Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Profil użytkownika: Police

user name
Imię i nazwisko:
Sajmon Staszczyk
Login:
Police
Kiedy dołączył do portalu:
28.08.2013 14:05
Liczba wpisów na forum:
160
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
4
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1953

Ostatnie posty użytkownika

Cena czerwonej porzeczki 2019 13.07.2019 18:18

Jest tu ktoś, kto posadził w 2017, 2018 lub planuje w tym roku? Jak tam wasze miny? Jak tam cena przy tegorocznych plonach? Czego się spodziewaliście? Jak cenowo widzicie następny sezon i kolejne?

Mam dla was dobrą radę: Dajcie sobie spokój z rolnictwem w ogóle, wydzierżawcie ziemię, ktoś inny na pewno ją lepiej wykorzysta. Sądząc po waszej poprzedniej decyzji nie spodziewam się tego mądrego i pragmatycznego kroku, więc takie minimum: W kolejnych latach nie jęczcie tutaj, czy znajomym/rodzinie że cena niska, przyjmijcie to z godnością, bo przecież można było to przewidzieć z dziecinną łatwością.

Cena czarnej porzeczki 2019 13.07.2019 18:03

Stworzyłem rok temu wątek z artykułami o porzeczce, ale któryś z moderatorów go zdewastował usuwając większość moich wiadomości bez żadnego powodu i ostrzeżenia, mam nadzieje że jest z tego dumny.

Tuta j resztki: https://www.sadownictwo.com.pl/forum/ciemne-chmury-nad-producentami-p

Było tam ponad 20 linków do artykułów które pozwalały zorientować się jaka jest sytuacja na rynku, jednak egoizm moderatora nakazał mu pozbawienie nas do tego dostępu. Cenzura górą. Jak ma być dobrze skoro wrogość napotyka się nawet tutaj? Zawsze partykularne interesy muszą zwyciężyć.

Cena czarnej porzeczki 2019 13.07.2019 17:51

Czy wszyscy przyzwyczili się już do cen?

W sezonie skrajnie niskich plonów to 1.3 zł

W bardzo obfitym sezonie to 25-40 gr

W plonowo średnim sezonie to 50-60 gr.

Czy to jest jakieś zaskoczenie? Ceny nie kłamią i tak to będzie wyglądało przez następne 10 lat. Przy uprawach zostaną następujące grupy ludzi:

- Dwuzawodowcy nie potrafiący, lub nie chcący liczyć kosztów. Będą dokładali z codziennej pracy w biedronce, straży miejskiej czy wojska.

- Wyspecjalizowani w uprawie porzeczki którzy zwyczajnie poza porzeczką nie potrafią robić nic innego, jak osiołek potrafiący tylko jedną sztuczkę. Jednocześnie nie chcący, lub nie mogący wyjechać za granicę gdzie bez problemu z dowolnego ogłoszenia zarabia się netto 9 tys zł miesięcznie przy winogronach, jabłoniach czy szparagach. Ile hektarów trzeba żeby netto zarobić na porzeczce 9 tys zł uwzględniając średni plon i cenę z ostatnich 8 lat? Czy ktoś z was to liczy?

Produkcja na ukrainie będzie rosła, aż w końcu zaczną ich tam wykorzystywać jak teraz nas, ale już nie po 50 gr, a po 20 gr.

Teraz energia roślin idzie w młode przyrosty, za rok jeżeli nie będzie przymrozków plon będzie bardzo wysoki i cena 20-40 gr, to dlatego nie chcą teraz przepłacać, bo po co skoro za rok dostaną towar za darmo? 

I to jest optymistyczny scenariusz, zwykle jest jeszcze gorzej niż przewiduję. Oczekiwałem, że czarna będzie średnio po 1.5 zł, a na czerwoną w tym roku ostatni raz cena będzie stosunkowo wysoka, żeby nagonić naiwnych, ale najwidoczniej idioci znaleźli się w wystarczającej liczbie, teraz przez 10 lat będą oddawali za 50 gr :) Tak robi się na naszych plecach interesy. Jeżeli cokolwiek można wywnioskować z ruchu cen, to zdecydowanie likwidowanie plantacji po sezonie wysokich. Z perspektywy czasu w przypadku czarnej, agrestu i maliny byłby to genialny ruch.

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 13.07.2019 00:40

Czy moderacja usunie też link do agregatu linkowego wykop.pl? Może wyjaśnijcie dlaczego usuwacie moje wiadomości? Bo jest to dla mnie mało logiczne

https://www.wykop.pl/link/5041745/plantator-z-podkarpacia-albo-nam-panstwo-pomoze-albo-wszyscy-zwiniemy-interes/

Ciekawy temat.

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 12.07.2019 19:42

Pojawiają się ciekawe artykuły, ale niestety moderator bez absolutnie żadnego ostrzeżenia je usuwa. Przez takie dizałanie temat niedługo umrze.

Proszę o informacje od moderacji w czym jest problem

Ostatnie komentarze użytkownika

... w końcu ktoś miał odwagę pokazać jak jest 23.03.2018 20:50
Gdzie można zobaczyć całość?
(Nie)kolorowa sytuacja plantatorów aronii ! 28.11.2016 22:55
W Polskim rolnictwie jest źle, bo wiele osób ma mentalność służalczą jak fragii.
Cena skupu porzeczki czarnej ?! 22.06.2016 18:11
Jedynym rozwiązaniem będą realne kontrakty, bo taki "wolny rynek" w przypadku porzeczki doprowadzi ludzi do licytacji komorniczych i samobójstw, to raczej nieuniknione, bo zapaści cen końca nie widać.
Cena skupu porzeczki czarnej ?! 22.06.2016 18:05
Większość od kilku lat liczy na to że inni zaniechają produkcji i oddaje za darmo, niestety będzie się to tak rolowało w nieskończoność... bo "kiedyś też tak było". Sąsiad zrezygnował z hodowli krów i nasadził porzeczki na dużym areale, nawet teraz ma gotowe sadzonki na jesień, szkoda mi tylko jego rodziny, bo ma dzieci. 5 lat temu w mojej okolicy ludzie zatrzymywali się żeby zrobić zdjęcia plantacji, teraz jest to tak pospolity widok jak zboże(północ Polski).
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram