Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Profil użytkownika: borowik90

user name
Imię i nazwisko:
Michał Browarnik
Login:
borowik90
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2012 17:54
Liczba wpisów na forum:
105
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
29
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2100

Ostatnie posty użytkownika

Cena maliny 2019 25.08.2019 16:17

Ja to wiem, Ty to wiesz, plantatorzy to wiedzą. Jednakże cała rzesza ludzi tego nie wie. Przekaz jest ogólnopolski i idzie w eter, a ciemny lud łyka jak pelikan wszystko co serwują w tv. Dla mnie to mała składowa, trybik mający na celu budowanie fałszywego, zakłamanaego obrazu polskiej wsi, dobrobytu nań panującego... "Wsi spokojna, wsi wesoła". Ceny płodów wysokie, niekończący się strumień pieniędzy, dopłaty do wszystkiego... więc o co tym durnym chłopom chodzi. Skoro jest tak dobrze to po co te wszytkie subwencje. Napewno korzysta z nich wszelaki biznes otaczający rolnictwo i "trzymaja one za mordę" realne ceny żywności. Droga żywnośc, inflacja spędzają sen z powiek "rządzacym" nami. Pozdrawiam niepoprawnie.

Cena maliny 2019 24.08.2019 19:35

Witam. W "Agrobiznes- poranek" wyemitowanym dnia 23.08.2019, to jest w miniony piątek o 7 : 50,pojawił się materiał poruszający temat malin. W tym to materiale padły słowa o wysokich cenach malin na skupach w zeszłym roku. Sprawa została przytoczona na fb grupie malinowej, tak to bym nawet nie wiedział, bo tej propagandy sukcesu nie ma co słuchać. Ja tym kłamstwem jestem sfrustrowany. Zachęcam do wysyłania maili do redakcji Agroboznesu, bądź też ogólnie TVP, z wyrazami swojego zażenowania. Im więcej osób tym lepiej i to nie muszą być tylko maliniarze. 

Jesli chodzi o dojrzewanie malin, to fakt niemrawo się wybarwiają. Jednakże przed nami tydzień upałów, zatem czeka nas wysyp. Zielonego owocu jeszcze całe mnóstwo, a i kwiatów nie brakuje. Pogoda będzie łagodna i łaskawa to będzie co zbierać, jak przyjdzie kapryśna jesień i wczesny przymrozek to zong. Ot loteria, jak całe nasze sadownicze życie.

Cena maliny 2019 02.08.2019 08:53

Dojrzewać zaczyna jedynie Polesie, Polonez i Enrosadira to dopiero co rozpoczęły kwitnienie... U mnie pytałem na takim małym skupie to chyba najniższa cena w Pl... Całe 4 złote. Cały tydzień ulewnie padało. 

Ceny śliwek 2019 30.07.2019 10:51

Rozmawiałem wczoraj ze znajiomym z okolic Tarnowa. Móeił, że u nich za lepoticę maja dać 0,65 zł netto. Nie dopytywałem jak wygląda sprawa odrdzawień i kalibru.

Cena wiśni 2019 23.07.2019 19:59

Już po zbiorach jesteście? Dużo tego dziennie zbieracie? Bo na giełdzie latają teraz za wiśnią. 15-18 zł za koszyk.

Ostatnie komentarze użytkownika

Wyższa płaca minimalna nie wystarczy, by zatrzymać Ukraińców w Polsce 20.01.2020 17:25
Ja to bym się spodziewał raczej takiego nagłówka : (Nie) wyższe ceny płodów rolnych (od kilkunastu lat podobne i "stabilne") nie wystarczą by zatrzymać polskich rolników na wsi! W rozwinięciu skrótowo 5 głównych bolączek: -rosnące ceny środków produkcji; -rosnące koszty zatrudnienia pracowników i ich wymagania; -coraz więcej nakazów, norm, wymogów, restrykcji, kontroli; -rosnąca zagraniczna konkurencja; -wykorzystywanie przez pazerne zakłady przetwórcze i grupy producenckie. Ogólnie bolączek jest mnóstwo. Martwią się o pracowników, martwią się o przetwórnie, o producentów maszyn, nawozów, środków ochrony. Mamy inflację, podwyżki naszych kosztów produkcji uzasadnia się m. in. inflacją, mamy wzrost płacy minimalnej i stawek godzinowych. Towary przetworzone na pułkach sklepowych też idą w górę. Tylko do cholery czemu nikt nie martwi się nami producentami? Nie chodzi mi tylko o sadowników. Wszyscy mają ciężko i warzywniacy i producenci zbóż i produkcja zwierzęca. No wmawia nam się nieustanne podnoszenie jakości, nowoczesne technologie, cuda techniki, co roku masa nowych odmian... Zaraz, zaraz, stop... w imię czego? w imię tych popapranych cen? Gdzie jest ekonomia produkcji? To jedna z podstaw działalności każdego gospodarstwa. W tym przypadku to "szkiełko i oko" powinno nami kierować, a nie "czucie i wiara'. Nie wiem jak u Was ale u mnie pod Krk potrzebują mnóstwo pracowników, taka np budowlanka przeżywa rozkwit, brakuje rąk do pracy, zimy nie ma, praca wre cały czas, stawki są wysokie, wiadome trzeba się napracować, jedyne co nie wszyscy zatrudniają na umowę w tej branży. Kierowców też jest bardzo duże zapotrzebowanie. U nas z racji bardzo dużego rozdrobnienia agrarnego mało kto utrzymuje się wyłącznie z pracy na roli. Pozdrawiam.
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 05.01.2020 19:45
Absolutnie nie popieram żadnej z poprzednich zdradzieckich ekip. Jestem świadom, że rozkradły one to co Polacy budowali latami, tyle zakładów i przedsiębiorstw zniszczonych i oddanych za bezcen. Mówił o tym wyraźnie i głośno śp Lepper, z imienia i nazwiska wskazywał kto powinien iść siedzieć. Niestety żadna z ekip palcem nie kiwnęła by osądzić prawdziwych winowajców tych złodziejstw i aferzystów, począwszy od matki wszystkich afer- aferze FOZZ. Więzień by brakło żeby osądzić wszystkich co się na majątku państwowym uwłaszczyli i uwłaszczają, bo to trwa cały czas. Podobno rolnik, sadownik to przedsiębiorca, za cholerę się z tym nie zgodzę, bo ludzie na wsi po prostu nie umieją liczyć, co się dziwić kiedy potrafią za bezcen oddawać swe płody. I niestety na wsi mamy tak, że gdy jednemu się powodzi to innych zazdrość i zawiść zżera, że komuś się coś udało w życiu chwilowo osiągnąć.
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 05.01.2020 19:45
Żałosne jak ludzie potrafią być zaślepieni i omamieni obietnicami polityków. No cóż od tego są "mendia głównego ścieku" żeby ludziom robić wodę z mózgów i tresować ich na posłusznych niewolników. Jak się można cieszyć, że niby coś dają jak z drugiej strony zabierają! Przecież oni nie mają swoich pieniędzy, tylko żerują na naszych. A jak zabierają, wystarczy sobie poszukać ile wprowadzili nowych opłat i ile podatków podwyższyli. Wszystko w okół drożeje. Bzdury, że to nie ich wina, przecież to oni zarządzają krajem. Prąd, (popierają pakiet klimatyczny więc zwalanie winy na rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 jest śmieszne), śmieci (przyjmujemy mnóstwo śmieci z całego świata, w tym bardzo toksycznych... a potem sobie płoną bez winowajców wysypiska jedno po drugim, a nam się wciska kity o segregacji), czynsze, bilety, parkowanie.... itd Droższy prąd dla przedsiębiorstw odczujemy na każdym kroku, dosłownie na każdym! Bardzo często słyszę od znajomych o nachalnych i szczegółowych kontrolach nie tylko gospodarstw m. in. warsztatów samochodowych... Wojowanie z Rosją przybiera już formę paranoi, a w chodzenie w żyć Banderlandi jest dla mnie wręcz obrzydliwe. Szkoda tylko, że z FR importujemy wiele (wielki biznes ma się dobrze), a rolnictwo cierpi. Cierpi oczywiście też z powodu importu z Banderlandi (tej która opluwa nas na każdym kroku i bezcześci pamięć naszych pomordowanych przodków) i owoców i zboża, a oni nam embarga wprowadzają. O ASFie i wyniszczaniu rodzimej produkcji trzody nie wspominając (propos świnek, kara za nielegalny ubój 5 tysięcy złotych).
Ceny jabłek wzrosną o 40% ? 24.07.2019 21:34
Komu i czemu mają służyć takie idiotyczne artykuły. Szlak trafia człowieka jak czyta takie coś! Jeszcze zamieszczane na forum sadowniczym żeby ludzi złościć. Jak można w ogóle odnosić się do uwłaczających sadowniczej godności cen z zeszłego roku, za chwilę będą nagłówki, że ceny 500% wyższę! Może ktoś z tych pismaków poda ceny czereśni albo truskawek na giełdach normalnie w sezonie, bo wg mnie były marne. Może ktoś poda osiągane plony tegoroczne, też nie szałowe. Śliwka ostatnio (Rana, Herman, Diana) ZŁOTÓWKĘ i nawet mniej. Ci co byli wiedzą co się działo. To jak ktoś wgl śmie wypalać z takimi artykułami. Fakt marża detalujących już nawet 100% teraz przekracza, to też jest chore. I takimi cudownymi zabiegami wszyscy postrzegają nas jako wiecznie narzekających chłopków. Taaaakie mamy wysokie ceny, milionerami w tym roku zostaniemy, plus dopłaty, pomoce klęskowe, KRUS itd itp... szczucie społeczeństwa na nas. Coś by trzeba z tym zrobić.
Czy sadownicy w tym roku zarobili na czereśniach ? 16.07.2019 09:59
Ja tam nie jestem zadowolony, już któryś rok z rzędu. Jak nie urok to... Burlat tylko fajnie się sprzedawał i dużo go było. Noi niezawodna Vanda. Niestety taka ludzka głupota, rwać na zielono, teraz tak będzie ze śliwką. Zrozumiała sprawa jeśli opady zagrażają to trzeba rwać, niewielu sadowników ma osłony. Jeśli brak opadów to taka Vanda sobie u mnie wisi dołami do tej pory spokojnie, zresztą jak i inne odmiany, których były śladowe ilości.Teraz to ona ma wygląd i smak. Żaden ze mnie ekspert czereśniowy ale to niewdzięczny dla mnie gatunek, a jak już obrodzi to marna cena.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram