Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_InfoKarta
2019_Delany

Profil użytkownika: jacenty82

user name
Imię i nazwisko:
Piotr P
Login:
jacenty82
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2015 21:49
Liczba wpisów na forum:
382
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
377
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
4078

Ostatnie posty użytkownika

borówka - Chandler 02.03.2019 11:21

Zależy jak puszczamy wodę, czy dajemy fertygację. Na 2 liniach można robić krótsze cykle, co w prypadku ferygacji da mniejsze straty nawozu. 

Tu gdzie jest ten 7-letni Chandler na kwaterze rosną młodsze borówki 3-4 letnie, przy tym samym nawodnieniu na młodszych było ok, ale na tym starszym widać było że trochę za mało, powinno być więcej wody. Większy krzew, większa powierzchnia transpiracji. Czym większe krzewy tym więcej tej wody trzeba dostarczyć.

Po za tym za słabo przeciąłem i było za dużo owoców, wielkość eksportową miały, ale mogło być ich 30% mniej i wydajność byłaby taka sama, a szybszy zbiór i mniejsze zmęczenie roślin.

Generalnie ten rok jest pierwszym od 2013 gdzie o tej porze nie widać strat mrozowych na Chandlerze, więc trochę to dziwne, ale jest jeszcze dużo czasu i pracy do zawiązków i wszystko może się zdarzyć.

W załączniku zdjęcie z 12 sierpnia 2018.

borówka - Chandler 28.02.2019 20:21

Jak niższy to moim zdaniem lepiej, temu muszę już zaczynać ograniczać wysokość. 

borówka - Chandler 28.02.2019 19:39

Widzę, że nikt nic nie pokazał, jak zwykle, masa podglądaczy, a chętnych do pokazania czegokolwiek mało.

7 lat, przed cięciem, wysokość 150-180, zbyt słabe cięcie w zeszłym roku.

Aresztowania przez CBŚP 08.02.2019 16:56
konrad111, 2019-02-03 20:17, napisał:

WŁADZA MIAŁA Z TEGO DOCHÓD W WACIE ALE TYLKO WIRTUALNY ALE CZĘŚĆ SĄDZIŁA I CHYBA ZRESZTĄ JESZCZE SĄDZI ŻE PAPIER WSZYSTKO PRZYJMIE......ALE NIESTETY TEN PAPIER ZACZYNA KTOŚ CZYTAĆ I WŁOS MU SIĘ NA GŁOWIE JEŻY.....

Jaki dochód z podatku VAT. Przecież grupy miały pełne odliczenie Vatu od inwestycji.

Po prostu byli zbyt zachłanni, postawili halę, kupili sprzęt, a po całej inwestycji i podbiciu faktur zostawało na kredyty, podział z dostawcami towaru i jeszcze w kieszeni  pseudo prezesa.

Zasada była taka że czym większy obiekt tym lepszy, teraz jest problem z utrzymaniem tego i rżnie się dostawców towaru. Ludzie bez pojęcia i przygotowania w ciągu roku stali się biznesmenami z inwestycjami po kilkadziesiąt milionów.

Później usiądą tacy brzuchacze na Fruit Logistica z przechlanymi mordami i jak ktoś do nich podchodzi to mówią - not inglisz, not inglisz.  W ten sposób mamy "ładną" wizytówkę w wielkim owocowych świecie. A za te wszystkie błądy płaci producent czyli My.  

Sprzedaż owoców borówki sezon 2019 12.01.2019 19:26
tomaszw, 2019-01-08 21:53, napisał:

Te grupy które powstały to w większości albo porwanie się z motyką na słońce albo wymysł jednej osoby. Są w PL grupy dobrze działające, chociażby Polska borówka. Ty masz tylko produkować w określonych 3 kryteriach: w określonej ilości, w określonym czasie, w określonej jakości. Masz produkować i nie martwić sie o sprzedaż! Po to są grupy, zarówno formalne jak i nie formalne. 

Jeżeli współpraca w grupie ma odbywać się na zasadzie master-slave, czyli Pan każe, sługa musi to może lepiej bez grupy.

Jeżeli trzeby spełnić tylko te 3 kryteria - ilość, jakość i określony czas to czemu grupy same sobie nie wyprodukują?  Jeżeli jest ilość, jakość i określony czas to już sam handel nie jest trudny. Grupy za bardzo tego nie potrafią zrozumieć, wydaje im się, że sypną za dobry towar 2 euro i chłop powinien całować ich po nogach.

Ostatnie komentarze użytkownika

Mamy nie więcej niż 5 lat na podjęcie decyzji 09.03.2019 22:43
Jeszcze 10 lat temu, niektórzy spierali się na tym portalu że Ukraina nie jest problemem, niektórym wydawało się że Polska jest pępkiem Świata. Jak się okazuje zaczynają nas przewyższać, nie tylko w jabłkach.
Ardanowski: Rusza kolejna transza kredytu dla firmy Eskimos 02.03.2019 14:08
Widzisz Wania niektórzy mają szczęście, ludzie im pracują za 7-8 zł/h, a tu dzwonisz do kierowcy, mówisz żeby przywiózł kogoś logicznego i mówi że 12 zł/h musisz dać, inaczej nie da rady. Są też tacy co mają ludzi do pielenia w czerwcu czy lipcu, a drugi ma problemy znaleźć w tym czasie do zbioru. Trzeba się po prostu w czepku urodzić, albo być bogatym, bo bogatemu to nawet byk się ocieli.
Ten rok pokazał, niezależnie od plonu sadownicy przywiozą jabłko zawsze! 24.02.2019 18:55
W przyrodzie tak jest, że silniejszy wygrywa. Równie dobrze obok naszego gospodarstwa może wejść ktoś z potężnym kapitałem zrobić 100 hektarów pod daszkami, postawić nowoczesną sortownie, pracownikom 4 gwiazdkowy hotel i po prostu nas wykończyć. Tak już jest i tak się dzieje w naszej branży. Co mi zawinił ktoś kto ma więcej niż ja? Wydaje mi się że nic, zawsze można to rzucić i iść do niego do pracy, tak funkcjonuje większość świata. Jeżeli ktoś woli bolszewizm zamiast tego to już jego wybór.
Porozumienie Rolnicze – podsumowanie inauguracji 22.02.2019 20:56
Ja tylko próbowałem pomóc, zasugerować w czym tkwi problem, który sam się nie rozwiąże. W każdym sklepie jest "kiełbasa" za 12zł/kg i kiełbasa za 36zł/kg, schodzi jedna i druga, pomimo że cena 3 razy wyższa. Ale masz rację, odpowiedzialne są za to podmioty które handlują jabłkiem, sadownicy są tylko ofiarami, zbyt słabymi pomiotami by wymusić na handlujących by nie zniszczyli towaru, by pod koniec lutego nie obracali przemysłem.
2019_Yara_seminarium_czeresniowe

Ostatnio na forum

instagram

Advertisement