Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: rogas

user name
Imię i nazwisko:
jakub rogoziński
Login:
rogas
Kiedy dołączył do portalu:
29.06.2011 20:34
Liczba wpisów na forum:
11
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
572

Ostatnie posty użytkownika

Cena porzeczki czarnej 2015 11.09.2015 07:22

Panie i Panowie,

na stronie ARiMR pojawił się wniosek o pomoc dla plantatorów porzeczek czarnych. Niestety jak to w państwie teoretycznym są w nim błędy (brakuje sekcji IX).

Po telefonie na infolinię, pani rekolmenduje udanie się do oddziału powiatowego.

Cena aronii 2015 01.09.2015 16:49

Ja czekam na deszcz. Bez niego nie mam nawet szans na jakiekolwiek otrzepanie owocow. Od 15 lipca suma opadów u mnie wyniosła 8 mm. Na części plantacji mam nawodnienie kroplowe, ale i tak poczekam. Mam mało aronii (1,2 ha) więc i tak mnie to nie zbawi..

Rozdrabnianie karp porzeczki 29.08.2015 00:06

Jak kasowalismy 1 ha aronii kilka lat temu skorzystaliśmy z usług zakładu usług leśnych. przyjechał ciągnik o mocy 180 km z podobną frezarką służącą do niszczenia pni po wyrębie. Maszyna tłukła całe krzewy w dwóch przejazdach. zajęło jej to cały dzień.

wadą jest płytka praca i przez to nie zniszczyła całkowicie karp - przez kilka lat pojawiały się odrosty mimo intensywnej uprawy talerzówką, glebogryzarką. dopiero po 4 latach dało się normalnie pole zaorać.

podkreślam, że to było niszczenie aronii a nie porzeczek. w nich może się lepiej sprawdzić.

Cena aronii 2015 26.08.2015 11:09

Obawiam się, że nie masz racji.

Niezależnie od tego czy dadzą nam cenę 0,80 czy 8,00 zł/kg nie nakupią towaru bo go nie ma. Więc po co mają sobie koszty tworzyć?

W doskonałej większości zawieziemy im te owoce ponieważ nie mamy wyjścia. Oni doskonale to wiedzą i perfidnie wykorzystują.

Po prostu solidarnie zapłacą kary za niedostarczenie owoców do wspomnianej Japonii ale nam nie dadzą, żebyśmy się za rok ucieszyli z ceny 1,50 lub nawet niższej...

Taki mamy w Polsce klimat do biznesu.

Cena porzeczki czarnej 2015 23.07.2015 22:04

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli mówiąc o promocji porzeczki na świecie.

W Polsce produkujemy 53% ŚWIATOWEJ produkcji! 57% europejskiej.

Nie jest problemem promocja i trudności w sprzedaniu owocu/przetworzonych owoców poza granice naszego kraju. Problemem jest sposób redystrybucji dochodów z esportu tych owoców i ich przetworów. I ten problem powinien być w pewien sposób uregulowany prawnie. Jednak należy zwrócić uwagę, że sam zapis o konieczności zawierania umów kontraktacyjnych nie jest wystarczający. Moim zdaniem powinny być okreslone minimalne wymagania dotyczące tych umów takie jak: cena, termin zapłaty, termin wystawienia faktury od dostawy owoców (dotyczy rolników rozliczających VAT na zasadzie ryczałtu), określenie ilości dostarczanego towaru i ewentualneog terminu korekt tych ilości (w zależności od aury), oczywiście także jakości owoców.

W ostatnich latach otrzymałem kilka propozycji podpisania umów lecz zapisy w nich zawarte były takie, że zobowiązywały mnie do wszystkiego, natomiast odbiorca owoców miał pełną dowolność - łącznie z dowolnym wydłużaniem terminu płatności. Z tych powodów umowy nie podpisałem.

Czy ktoś z Was miał podobnie? Może jeśli będzie nas kilku to warto by było przedstawić ten problem któremuś z posłów/senatorów?

Co wy na to?

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram