Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: debetbis

user name
Imię i nazwisko:
Rafał Konopka
Login:
debetbis
Kiedy dołączył do portalu:
04.12.2016 23:30
Liczba wpisów na forum:
1
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
3
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
507

Ostatnie posty użytkownika

Przymrozki 2017 15.04.2017 22:54

Widzę narzekanie na przymrozki wiosenne.....a wszyscy wiedzą, że były są i będą zatem pojawia się pytania czy się przed nimi chronić czy działać na "ryzyk-fizyk".

Proszę o opinię na temat ochrony przymrozkowej - metody, skuteczność itp.

Ostatnie komentarze użytkownika

Asahi SL w ochronie przed skutkami przymrozków [film] 10.05.2017 22:28
"cieszy się zaufaniem sadowników popartym pozytywnymi wynikami skuteczności" - to tylko reklama. Aby wykazać skuteczność należy wskazać badania odniesione do próby ślepej. Czy są zatem jakieś badania wykonane przez niezależny instytut lub organizację naukową. robimy oprysk na części, na drugim nie robimy i badamy skuteczność poprzez ocenę fizjologiczną roślin. Takie badania wykonujemy w różnych miejscach i okresach po czym opracowując je statystycznie oceniami skuteczność. Proszę o dane badań skuteczności..... czy ktoś ma takie dane?
Trwa szacowanie strat po przymrozkach, ale to jeszcze nie ich koniec ! 10.05.2017 22:20
Czytam i obserwuję komentarz przymrozkowe, szkody, straty oraz lament o stratach (najgorsze od lat...). Otóż przymrozki były,są i będą i bez wzgędu na ich stopień i ilość dni są jak "złodziej" który przychodzi nocą i kradnie plony. Sadownicy to wiedzą i biadolenie nic tu nie pomoże. Rolnictwo to zawód ryzyka pogodowego jak żaden inny. Na pogodę wpływu nie mamy ale za to możemy odpowiednio przeciwdziałać, zapobiegać a przede wszystkim edukować bo powszechna wiedza o przymrozkach kończy się "na paleniu opon" i zadymianiu. Zamiast tego warto rozmawiać o rozwiązaniach które zapobiegają, chronią. Na złodzieja są "kraty, kłódki, alarmy" - apeluję zatem o proaktywne informacje w sprawie przymrozków - może wtedy zamiast biadolenia będzie zapobieganie.
Przymrozki 9/10 maj 2017r. 10.05.2017 22:17
Czytam i obserwuję komentarz przymrozkowe, szkody, straty oraz lament o stratach (najgorsze od lat...). Otóż przymrozki były, są i będą i bez względu na ich stopień i ilość dni są jak "złodziej" który przychodzi nocą i kradnie plony. Sadownicy to wiedzą i biadolenie nic tu nie pomoże. Rolnictwo to zawód ryzyka pogodowego jak żaden inny. Na pogodę wpływu nie mamy ale za to możemy odpowiednio przeciwdziałać, zapobiegać a przede wszystkim edukować bo powszechna wiedza o przymrozkach kończy się "na paleniu opon" i zadymianiu. Zamiast tego warto rozmawiać o rozwiązaniach które zapobiegają, chronią. Na złodzieja są "kraty, kłódki, alarmy" - apeluję zatem o proaktywne informacje w sprawie przymrozków - może wtedy zamiast biadolenia będzie zapobieganie.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram