiemy czasem zdarzają się rolnicy postępowi co rwią mimo że się nie opłaca xD
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 15.05.2017 00:28
Ja popierałbym ten program w 100 % gdyby był nieco inny mechanizm dawania kasy można było to w jakiś sposób kontrolować np poprzez faktury na część pieniędzy niech bedzie mozna za to kupić dowolne zabawki wyprawki do szkoły wyjazdy kursy cokolwiek co będzie służyło dzieciom , ulgi w podatkach w ten sposób że pracujesz dostajesz spore pieniądze na dzieci a nie 80 zł rodzinnego ..... W mojej ocenie byłoby to o wiele lepsze od obecnego rozdawnictwa , Jeszcze raz podkreślam idea tego programu jest słuszna i ją popieram ale wykonanie już nie jest przemyślane
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 13.05.2017 12:33
Bardzo możliwe że dużo szczekam i na niskim poziomie ale w ten sposób otwarcie wyrażam swój sprzeciw wobec traktowania rolników przez rząd zarówno poprzedni tak i obecny. Są to tylko i wyłącznie moje przemyślenia oparte na faktach z mojego osobistego życia. Chętnie powiem Ci skąd moje przemyślenia dotyczące flagowego programu obecnego rządu, mieszkam na wsi małej nie będącej rejonem sadowniczym a głównie rolniczym ze znacznym rozdrobnieniem sam nie biorę 500+ bo jeszcze nie mam dzieci ale bezbłędnie mogę określić datę kiedy pieniążki z tego programu przychodzą na konto moich sąsiadów , natychmiastowo zaczynają jeździć dwa razy dziennie do sklepu a wieczorem pojawiają się awantury i krzyki..... Jestem świadom że jest to rodzina delikatnie mówiąc patologiczna od zawsze się tam piło i tak już pozostanie ale to dziecko które miało skorzystać na tym programie tylko na nim traci. Bardzo mnie boli to że nie jako ja na to płacę poprzez podatki, jest tyle możliwości przekazania tych pieniędzy w taki sposób żeby korzystały na tym dzieci własnie z takich rodzin. Owszem jest to tylko część społeczeństwa ale jest znaczna w niektórych rejonach i w ten sposób nie dążymy do sytuacji w której problem patologii zostaje rozwiązany a jednie się pogłębia. Sama idea programu jest w porządku i w normalnych rodzinach funkcjonuje zgodnie z założeniami . Największy żal mam do ludzi którzy zniszczyli niemal doszczętnie przemysł w naszym kraju oddając go w prywatne ręce gdzie w wielu przypadkach wystarczyło zmienić sposób zarządzania zakładami. Drugą sprawą jaka mnie boli jest bardzo utrudniony rozwój małych przedsiębiorstw co praktycznie uniemożliwia w Polsce powstanie silnej średniej klasy społeczeństwa .
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 13.05.2017 04:30
To że poprzedni rząd nic nie zrobił nie znaczy że musimy paść przed obecnym na kolana za 500+ , oni mają rolników w głęboko w poważaniu i jeśli będziemy się tak dawać robić w jajo od początku to żadna partia nie będzie nas brała poważnie !!! Poczekamy zobaczymy co dobra zmiana przyniesie dla rolników bo jak na razie jakoś nie widzę żeby było jakoś super kolorowo, rolnik musi pracować 5 lat dłużej do nędznej renty, paliwa już mi hurtownik nie przywiezie bo nie mam zbiornika dwupłaszczowego a nie stać mnie na zakup takowego, monopol kilku zachodnich przetwórni jak był tak jest, najniższą krajową podnieśli robiąc cyrk przy okazji zatrudnienia ukraińców, dobrze że jeszcze woda z głębinówek ocalała i nie trzeba płacić po 50 gr za m^3 , no i oczko w głowie obecnego rządu 500 zł na wódkę a nie przepraszam na dziecko popatrzcie na dane sprzedaży chociażby używanych samochodów jak nagle podskoczyły. Także podsumowując nie cieszmy się że podziękowaliśmy poprzedniej ekipie bo następna dla rolników wcale nie jest lepsza.
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 12.05.2017 13:28
Może zamiast tak biadolić że jest wszystkiego za dużo ktoś się wreszcie weźmie za marketing i znajdzie nam jakieś porządne rynki eksportowe, mówię tu o pracy którą powinien wykonać ktoś z ministerstwa rolnictwa.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram