Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: kingsman

user name
Imię i nazwisko:
Adam Kochany
Login:
kingsman
Kiedy dołączył do portalu:
03.07.2015 12:57
Liczba wpisów na forum:
14
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
2
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
869

Ostatnie posty użytkownika

Przędziorek w porzeczce 2017 14.04.2017 08:00

Kolego, kilka lat wstecz gdy przyszła bardzo szybko wiosna i porzeczka zaczeła kwitnąć zadzwoniłem do Profesora P. i stwierdział że wykonanie takiego zabiegu jest ryzykowne i lepiej odpuścić. Ja tak zrobiłem.

Perspektywy opłacalności uprawy porzeczki czarnej i czerwonej 17.02.2017 14:39

rozumiem ... że  obaj uważacie, że jak się ma swój kombajn i 4ha porzeczek to wtedy dopiero się opłaca ??

no jak się ma wolne pieniądze na sprzęt za 30tys. zł. i lubimy na niego patrzeć jak zrywa nasze plony to super :-)

a jeżeli za chwilę napiszecie że nadal nie opaca się po 0,40 sprzedawć to ja wam odrazu zadam pytanie..

dlaczego po takiej cenie sprzedałeś ??

ja napisałem że 70% ludzi ma od 1 do 4 ha i tacy ludzie ,,zawsze'' będą zbierać bo i tak uważają że nic nie zmienią.

Jeżeli słuchacie ,,mądrych głów'' w telewizji i na szkoleniach to wszyscy mówią aby mieć trochę tego trochę tego innego.

Po to aby kupić od WAS i NAS towar za cenę niską ponieważ zysk ma być w przetwóni a nie u producenta.

Producent zawsze sprzeda, a przetwórnia nie ponieważ nie może sprzedać taniej niż kupiła ma mieć ZYSK. proste prawda?

Jeżeli nie rozumiecie że ludziom opłaca się coś robić po cenie którą sami nie akceptujecie to powinniście robić coś innego.

Ale tego nie zrobicie bo macie własny kombajn i uważacie że WAM bardziej się to opłaci i czekacie.

I na koniec uważam że dłużej przetrwa ten który najmnie kombajn do zbioru i opryska 4 razy niż ten który uważa się za wielkiego sadownika mając sprzęt, plon i areał.

Jeżeli ktoś poczuł się obrażony to powiem tak .... i tak na to nie macie/mamy wpływu

Perspektywy opłacalności uprawy porzeczki czarnej i czerwonej 17.02.2017 08:11

Podoba mi się tok Waszych rozmów.Naprawdę cieszę się że ktoś narzeka na cenę. Tylko 70% plantacji to powierzchnia od 1 do 4 ha gdzie ludzie uprawiają porzeczkę jako tzw. dodatek do innych upraw lub pracy etatowej.Może też tak macie bo ja mam.Więc cena 0,40 jest dobra bo zasadzę raz na 10 lat najmę kombajn wykoszę trawę opryskam 4 razy i koniec. No i teraz pewnie myślicie idiota…;-) no tak tylko że taki jest schemat myślenia i postępowania ludzi. Czy się to WAM podoba czy nie to ,,wolny rynek’’ każdy robi i myśli po swojemu.Tylko rolnik sprzeda towar po cenie poniżej kosztów produkcji ponieważ tak to już jest.Wiedzą o tym obie zainteresowane strony.

Cena aronii 2016 17.08.2016 10:03

Panowie sam już nie wiem czy to czekanie ma sens. Aronia podobno nie ma wielkiego zainteresowania zresztą jak większość owoców w tym roku no i jest obawa że może być tak ja z czarną porzeczką. Cena jak była około 0,80 to każdy liczył na jeszcze więcej aż wkońcu nie było gdzie sprzedać. A Aronia jest skupowana przez mniejszą ilość zakładów więc jak się pokaże kolejka to sami wiecie. W ubiegłym roku owoce usychały a cena jakoś nie szybowała do góry. Ja zaczynam jutro. I nie piszcie że namawiam bo ja już jestem zniechęcony po tym roku do jakich kolwiek upraw owocowych i bardziej to ja chcę już to skończyć i zapomieć.

Cena aronii 2016 10.08.2016 08:46

Czy zauważyliście że Aronia zaczyna lecieć. Owoce jeszcze nigdy tak słabo nie trzymały się, jest podobnie jak z porzeczką. Na początku wydawało się że owoców jest sporo a teraz jak się patrzy na krzak to coraz mniej. Jeśli staną upały to będzie porażka z plonem.

Ostatnie komentarze użytkownika

Cena skupu porzeczki czarnej ?! 21.06.2016 14:39
Cena 0,20zł. jest poniżająca, jednak prawdziwa, bo dochodzą informacje że zakłady tak właśnie planują otworzyć skup. Dobrze by było gdyby faktycznie ludzie utrząsneli się i bardziej cenili swoją godność. Bo za taką cenę to ŻAL oddawać swoje plony. Jeśli zrobią to tak jak z truskawką, czyli gdy cenę podwyższą to nie będzie co sprzedawać bo się wszystko ugotuje na krzakach, najładniejszy towar zostanie nie zebrany lub ugotowany a zakłady będą sprzedawać koncentrat z kupionych tanio owoców dużo drożej bo cena końcowa będzie wyższa. A producent zostanie z dylematem wyrywać czy łudzić się że kiedyś będzie droga chociaż młodych nasadzeń jest bardzo dużo i wszyscy myślą że może za rok lub dwa ktoś przestanie nas wyzyskiwać i zapłaci to upragnioną w/w piśmie złotówkę.
KSPCP: To nie plantatorzy porzeczki czarnej są winni 08.09.2015 09:35
Nasadzeń porzeczki jest tak dużo, że spokojnie będziemy przez wiele lat największym producentem na świecie. W lubelskim mało kto likwiduje a młode nasadzenia dopiero teraz zaczną owocować. A 600 złotych każdemu się przyda. Pewnie więcej tych dopłat już nie dadzą. Wiele osób uprawiających porzeczkę zarabia na czymś innym więc są pieniądze na dalszą ochronę i nawożenie tych plantacji. Do porzeczki teraz dokładamy i jeszcze przez parę lat będziemy a plantacje same bez żadnych dopłat do karczowania będą się kurczyć. Cena 0,40 zł. dla większej mniejszości ;) jest opłacalna tak więc towaru nam nie zabraknie.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram