Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: Sobek

user name
Imię i nazwisko:
Tadek Kowalski
Login:
Sobek
Kiedy dołączył do portalu:
14.07.2007 15:17
Liczba wpisów na forum:
22
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
15
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1545

Ostatnie posty użytkownika

Protest 3 kwiecień 2019 - warto dołączyć ? 30.03.2019 18:41
jacek29, 2019-03-30 17:13, napisał:
Tomek111, 2019-03-30 16:02, napisał:

Jest sporo racji jacku29 w tym co piszesz, no ale jak ktoś ma kredyty.

Brał dotacie - trzeba było wziąść kredyt - hipoteka i te sprawy.

Przychodzi rata i co ma zrobić ? ? ?

Owszem ,masz rację jednak jak długo można się poniżać? Sam mam  jeszcze kredyt ,a żyje wyłącznie z sadownictwa,jeśli mi na ratę nie starczy wyjadę na zachód, ale nie będę się poniżać .Skoro można na zachodzie i wschodzie uzyskiwać ceny zadowalające czemu w Polsce nic się nie opłaca?

/

Prawda jest taka że rynek musi się sam uregulować. Może niektórzy zmienią prfil produkcji,  inni będą jeszcze trwać , ale sady rosną i będą rosnąc dając plony. Szkoda że z naszej potęgi sadowniczej  nie można być dumnym i uzyskiwać profitów. Osobiście żyję z sadownictwa i będę dalej to prowadził. Ale tyko natura daje lepsze perspektywy. A że większość zakłaadów przetwórczych i sklepów wielkopowierzchniowych jest w rękach zagranicy, które dyktują ceny, to tylko zasługa mijających polityków i szemranych biznesmenów. Podsumowując, czas przyszły nie będzie łatwy dla sadowników. Kto może przetrwa, ale jak są duże kłopoty lepiej zastanowić się czy nie czas zmienić sposobu myślenie?   

co myślą panowie o strajkach rolniczych 21.12.2018 18:50

Niestety MAGIK ma rację. Parę wpisów o podobnej treści jest na forum. Stąd wniosek że sadownictwo - większości gatunków czeka selekcja naturalna. Dla tych co wierzą w cuda lub pomoc państwa jest to przykra konstatacja. Obecnie jabłko w większośc mniejszych punktów odbioru w tym suprmarketów jest przyjmowane wg. ceny zakupu. Jest taka sama cena za jabłko przejrzałe z przechowalni jak z dopiero otwartej komory KA. czy ULO. Jest to strata tych co zainwestowali w technologie. Ale nie ma co się cieszyć, bo większość sprzedaży jest prowadzona przez sieci które po 2018 roku bardziej zaczną wymuszć jakość. Stąd selekcja naturalna gospodarstw sadowniczych. Export też jet możliwy pod warunkiem dostaw jednolitych i bardzo duży parti towaru i w tym kierunku powinniśmy iść. Ukraina chociaż ma potencja, ale szybko nie osiągnie nawet ćwierci produkcji w Polsce. A strajki ? No cóż żądać coś od pństwa że się za dużo wyprodukowało???? Już była darmowa dystrybucja i większość psioczyła chyba słusznie..... 

więdniejące liscie i kwiatostany 05.05.2017 15:57

Wygląda to na zarazę ogniową teraz termin idealny na infekcję. Przełam lub ściągnij korę z chorego pędu jeżeli drewno zamiast jasno-zielonego koloru jest oliwkowe to raczej zaraza.Zobacz czy na drzewach słabo kwitnącychmłode pędy mają pastorały i wycieki. Leczyć można miedzianami trochę Regalis pomaga , a głównie to wycinania porażonych pędów i palenie. Parę lat temu miałem pandemię zarazy na starszych drzewach wycinając z zapaem konary uratowałem sad i do dzisiaj żyje. Powodzenia. Może ktoś ma inna diagnozę bo nazdjęciu nie wszystko widać.

Szkolenie Integrowana Produkcja 24.02.2017 10:48

Czy ktoś może podać gdzie w sandomierskim lub pokarpackim będzie szkolenie z zakresu Integrowanej Produkcji? Jaki termin , miejscowość ew. telefon kontaktowy. Przy okazji przypomnę tym co skladali wnioski na modernizację i uwzglęniali taką produkcję może byc potrzebne ważne szkolenie.

Program komputerowy dla sadu 07.03.2016 18:46

Jacenty mógłbyś podrzucić link do demo tego programu ?

Ostatnie komentarze użytkownika

Wysokie ceny owoców – problemem polskiego sadownictwa 30.03.2019 18:28
W ostatnim akapicie wywiadu jest sedno sprawy. WIHARS - y wraz z PIORiN - ami powinne na granicy RP sprawdzić każdą partię owoców , warzyw i przetworów spożywczych z Ukrainy. Import z Ukrainy artykułów spożywczych rośnie w postępie geometrycznym. A Polska jest pierwszym krajem odpraw celnych. I tutaj powinna nastąpić blokada ze względu na niedopuszczalne pozostałości. które występują w produktach, w przeciwnym razie Polskie sadownictwo , ogrodnictwo można już zwijać.
ZSRP: Ciąg dalszy problemów z Vat-em od wycofanych owoców 14.02.2019 12:33
Dobrze że ZSRP upomniał się o sadowników i to nie pierwszy raz. Prawdę mówiąc jest to jedyna organizacja, która rzeczywiście często skutecznie reprezentuje naszą branżę. Oby tylko się nie poddali w walce o należny zwrot VAT oraz w innych sprawach.
ZSRP: stanowisko w sprawie podwyżka VATu 18.12.2018 17:59
Min. Aradanowski obiecał pomóc sadownikom w trudnej sytuacji wysokiej produkcji jabłek. Jeżeli podniesienie stawki VAT z 5 % do 23 % na napoje z dużą domieszką naturalnego produktu z jabłek powyżej 20 % ma pomóc. To lepiej żeby nie pomagał w ten sposób. Może znowu jakaś pani lobbystka koncernów zachodnich badziewnych napitków usadowiła się w Min. Fin. A tak dobrze zapowiadała się Dobra Zmiana.
Instytut Staszica: trudno nazwać to „porządkowaniem” VAT ! 18.12.2018 17:59
Min. Aradanowski obiecał pomóc sadownikom w trudnej sytuacji wysokiej produkcji jabłek. Jeżeli podniesienie stawki VAT z 5 % do 23 % na napoje z dużą domieszką naturalnego produktu z jabłek powyżej 20 % ma pomóc. To lepiej żeby nie pomagał w ten sposób. Może znowu jakaś pani lobbystka koncernów zachodnich badziewnych napitków usadowiła się w Min. Fin. A tak dobrze zapowiadała się Dobra Zmiana.
VAT od wycofywania na bezpłatną dystrybucję zostanie zwrócony 28.11.2018 17:23
Moje pytanie do ZSRP : czy pani minister odpowiedziała na powyższe pismo ? Poruszony problem na pewno zasługuje na odpowiedź. Moim zdaniem sadownicy którzy płacili podatek VAT od przekazania owoców na darmową dystrybucję, mogą kierować podanie do właściwego US powołując się na orzeczenie SN o jego zwrot. A może ktoś już to uczynił i podzieli się efektami takiego działania.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram