Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosimex_Metalosate
2018_Agrofesh

Profil użytkownika: jacenty82

user name
Imię i nazwisko:
Piotr P
Login:
jacenty82
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2015 21:49
Liczba wpisów na forum:
367
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
305
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3675

Ostatnie posty użytkownika

Uschnięcie czeresni 03.08.2018 23:53

Może pseudomonas syringae

Zasychajace liście na borowkach 29.07.2018 22:58

Na moje oko owoce są zwiędnięte. 

Niedobór magnezu objawia się na starszych liściach, na dłuższych przyrostach. Jeżeli czegoś brakuje to potasu. Grzybówka raczej odpada. 

Sam zainteresowany powinien wsadzić rękę w glebę i sprawdzić czy jest tam wilgotno. Niestety ręka ubrudzi się, a w rękawiczkach nie da rady tego ocenić.

Zasychajace liście na borowkach 28.07.2018 11:40

Brak wody,  albo deficyt  potasu

Zakładanie plantacji w dołkach 20.07.2018 22:35

Nie rozumiem co da kopanie dołków i wprowadzanie tam towaru poniżej poziomu gliny? Przy dużych opadach w tych dołkach do poziomu tej gliny będzie stała woda, korzenie nawet jak tam się rozwiną to w mokrych okresach z nadmiaru wody zgniją.  

Borówka amerykańska - identyfikacja owocu 18.07.2018 22:00

Toro ma delikatnie spłaszczone owoce, dosyć mocny nalot, grubsze owoce, pędy wykazują tendencję do wzrostu poziomego, szerokie liście. Był okres że zamiast Toro szkółki sprzedawały Sierrę, co chyba było korzystniejsze, przynajmniej ma trwałe owoce.

Zdjęcia nie są dobre, ale te raczej jest Bluejay.

Zamieszania odmianowe to standard. Jeżeli masz pomieszane odmiany, zakup zafakturowany, to masz 2 lata na reklamację. Zgłoś pisemma reklamację, wezwanie do oględzin, zwrot kosztów zakupu sadzonek i kosztów poniesionych przez ten okres na pielęgnację roślin. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Embargo już niestraszne sadownikom ? 19.08.2018 16:03
Bo widzisz artemida propaganda tak otumaniła niektórych sadowników-pracodawców że cieszą się oni z małego bezrobocia. Narzekają że nie ma komu pracować przy zbiorach, a równocześnie jest masa ludzi bez zajęcia którzy żyją z socjalu, ale sadownik-pracodawca cieszy się, bo tak mu każą. Mieszkam w powiecie gdzie jest sporo bezrobotnych, ale gdy szukałem pracownika na umowę o pracę, 5000 zł brutto nie było żadnego odzewu. Bezrobocia nie ma w Polsce, jest tylko lenistwo, albo niechęć do pracy u "kogoś", bo po co ten biedny bezrobotny ma "kogoś" dorabiać, lepiej iść po zasiłek.
Embargo już niestraszne sadownikom ? 19.08.2018 13:52
Musisz wiedzieć że taki rejon jak rejon grójecki, ma najwyższą odsetek zachorowań na nowotwory w Europie. Jeżeli ktoś zaczyna pracować w wieku 30 lat to niech nie oczekuje emerytury w wieku 60 bo to nie fair wobec tych którzy zaczynali w wieku 18 lat. Zresztą składka KRUS jest tak żałosna że nie ma co tu wymagać. Oblicz sobie roczną składkę ZUS, odejmij od tego tą Krus-owską i to co wyszło zostaw na emeryturę, przez 40 lat pracy uzbiera się tyle że nie będziesz musiał się nikogo prosić o ochłapy. Z tym zobaczeniem świata to masz rację, po co widzieć jak żyją ludzie, lepiej produkować wiśnie po 80gr i jabłko po 20gr/kg, lepiej dzieciom nie pokazywać nic lepszego bo w końcu zostawią gospodarkę i łojcowizna się zmarnuje. Na fanatyzm nie ma lekarstwa, psietwórcy wiedzą dobrze o tym i robią z Wami co chcą, ale robicie na swoim,.
Embargo już niestraszne sadownikom ? 19.08.2018 10:31
Co ma wiek zgonów do partii politycznej? Ciekawe jest natomiast to że jak mniemam jesteś chłopem, a wyzywasz od najgorszych partię chłopską, ciekawy stan umysłu. To Wasze ciągłe biadolenie że jest źle nic nie wnosi, na rynku pracy brakuje konkretnych ludzi, zarobki też nie są złe, więc chyba jest dobrze i siedzicie w tym bo nigdzie nie będzie Wam lepiej, albo po prostu jesteście uzależnieni od tego sadownictwa. Co lepsze hodujecie następne pokolenie młodych którzy nie widzą świata poza tym biznesem. Zamiast kupować następny ciągnik, wysłać dzieci na lekcje dodatkowe, na studia za granicę, niech zobaczą jak wygląda inny świat.
Embargo już niestraszne sadownikom ? 18.08.2018 21:40
Wiek emerytalny musi być podwyższony, z prostej przyczyny, młodzi ludzie coraz później wchodzą w wiek produkcyjny, pomimo tego że strasznie krzyczą że są patriotami. Człowiek który twierdzi że powinien być obniżony działa na szkodę państwa. Pomiędzy kopalniami, a sadownictwem widzę jedną wspólną cechę, obydwa działy ciągle są dotowane, ludziska ciągle narzekają że się nie opłaca, a ciągle szkolą się nowi. A jest jeszcze jedna cecha wspólna, degradacja środowiska.
Embargo już niestraszne sadownikom ? 18.08.2018 21:30
Każdy kij ma dwa końce, dla pracodawców brak bezrobocia nie jest dobry. A fakt że Polska dogania Europę jest argumentem że sadownictwo w Polsce będzie w coraz trudniejszej sytuacji. Jakie wnioski - brak światełka w tunelu, zamiast tu siedzieć i lamentować że się nie opłaca, może lepiej zająć się czymś innym w życiu, niż to przereklamowane sadownictwo.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram

Advertisement