Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Profil użytkownika: Moor15

user name
Imię i nazwisko:
Michał O.
Login:
Moor15
Kiedy dołączył do portalu:
26.04.2007 10:09
Liczba wpisów na forum:
13
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1104

Ostatnie posty użytkownika

Ochrona czereśni przed szpakami 01.02.2017 13:21

Czy ktoś próbował płoszyć ptaki w czereśniach dronem?

czereśnie: przemarznięcie 2016 20.04.2016 11:32
sigmund, 2016-04-14 12:46, napisał:
  • Pąki nabrzmiały . Drzewka zadolowane w osloniętym miejscu ,Nie nakrywałem bo nie było mrozu.... W sumie niewielka ilość.Coś mam pecha do drzewek . Trzeci raz coś nie tak w ciągu ostatnich trzech lat. Jak nie zmarzło ,to drzewka chorowały w ten deszczowy rok itd itp. 

To nie pech do drzewek, to zła produkcja w szkółkach. U mine od 3 lat nie mogę przechować drzewek zadołownych na wolnym powitrzu.

Nie jestem w tym wyjatkiem, jak się okazuje. W tym roku mam uszkodzenia przewodników moreli, czeresnie schowałem w budynku i są zdrowe. Co w tym jest! A przecież nie było mroźnej zimy.  W przeszlosci dolowałem na wolnym powietrzu i przy duzych mrozach nie mialem takich efektów. Zastanawiajace, prawda.

Techlovan - wszystko o tej odmianie czereśni 13.08.2015 09:57

Mam pytanie. Co jest dobrym i sprawdzonym zapylaczem dla Techlovana?

Lapins - wszystko o tej odmianie czereśni 12.06.2015 11:38

Lapins - ma swoje wady, ale i zalety. Jest próżny. W zeszłym roku ostatnia sprzedaż to 17 lipiec. Osiągnięta cena to 10 zł i w 80%12zł. To zaleta. Jest również smaczna, aromatyczny, ładnie się wybarwia, znosi transport. W zeszłym roku trochę padało, ale nie zauważyłem żeby jakoś szczególnie pękał. Wada to to, że  potrafi gnić na szczytach, zwłaszcza jak się przetrzyma owoce w czasie i nie zabezpieczy wcześniej. Niestety szczyty straciłem, szkoda. Stwierdzam, że nie jest złą odmiana , widzę wiele innych gorszych! Jeśli chodzi o przemarzanie, to mam trochę inne doświadczenie. Obok Lapinsa rosła Kordia, niestety drzewa przemarzły i zostały wyrwane w 60% (4-5 letnie). Lapins rośnie do dziś i jedyne ślady po tamtym mrozie to blizny wzdłuż pni. W czasie mrozów pąki kwiatowe radzą sobie nie gorzej niż inne odmiany, a nawet lepiej od Kordii. W tym roku również dał sobie radę, choć muszę przyznać, że opad czerwcowy mocno przerzedził. Gęstość owoców jest trochę mniejsza niż średnia, ale rozłożoną w całej koronie. Pokrój ma wzniosły i tu jest problem z cieciem i formowaniem. Zauważyłem jednak, że usuwając systematycznie konary mocno wzniosłe przewodnik zaczyna wypuszczać coraz więcej gałęzi pod katem prawie prostym. I oto w tym chodzi. Jest  samopłodny i dobrym zapylaczem dla innych odmian. Przyzna, że był taki moment, że chciałem usunąć Lapinsa , ale dziś już nie. Lapins wymaga indywidualnego podejścia.

Podkladka colt.

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram