Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: gorzki

user name
Imię i nazwisko:
Tomasz Gorzkowski
Login:
gorzki
Kiedy dołączył do portalu:
21.10.2017 02:02
Liczba wpisów na forum:
4
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
703

Ostatnie posty użytkownika

malina letnia - bez podpór 30.10.2017 23:54

No więc, chyba zdecyduję się na Laszkę, jako malinę letnią + podpory do niej oraz Polanę - jako malinę jesienną. Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór.

malina letnia - bez podpór 26.10.2017 16:42
Maliniarz2012, 2017-10-25 07:17, napisał:

Według mnie jest sens stawiać podpory niezależnie czy 5ar czy 5 ha. Łatwiej zabiegi agtotechniczne przeprowadzić chociażby koszenie. Do tego szybko będziesz zbierał. A tak to będziesz jędną podnosił pędy a drugą skubał. Posadź sobie dwie letnie odmiany jedną wczesną np. Laszka, Sokolica, Radziejowa druga późniejsza Octavia ,a potem jesienne jakie tam chcesz. Będziesz miał zajęcie od końca czerwca do połowy października, aż Ci to zbrzydnie i bedziesz rzygał tymi malinami. Jakie ma być przeznaczenie owoców lokalny rynek czy skupy?

Więc najlepiej nie zawracać sobie głowy szukaniem odmiany maliny letniej bez podpór, tylko posadzić malinę i dodać później podpory? Malina ma być przeznaczona na skup + sprzedaż znajomym po kilka kg. Dlaczego pytasz o przeznaczenie? Na lokalny rynek nadają sie inne odmiany, a na skup inne?

malina letnia - bez podpór 24.10.2017 22:40

Mam do zagospodarowania 10 arów pola. Na połowie planuję posadzić malinę letnią, na połowie - jesienną. Dlaczego tak? bo będę zbierać ją sam i nie będę miał czasu na zbieranie jednej odmiany z całego kawałka (praca, dodatkowe zajęcia, dzieci itd.). Więc to będzie taka trochę zabawa, a nie poważna plantacja, nie mniej jednak liczę, że po przykładnym przyłożeniu się do tej plantacji, zostanie mi parę złotych w kieszeni. Uważa się, że letnia malina wymaga podpór, ale wiem, że niektórzy uprawiają ją bez podpór, chociaż nie wiem, jaką odmianę. Jeżeli ktoś wie, jaka odmiana nadaje się do uprawy bez podporowania, to będę wdzięczny za podpowiedź, bo nie wiem, czy jest sens stawiać podpory na 5 arów maliny letniej.

malina letnia - bez podpór 22.10.2017 13:34

Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby mi podpowiedzieć, jaka odmiana maliny letniej nadaje się do uprawy bez podporowania?

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram