Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_Imidian
2019_Faban_po_kw

Profil użytkownika: jaszczur438

user name
Imię i nazwisko:
Dominik Jaszuk
Login:
jaszczur438
Kiedy dołączył do portalu:
22.01.2017 13:45
Liczba wpisów na forum:
21
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
590

Ostatnie posty użytkownika

Opryski i nawożenie maliny 2018r. 25.04.2018 13:49

Skutecznym acz niedopuszczonym siepaczem na rdze jest Falcon. Oprysk do końca maja jest bezpieczny i nie zostawia pozostałośc a akutecznoć wynosi 100%.

Druga metoda dopuszczona i skuteczna to siarkole albo Thiovit naprzemiennie z triazolami albo strobilurynami. Zato ma już praktycznie działanie tylko zapobiegawcze bo tak jak zauważył tomaszw tyle zabiegów jednym środkiem już dawno spowodowało uodpornienie rdzy na trifloksystrobinę.

Jaki oprysk najlepszy na chwasty w truskawkach? 06.04.2018 11:07

Witam,

czy stosował ktoś Betanal MaxxPro z Goltixem w truskawkach? Planuję zastosować taką mieszninę i zastanawiam się nad skutecznością i fitotoksycznością. W teorii wszystkie substancje z tego koktajlu są stosowane w truskawkach więc nie powinno się nic złego wydarzyć....

Drugi miks jaki mi wpadł do głowy to Pyramin Turbo z Kemifamem ale tutaj jest trochę większe ryzyko.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie :)

Jakie srodki grzybobojcze polecacie ? 14.12.2017 11:23

Tak tylko dla jasności o stosowaniu środków z innych krajów to chodzi mi o takie, które tam są zarejestrowane do tych przykładowych malin i skuteczne a u nas nie są zarejestrowane do malin tylko do zbóż itp i w efekcie malinom krzywdy nie robią.

Jakie srodki grzybobojcze polecacie ? 14.12.2017 08:15

Ja mam inną metodę. Szukam środków, które są zarejestrowane np w USA albo UK czy Holandii i próbuję odnaleźć dopuszczone tam substancje w naszych środkach zarejstrowanych w naszym kraju do innych upraw. Można tam znaleźć wiele ciekawych informacji jak np. herbicydy do zwalczania chwastów truskawkach itp. Środki kontaktowe owszem są skuteczne ale przy niewielkiej presji i systematycznym stosowaniu naprzemiennych grup w początkowej fazie wzrostu. A co układowego plecić? Każdy układowy jest dobry, a im nowszy tym niestety droższy, szczególnie z grupy SDHI. Warto pamiętać o pH cieczy roboczej i stosowaniu odpowiednich adiuwantów żeby poprawić skuteczność.

Jakie srodki grzybobojcze polecacie ? 13.12.2017 13:42

Żeby Ci pomóc to trzeba by wyłożyć ochronę malin od podstaw więc nie da się tego rozpisać na forum. Sadoplon  czy Rovral to środki o działaniu kontaktowym i powierzchniowym i szkoda tym w ogóle pryskać przy takiej presji chorób jak np w tym roku. W ogóle w tym roku praktycznie nic nie działało na pleśń ale akurat na to mam inną teorię. Mythos jest najtańszym z dostępnych środków układowych więc będzie skuteczniejszy od tych dwóch poprzedników. Profesor Danek? Nie znam człowieka. Może dr Danek z Niwy w Brzeznej? Ale on nie ochroniarz tylko hodowca nowych odmian

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram