Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Broszura_owocówka_1
2019_07_Arysta

Profil użytkownika: Michal86

user name
Imię i nazwisko:
Michał Bulwan
Login:
Michal86
Kiedy dołączył do portalu:
23.06.2018 08:19
Liczba wpisów na forum:
10
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
566

Ostatnie posty użytkownika

Rak bakteryjny czereśni Burlat 06.04.2019 10:25

Rok temu walczyłem z rakiem bakteryjnym na głównym pniu czereśni jakie bedą rezultaty zobaczymy, ale teraz zauważyłem na bocznej gałęzi, którą nie chciałbym wycinać, że też coś się na niej dzieje. Wcześniej tego nie zauważyłem (pod spodem gałęzi, mało widoczna blizna) po wyglądzie rany (czarna z pęknięciem) wydaję mi się że chyba musiała być wcześniej. Nie wiem czy to teraz tylko zasmarować funabenem a na dobre za to się wziąć latem po zbiorze (skrobanko i farba)? Jak radzicie?  

Liście nie spadają z drzewa 07.12.2018 18:53

Posadziłem wiosną Szarą Renetę, drzewko wydaję się dobrze się przyjęło. Mamy grudzień a zdecydowana większość liści z drzewka nie spadło, po mrozach kilku stopniowych zrobiły się zmrożone, ale trzymają się całkiem dobrze i nie zamierzają spaść, czy to normalne?

Rak bakteryjny czereśni Burlat 12.08.2018 20:02

Mam 9 letnią czereśnie odmiany Burlat, ze swojej winy, a konkretnie z niewiedzy, zbagatelizowałem rok temu pierwsze objawy raka bakteryjnego czereśni (zbagatelizowanie pęknięcia kory na wiosnę) teraz wygląda to już gorzej tj wyciek żywicy. Jakieś miesiąc temu oczyściłem zainfekowaną część pnia (wyciałem do zdrowej tkanki, mam taką nadzieję) posmarowałem Funabenem, a po wyschnęciu zasmarowałem farbą olejną. Wszystko wyglądałoby dobrze tzn. nic nie pęka, nie ma wycięku, jest wszystko twarde w miejscu gdzie było ognisko choroby i do koła tego miejsca, ale niestety na samym dole (na granicy miejsca zamalowanego) mimo zasmarowania zrobił się wyciek żywicy i to mniejsce zamalowania jest miękkie i wybrzuszone, tzn jakby pod tą farbą była ta żywica. Co robić? Zdrapać tą dolną część i odnowa oczyścić i zasmarować czy zostawić? 

Jaka to odmiana jabłoni? 28.07.2018 13:21

Jurol, jestem totalnym amatorem, który hobbystycznie zainteresował się sadownictwem, jeżeli mój brak wiedzy tak Tobie przeszkadza to, przepraszam.

Wracając do głównego wątku, zrobiłem zdjęcia moich jabłek na chwilę obecną, wyglądają już w zasadzie tak jak wtedy kiedy je zbieram, czyli koniec sierpnia początek września, jedynie co to powinny być większe i może bardziej żółte, ale już niewiele. Wrzucam kilka zdjęć, może ktoś orientuje się co to za odmiana? 

Jak wygląda przekrój zdrowego pnia drzewka? 04.07.2018 18:29

Mam młodą dwuletnią posadzoną jabłonkę, na czubku była zaschnęta gałązka, uciąłem ją znacnie poniżej uschnętej zaschniętej części drzewka i ta zdrowa, moim zdaniem, część pnia ma w środku (chyba to się nazywa rdzeń) ciemny kolor, podchodzący pod ciemny brąz, boki otaczające ten rdzeń są białe. Czy to normalne? Czy  może drzewko gnije? Chociaż po tym jak się rozwija tj. rozrasta się, idzie w górę wydaję się że jest ok. Nie chciałbym tylko i wyłacznie dla celów naukowych uharatać pół jabłoni żeby się tylko o tym przekonaćtongue-out

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram