Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Profil użytkownika: maxi37

user name
Imię i nazwisko:
Maksymilian Bednarczyk
Login:
maxi37
Kiedy dołączył do portalu:
03.04.2014 19:46
Liczba wpisów na forum:
55
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
1
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1973

Ostatnie posty użytkownika

Truskawka deserowa w tunelu 27.11.2018 06:17

Dzięki orlleano za odp.  Poki co oczewiście tradycyjnie na wczesny zbiór. Priorytetem jest jak najwcześniejszy zbiór no i wygląd truskaweczki. Pierwszy tunel jest eksperymentalny bo w praktyce nigdy nieuprawiał nikt u nas truskawmi (zawsze była tylko porzeczka, wiśnia  troche szkółek) ale jako mlody szukam jakiejs alternatywa bo ile można dokłądać do biznesu 5 rok juz pod kreską z własnym sprzętem od a do z.  ale wracając w pierwszym tunelu planuje zrobić ręcznie te zagony (wiadomo koszty minimalizuje żeby zobaczyć w praktyce jak ze zbytem i opłacalnością) docelowo 0,5h bedzie do zagodpodaowania na tej kwaterze)  a teraz mogłbyc powiedziec swoje zdanie na temat folii agrotkaniny czy agrowłokniny?? zastanawia mnie etap jeszcze ogrzewania tego tunelu od kidy sie zaczyna i jaka temp optymalna by był założmy od lutego ...? 

Truskawka deserowa w tunelu 25.11.2018 20:58

Witam kolegów. W przyszłym roku planuje postawic pierwszy tunel na truskawkę deserową (po zlikwidowanej w tym roku  wiśni zasiana raz gorczyca i przyorana i teraz dany obornik konski, na wiosne planuje gryke lub facelie na poplono i analize co do nawozów). Piewszy tunel planuje tunel haygrove 7m szer 50m dług. 3m wys.  pożniej docelowo 0,5h pod tunelami . sadzenie planuje lipiec - sierpien.

i teraz pytanie do kolegów którzy znają sie na rzeczy i chetnie podpowiadają innym. jaką odm truskawki deserowej byście polecili...?? jaka rozstawa rządek od rządka (sadzenie po dwa rządki obok siebie odpada raczej)  czy lepiej na zagonach podwyższoych czy na płasko ?/ oczewiscie nawodnienie bedzie.  agrotkanina, agrowłoknina czy folia ...??  zapytytacie czemu truskawka to odrazu odpowiem możliśc sprzedania na giełdzie u swoich odbiorców.  za wszystkie uwagi i podpowiedzi bede bardzo wdzięczny

Jesienne pryskanie glifosatem 18.10.2018 09:50

Ja wczoraj zaczalem wypalanie jesienne w tym co jeszcze zostalo niema lisci wegetacja juz zahamowana ladna pogoda to mozna dzialac.

Jesienne pryskanie glifosatem 18.10.2018 09:50

Ja wczoraj zaczalem wypalanie jesienne w tym co jeszcze zostalo niema lisci wegetacja juz zahamowana ladna pogoda to mozna dzialac.

Porzeczka - identyfikacja szkodników i chorób 23.05.2018 07:56

napewno to nie jest od herbicydu. tez obstawiam na pryszczarka.

Ostatnie komentarze użytkownika

Nie będzie klęski nieurodzaju?! 15.05.2019 07:22
Zgadza sie porzeczka ładnie kwitła kwiatu pełno a wczoraj po lustracji plantacji zonk 75% kwiatu spadło po zeszło tyg przymrozkach. Wiśnia połowa kwiatów z czarnym słupkiem jeszcze opad majowy to zostanie może 30% normalnego zbioru. a lato przed nami dopiero i burze też przed nami, czas najwyższy chyba po tym sezonie głęboko przemyślec to i owo..
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram