Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Info_karta

Profil użytkownika: rewers

user name
Imię i nazwisko:
Sławomir Wójcicki
Login:
rewers
Kiedy dołączył do portalu:
21.10.2016 20:23
Liczba wpisów na forum:
177
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
77
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
3
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1573

Ostatnie posty użytkownika

Zapowietrzanie się ciągnika 04.02.2018 13:26
tomaszw, 2018-02-04 11:15, napisał:

Witam, w swoim ciągniku mam 2 baki paliwa,1 z przodu ciągnika, drugi dolny. Problemem jest zapowietrzanie się ciągnika. Jak jest ok. 20l, (+/- pół) w dolnym baku ciągnik przy jeżdzie po nierównościach zaczyna się zapowietrzać. Rozwiązaniem oczywiście jest pełen bak, Pytanie do posiadaczy takich ciągników: też macie problem z zapowietrzaniem się? Macie jakieś rozwiazanie poza demontażem dolnego baku?

Też obstawiał bym na pierwszym miejscu zasyfiony zbiornik. Najprawdopodobniej będzie to  szlam z biododatków roślinnych który pięknie zalega na dnie zbiornika po wszystkich latach użytkowania i skutecznie zakleja sito ssące.

W starym perkinsie do tego stopnia zabiło mi bak, że po odkręceniu śruby spustowej z baku nawet kropla nie poleciała i drutem wyciagałem gluty.

Dopóki jest dużo paliwa to ma się w czym rozmieszać i wieksza masa paliwa powoduje  większe ciśnienie/napór na ssak, co w połączeniu z układem ssącym pozwala na normalną pracę.

Ja u siebie czyściłem pompką ręczną działającą w dwie strony pompowaniedo baku /zasysanie z baku. Najpierw wyciągnąłem ile się dało tego syłu, a później przepłukiwanie nowym paliwam. Możesz też spóbować sprężonym powietrzem dobrze rozbić/zmieszać paliwo w baku, później spuścić jak jest możliwość lub wyciągnąć pompką. Od zabiegu minęło kilka lat i jest spokój.

McCormick - wszystko o tych ciągnikach 06.01.2018 20:02

Do mnie przyjeżdza mechanik po wcześniejszym umówieniu po godzinach pracy. Młody chłopak, ale wie co w trawie piszczy. Czasem pomaga mi na telefon. Zna te ciągniki na wylot.

McCormick - wszystko o tych ciągnikach 06.01.2018 15:34

U mnie co wymianę oleju linka jest regulowana. Łożysko również jest smarowane. Jest wyprowadzona kalamitka na długim metalowym przewodzie bodajże pod lewą stroną kabiny pod schodkiem. To na pewno po 2012 r, we wczesniejszych chyba nie było tego przewodu i dostęp był utrudniony.

Jesli nie podciagałeś linki ani razu to zacznij od tego. Pewnie pedał wciskasz już w samą podłogę i tak nie wysprzęgla.

Od serwisanta wiem też że standardowo około 1000h i te linki się zrywają. Co chodzi dłużej to już sukces.

Nie smarowanie łożyska oporowego to raczej duży błąd.

McCormick - wszystko o tych ciągnikach 06.01.2018 12:33

Wielce prawdopodobne, że padło sprzęgło. Nie znam się na mechanice, ale przeglądając rózne tematy to dla wielu nowych ciagników 1000h na suchym sprzęgle to już wyczyn. A w turze to już norma.

Smarujesz łożysko oporowe? Nie wiem czy to ma wpływ, ale trzeba go regularnie smarować i z wyczuciem. Za dużo smaru też nie można bo nie wiem czy właśnie nie dostaje się na tarczę sprzęgłową.

Gdybyś chciał telefon do mechanika to odezwij się na PW.

massey ferguson 374/364- wszystko o tych ciągnikach 09.12.2017 18:49

Jestem lewy w kwestiach mechaniki. Czy to koło pośrednie to jest to duże  z którym współpracuje trybik pompy hydraulicznej?

Jeśli tak to na logikę skoro się któreś szybciej zużywa  to może kwestia w umocowaniu pompy i kącie ustawienia jednego koła zębatego względem drugiego?

Ostatnie komentarze użytkownika

Ubezpieczenia rolnicze na posiedzeniu Rolnictwa i Rozwoju Wsi 20.12.2017 19:30
Tak, Poczta Polska jest nastawiona na pomoc humanitarną. To, że dostał kilkaset złotych nic nie mówi jak się nie zna warunków ubezpieczenia. Jaka franszyza, wkład własny, w jakiej fazie rozwojowej nastąpiła szkoda- jest tyle opcji ubezpieczenia, że albo trzeba być obrytym w temacie albo iść z prawnikiem kumatym do podpisania umowy. Niektórzy myślą, że wystarczy ubezpieczyć i jest się pewnym swego. Każdy ubezpieczyciel jest nastawiony na zysk.
ZSRP: Kiedy ,,wycofamy owoce" ? 19.12.2017 16:59
Ja myślę, że każdy powinien wiedzieć bo dostał pismo na którym czarno na białym było napisane, że płatność przysługuje tylko i wyłącznie do upraw w których wystąpiły szkody 70% i powyżej. Natomiast w zależności od strat w całym gospodarstwie uzależniona jest forma pomocy. Poniżej 30% strat w skali gospodarstwa to wypłata jako pomoc de minimis. Powyżej 30% to pomoc publiczna. Kasa za szkody już co najmniej od 2 -3 tygodni na koncie.
ZSRP: Kiedy ,,wycofamy owoce" ? 09.12.2017 18:36
I sprawdza się, że chytry traci dwa razy. Zrozumiałe jak komuś zmarzło i próbuje z resztek w sadzie zrobić cokolwiek aby wyciągnąć trochę grosza i pokryć koszta produkcji, ale jak ktoś miał zawiązanie na full i wszystko ładował do komory bo nawet od 5,5 się sprzeda po 2 zyla za kg to ... sami wiecie.
ZSRP: Kiedy ,,wycofamy owoce" ? 08.12.2017 15:50
Trzeba się zdecydować - albo przemarzło, albo nadprodukcja i oczekiwanie pomocy w dystrybucji towaru. Może jeszcze dopłata do energii elektrycznej do zasilania KA, w której umieściłeś te przemarznięte jabłka?
Brak rąk do pracy – czy nowe przepisy to zmienią ? 23.11.2017 19:26
Mechanizacja = spadek cen produktu. Jeśli dziś zastąpimy drogiego pracownika równie drogą maszyną to należy się spodziewać spadku cen produktu finalnego. Dodatkowo jeśli coś da się zmechanizować to jednoznaczne to jest w krótkim czasie z olbrzymim wzrostem podaży danego produktu. Jak by nie stanąć szynka z tyłu.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram