Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_ASX

Profil użytkownika: kacprzak

user name
Imię i nazwisko:
kazik kacprzak
Login:
kacprzak
Kiedy dołączył do portalu:
17.01.2007 20:10
Liczba wpisów na forum:
30
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
57
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1733

Ostatnie posty użytkownika

Scab 80 WG 04.06.2017 10:58

Potwierdzam że scab z tegorocznej dostawy rozpuszcza się bardzo łatwo.

Ceny jabłek deserowych 2017 14.05.2017 15:01

Zbyt optymistycznie oceniacie tegoroczne plony . W 2007r w centrum były identyczne spadki temperatury i na takim samym etapie rozwoju wegetacji.Średni plon jaki zebrałem to około 20% i to tylko dzięki gali  która plonowała nieżle w przypadku pozostałych odmian plon wynosił od5% do10%.Wtedy przymrozki nie obięły całego kraju dlatego nie było tak drastycznego obniżenia zbiorów tegoroczne miały znacznie większy zasięg dlatego jest mało prawdopodobne osiągnięcie 50% srednich zbiorów a bardziej prawdopodobne 30%. Średnia cena w styczniu 2008r to 1,8 do 2,2zł

Co to za choroba podkładki jabłoni? 25.04.2017 22:04

Pewnie diagnoza rybki 7777 jest trafna.Wygląda że niektóre podkładki w warunkach wysokiej wilgotności powietrza zaczynaja wypuszczać ponad ziemią korzenie .Pod siatką kora jest bardziej wilgotna i to proces nasila.Te zaczątki korzeni zasychają kiedy zrobi sie sucho lub przemarzają zimą albo w wyniku opryskania herbicydem i powstaje zaschnięta plama. Czy jest lekarstwo.Pewnie inna podkładka która mniej chętnie się ukorzenia.

Ceny (pracy) za zbiór jabłek 2016r. 07.09.2016 23:37

Jeśli pracownik firmy ochroniarskiej za siedzenie na krzesełku będzie faktycznie otrzymywał 12 zł to może się okazać że stawka za pracę fizyczną pod gołym niebem bardzo szybko przeskoczy te 12 zł  przynajmniej w przypadku naszych obywateli.Chyba że się okaże że skoro stawki w tych firmach będą wzrastały z 4 czy 5 zł na 12 to do przyjecia na to stanowisko będzie wymagany przynajmniej dyplom magistra prawa i kilka specjalistycznych szkoleń które kandydat opłaci z własnej kieszeni.

Parch jabłoni 2016 29.05.2016 11:08

W ostatnim nr. ,,Informatora sadowniczego" powrócił temat captanu i ph cieczy roboczej.Okazuje się że poglądu przedstawiciela Arysty że odczyn nie ma znaczenia, przytaczanego niedawno na portalu, nie podzielają inni producenci i dystrybutorzy tej substancji.Zgodnie z ich opinią optymalne ph cieczy roboczej dla kaptanu to 5-6.Wydawało sie że wszystko juz mamy wyjaśnione a znów wróciliśmy do punktu wyjscia.

Ostatnie komentarze użytkownika

Ameryka takie ceny jabłek 25.12.2017 22:35
Patrząc na te sady można odnieść wrażenie że to jakieś zacofane sadownictwo jednak Ameryka intensywne sady miała wiele lat przed nami.Wysokie koszty i brak rąk do pracy spowodował że sadownicy zrobili zwrot i z tego modelu zrezygnowali. Pewien znany ekonomista twierdzi że USA wyznacza trendy którymi inne kraje podążają z kilkunasto a czasami kilkudziesięcioletnim opóżnieniem.Czy więc takie sady zobaczymy i u nas.
Sadownicy zrezygnują z produkcji jabłek ? 08.09.2017 22:28
Do tego artykułu można jeszcze dodać że widoczna jest nie tylko dywersyfikacja produkcji ale coraz więcej zaniedbanych sadów których właściciele dostrzegli poprawę na rynku pracy i pożegnali się z sadowniczym biznesem.
Straty spowodowane przez przymrozki, grad – wnioski 29.08.2017 21:34
W poprzednim wpisie użyłem niewłaściwego określenia dach nad głową i kolega wania ma racje że budynek mieszkalny pod PROW nie podlega.Miałem jednak na myśli setki zburzonych budynków gospodarczych a często pod ich gruzami zasypane maszyny rolnicze i hodowane zwierzęta.Pomoc w takich przypadkach to jest prawdziwe przywracanie potencjału produkcji natomiast dotowanie wymiany nasadzeń to zachęta do brnięcia w dalszą nadprodukcję.
Straty spowodowane przez przymrozki, grad – wnioski 27.08.2017 10:43
Wszystko wskazuje na to że pomimo tych katastrofalnych przymrozków większość zbierze około 50%plonu a wyższe ceny i łatwość zbytu sprawi że nasze straty jeśli nawet będą to bardzo symboliczne jeśli porównamy do tych będących skutkiem nawałnic na północy kraju i właśnie tam obecnie ta pomoc powinna być kierowana. Nawet wymarznięcie kilku % nasadzeń to jednak nie to samo co utrata dachu nad głową.
Tanie jabłka przemysłowe 21.08.2017 21:32
Problem ten dotyczy nie tylko jabłek.Praktycznie ceny wszystkich produktów rolnych od kilkunastu lat pozostały niezmienne pomimo wzrostu kosztów i siły nabywczej konsumentów.Czasami są publikowane dane dotyczące ile można kupić za przeciętną płace z których wynika że na przestrzeni kilkudziesięciu lat żywności i elektroniki możemy kupić coraz więcej a pozostałe ceny podążają za średnią płacą lub ją wyprzedzają.Taka sytuacja potrwa jeszcze kilkanaście lat zanim pokolenie pasjonatów w coraz większym stopniu zostanie zastąpione osobami pracującymi dla zysku.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram