Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2020_INFO_KARTA
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: borowik90

user name
Imię i nazwisko:
Michał Browarnik
Login:
borowik90
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2012 17:54
Liczba wpisów na forum:
106
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
32
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2185

Ostatnie posty użytkownika

Odmiana DARSELECT wszystko o tej odmianie 29.01.2020 12:41

Witam. Mieliśmy kilka lat tą odmianę ale zrezygnowaliśmy. W mojej ocenie nie jest zbyt plenna w porównaniu do innych wczesnych, trzy zbiory i nie było co szukać na krzakach. Wychodziła matowa, ciężko było o połysk i słabo znosiła upały. Owszem większośc owoców dużego kalibru. Podatna była bardzo na czerwoną i białą plamistość liści. Problemów z przemarzaniem nie zauważyłem. Takie moje spostrzeżenia. Oczywiście na innej klasie ziemi i przy innej agrotechnice ktoś może być zadowolony.

Cena maliny 2019 25.08.2019 16:17

Ja to wiem, Ty to wiesz, plantatorzy to wiedzą. Jednakże cała rzesza ludzi tego nie wie. Przekaz jest ogólnopolski i idzie w eter, a ciemny lud łyka jak pelikan wszystko co serwują w tv. Dla mnie to mała składowa, trybik mający na celu budowanie fałszywego, zakłamanaego obrazu polskiej wsi, dobrobytu nań panującego... "Wsi spokojna, wsi wesoła". Ceny płodów wysokie, niekończący się strumień pieniędzy, dopłaty do wszystkiego... więc o co tym durnym chłopom chodzi. Skoro jest tak dobrze to po co te wszytkie subwencje. Napewno korzysta z nich wszelaki biznes otaczający rolnictwo i "trzymaja one za mordę" realne ceny żywności. Droga żywnośc, inflacja spędzają sen z powiek "rządzacym" nami. Pozdrawiam niepoprawnie.

Cena maliny 2019 24.08.2019 19:35

Witam. W "Agrobiznes- poranek" wyemitowanym dnia 23.08.2019, to jest w miniony piątek o 7 : 50,pojawił się materiał poruszający temat malin. W tym to materiale padły słowa o wysokich cenach malin na skupach w zeszłym roku. Sprawa została przytoczona na fb grupie malinowej, tak to bym nawet nie wiedział, bo tej propagandy sukcesu nie ma co słuchać. Ja tym kłamstwem jestem sfrustrowany. Zachęcam do wysyłania maili do redakcji Agroboznesu, bądź też ogólnie TVP, z wyrazami swojego zażenowania. Im więcej osób tym lepiej i to nie muszą być tylko maliniarze. 

Jesli chodzi o dojrzewanie malin, to fakt niemrawo się wybarwiają. Jednakże przed nami tydzień upałów, zatem czeka nas wysyp. Zielonego owocu jeszcze całe mnóstwo, a i kwiatów nie brakuje. Pogoda będzie łagodna i łaskawa to będzie co zbierać, jak przyjdzie kapryśna jesień i wczesny przymrozek to zong. Ot loteria, jak całe nasze sadownicze życie.

Cena maliny 2019 02.08.2019 08:53

Dojrzewać zaczyna jedynie Polesie, Polonez i Enrosadira to dopiero co rozpoczęły kwitnienie... U mnie pytałem na takim małym skupie to chyba najniższa cena w Pl... Całe 4 złote. Cały tydzień ulewnie padało. 

Ceny śliwek 2019 30.07.2019 10:51

Rozmawiałem wczoraj ze znajiomym z okolic Tarnowa. Móeił, że u nich za lepoticę maja dać 0,65 zł netto. Nie dopytywałem jak wygląda sprawa odrdzawień i kalibru.

Ostatnie komentarze użytkownika

Co dla sadownika z "tarczy antykryzysowej" 31.03.2020 14:16
Witam. Moim skromnym zdaniem ciągle zbyt mało wiemy na temat tego wirusa. Mendia głównego nurtu robią nam taki chaos w mózgach, że głowa mała. Dlatego najlepiej odciąć się od tv i jakichś badziewnych, panikarskich portali. Polecam zagłębić się w jakieś alternatywne źródła wiedzy, wypowiedzi różnych światowych naukowców, które wcale nie brzmią tak straszni. Niewiedza i niepewność jutra tylko potęgują w nas strach. Nie możemy da się zwariować. Już dostaliśmy mocno po tyłkach przez mrozy, a gdzie tam jeszcze do "Zośki". Ten komu ocalały plantacje staje przed dylematem, czy ładować kasę w uprawy, zwłaszcza "deser", czy odpuścić. Wg mnie powinniśmy robić po prostu swoje, mamy teraz przecież ogrom pracy. Ci mniejsi (tak jak ja) jakoś sobie poradzą siłami swoimi i domowników. Duzi rzeczywiście będą mieć problem. Życie niestety bywa bardzo brutalne i zweryfikuje teraz kto sobie poradzi w czach kryzysu. Najgorzej będą mieć tacy co napompowali swoje gosp. bez potrzeby, przeinwestowali, bądź ich inwestycje były nie trafione, tacy co nie mają żadnych oszczędności i ci co się uwiązali kredytami. Faktem jest, że najbardziej narażone na zgubne skutki wirusa osoby starsze, wśród nich zdecydowanie śmiertelność jest największa. One rzeczywiście powinny być odizolowane... ale młodzi? No cóż ktoś przecież musi budować tą gospodarkę. Jeśli to potrwa dłużej to co nas czeka? Fala bankructw, upadków, jak się z tego podnieść jak wszyscy będą siedzieli w zamknięciu? Uzależnienie świata od Chin też pokazało, że był to fatalny krok, państwa zamiast skupić się na produkcji to zawierzyły importowi. Żaden ze mnie lekarz ale na pewno trzeba dbać o swój układ odpornościowy, wzmacniać go na potęgę. Nie zapominajmy, że codziennie na świecie umierają setki tysięcy ludzi, głównie na choroby układu krążenia i nowotwory... Dużo zdrowia życzę wszystkim!
Maliszewski: Opłata cukrowa - kolejny cios w sadowników 13.02.2020 14:26
Witam. No cóż, podatek jest podatkiem i odczujemy go wszyscy po kieszeniach. Śmiem powątpiewać, czy dzięki jego wprowadzeniu wszyscy w zdrowiu dożyjemy spokojnej starości bawiąc wnuki pod drzewami. Jeszcze ciekawe na co przeznaczą zabrane nam pieniądze. Druga sprawa, o którą chciałem zapytać odnośnie tematu soków, to jak sobie radzicie z tłoczeniem własnych? Może wypowie się ktoś, kto się tym zajmuje? Jest na to zbyt? Z jakich owoców najlepiej? U nas całą jesień, zimę, czy wiosnę pijemy głównie swoje soki [Nie licząc tego chmielowego :)]. Te sklepowe w ogóle mi nie podchodzą, zresztą zwykle zawartość owoców jest w nich znikoma. Wiem, że konsumenci są zainteresowani takimi wyrobami, bo widzę jak kupują na jakichś bazarkach, czy "e ryneczkach". Tylko to wiadome przy produkcji na mniejszą skalę. Pozdrawiam.
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 26.01.2020 20:29
Zarzucono mi tutaj, że nie ma co żyć przeszłością. A dla mnie to bzdura. Świętej pamięci Pan Andrzej Lepper został zamordowany. Z imienia i nazwiska wymienił złodziei, którzy rozszabrowali majątek budowany przez naszych przodków. Co to za naród co zapomina o swojej przeszłości i toleruje złodziejstwo? Mamy teraz rządy PiSu i co ich obrońcy? Nie chce uderzać personalnie... dlaczego obecna "władza" nie wyjaśni sytuacji. Pan Lepper zszokował wówczas scenę polityczną, podał kwoty, imiona i nazwiska. Czy ktoś został osądzony? Jak ma u nas być dobrze jak złodziej na złodzieju pogania. Ekoterroryści, pseudo organizacje pro zwierzęce, SKOKi, Amber Goldy, odbieranie kamienic, smog wawelski itp. Jak ma być w kraju dobrze jak my przyzwalamy na jawne okradanie nas, a możemy niestety tyle co nic.
Wyższa płaca minimalna nie wystarczy, by zatrzymać Ukraińców w Polsce 20.01.2020 17:25
Ja to bym się spodziewał raczej takiego nagłówka : (Nie) wyższe ceny płodów rolnych (od kilkunastu lat podobne i "stabilne") nie wystarczą by zatrzymać polskich rolników na wsi! W rozwinięciu skrótowo 5 głównych bolączek: -rosnące ceny środków produkcji; -rosnące koszty zatrudnienia pracowników i ich wymagania; -coraz więcej nakazów, norm, wymogów, restrykcji, kontroli; -rosnąca zagraniczna konkurencja; -wykorzystywanie przez pazerne zakłady przetwórcze i grupy producenckie. Ogólnie bolączek jest mnóstwo. Martwią się o pracowników, martwią się o przetwórnie, o producentów maszyn, nawozów, środków ochrony. Mamy inflację, podwyżki naszych kosztów produkcji uzasadnia się m. in. inflacją, mamy wzrost płacy minimalnej i stawek godzinowych. Towary przetworzone na pułkach sklepowych też idą w górę. Tylko do cholery czemu nikt nie martwi się nami producentami? Nie chodzi mi tylko o sadowników. Wszyscy mają ciężko i warzywniacy i producenci zbóż i produkcja zwierzęca. No wmawia nam się nieustanne podnoszenie jakości, nowoczesne technologie, cuda techniki, co roku masa nowych odmian... Zaraz, zaraz, stop... w imię czego? w imię tych popapranych cen? Gdzie jest ekonomia produkcji? To jedna z podstaw działalności każdego gospodarstwa. W tym przypadku to "szkiełko i oko" powinno nami kierować, a nie "czucie i wiara'. Nie wiem jak u Was ale u mnie pod Krk potrzebują mnóstwo pracowników, taka np budowlanka przeżywa rozkwit, brakuje rąk do pracy, zimy nie ma, praca wre cały czas, stawki są wysokie, wiadome trzeba się napracować, jedyne co nie wszyscy zatrudniają na umowę w tej branży. Kierowców też jest bardzo duże zapotrzebowanie. U nas z racji bardzo dużego rozdrobnienia agrarnego mało kto utrzymuje się wyłącznie z pracy na roli. Pozdrawiam.
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 05.01.2020 19:45
Absolutnie nie popieram żadnej z poprzednich zdradzieckich ekip. Jestem świadom, że rozkradły one to co Polacy budowali latami, tyle zakładów i przedsiębiorstw zniszczonych i oddanych za bezcen. Mówił o tym wyraźnie i głośno śp Lepper, z imienia i nazwiska wskazywał kto powinien iść siedzieć. Niestety żadna z ekip palcem nie kiwnęła by osądzić prawdziwych winowajców tych złodziejstw i aferzystów, począwszy od matki wszystkich afer- aferze FOZZ. Więzień by brakło żeby osądzić wszystkich co się na majątku państwowym uwłaszczyli i uwłaszczają, bo to trwa cały czas. Podobno rolnik, sadownik to przedsiębiorca, za cholerę się z tym nie zgodzę, bo ludzie na wsi po prostu nie umieją liczyć, co się dziwić kiedy potrafią za bezcen oddawać swe płody. I niestety na wsi mamy tak, że gdy jednemu się powodzi to innych zazdrość i zawiść zżera, że komuś się coś udało w życiu chwilowo osiągnąć.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram