Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Profil użytkownika: Darek81

user name
Imię i nazwisko:
Darek Szlaga
Login:
Darek81
Kiedy dołączył do portalu:
08.01.2015 00:27
Liczba wpisów na forum:
34
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
6
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1824

Ostatnie posty użytkownika

opryskiwacz dwuwentylatorowy 25.01.2018 20:58

Są inne marki które w swojej ofercie  posiadają opryskiwacze z wentylatorami o średnicy 90 cm. Np Genesini 

opryskiwacz dwuwentylatorowy 25.01.2018 20:28

Witam Posiadam dwa opryskiwacze Lohmann Q80 tj. tradycyjny ciąg wentylatora z kolumną około 2,3m oraz Dominiaka z kolumną 3,2m. Gdybym miał kupować teraz opryskiwacz to kuiłbym jednowentylatorowy opryskiwacz z kolumną około 2,5 m ze średnicą wentylatora 90 cm. Równomierność wydmuchu w Dominiaku to pomyłka, ponieważ brak tu jakichkolwiek kierownic. Moim zdaniem lepiej trzymac w ryzach sad tj. wysokość do 3-3,2m, wąskie korony i zdecydowanie wystarczy opryskiwacz z jednym wentylatorem. 

Nowy ciągnik do sadu 24.01.2018 18:55

Witam

Jeśli ciągnik za około 110 tyś brutto to Ursus c 350 sadownik z przednim napędem.

Sprawdzony silnik normalna masa ciągnika.

Dla mnie Ls to badziew, a Df 230 to popirduka

Rozsiewacze Altro i Promar 19.01.2018 10:15

Witam

Posiadam od ubiegłej wiosny rozsiewacz Altro 600 z przystawką sadowniczą. Siałem nim nawozy mineralne wapno granulowane na całą powierzchnię jak i w pasy herbicydowe. Rozsiewacz jak najbardziej polecam, solidna trwała budowa, regulowane łopatki na tależach. Montaż i demontaż przystawki do siewu pasewego dość czasochłonny ale można przeboleć. Ilość dawki nawozu regulowana trochę na oko, ale można trafić z dawką metodą prób i błędów. 

Za te pieniądze jak najbardziej polecam

Ordzawienie? 12.07.2017 21:24

Pordzewiacz

Ostatnie komentarze użytkownika

Maliszewski: Bez protestu się nie obejdzie 05.07.2018 10:14
Witam Mamy sytuację w stylu Nic nowego w temacie. Wychodzi nam bokiem prywatyzacja z lat 90-tych. Nie mamy ludzkich prosytych rozwiązań i małym przetwórstwie i jakotakiego przetwórstwa tylko monopol kilku gigantów na rynku. Czy to obecna władza czy opozycja nie zrobiła NIC by kiedykolwiek uzdrowić chorą sytuację. Nie widzę najmniejszego światełka w tunelu by najbliższych kilku latach normalnego owocowania ceny owoców do przetwórstwa miały choć w miarę przyzwoity poziom. Protesty lamenty nic nie zmienią, nie zmuazą przetwórcòw do zapłacenia za owoce na przyzwoitym poziomie. Według mnie jedynie sadownik ograniczając produkcję może coś zrobić by on mniej tracił a wreszcie zarabiał na produkcji. Teraz to zarabia przetwórcòw rwacz skup itd.
Landini Rex 4 - pierwsza jazda 30.12.2017 16:30
Marasp Skrzynia 40*40, rewers elektrohydrauliczny (z guzikiem nadbiegu i wysprzęglika), ehr przedni TUZ dwustronnego działania, przedni WOM, grzałka w bloku silnika, fotel pneumatycznie regulowany, co najmniej 4 pary wyjść hydraulicznych, wyjście na hamulce hydrauliczne z tyłu ciągnika, dwa tylne zaczepy. Tylko tyle brakuje do pełnej opcji.
Landini Rex 4 - pierwsza jazda 28.12.2017 20:56
Witam Marasp wybacz ale to co piszesz to jest zupełnie oderwane od rzeczywistości. Podaj mi namiary na tych dealerów marek ciągników przez ciebie wymienionych gdzie można kupić dobrze wyposażony taki sprzęt. Z całym szacunkiem ale nie wiesz co to dobre wyposażenie ciągnika bo to nie klima i skrzynia 16*16. Fendt w tych pieniądzach nie kilku letni tylko kilkunastoletni. Za drogi nie kupuj kup inny. Wszystko jest tyle warte ile ktoś chce za to zapłacić. Szczęśliwego Nowego Roku 2018.
Kontrole straży granicznej w gospodarstwach 25.10.2017 14:10
Witam W polityce i u polityków ja ciągle widzę paradoks myślowy, zakłamanie i ciągłe wmawianiem pospólstwu że to dla ich dobra. Bo jak zrozumieć wpuszczenie miliona dwustu tysięcy tatałajstwa pomimo zamkniętych granic UE, gdzie ponad sto tysięcy nawet jakkolwiek nie jest zewidencjonowana, szukanie ludzi po sadach którzy pracują w interesie gospodarza i swoim. Najlepiej byłoby przymykać oko na mniej lub bardziej legalnych pracowników (Ukraińców), niż branie w imię poprawności politycznej i pomocy ciapatych nierobów. Ale to już wyższa polityka i innych duży interes.
Kontrole straży granicznej w gospodarstwach 23.10.2017 20:57
Witam Moim skromnym zdaniem to nie wina Pisu że są kontrole straży granicznej w sadach to ich psi obowiązek kontrolować. To że partia Pis chce wprowadzić ubezpieczenia i odprowadzanie składek od pracowników to było nieuniknione. Tylko kolejne koalicje odwlekały ten obowiązek, by nie stracić elektoratu wyborczego jakim są rolnicy. Spójrzmy na inne kraje zachodniej południowej czy innej części Europy tam praca sezonowa w rolnictwie jest opodatkowana, rolnicy sadownicy płacą i nie płacą składek tam też są kontrole odpowiednich służb w gospodarstwach. Tylko przyszły chude lata i liczymy każdą złotówkę a tu jeszcze rządzący chcą nam jeszcze ostatni grosz zabrać. Wyjście niech każdy ograniczy produkcję o 25% to i cena wzrośnie dochody w gospodarstwie i stac będzie nas legalnie zatrudniać pracowników.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram