Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_InfoKarta
2019_Delany

Profil użytkownika: waldus

user name
Imię i nazwisko:
Waldek Wiśniewski
Login:
waldus
Kiedy dołączył do portalu:
11.04.2007 22:36
Liczba wpisów na forum:
107
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
95
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
4467

Ostatnie posty użytkownika

komora: szybko się schładza i szybko nagrzewa 16.10.2018 21:07

ustaw minimalny czas pracy sprzeżarki na 15-20min a minimalny czas postoju równiż 15-20m

to rozwiarze twój problem z czestym załaczaniem agregatu

Koniec Polskiego Sadownictwa 20.08.2018 21:57

Weźcie się walnijcie mocnow  głowę bredzicie takie  że szkoda oczu.

To co piszecie porównajcie z :

1. iloscią wniosków złozonych na modernizacje w tym roku oraz z kwotą jaką ludzie dołożą w 50% do zaplanowanych iwestycji!!!!

2 . spróbujcie  zamówic platforme lub opryskiwacz, belke czy cokowliek potrzebne do sadownictwa a dowiecie się że terminy dostaw do min 2020 roku.

Wiec bądzcie realistami a nie bajkopisarzami

Więc gdzie widzicie ten koniec proszę o przykłady a nie brednie.

Strajki 16.08.2018 08:45

Czemu nie rozumiecie że w interesie rzadu jest aby żywnosć była jak najtańsza.?

Tak po skrócie tania żywność z podatkiem vat 5% to  wiecej produktów kupionych z podatkiem vat w wysokosci 23% za średnia pensje.

Gospodarstwa muszą same upasc musi byc cena jeszcze nizsza tak aby nie opłacało się eksploatowac sadów.

Udział pracujących w rolnictwie w ogólnej liczbie zatrudnionych w Polsce wynosi obecnie 10,5 proc. W krajach Unii Europejskiej większy jest on tylko w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Grecji, czyli, na razie, może z wyjątkiem Grecji, w krajach biedniejszych od naszego. Bo nie oszukujmy się: poziom zatrudnienia w rolnictwie jest jednym ze wskaźników zamożności społeczeństwa. W najbogatszych krajach UE: Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech wynosi on już mniej niż 1,5 proc. Nawet w tak mocnych rolniczo krajach jak Francja, Dania i Holandia też nie przekracza 3 proc. Niektóre z gospodarstw tych krajów nie posiadają nawet roli, czyli są to gospodarstwa rolne ... bezrolne. Utrzymują jednak np. po kilka tys. czy nawet kilkanaście tys. sztuk świń, które karmią pochodzącą z zakupu paszą i to karmią tak, że mogą je potem zbyć na rynku po konkurencyjnych cenach (najniższe ceny zbytu żywca wieprzowego w UE występują w Danii).

Udział polskiego rolnictwa w tworzeniu PKB zmniejszył się już do 2,6 proc..

Strajki 15.08.2018 12:04

Małe gospodarstwa są własnie przyczyna niskich cen. W dzien pracuje gość 8 godzin a po południu obrabia 2-3ha

To że ma pensje to pozwala mu przeżyc a to co z sadu wyciągnie to premia dla niego. WIec mu wszystko jedno za ile to sprzeda bo traktuje to jako hobby.

Strajki 15.08.2018 10:36

Ludzie jakie strajki , co wy chcecie cena jest bardzo dobra bo ludzie wożą. Gdyby cena była nie opłącalna to by nikt nawet jednego jabłka nie przywiózł bo ludzie umia kalkulowac lepiej niz się komu kolwiek wydaje. Czy macie tak wyprane mózgi ze wierzycie że rynkiem można sterować? I kto ma nim sterowac ilu urzedników z jakimi pensjami itd..... Bedziecie ich utrzymywać w imie opłacalnych cen?????NIe opłaca ci się zbierac nie zbieraj, idz do innej pracy gdzie bedziesz GODNIE zarabiał. Odczepcie się od rządu nik nie musi wami kierować macie wolna wole im mniej sie rzad wtraca w gospodarkę tym lepiej Takie ceny sa powodem własnie wpompowania ogromnych środków w rolnictwo. Dla rzadzzacych jest najważniejsze aby ceny żywnosci były jak najniższe  aby mogli wiecej kasy łupic ze społeczenstwa dlatego inwestuja kase w rolników.

Ostatnie komentarze użytkownika

CBA sprawdzi interwencyjny skup jabłek ? 23.02.2019 12:06
Żadne skupy interwencyjne, żadna bezpłatna dystrybucja, żadana kontraktacja dla Polski i polskiego rolnictwa najważniejszym priorytetem powinno być zniesienie embarga. To pozwoliło by czerpać korzyści z handlu z Rosją. Z Rosją nie mamy żadnych sporów terytorialnych a nasi politycy traktują ich jak nagorszego wroga co powoduje katastrofalne skutki dla naszego rozwoju. Nie zauważyłem zeby z Moskwy zginołe choć jedna marka sprzedawanych samochodów niemieckich ,niemcy sobie handluja z nimi ponad naszymi głowami. Do puki tego nie zrozumieja ludzie Polska skazana jest na agonie, a powinna rozkwitać ze względu na swoje położenie geograficzne.
Ukraińcy marzą o pracy na Zachodzie 16.12.2018 08:03
Sadownicy muszą zacząć sami pracować odrabiać tyle arealu ile będą sami wstanie zrobić wówczas swojej pracy nie oddadzą za grosze
Nie ma planu awaryjnego na taką ilość jabłek 15.09.2018 07:27
Wszystko co napisałeś to prawda ale rzeczywistość jest inna bo większości się opłaca sypać co widać gołym okiem bez zbędnych rozpraw profesorskich. Trzeba więc się zastanowić dlaczego sypią skoro się nie opłaca?? Moim zdaniem się im opłaca bo gdyby było inaczej to leżeli by sobie przed TV .
Nie ma planu awaryjnego na taką ilość jabłek 09.09.2018 23:12
to się weź do roboty i bądź tym pracownikiem a nie udawaj dyrektora
Nie ma planu awaryjnego na taką ilość jabłek 09.09.2018 13:27
60000*0,18zł=10800zł/ha obciecie nawozy zbiór 5000-6000zł ( a niektórzy i to obniżą) to jest 4k.zł zysku pomnożyć przez 10ha to 40k podzielic na 12 miesiecy to mamy 3,3k. zł czyli prawie średnia krajowa!!!!!!!!! Ja to już dawno podnosiłem że jedyna sznasa dla sadownictwa jest drastyczne obniżanie kosztów produkcji. Pozwoli to obnizyć produkcje jabłka deserowego i zmniejszenie podaży na rynku, Co niestety jest nie na ręke"sponsorom" z branży chemicznej
2019_Yara_seminarium_czeresniowe

Ostatnio na forum

instagram