Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: motorolaz3

user name
Imię i nazwisko:
Jan Bugaj
Login:
motorolaz3
Kiedy dołączył do portalu:
14.07.2015 10:46
Liczba wpisów na forum:
5
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
1
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
902

Ostatnie posty użytkownika

Choroba brzoskwiń-brak przyrostów. 25.07.2015 13:50

 To na pewno dziurkowatość liści brzoskwiń-liście mają typowe okrągłe dziurki-w miarę czasu zrobię nowe zdjęcia...zastanawia mnie tylko jak walczyć z tą chorobą w przyszłym sezonie-nigdy w sadzie tej choroby nie miałem.Program ochrony stosuję tylko na kędzierzawość liści brzoskwiń ,parcha i robactwo i to wystarczało...jeśli problem wynikł tylko z oprysku Bi-58-to nie ma problemu...ale jeśli nie?W programie sadowniczym-mam tylko stare wydania do 2008 roku-nie ma nawet tej choroby brzoskwiń-dziurkowatość liści- do zwalczania.I jeszcze jedno-czy stosował ktoś w ochronie brzoskwiń na jesień siarczan miedzi?O takim środku wyczytałem ,że jest stosowany w niektórych krajach UE na kędzierzawość liści brzoskwiń...może to by pomogło w przyszłym sezonie?

Choroba brzoskwiń-brak przyrostów. 16.07.2015 08:49

Środek Bi-58 jest do kupienia, z tym,że ma zmniejszony zakres stosowania tylko do zbóż...ale w sklepie ze SOR dostałem informację,że działa na wszystko, więc kupiłem i zastosowałem.Już w trakcie oprysku tym środkiem wrażenia zapachowe są powalające.Nigdy w moim sadzie nie było takich zapachów-coś a la CYKLON B (najbardziej bałem.się o swoje psy ,które cały dzień były zamknięte dla uniknięcia zatrucia) ...ale nic dziwnego-producent z tego samego kraju- firma BASF .Dziwne,że ktoś dopuszcza takie środki do sprzedaży-mało tego w ulotce Bi-58 jest napisane,że srodek jest bezpieczny dla ludzi zwierząt i pszczół...mnie po oprysku (w masce) bolała głowa.

Choroba brzoskwiń-brak przyrostów. 15.07.2015 08:48

W sadzie sucho-a może to jest przyczyną?Były teraz dwudniowe obfite deszcze; rano byłem w sadzie iwydaje mi się,że są pojedyncze nowe zielone liście...ale nie wiadomo czy dziurkowatość liści ustępuje czy pomogły deszcze...

Choroba brzoskwiń-brak przyrostów. 14.07.2015 23:49

Dziękuję bardzo za odpowiedź-aż się ucieszyłem z diagnozy bo jest chyba prawidłowa,Miedzian nie był stosowany na liścia...ale był stosowany preparat BI58 i dokładnie pół sadu było pryskane tym dziadostwem (prowadzę sobie dokładny rejestr oprysków) na mszyce a pozostała część mospilanem i tam jest wszystko w porzadku.NIGDY BYM SAM NA TO NIE WPADŁ -preparat BI58 kupiłem pierwszy i ostatni raz i nie znalazłem informacji o szkodliwym działaniu na drzewa brzoskwiń.Jesze raz- Melolontha-dziękuję!!!

Choroba brzoskwiń-brak przyrostów. 14.07.2015 11:15

Proszę o pomoc w identyfikacji choroby moich  drzewek brzoskwiń.Drzewka (różne odmiany)mają trzy lata i nagle przestały rosnąć-przyrosty od kwietnia osiągneły kilka centymetrów ,liście są koloru jasno zielono-żółtego.Owoce na drzewach zostały przerzedzone-trzymają się na gałązkach ale są maleńkie.Drzewa nie chorowały na kędzierzawkę...ale teraz niektóre liście mają czerwone plamki jakby to było następstwem kędzierzwki.Drzewka były zasilone w czerwcu mocznikiem wokół pni drzewek...w innych miejscach mam starsze brzoskwinie i przyrosty liści i owoców są normalne.Zamieszczam zdjęcia przykładowych gałązek-proszę o pomoc.

Ostatnie komentarze użytkownika

Niech minister wskaże sadownika, którego satysfakcjonuje 35 gr/kg 10.08.2018 12:27
Czemu nikt nie pisze o jabłkach deserowych tylko o spadach , które powinny zostać zutylizowane. Powinien być zakaz przyjmowania takich pseudo jabłek.Może zostanę usunięty nawet z forum, ale widziałem na własne oczy jaki towar jest w niektórych latach przywożony do skupu jabłek- są to ''owoce'' których nikt z normalnych ludzi by nie zjadł; a przetwórnie nie mają skrupułów z takiego skisłego dziadostwa robić np. soków dla dzieci. ''Owoce'' takie są bardzo marnej jakości z pozostałościami środków ochrony roślin. Gdyby został wprowadzony zakaz sprzedaży takiego spapranego produktu to na pewno ceny jabłek normalnej jakości byłyby wyższe i końcowy produkt z przetwórni byłby znacznie lepszej jakości.Przedstawiciele sadowników powinni walczyć o wysokie ceny jabłek deserowych, a produktem przeznaczonym do utylizacji nie powinni się zajmować.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram