Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: borowik90

user name
Imię i nazwisko:
Michał Browarnik
Login:
borowik90
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2012 17:54
Liczba wpisów na forum:
105
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
26
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2063

Ostatnie posty użytkownika

Cena maliny 2019 25.08.2019 16:17

Ja to wiem, Ty to wiesz, plantatorzy to wiedzą. Jednakże cała rzesza ludzi tego nie wie. Przekaz jest ogólnopolski i idzie w eter, a ciemny lud łyka jak pelikan wszystko co serwują w tv. Dla mnie to mała składowa, trybik mający na celu budowanie fałszywego, zakłamanaego obrazu polskiej wsi, dobrobytu nań panującego... "Wsi spokojna, wsi wesoła". Ceny płodów wysokie, niekończący się strumień pieniędzy, dopłaty do wszystkiego... więc o co tym durnym chłopom chodzi. Skoro jest tak dobrze to po co te wszytkie subwencje. Napewno korzysta z nich wszelaki biznes otaczający rolnictwo i "trzymaja one za mordę" realne ceny żywności. Droga żywnośc, inflacja spędzają sen z powiek "rządzacym" nami. Pozdrawiam niepoprawnie.

Cena maliny 2019 24.08.2019 19:35

Witam. W "Agrobiznes- poranek" wyemitowanym dnia 23.08.2019, to jest w miniony piątek o 7 : 50,pojawił się materiał poruszający temat malin. W tym to materiale padły słowa o wysokich cenach malin na skupach w zeszłym roku. Sprawa została przytoczona na fb grupie malinowej, tak to bym nawet nie wiedział, bo tej propagandy sukcesu nie ma co słuchać. Ja tym kłamstwem jestem sfrustrowany. Zachęcam do wysyłania maili do redakcji Agroboznesu, bądź też ogólnie TVP, z wyrazami swojego zażenowania. Im więcej osób tym lepiej i to nie muszą być tylko maliniarze. 

Jesli chodzi o dojrzewanie malin, to fakt niemrawo się wybarwiają. Jednakże przed nami tydzień upałów, zatem czeka nas wysyp. Zielonego owocu jeszcze całe mnóstwo, a i kwiatów nie brakuje. Pogoda będzie łagodna i łaskawa to będzie co zbierać, jak przyjdzie kapryśna jesień i wczesny przymrozek to zong. Ot loteria, jak całe nasze sadownicze życie.

Cena maliny 2019 02.08.2019 08:53

Dojrzewać zaczyna jedynie Polesie, Polonez i Enrosadira to dopiero co rozpoczęły kwitnienie... U mnie pytałem na takim małym skupie to chyba najniższa cena w Pl... Całe 4 złote. Cały tydzień ulewnie padało. 

Ceny śliwek 2019 30.07.2019 10:51

Rozmawiałem wczoraj ze znajiomym z okolic Tarnowa. Móeił, że u nich za lepoticę maja dać 0,65 zł netto. Nie dopytywałem jak wygląda sprawa odrdzawień i kalibru.

Cena wiśni 2019 23.07.2019 19:59

Już po zbiorach jesteście? Dużo tego dziennie zbieracie? Bo na giełdzie latają teraz za wiśnią. 15-18 zł za koszyk.

Ostatnie komentarze użytkownika

Ceny jabłek wzrosną o 40% ? 24.07.2019 21:34
Komu i czemu mają służyć takie idiotyczne artykuły. Szlak trafia człowieka jak czyta takie coś! Jeszcze zamieszczane na forum sadowniczym żeby ludzi złościć. Jak można w ogóle odnosić się do uwłaczających sadowniczej godności cen z zeszłego roku, za chwilę będą nagłówki, że ceny 500% wyższę! Może ktoś z tych pismaków poda ceny czereśni albo truskawek na giełdach normalnie w sezonie, bo wg mnie były marne. Może ktoś poda osiągane plony tegoroczne, też nie szałowe. Śliwka ostatnio (Rana, Herman, Diana) ZŁOTÓWKĘ i nawet mniej. Ci co byli wiedzą co się działo. To jak ktoś wgl śmie wypalać z takimi artykułami. Fakt marża detalujących już nawet 100% teraz przekracza, to też jest chore. I takimi cudownymi zabiegami wszyscy postrzegają nas jako wiecznie narzekających chłopków. Taaaakie mamy wysokie ceny, milionerami w tym roku zostaniemy, plus dopłaty, pomoce klęskowe, KRUS itd itp... szczucie społeczeństwa na nas. Coś by trzeba z tym zrobić.
Czy sadownicy w tym roku zarobili na czereśniach ? 16.07.2019 09:59
Ja tam nie jestem zadowolony, już któryś rok z rzędu. Jak nie urok to... Burlat tylko fajnie się sprzedawał i dużo go było. Noi niezawodna Vanda. Niestety taka ludzka głupota, rwać na zielono, teraz tak będzie ze śliwką. Zrozumiała sprawa jeśli opady zagrażają to trzeba rwać, niewielu sadowników ma osłony. Jeśli brak opadów to taka Vanda sobie u mnie wisi dołami do tej pory spokojnie, zresztą jak i inne odmiany, których były śladowe ilości.Teraz to ona ma wygląd i smak. Żaden ze mnie ekspert czereśniowy ale to niewdzięczny dla mnie gatunek, a jak już obrodzi to marna cena.
Grad sieje spustoszenie we włoskich sadach 11.07.2019 16:27
Ciarki człowieka przechodzą i włosy się jeżą na głowie (o ile je ktoś jeszcze ma), na takie straszne widoki. Ogólnie Południe Europy, Włochy, Hiszpania, Serbia, Rumunia, Chorwacja dostają w tym roku po d... Ciągle gradobicia, potężne ulewy, ile to ciężkiej pracy ludzkiej obróconej w pył. U nas za to straszliwa susza. Susza, która wydaje mi się jest łagodzona przez medialną propagandą (coś ala niewyczerpujące się zapasy przetwórni przed sezonem), a naprawdę skala zjawiska jest dużo większa. Codziennie różne "pogodynki" prognozują opady deszczu, dosłownie codziennie, ba ulewy do końca lipca. I co? Wielkie nic! Spadnie parę kropel. Za to ludziska powiedzą, że jaka susza, przecież często o deszczu mówią w tv. Propaganda swoje, a życie swoje... brakuje warzyw i z pewnością będą jeszcze droższe, owoce na skupach ceny odmienne od tragicznych, zeszłorocznych. Tylko cóż z tego, jeśli plon będzie mizerny i słabej jakości. Pozdrawiam i sprzyjającej aury nam życzę! PS. Z innych działów rolnictwa to zastanawia mnie lecąca na łeb, na szyję cena zboża, przy takich anomaliach.
Polska chce dłuższych sankcji wobec Rosji 19.06.2019 14:07
Ty piłeś coś może na tym słońcu, że Ci do główki uderzyło??? Zejdź do cienia, chyba, że nadajesz z Kijowa. Jest grupa państw w UE która chce złagodzenia bądź zniesienia sankcji. Już miał dawno zająć Ukrainę i coś wam to straszenie nie wychodzi. Powiedz lepiej co się marzy USA, co się marzy Zachodowi, Izraelowi? Ile rządów już obalili za pomocą swoich agencji, ile państw rozwalili i zaprowadzili w nich chaos, ile prochów przerzucają z Bliskiego Wchodu, ile bomb "omyłkowo" zrzucili na cywili (w tym ze zubożonym uranem pod naszymi nosami)...wymieniać można bez końca. Brednie Waść wypisujesz. PS. nie mam jabłek i nigdy nie miałem
Polska chce dłuższych sankcji wobec Rosji 19.06.2019 09:06
Patologiczna sytuacja. Lud ociemniały, taka prawda. Wszyscy narzekamy, głównie w internetowych odmętach, a wybieramy sobie by rządzili nami same kanalie, zdrajcy, alkoholicy, kapusie itp itd. Podstawą jest to, że władza jest dla ludu i ma słuchać głosu ludu. Jest dokładnie na odwrót, państwo Orwellowskie. Większość z nas ma powyżej uszu tej pseudo wojenki z Rosją. Chcemy z nią normalnych stosunków, normalnego partnerstwa handlowego. A takie stado baranów sobie rocznych sankcji życzy. To nam fundują. To polscy politycy zabiegali usilnie w UE o to by zwiększyć bezcłowe kontyngenty na ukraińskie towary. Wchodzenie w dupę Ukrainie staje się już obrzydliwe, poniżają nas na każdym kroku... No cóż chocholi taniec trwa!
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram