Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: sadownik80

user name
Imię i nazwisko:
Tomek Badura
Login:
sadownik80
Kiedy dołączył do portalu:
14.07.2014 23:42
Liczba wpisów na forum:
7
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
3
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
872

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2018 22.09.2018 18:58

Jeśli chodzi o temat skupów to był i jest dobry interes. Marże na jabłkach 7-10 gr to pikuś w porównaniu do marży na owocach miękkich 25-30gr. Pośrednik zawsze zarobi. Na zestawie wiśni przychód może być nawet 6 tys. Zakup samochodu, wózka, opakowań itp. bardzo szybko się zwróci.

Teraz łyżka dziegciu: na owocach miękkich można dostać po tyłku jak część towaru przeklasyfikują. Jak ma się własny transport to ciężko znaleźć kierowców – nie chcą jeździć na skupie bo to praca nocna – na owocach miękkich. Skupy w mojej okolicy rosną jak grzyby po deszczu. Konkurencja duża, każdy chce zjeść trochę tego tortu.

Jak ktoś uważa że to dobry biznes to niech swoich sił próbuje.

Ceny wiśni 2017 07.09.2017 20:54

Kolego rewers, viter napisał prawdę. Innymi słowy sadownicy nie biorą pod uwagę siły ekonomicznej gospodarstwa przy planach zakupu sprzętu tylko sugerują się sąsiadami.

To jest bardzo popularne zachowanie, niestety. Później okazuje się, że raty kredytu za zakupiony sprzęt są bardzo duże i w większości zysk z gospodarstwa idzie na ratę. Tak nie powinno być.

Zawsze trzeba mieć swój rozum, który pozwala ocenić czy stać mnie na coś. Nie można sugerować się tym że sąsiad coś sobie kupił to kupię i ja. To jest najkrótsza droga do ekonomicznego niewolnictwa.

W mojej okolicy takich „niewolników” UNI jest dużo i serce ściska patrząc na to.

Przymrozki 2017 13.05.2017 11:02
piotreknnn, 2017-05-13 06:32, napisał:
waldus, 2017-05-12 21:40, napisał:
Green25, 2017-05-12 20:55, napisał:

Drogi Panie ,otóż rolnictwo jest wyjątkowo nietypową gałęzią przemysłu  która w większości państw jest  wspierana   nie  przypadkowo... 

podobnie jak banki stocznie i kopalnie oczywiście te zarzadzane przez podobnych tobie co im sie należy wsparcie bo nie umią myśleć

ważne ze ty ciemniaku umiesz myśleć zobaczymy jak bedzisz śpiewal jak innym razem tobie wypier...li a innym zostanie  

ps  pisałem z małych bo do takich jak ty szacunku nie mam

Kwestia dofinansowania różnych gałęzi gospodarki z publicznych pieniędzy zawsze budzi emocje. Kopalnie, stocznie, rolnictwo itp.Do rolnictwa w Polsce dokładamy: 17,7 mld na KRUS w 2016, dotacje z EU, zwrot akcyzy na paliwo, brak podatku dochodowego od rolników. Czy to dużo? Każdy europejski kraj wspiera rolnictwo, na tym tle Polska wypada dobrze.

Zaraz odezwą się głosy, że bez rolnictwa damy sobie radę bo żywność można importować. Pewnie że można. Gorzej jak z powodów politycznych ktoś komuś embargo założy to będziemy cebulę wcinać i wódką przepijać.

Kolejny problem rolnictwa to fakt, że bardzo dużo młodych nie chce prowadzić gospodarstw rodziców. Młodzi widzą co się dzieje i jaki to niepewny biznes zależny w chwili obecnej głównie od polityki i pogody.

Głównym celem dofinansowania jest utrzymywanie i stabilny rozwój rolnictwa w dłuższej perspektywie.

Jeśli chodzi o kopalnie i stocznie to się nie wypowiem.

Soki w workach 5l - usługa 13.03.2017 19:50

Gdzie w okolicy Białej Rawskiej można najtaniej wytłoczyć soki w workach 5l?

Likwidacja sadów i co dalej? 29.08.2016 22:07

Na koniec kilka uwag:

    • Argumenty na temat Żydów, obcego kapitału i władzy. Kochani oszczędźcie sobie tego. Ja mam jedną zasadę – jeśli ktoś w rozmowie o tym wspomina jako przyczynie to stwierdzam, że nie ma o niczym pojęcia i jest ograniczony. Kto jest tym pierwszym, jak to poznać? Do tej pory nie wiem. Obcy kapitał – boli mnie że duże przetwórnie nie są własnością Polaków, ale czy to by cokolwiek zmienia? Jeden pan z Białej Rawskiej jest właścicielem przetwórni – czy płacił w tym roku za wiśnię 2zł/kg czy tyle co inni (fakt: miał mniejsze wymagania jakościowe). Jakie działania moglibyśmy podjąć w stosunku do polskich właścicieli, których nie możemy podjąć w stosunku do zagranicznych? Żadnych – bo to prywatny kapitał. Jeśli myślicie, że niskie ceny to wina władzy to też nie macie racji. Jak to sobie wyobrażacie? Że ten czy inny premier/minister rolnictwa wstaje rano i stwierdza, że dzisiaj wiśnia będzie po 1zł a jutro po 1.5zł?

    • Czy rządzący przejmują się sytuacją rolników? I tu jest największy ból. Rolnictwo to tylko 1,5% PKB. Nie ma podatku dochodowego, trzeba dopłacać do KRUSu. Po co sobie tym zaprzątać głowę? Jak jedno, dziesięć czy sto gospodarstw zbankrutuje to i tak się nic nie stanie. Statystyk to nie zaburzy. Jednego nie biorą pod uwagę. Produkujemy żywność – artykuł pierwszej potrzeby. Bez pracy lekarzy, prawników, posłów da się żyć. Bez naszej pracy – NIE.

    • Wiele osób wini politykę EU – że poprzez dotowanie nowych nasadzeń chce zniszczyć polskie rolnictwo. To nie tak. Celem EU jest zapewnienie taniej i dostępnej żywności – artykułu pierwsze potrzeby. Po co​? Ano po to żeby żywność nie była argumentem rozgrywek politycznych między mocarstwami.

Ostatnie komentarze użytkownika

Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 22.06.2017 20:35
Tak z ciekawości - czemu minusujecie ten artykuł? Czytaliście go?
GUS: Wynikowy szacunek zbiorów owoców w 2016 roku 31.12.2016 12:21
Moim zdaniem wyliczenia GUSu są mocno NIEDOSZACOWANE. GUS przyjmuje, że w Polsce jest 200 tys. hektarów sadów i średni plon na poziomie 18 t/he. Kto i gdzie osiąga w dzisiejszych latach 18 t/he? W mojej okolicy jest kilka starszych zadbanych sadów - rozmawiałem z właścicielami i plon waha się między 25-40 t/he. Nowoczesny sad 2 razy tyle, a przypadki powyżej 100 ton też się zdarzają. Moim skromnym zdaniem w Polsce mamy co najmniej 7-8 mln ton jabłek. Pamiętajcie, że nikt nie dzieli się informacjami sprzedażowymi z GUSem. GUS ma jakąś swoją metodykę – nie wiem na czym opartą.
Wsparcie dla producentów owoców i warzyw 06.09.2016 19:46
Panowie, Chciałem przekazać informację od przetwórców: „Stanowczo sprzeciwiamy się informacjom jakoby sok z jabłek był tłoczony z gówna. Przy obecnej cenie jabłek byłoby to nieopłacalne” :)
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram