Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: sandomir

user name
Imię i nazwisko:
dariusz sandomierski
Login:
sandomir
Kiedy dołączył do portalu:
28.05.2011 11:02
Liczba wpisów na forum:
45
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
48
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2065

Ostatnie posty użytkownika

Ceny orzechów laskowych 2019 05.10.2019 17:22
Toomm, 2019-10-03 20:09, napisał:
sandomir, 2019-10-03 11:38, napisał:

Z tym urodzajem w Turcji to nie do końca prawda,natomiast urodzaj we Włoszech jest fatalny.Ruszył eksport,aktualna cena to 7 zl w skupie,tyle samo bez problemu płacą za "okrągłego" na gieldzie w Sandomierzu.

Który  skup tyle oferuje za orzechy?

U nas lokalny eksporter,gdy ładuje TIR-a,a w lubelskim prawdopodobnie firma Fructino.są też inne firmy,np.oglaszające się na igrit.pl.

Ceny orzechów laskowych 2019 03.10.2019 11:38

Z tym urodzajem w Turcji to nie do końca prawda,natomiast urodzaj we Włoszech jest fatalny.Ruszył eksport,aktualna cena to 7 zl w skupie,tyle samo bez problemu płacą za "okrągłego" na gieldzie w Sandomierzu.

Przymrozki 2019 19.04.2019 20:52

Advocatusie,i reszto adwersarzy:generalnie uwarzam ludzi,zwlaszcza wypowiadających się publicznie,za inteligentnych,więc domniemywam,że zdajecie sobie sprawę,że wioski są różnej wielkości,więc i obszar sadow,np.czereśniowych,jest w nich rożny.Sady pestkowe są popularne w regionie,ze względu na klimat,glebę,ukształtowanie terenu-o czym zapewne wiecie.Dominują oczywiście sady jabłoniowe,co nie zmienia faktu,że czereśni jest stosunkowo dużo.Zapewniam was,że 10-15 ha na wiosce naliczylibyście z poletek "za domem"-20-to,30-to arowych,plus sady towarowe...Niech wyjdzie średnio 20 ha na wioskę-to mało?Danych GUS-u niebędę komentował,SPOKOJNYCH,RODZINNYCH ŚWIĄT przy okazji dla społeczności sadownictwo.com !!

Przymrozki 2019 18.04.2019 16:51

bartosz,serio uważasz,że moje pisanie może mieć wplyw na ceny? Pracuję we wlasnym gospodarstwie prawie 30 lat,wiem co to przymrozki,grad,nawalne deszcze,susza i inne plagi,i uwierz mi,nie cieszę się z niczyjego nieszczęścia,bo nie po to się pracuje,by tracić efekty całorocznej pracy,zapewniającej byt rodzinie.Znam to z autopsjii.Ale dlatego,że utrzymuję się wraz z rodziną tylko z sadów,staram się na chłodno oceniać,jakie są perspektywy ZAROBIENIA na danej uprawie.Czereśni nie mam od kilku lat.Inna sprawa,aktualnie nie mam pomyslu na perspektywiszną,zyskowną uprawę sadowniczą Swoim dzieciom odradzam pozostanie na wsi..Przegrywaqm konkurencję z rolnikami-emerytami,i -piękne słowo-chłoporobotnikami-bo oni mają z czego dokladać,a ja nie.I żadne zaklinanie rzeczywistości nie zmieni ich mentalności.Takie jest moje zdanie.

Przymrozki 2019 18.04.2019 08:47

W mojej wiosce jest ok 50(pięćdziesiąt) ha czereśni.uszkodzeń brak.Podobnie jest w calej gminie Obrazów,jeśli chodzi o powiat sandomierski-pewnie jakieś uszkodzenia są,ale lokalnie.Powiat liczy 200 miejscowości.Powiatow z małymi stratami jest tu,w poludniowo-wschodniej Polsce kilka.Przyjmę publicznie zaklad,że na giełdzie w Sandomierzu kupię z podejmującym wyzwanie-czereśnie po 2 zł.Proszę zwrócić uwagę,że to i tak 100% więcej niż rok temu,kiedy to po 1 złbyła wywoławcza,a i tak lądowała w rowie,lub zostala na drzewach.O wiśniach,jabłkach i całej reszcie upraw nie będę się rozpisywal,pamiętacie,jak bylo.Ps.Ukraina nie dostała mrozem.

Ostatnie komentarze użytkownika

UOKiK: ile na owocach zarabiają sadownicy, pośrednicy i sieci handlowe 04.05.2019 18:25
W całym tym artykule niedouczony dziennikarzyna słowo "przychód" zastępuje słowem "zysk".Na serio zaczynam się zastanawiać,czy jest tak tępy,czy co gorsza-robi to z premedytacją,by pokazać konsumentom,jak to wsiokom się powodzi.
Poznaj jakość jabłek z Europy 03.05.2019 18:14
" Patriotyzm gospodarczy"-takie coś mi się po łepetynie tłucze,i dlatego ten wpis..Jakoś u władzuchny wszelkiej maści trudno mi dostrzec wprowadzanie tego hasła w praktyce. Eeee,tam,nawet w Dubaju wiedzą,gdzie jest Polska,a to ze względu na znaczny % naszych urodziwych stewardes na pokładach linii lotniczych Emirates .
Poznaj jakość jabłek z Europy 01.05.2019 07:41
Siła smaku,kolorów i witamin-poznaj jakość jabłek z Europy..A nie powinno być-z Polski? Bo kampanię organizuje polska Unia Owocowa,i polski ZSRP. Na mój chłopski rozum pojęcie "jabłko z Europy" oznacza jabłko polskie,niemieckie,włoskie,belgijskie,holenderskie itd.No i oczywiście ukraińskie.Na rok przed EXPO w ZEA polskie organizacje pomogą wszystkim producentom z Europy wypromować swoje jabłka? Co autor miał na myśli,zastępując Polskę-Europą?
Drzewka czereśni - jakie kupić, jak ciąć ? 28.10.2018 20:44
Na zdrowy rozum-tak powinno być.Ale nie będzie.Widzę to po swoich znajomych-jedni z nich od lat trudnią się hodowlą bydła mlecznego.Młody następca(młody rolnik) nie chce jednak,podobnie jak rodzice,być przywiązanym do "krowich ogonów" w liczbie ok.30 szt. W tym roku posadził 2 ha jabłoni i 2 ha wiśni.Razem z młodą żoną pracują od wiosny w Niemczech,by dosadzić następne 2 ha jabłoni.Za kilka dni wracają,i spełnią swe marzenia.Ja ich rozumiem,bo wiem z obserwacji tejże rodziny,jakiego poświęcenia wymaga hodowla bydła mlecznego.Nie mają maszyn sadowniczych,opakowań,przechowalni nawet.Mają sprzęt do uprawy zboża,kukurydzy,okopowych-w komplecie-i 30 ha bardzo urodzajnej ziemi-miejscami tylko 2 klasa.Na moje sugestie,że może lepiej na gęsi eko się przestawić-5 ha łąk przy domu-odpowiadają:co ty pier..lisz,po 100 tys z ha jabłek w tamtym(2017)r braliście!....I będą w to sadownictwo szli,młodzi,gniewni,pełni entuzjazmu.I będzie ich na tyle wielu,że drzewka znajdą nabywców.Tylko że w produkcji nastąpi efekt "kuli śnieżnej"-widoczny w tym roku-będzie się tylko powiększał.Ta sama kula toczy się przez Ukrainę.Skończy się lawiną,która udusi ekonomicznie wiele ofiar.
Zmowa w związku ze skupem jabłek ? 28.10.2018 15:27
No na szczęście ja,dzięki Bogu,i własnej,ciężkiej pracy "na swoim"-nie mam takich problemów.Na chleb starcza, mam się w miarę zdrowo,jak na mój wiek,żona i dzieci też zdrowe,czego wszystkim życzę. Obawiam się,że to nie teoria spiskowa, taka jest prawda.https://www.youtube.com/watch?v=KIOkAf5fPK4
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram