Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: prawnuczek

user name
Imię i nazwisko:
Piotr Kowalski
Login:
prawnuczek
Kiedy dołączył do portalu:
28.09.2009 11:50
Liczba wpisów na forum:
47
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1480

Ostatnie posty użytkownika

Ceny wiśni 2016 25.07.2016 13:19

Na początku zaznacze że w pełni zagadzam się z tym że poziom cen jest upokarzający, ale powiedzcie mi nawołujący do przerwy w zbiorach co mam zrobić z 9 osobami mieszkającymi w namiotach w sadzie? Mam im powiedzieć że mają sobie siedzieć i czekać bo może cena mi na skupie wzrośnie? A może płacić im za samo siedzenie? Na moim terenie jest duży deficyt siły roboczej i jak stracę tych co mam nie będzie potem miał kto zbierać. A jak każdy z Was doskonale wie i tak trzeba tą wiśnię zdjąć z drzew bo sama nie spadnie a jak zostanie na przyszły rok nie będzie mowy o normalnych plonach! Wiem że nie zarobię nic, wręcz stracę ale mam od 8 lat tą samą ekipę do rwania więc chociaż im dam zarobić a ja sad będę miał oczyszczony. Dla krzyczących - u mnie było porządne gradobicie więc dlatego zacząłem zbiór łótówki pomimo że jeszcze chwilę można było czekać, a mając 9 osób dwa ha trzeba jednak trochę czasu żeby zebrać,

Okolice Nałęczowa cena na sobotę w kisten - 0,85 gr +vat

wiśnie: Guzowatość korzeni 18.05.2016 09:05

Radek - nie napisałem że mam jedno drzewo, jest ich co roku kilka, zastanawia mnie jedynie jakim cudem znów w tym samym miejscu kolejne drzewko wypada na srebrzystosć, w zbiegi okoliczności raczej nie wierzę bo robiłem kilka takich prób. Każdy sądzi jak chce, ja po moich doświadczeniach uwarzam że srebrzystosc bardzo długo siedzi w ziemi w korzeniach jakie pozostają. Oczywiscie likwidując cały sad siejąc poplon itd wysyko ponownego zarażenia na pewno jest mniejsze niż w moim przypadku ale jednak występuje.

wiśnie: Guzowatość korzeni 13.05.2016 11:18

Być może masz rację, ale ja w przypadki nie wierzę i jeżeli 5 lat temu w danym miejscu wypadło drzewko z tytułu srebrzystości, obok wszystke rośliny zdrowe i po posadzeniu nowe drzewko po 2-3 latach znów dostaje srebrzystości to jednak dla mnie jedyna opcja że zaraża się z pozostałosci po tym które wyrwałem.

wiśnie: Guzowatość korzeni 12.05.2016 14:08

Co do guzowatości nie mam doświadczenia gdyż na szczęście mojego sadu nie dotknęła. Co do srebrzystości o której wspomniał Radek już niestety tak. Nie wiem jak jest po przeoraniu i poplonie ale z mojego doświadczenia wynika że jeśli w miejscu gdy było srebrzyste drzewo posadzi sie młode (nawet w odstępie 8 lat) to po dwóch latach to młode będzie srebrzyste (pomimo ze sąsiednie są zdrowe). Wnioskuje po tym że patogeny dość długo potrafią przetrwać w glebie.

Wypalanie Bastą lub Reglone. 11.05.2016 09:51

Rozumiem że pisząc o wypaleniu masz na myśli tylko międzyrzędzia? Czy również i w rzędach malin pryskałeś? Jeśli w rzędach również to przeciez wypaleniu ulegnie też i malina, która jak by na to nie patrzeć na dziś ma jakieś 20-30 cm wysokosci = brak wzrostu i owoców!

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram