Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Zbigniew

user name
Imię i nazwisko:
zbigniew legutowski
Login:
Zbigniew
Kiedy dołączył do portalu:
11.01.2007 20:57
Liczba wpisów na forum:
28
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
116
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2453

Ostatnie posty użytkownika

Ceny drzewek jabłoni 2017 07.09.2017 00:32

Prognozy dotyczące cen drzewek w sezonie jesien 2017 można porównać do długoterminowych prognoz pogody, sprawdzą się, albo nie.

CETA a handel owocami 08.10.2016 07:09

W głosowaniu w sprawie umowy CETA, minister rolnictwa Jurgiel głosował "za", mimo ,że  wcześniej ten hipokryta(zresztą jak wszyscy w PiS mający pełne gęby pustych patriotycznych frazesów) mówił o zagrożeniach dla polskiego rolnictwa, jakie niesie podpisanie przez  Polskę tej umowy.Ta umowa jest nie tylko boczną furtką do wprowadzenia w życie TTIP, zalania Europy modyfikowaną żywnością, czy wielomiliardowych odszkodowań na rzecz amerykańskich firm, ale równieź może być to boczna furtka do jeszcze większego napływu żywności z Ukrainy do Polski. 11 lipca br. Ukraina i Kanada podpisały porozumienie o wolnym handlu znoszącym praktycznie wszystkie cła, wątpię , że wątpliwej jakości żywność z Ukrainy bedzie eksportowana do Kanady, ona bedzie z kanadyjskimi naklejkami eksportowana do Polski. W kukurydzy  z Ukrainy znaleziono szczątki dzika, co powinno skutkować natychmiastowym zakazem wwozu kukurydzy do Polski, jak to zrobili Chińczycy zabraniając importu kukurydzy soi i jeczmienia, ze względu na wykrycie chorobotwórczych patogenów, niestety jak powiedział jeden z publicystów, nasz rząd na kolanach przed Ukrainą milczy w tej sprawie, przeciez to zagrozenie ASF. Biorąc pod uwagę standardy ukraińskiego rolnictwa, na Ukrainie będą produkować zboża modyfikowane genetycznie i będą szerokim strumieniem wpływać do Polski jako kontyngent bezcłowy umowy z UE czy w ramach umowy CETA, nie musi to być wcale żywność GMO z USA czy Kanady, jest to jednak duża odległość a transport kosztuje. Należy pamiętać, że Kanada to największy sprzymierzeniec Ukrainy ze względu na bardzo wpływową w Kanadzie diasporę ukraińską wywodzącą się z uciekinierów zbrodniczej OUN-UPA i SS Galizien. 

Komentarze do ,,TRSK: jabłka przemysłowe w sezonie 2016/17". 22.09.2016 12:09
Spartan300, 2016-09-22 09:30, napisał:

Skoro produkcja rolna jest tak nieznaczącym elementem gospodarki narodowej, to dlaczego nawet niewielki wzrost cen żywności wywołuje taką panikę w mediach, niezadowolenie w społeczeństwie, oraza głęboki niepokój u naszych polityków ?

o czym się przekonali Rosjanie po wprowadzeniu embarga. Gdy ropa i gaz osiągały swe maksima a rezerwy walutowe rosły  bo przyrost pieniedzy był tak duży , że nie byli w stanie tego wydatkować, rubel był na poziomie30 a i nizej za 1 dolara. W takiej sytuacji ich produkcja rolna była za droga , stąd masowy import żywności. Pamietam jak na kanale Rosja24 pokazywali upadłą wylegarnię kurcząt i skrzynki z kurczakami były wyrzucane na śmietnik, ponieważ producentom drobiu lepiej opłacało się sprowadzać pisklęta z Holandii bo były tańsze. A dzisiaj przy niskim kursie rubla zywność rosyjska jest konkurencyjna do tej z importu.

Komentarze do ,,TRSK: jabłka przemysłowe w sezonie 2016/17". 22.09.2016 08:54
sylwek100, 2016-09-22 03:19, napisał:

Chyba czytałeś wikipedie.

a 2,6% z jakiego zródła?.

Komentarze do ,,TRSK: jabłka przemysłowe w sezonie 2016/17". 21.09.2016 08:34
sylwek100, 2016-09-21 05:01, napisał:

Tak. Chodzi o siłę roboczą.I nie chodzi o to że jest ona tania, ale chodzi o to że w ogóle jest.A rolnictwo?. No cóż, rząd i to każdy jeden, wielkiej wagi do rolnictwa nie przykłada, ponieważ rolnictwo wytwarza tylko 2,6%PKB, a dla porównania przemysł motoryzacyjny około 8%.

Co do PKB w polskim rolnictwie , są różne szacunki 3 do 4%, otóz w naszym rolnictwie trudno wyliczyć PKB ponieważ znaczna część obrotu artykułami rolnymi nie jest rejestrowana w postaci faktur i innych fiskalnych narzedzi, w rolnictwie i w otoczce rolnictwa pracuje ok. 15% ogółu pracujących w Polsce i jezeli tak dalej bedzie jak sie to przełoży na wpływy do budżetu, czy władza nie obudzi się z ręka w nocniku i zrozumie ze rolnictwo to jednak wazna galąz gospodarki.

Ostatnie komentarze użytkownika

Kanada zainteresowana importem ukraińskich jabłek 24.03.2019 22:43
W ichnim prawitielstwie jest obecna minister spraw zagranicznych Kanady, ktora jest wnuczka ukrainskiego nazistowskiego kolaboranta niejakiego Michajlo Chomiaka.
Powstanie Państwowa Grupa Spożywcza 05.12.2018 23:14
Porządek z bandyckim quasi-państwem jakim był Chanat Krymski mogła zrobić Polska w okresie swej szczytowej potęgi. Niestety w tym czasie kiedy Katarzyna II włączyła Chanat do Imperium Rosyjskiego , Polska była w stanie upadku. Zresztą podczas jednego ze spotkań z grupą Tatarów krymskich Putin powiedział "przed Wami(Tatarami) i Nami(Rosjanami) byli Grecy co świadczy o skomplikowanej historii tego półwyspu.Odnośnie Kresów Wschodnich komentarzem niech będzie odpowiedz poety Wincentego Pola na pytanie pewnego Anglika, powiedz mi co to jest Polska?(w tym czasie Polska była pod zaborami), Wincenty Pol odpowiedział, "Polska to trochę coś w środku a reszta to Kresy", zapewne ty podobnie jak ja uczyłeś się z elementarza Mariana Falskiego (słynny wierszyk "murzynek Bambo w Afryce mieszka), Marian Falski pochodził z Kresów Wschodnich, podobnie jak inni słynni Polacy zasłużeni dla kultury i nauki.
Powstanie Państwowa Grupa Spożywcza 04.12.2018 22:08
jerzy45 przestań bajdurzyć, usprawiedliwiając postępowanie naszych władz PO-PiS-owych w relacjach z Rosją, czego następstwem jest rosyjskie embargo na polskie jabłka. Krym rosyjski od 1783r. kiedy nikomu się nie śniło o państwie Ukraina. Jakieś 2 lata temu napisałeś w komentarzu, "a Rosjanie jeszcze nie zbudowali mostu na Krym", a był to zdaje się drugi rok budowy, pomyślałem sobie most przez ciesninę kerczeńską to nie przeprawa przez jakąś rzeczkę smródkę. Najdłuższy most w Europie jakim jest most krymski (część drogowa)19km, zbudowano w rekordowym czasie 3 lat , dla przykładu most południowy w Warszawie raptem 1,5 km, harmonogram prac rozłożony na prawie 4 lata.
To działania ratunkowe nie stabilizujące – poinformował Jan Krzysztof Ardanowski 01.11.2018 07:49
Re://piotrek197704, problem w tym , że minister nie mówi całej prawdy, milczy w sprawie negatywnych skutków rosyjskiego embarga dla polskich sadowników.
To działania ratunkowe nie stabilizujące – poinformował Jan Krzysztof Ardanowski 31.10.2018 06:43
Proszę nie powtarzać pojawiających się ostatnio w mediach absurdalnych poglądów ministra Ardanowskiego , który w związku z obecną trudną sytuacją w polskim sadownictwie obwinia sadowników za zbyt duże nasadzenia a takze złą strukturę odmianową jabłoni, zapewne ma na mysli Idared , który był chętnie kupowany przez rosyjskich importerów, a czego zazdrościli zachodnioeuropejscy sadownicy polskim sadownikom, że mają odmianę Idared w ilościach pokrywających rosyjskie zapotrzebowanie. W gospodarce rynkowej jest czyms normalnym, gdy jest zapotrzebowanie na dany produkt, rozwija się jego produkcja . Niestety do trudnej sytuacji w polskim sadownictwie doprowadzili politycy a nie sadownicy w imię niepojętej solidarności z Ukrainą, która po 2014r.ekonomicznie i społecznie stoczyła się na dno, jedynie majątki oligarchów rosną w postępie geometrycznym. Poroszenko na 6 miejscu wsród najbogatszych.
2019_Yara_domyslny
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram