Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_poborka

Cena skupu porzeczki czarnej ?!

Tagi:

ceny, porzeczki

komentarze (18):

dodaj komentarz
Fantazja
Fantazja 20.06.2016 10:10 Nie chcę nikogo obrażać, ale... no i? No i co z tego? Kogo to obejdzie? Przetwórcy mają to w... znaczy się w nosie. Mają jeszcze towar z zeszłego roku i albo sobie dokupią za grosze albo w ogóle nie kupią i na nich te odezwy nie robią żadnego wrażenia. Przykro mi, ale taka niestety jest prawda. Tu musiałby zadziałać przykaz odgórny, który nakazałby skup w cenie "minimum". Rząd jednak ma teraz inne problemy - rozdaje po 500 zł wszystkim lumpom, pijakom i bezrobotnym nieudacznikom, żeby mieli za co chlać. Polski rolnik "jakoś sobie poradzi".
Fantazja
Fantazja 20.06.2016 10:35 A może tak nie jest? Ci zaradni... muszą radzić sobie sami. Ci niezaradni, albo którym nie chcę się radzić doją nasze podatki. Rolnicy zaliczają się do tych "zaradnych", więc niech sobie sami walczą z przetwórcami.
VincentVega
VincentVega 21.06.2016 00:21 UE rozdaje dopłaty do ha i dotacje PROW. Jakoś nie piszesz, że trafiają one do meneli z pod sklepu, którzy mając 2 ha dostają 2,5 tys i przechlają go za wino. Nie piszesz, bo sam pobierasz te "dotacje". Niestety, te pieniądze w minimalnym stopniu zasilają polska gospodarkę (a poprzez nią nasze własne portfele). Te pieniądze w większości z powrotem "wyjeżdżają" do UE (o potężnym wzroście cen środków produkcji po wejściu do UE nie wspominając).
Pieniądze z 500+ w minimalnym tylko stopniu zostaną przetracone (bo jak niby?) a w dużej większosci wydane u nas, w kraju. Tutaj bedą pomnażane i tutaj będą zostawiały ślad w postaci podatków. Dlaczego tego nie potrafisz zrozumieć? Dlatego, że jest wielu POdobnych Tobie, którzy też tego nie chcą zrozumieć - a jak już nawet zrozumieją to stoi to w sprzeczności z Twoimi poglądami politycznymi. A wystarczy tylko spojrzeć na to z boku, schować do kieszeni POpisy i inne srysy... Wiem wiem - taka już natura Polaka...
Pieniądze z
napster2354
napster2354 22.06.2016 00:15 Rozdawnictwem nigdy nie napędzi się gospodarki ..... to błędne myślenie jedyne prawidłowe posunięcie to umożliwienie rozwoju małym firmą , obniżenie podatku VAT może i brzmi to nie logicznie ale tak działa ekonomia wystarczy popatrzeć jak wzrosło PKB rumunii po obniżeniu VAT

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

stiopa80
stiopa80 20.06.2016 10:25 A po ch... rząd ma ci pomóc ??? Żebyś miała za co pić albo posadzić jeszcze więcej porzeczki ??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

LaakiLuk
LaakiLuk 20.06.2016 12:37 Fantazja !! wyrwij porzeczki narób dzieci ,,będziesz miał czysty biznes i na chlanie Ci wystarczy ...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Fantazja
Fantazja 20.06.2016 15:18 Jak patrzę na te kontr-komentarze mam wrażenie, że jest zajebiście, a ta sytuacja was normalnie bawi. A może wy z tych "dzieciorobów" i na rękę jest wam co się dzieje. No ja osobiście wolałabym żeby więcej zarabiał ciężko pracujący producent porzeczki niż producent dzieci spod budki z piwem, ale ja się chyba nie znam.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 20.06.2016 15:41 my jako plantatorzy nauczyliśmy przetwórnie i skupczyków że nam sie opłaca przy każdej cenie zbierać owoce nie tylko porzeczki więc taki pismo bawi pewnie przetwórnie im jak się uda kupia po 20 gr jak nie to podniosą cenę .... jeśli się nie nauczymy szanować siebie i własnej ciężkiej pracy zawsze będą nami tak pomiatać

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

sigmund
sigmund 20.06.2016 20:02 Oczywiście ten kto produkuje owoc przemysłowy bez podpisanego kontraktu z ceną(mając w pamięci ceny z lat ubiegłych) to ten zaradny. Ktoś Kto pobiera dodatek na dzieci (rzecz powszechna w całej Europie czy nam się to podoba czy nie) ,jest lumpem i dzieciorobem.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

VincentVega
VincentVega 20.06.2016 20:41 Przeciętny Kowalski ma dupie, po ile będzie skupowana porzeczka, wiśnia, truskawka, czereśnia jabłko i inne płody rolne. Przeciętny Kowalski to 90% społeczeństwa. Przeciętnego Kowalskiego będzie słuchał każdy polityk mający coś do gadania.
Fantazja
Fantazja 21.06.2016 08:32 Bo przeciętny Kowalski czy Nowak nie ma pojęcia o problemach rolników. Przeciętny Kowalski niezależnie od ceny skupu owoców będzie musiał zapłacić za porzeczkę 5,00 za kilo, za malinę 30-40 zł za kilo, za wiśnię 6 zł za kilo, a za truskawki teraz płaci od 5 do 8 zł za kilo. Przeciętny Kowalski widząc takie ceny wręcz dziwi się że rolnicy mają jakiekolwiek problemy!
napster2354
napster2354 22.06.2016 00:26 I słysząc tylko w wiadomość o dotacjach unijnych nabiera przekonania że rolnik dostaje pieniądze od innych za darmo .... a niektóre protesty rolników tylko go w tym utwierdzają .... Niestety smutna rzeczywistość pojechała wieś porotestować do miasta ciągnikami wartymi setki tysięcy złotych najczęściej świeżo umytymi i na dodatek wypolerowanymi , niestety przeciętny kowalski który musi oszczędzać przez wiele lat żeby kupić sobie auto za kilka-naście -dziesiąt tysiecy widząc chłopa w błyszczącym traktorze za pareset tysięcy nie zrozumie że opłacalność jest poniżej zera a ciągnik na kredyt ,zrozumie że zwykłego chłopa ze wsi stać wydać na ciągnik tak niebotyczną sumę jak kilkaset tysięcy a on nie może sobie na to pozwolić . I tu rodzi się w jego głowie pytanie jak może być na wsi źle skoro maja takie fundusze o jakich on sam nawet nie marzy ?

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Fragii
Fragii 21.06.2016 09:22 O takich cenach mówi się od dawna a on dopiero jak usłyszał o Nich w Agrobiznesie wysyła mega śmieszne pismo? Ma racje że sam koszt zbioru to jakieś 20 gr za kilogram, bo ludzie za usługi kombajnem biorą nawet 30-40 gr jak porzeczki płaciły. Ale gwarant że nie ważne jaka by cena nie była to ludzie będą rwać na umór.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

kingsman
kingsman 21.06.2016 14:39 Cena 0,20zł. jest poniżająca, jednak prawdziwa, bo dochodzą informacje że zakłady tak właśnie planują otworzyć skup. Dobrze by było gdyby faktycznie ludzie utrząsneli się i bardziej cenili swoją godność. Bo za taką cenę to ŻAL oddawać swoje plony. Jeśli zrobią to tak jak z truskawką, czyli gdy cenę podwyższą to nie będzie co sprzedawać bo się wszystko ugotuje na krzakach, najładniejszy towar zostanie nie zebrany lub ugotowany a zakłady będą sprzedawać koncentrat z kupionych tanio owoców dużo drożej bo cena końcowa będzie wyższa. A producent zostanie z dylematem wyrywać czy łudzić się że kiedyś będzie droga chociaż młodych nasadzeń jest bardzo dużo i wszyscy myślą że może za rok lub dwa ktoś przestanie nas wyzyskiwać i zapłaci to upragnioną w/w piśmie złotówkę.
napster2354
napster2354 22.06.2016 00:35 W moich stronach ( powiat skierniewicki ) istnieje przekonanie wśród większości rolników że sadownicy nic nie robią , nie ponoszą żadnych nakładów , tylko zbierają owoce ze duże pieniądze i nie wiadomo jak się na tym dorabiają. Bedąc w tym przekonaniu , kompletnie nie mając pojęcia o sadownictwie zakładają plantacje porzeczki bo słyszeli że cena niedługo będzie 5 zł jak było kiedyś. Mało tego część z nich zakłada plantacje borówki amerykańskiej oraz jagody kamczackiej argumentując to tym że cena jest wysoka .... Oczywiście mówia to nie znając kosztów produkcji bo nigdy wcześniej nie mieli żadnego jagodnika czy też sadu ale plantacje zakładają bo sadownicy są najbotasi w rolnictwie . Nie przeszkadza im nawet to że nie mają sprzętu , nie dawno rozmawiałem z ludźmi którzy mają kilkadziesiąt krów ,zero pojęcia o sadownictwie ze sprzętu sadowniczego nie maja absolutnie nic ale na młodego rolnika sadzą kilkuhektarowe plantacje borówki i jagody bo cena kilkanaście zł za kg. Gdy te plantacje wejdą w owocowanie ( wiadomo bez agrotechniki będzie kiepsko) nie będzie się liczyła cena na skupie czy giełdzie będzie się liczyło wycofanie przynajmniej części poniesionych kosztów

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Police
Police 22.06.2016 18:05 Większość od kilku lat liczy na to że inni zaniechają produkcji i oddaje za darmo, niestety będzie się to tak rolowało w nieskończoność... bo "kiedyś też tak było". Sąsiad zrezygnował z hodowli krów i nasadził porzeczki na dużym areale, nawet teraz ma gotowe sadzonki na jesień, szkoda mi tylko jego rodziny, bo ma dzieci. 5 lat temu w mojej okolicy ludzie zatrzymywali się żeby zrobić zdjęcia plantacji, teraz jest to tak pospolity widok jak zboże(północ Polski).

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Police
Police 22.06.2016 18:11 Jedynym rozwiązaniem będą realne kontrakty, bo taki "wolny rynek" w przypadku porzeczki doprowadzi ludzi do licytacji komorniczych i samobójstw, to raczej nieuniknione, bo zapaści cen końca nie widać.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

rych
rych 25.06.2016 14:59 W przyszłym tygodniu rusza skup porzeczek czarnych. Okazuje się, że porzeczek będzie dużo mniej niż pokazywał szacunek dworskiego profesora Makosza. Cena wyjściowa 0,80 zł - 1.0 zł. W pozostałych gatunkach będzie podobnie.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Kazachstan eksportuje do Rosji polskie jabłka ?

Jak zauważają analitycy EastFruit w sezonie 2019/2020 Rosja gwałtownie ograniczyła import...

Najpierw śnieg, później 12 stopni !

Jak informuje twojapogoda.pl nad Bałtykiem wędruje niż imieniem Lolita, którego front...

Sadownik bez jabłek, bez pieniędzy a śledztwo umorzono !

Jak informuje jablonka.info bez jabłek, bez faktur i bez pieniędzy. Poprzedniej zimy...

Ukraińcy coraz mniej zadowoleni z pracy w Polsce

W I kwartale 2020 r. Niemcy otworzą granice dla pracowników spoza Unii Europejskiej. Jak...

ARiMR: Do 10 mln zł na inwestycje w przetwórstwo

Od 27 lutego do 27 marca 2020 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmować wnioski o...

Brexit: Co oznacza okres przejściowy dla polskich sadowników

W październiku 2019 r. Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii...

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Sadownik bez jabłek, bez...
A można i tak Prokuratura – urząd...
Sadownik bez jabłek, bez...
*nie rozróżnia, oczywiście
Sadownik bez jabłek, bez...
Jak mam dyskutować z człowiekiem który...
Sadownik bez jabłek, bez...
Ciekawe jak tobie przepadną pieniadze, i...
Sadownik bez jabłek, bez...
Przecież w tej sprawie sad nic nie robił,...
Sadownik bez jabłek, bez...
Materiał na kolejny odcinek filmu " Kasta"....
W 2020 r. trzynasta...
Wyjaśnij jeszcze w jaki sposób podatnik...
W 2020 r. trzynasta...
Ale ja tak własnie napisałem, nie oceniam...
W 2020 r. trzynasta...
,,,że będzie latał "ku chwale ojczyzny"......
W 2020 r. trzynasta...
Nigdy się nie dowiemy jakie będą skutki...
W 2020 r. trzynasta...
Wania - wyniki takiej transakcji będą znane...
Kolejna rewolucja jagodowa -...
Tym razem nie byłem,bo mam już dość...
W 2020 r. trzynasta...
I procent od tej sumy komuś się dostanie....
W 2020 r. trzynasta...
Zarzucono mi tutaj, że nie ma co żyć...
Kolejna rewolucja jagodowa -...
A co ze wzrostem produkcji na ukrainie i...
Stanowisko Instytutu...
A ja jestem ciekaw, czy ten Instytut Staszica...
W 2020 r. trzynasta...
Ps Odnośnie powyższego te czyny nie mają...
W 2020 r. trzynasta...
Drodzy panowie. W izbie dyscyplinarnej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie trzeba być ekspertem żeby swoją opinie...
W 2020 r. trzynasta...
Condor to dość duży przewoznik, w...
W 2020 r. trzynasta...
Ci co wykupili akcje Getbeku już...
W 2020 r. trzynasta...
Pożyjemy zobaczymy ,mam nadziej że Admin...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Świat według KUPS - po wprowadzeniu opłaty...
W 2020 r. trzynasta...
"Po co nam ten miś? NIK nie wie i dlatego...
W 2020 r. trzynasta...
Coś jak z przekopem półwyspu......
W 2020 r. trzynasta...
ja wiem czy Niemieckie linie? właścicielem...
W 2020 r. trzynasta...
Uwielbiam takie piekiełko ,,,psy szczekają...
W 2020 r. trzynasta...
Coraz bardziej jestem przeświadczony że...
W 2020 r. trzynasta...
Może zacznę od końca, przemysłu poniżej...
Nie każdy chce się...
,,Nie każdy chce się przyznać" W takim...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Osobiście bardzo nie lubię kiedy sadownicy...
W 2020 r. trzynasta...
Jaki ty zaślepiony. A jak Niemcy mają...
W 2020 r. trzynasta...
Niestety nie mogę powiedzieć, że głosuję...
W 2020 r. trzynasta...
Baracuda powiedz w takim razie na kogo...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz drogi wyborco pis-fu, w przypadku...
W 2020 r. trzynasta...
PiS popełnia błędy mniejsze lub większe...
W 2020 r. trzynasta...
cichon40 a ja wolę być grubasem niż...
KUPS: Opłata cukrowa –...
czyli jak nie ma następców i dla nie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
W moim przypadku staram się wyłącznie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Ja podałem tylko na zimno prawdziwą...
KUPS: Opłata cukrowa –...
jaceo,"pewny zbyt w jakiejś perspektywie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Czemu tu się dziwić? Oni zwyczajnie...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Minister powinien przygotować także akty...
KUPS: Opłata cukrowa –...
Niech sobie KUPS fałszywie gęby sadownikami...
Robot do zbioru malin –...
Jeszcze jak byłem 10 kg młodszy już były...
Robot do zbioru malin –...
Jak maszyna dziala przyspieszycja 100x...
Robot do zbioru malin –...
Wiecie co jest w tym najlepsze? Są kraje...
Robot do zbioru malin –...
Aby się opłacało te maliny musiałyby być...
Robot do zbioru malin –...
Wow. Nagranie ma 27sekund a robot w w tym...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak się siedzi wysoko to można podziwiać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W tej Uni to tak jak na tym forum i...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jak może być wielo milionowe...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Sam na siebie mówił ,to on odpowiada za...
Wyższa płaca minimalna nie...
Ja to bym się spodziewał raczej takiego...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Cytując klasyka "mądrego to miło...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister, który odważył się powiedzieć...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Te duże gospodarstwa są jak duże fermy,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ja uważam że tych dużych ferm nie powinno...
Organizacje sadowników –...
Indolencja działaczy w branży sadowniczej...
Ile w Polsce potrzebne jest...
a wszystko po to by Ukraina rosła w siłę a...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Zapomniałem o wiodącej tezie - ile Polsce...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ardanowskiego nie cenię. Dużo gada, bredzi,...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Widać że dla niektórych na pierwszym...
Opryskiwacz HUSAR 2020:...
Tak porównać zapotrzebowanie na moc i te...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Jaki Minister, taki poziom.
Ile w Polsce potrzebne jest...
"Piękny" żarcik o ministrze.Masz poczucie...
Ile w Polsce potrzebne jest...
jaceo,pan minister nie jest z mojej bajki,ale...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Ale co ,że niby jabłek deserowych...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Minister jest tak mądry i wszechwiedzący,...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Oj jaceo, jaceo... jeszcze świętujesz?...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Wrecie jest minister który powiedział...
Ile w Polsce potrzebne jest...
W dokumentach źródłowych dotyczących...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Odnosząc sie do wystapienia trzeba przyznać...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Tak, tak, pochwaliłem sukces 7 organizacji...
Ile w Polsce potrzebne jest...
Dwa światy, w Polsce konferencje , pokazy...
Udany sezon polskich superowoców
Wiatr histErii wieje wszędzie nawet na...
MRiRW: Budżet na rolnictwo...
A na wypłatę środków za klęski za...
Udany sezon polskich superowoców
Pogratulować inicjatywy, pogratulować...
W 2020 r. trzynasta...
*, no bez przesady psiajucha!
W 2020 r. trzynasta...
Draństwo straszne szanowny Panie...
W 2020 r. trzynasta...
Już wysłane do samego zorro
W 2020 r. trzynasta...
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie...
W 2020 r. trzynasta...
No to załóż sobie konto anonimowe,a nie...
W 2020 r. trzynasta...
Nie zamierzam zakładać żadnego konta na...
W 2020 r. trzynasta...
to sam wyślij, w czym masz problem, w necie...
W 2020 r. trzynasta...
Wiesz kolego wyżej cokolwiek o wymiarze...
W 2020 r. trzynasta...
przecież to samo napisałem wyżej.....o...
W 2020 r. trzynasta...
Ona jako sędzina TK, tak samo zresztą jak...
W 2020 r. trzynasta...
Co mnie obchodzi jakaś lista stworzona przez...
W 2020 r. trzynasta...
to Jerzy ma chyba jakąś awersje do żydów,...
W 2020 r. trzynasta...
Widzisz Espuma, Twoja awersja do ŻYDÓW jest...
W 2020 r. trzynasta...
piszesz jakieś banialuki o worku cementu w...
W 2020 r. trzynasta...
Jurku w mojej rodzinie żydów nie ma. Na...
W 2020 r. trzynasta...
Jeden z popularniejszych aktorów p.J....
W 2020 r. trzynasta...
Proponuję tym co mają FB czy w inny sposub...
W 2020 r. trzynasta...
Kto pił wódkę ? Pewnie wszyscy...I Lech...
W 2020 r. trzynasta...
Ktoś powie, że za komuny to kradli. Jeśli...
W 2020 r. trzynasta...
Ale dyskusja mnie ominęła. Wszystkiego...
Odpowiedź Ministra...
embargo zostało nałozone za rządów PO...
Odpowiedź Ministra...
Na merytorykę raczej nie masz co liczyć "my...
Odpowiedź Ministra...
To forum jest i zawsze było bardziej...
Odpowiedź Ministra...
Skoro jesteśmy tacy tępi i beznadziejni to...
Odpowiedź Ministra...
Może skończmy o Owsiaku ... Mam pytanie czy...
Odpowiedź Ministra...
Barakuda - to że tyle zebrali to nie znacy...
Odpowiedź Ministra...
Dlatego wyżej napisałem, 27 finał, zebrano...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żaden telewizyjny...
Odpowiedź Ministra...
Bedę miał chwile to poczytam, ale ten art...
Odpowiedź Ministra...
co ty masz z tymi gumowcami? masz jakiś...
Odpowiedź Ministra...
nie chodziło mi o żadne koszty...
Odpowiedź Ministra...
Czy ktoś kto ma mozg, może myśleć ze...
Odpowiedź Ministra...
o Piotrowicza ci chodzi czy o kogo?
Odpowiedź Ministra...
Espuma daj spokój to tak jakbyś gadał z...
Odpowiedź Ministra...
wrzuciłeś jeden z drugim 5 zl do puszki i...
Odpowiedź Ministra...
Każdy, logicznie myślący, po dłuższej...
Odpowiedź Ministra...
Napiszę tak odpierdol się od Jurka pisowski...
Odpowiedź Ministra...
Owsiak ma przecież obrany cel zbiórki, wiec...
Odpowiedź Ministra...
Sądzę, że ma, bo jeżeli Minister Zdrowia...
Odpowiedź Ministra...
Prawda jest taka że Owsiak i jego rodzina...
Odpowiedź Ministra...
chłopie ja nic nie pisałem ani o...
Odpowiedź Ministra...
Dziś jest dziwna sytuacja, ,kto nie płaci...
Odpowiedź Ministra...
Rząd winien zajmować się całokształtem...
Odpowiedź Ministra...
a co ma WOSP do jablek ? nudzi ci sie chyba i...
Zbiornik 10.000 i 27.000 litrów
Jaka cena i w jakim stanie są?
Odpowiedź Ministra...
Skoro odpowiedź Ministra to ciekawy jestem...
Zakupię używany kombajn...
Witam Mam do sprzedania kombajn Joanna 3 z...
Odpowiedź Ministra...
Sprawdź s97 ile Ukraina exportuje pszenicy,...
Odpowiedź Ministra...
Oprócz tych czynników wcześniej...
W 2020 r. trzynasta...
Nie pamiętam aby mi ktoś dupę ściskał....
W 2020 r. trzynasta...
Artemida,w kluczowym momencie trzeba bylo...
W 2020 r. trzynasta...
takie były czasy. Jak ktoś miał kontakty,...
Australia: Spłonęły sady
Niech podziękują pseudo ekologom ... i...
W 2020 r. trzynasta...
Może kontrowersyjnie ale trochę w temacie....
Australia: Spłonęły sady
...i misie koala też :(:( Hetmanie widać...
Australia: Spłonęły sady
Za to co napisałeś powinieneś się......
Australia: Spłonęły sady
Szkoda że tak mało się sadów spaliło
W 2020 r. trzynasta...
A co mieli zrobić Niemcy po zakończeniu...
W 2020 r. trzynasta...
Nie było mnie chyba rok i dalej to samo ....
W 2020 r. trzynasta...
ZAP S.A. od czasów "dobrej zmiany" są...
W 2020 r. trzynasta...
skad znasz przypadki 30 losowań ? skąd masz...
W 2020 r. trzynasta...
Jak można mieć inne zdanie na temat...
W 2020 r. trzynasta...
Marnie kolego wytłumaczyłeś, kopiujesz...
W 2020 r. trzynasta...
ale ludzie widzą tylko TVPis, jak była...
W 2020 r. trzynasta...
Espuma- prawdziwe fakty napisałeś. A co do...
W 2020 r. trzynasta...
nikt nie siedzi bo posłowie PO razem z...
W 2020 r. trzynasta...
wkradł się błąd *Pis przez lata zrobił...
W 2020 r. trzynasta...
Kogo z PO skazali za ta afery? ja wypisałem...
W 2020 r. trzynasta...
głosujesz na konfederacje i co to daje jak...
W 2020 r. trzynasta...
Jesteś kolego trochę zabawny, tzn ja tak to...
instagram