Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: jacenty82

user name
Imię i nazwisko:
Piotr P
Login:
jacenty82
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2015 21:49
Liczba wpisów na forum:
367
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
326
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
3790

Ostatnie posty użytkownika

Uschnięcie czeresni 03.08.2018 23:53

Może pseudomonas syringae

Zasychajace liście na borowkach 29.07.2018 22:58

Na moje oko owoce są zwiędnięte. 

Niedobór magnezu objawia się na starszych liściach, na dłuższych przyrostach. Jeżeli czegoś brakuje to potasu. Grzybówka raczej odpada. 

Sam zainteresowany powinien wsadzić rękę w glebę i sprawdzić czy jest tam wilgotno. Niestety ręka ubrudzi się, a w rękawiczkach nie da rady tego ocenić.

Zasychajace liście na borowkach 28.07.2018 11:40

Brak wody,  albo deficyt  potasu

Zakładanie plantacji w dołkach 20.07.2018 22:35

Nie rozumiem co da kopanie dołków i wprowadzanie tam towaru poniżej poziomu gliny? Przy dużych opadach w tych dołkach do poziomu tej gliny będzie stała woda, korzenie nawet jak tam się rozwiną to w mokrych okresach z nadmiaru wody zgniją.  

Borówka amerykańska - identyfikacja owocu 18.07.2018 22:00

Toro ma delikatnie spłaszczone owoce, dosyć mocny nalot, grubsze owoce, pędy wykazują tendencję do wzrostu poziomego, szerokie liście. Był okres że zamiast Toro szkółki sprzedawały Sierrę, co chyba było korzystniejsze, przynajmniej ma trwałe owoce.

Zdjęcia nie są dobre, ale te raczej jest Bluejay.

Zamieszania odmianowe to standard. Jeżeli masz pomieszane odmiany, zakup zafakturowany, to masz 2 lata na reklamację. Zgłoś pisemma reklamację, wezwanie do oględzin, zwrot kosztów zakupu sadzonek i kosztów poniesionych przez ten okres na pielęgnację roślin. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Zmowa w związku ze skupem jabłek ? 28.10.2018 11:06
Wiara we wszelkiego rodzaju teorie spiskowe bardzo często dotyka ludzi z osobistymi frustracjami i poczuciem utraty kontroli nad własnym losem, wywołane na przykład utratą pracy, przegraną w rywalizacji z innymi w ważnej dla nas dziedzinie, rozkładem życia rodzinnego, ale też nieprzewidywalnością zdarzeń w świecie politycznym i w gospodarce, np. nagłym pojawianiem się kryzysu. Wierząc w spisek łatwiej jest im zrozumieć przyczynę swych wszelkich niepowodzeń. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1512460,1,rozmowa-z-psychologiem-o-teoriach-spiskowych.read
Skup interwencyjny jabłek - lista punktów odbioru 21.10.2018 13:33
Pasuje jak ulał. W sierpniu wszyscy straszyli, co teraz? Widać w sadach i na skupach.
Skup interwencyjny jabłek - lista punktów odbioru 17.10.2018 21:09
LL - sądząc po tym jak zwracasz się do 72 letniego człowieka, wnioskuję że masz więcej niż te 72 lata. Chociaż wątpię w to żeby człowiek w tym wieku zaciskał kciuki żeby komuś coś wyszło gorzej niż kilka lat temu, bo to bardziej pasuje do małolata.
Skup interwencyjny jabłek - lista punktów odbioru 17.10.2018 13:00
Kontraktacje jeżeli mają być niech będą dobrowolne, kto chce niech kontraktuje, dla wielu osób jest to bez sensu. Jeszcze tydzień temu był entuzjazm w tym skupem interwencyjnym, obserwowałem to z przymrużeniem oka i niedowierzaniem. Nie chodzi już o same pieniądze jakie miałby trafić do sadowników za te pół miliona to po 25 groszy , tylko o logistykę. Wiele osób podniecało się i krzyczało, że wreszcie jest bat na przetwórnie. Jak się okazuje propozycja tego skupu jest trudna do przyjęcia. Ktoś tu szuka jeleni - obiecamy, damy warunki trudne do przyjęcia, a morale przed wyborami poprawi się. W Radomiu mają pompować kolejne pieniądze w lotnisko, które przynosi straty, bo nic tam nie lata i nie ma komu latać, ale będą latać, bo jest bliżej do Egiptu z Radomia niż z Warszawy... Jestem za tym żeby krajem rządzili ludzie którzy coś osiągnęli w życiu , tak jak jest w USA. U nas dowodzą ludzie którzy nigdy w życiu nie wystawili faktury, czy nie negocjowali jakiegoś ważnego kontraktu biznesowego. Przypomina mi się scena z filmu Barei - "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem"
Wzrost eksportu tureckich jabłek do Rosji i Białorusi 12.10.2018 21:31
Masz rację, wschód to przyszłość - Indie, Chiny tam jest potencjał. Tylko jak się okazuje, nie dla nas, przynajmniej na razie.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram