Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Profil użytkownika: borowik90

user name
Imię i nazwisko:
Michał Browarnik
Login:
borowik90
Kiedy dołączył do portalu:
04.03.2012 17:54
Liczba wpisów na forum:
80
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
21
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1615

Ostatnie posty użytkownika

Cena czereśni 2019 14.06.2019 22:46

Nie tak daleko ode mnie. U mnie za jakiś tydzień albo dwa dojrzeje Vanda. może ją coś mocznikiem opóźnię, skoro podobno Kordii jest mało na drzewach. Wszystko na sklepy wozisz, czy zaglądasz do Krk na Rybitwy? Dzisiaj w górę, dyszka za kilogram. 

Cena czereśni 2019 14.06.2019 08:32

Kolego skąd Ty jesteś, że zaczynasz Vandę zbierać? Toż to szoksurprised U mnie dopiero miejscami płonieje. Mam zamiar ją maksymalnie przetrzymać, zresztą i tak oprysk na nasionnicę ją trzyma, to co Ty nie pryskałeś jej na robaka??? Cenę masz bardzo spoko ale coś to mało realne żeby się kioskarz zadowalał złotówką przebicia... Powodzenia w handlu i udanych zbiorów życzę.

Cena czereśni 2019 12.06.2019 22:34

W Krakowie detalują grubą czereśnie tak mniej więcej 15-22 zł/kg. Dzisiaj na giełdzie ładny burlat szedł po 8 złotych i jeszcze wybrzydzali.

Cena truskawki 2019 10.06.2019 06:32

U nas nie ma dużych plantacji, takie od 0,5 do 2 ha. Nikomu nie zazdroszczę handlowania, czy dużych areałów ale nawiozą auta po sam dach załadowane, często dwa kursy, takiego dziadostwa i za ładną truskawkę nikt nie chce zapłacić na giełdzie godziwych pieniędzy.

Cena truskawki 2019 09.06.2019 22:10

Cena widzę powala z nóg... plantatora. 2,50 no szał, na Goławinie podobno 3 zł. U mnie taki mały skup w okolicy 2, 10. A na giełdzie aktualnie czerwono od truskawek. Cena od 3,50 do 4,50  za kg. Zastanawiam się skąd handlarze biorą towar jak ceny na słupach podobne co na giełdzie.

Burlat już od 6, do 9.

Ostatnie komentarze użytkownika

Trwa walka sadowników ze szpakami… 13.06.2019 12:40
Gdzie ja napisałem tępić co popadnie? Tępić to co namnarza się w niekontrolowany sposób i przynosi olbrzymie straty dla rolników. Żal Ci bobrów ale już rolników którym zalewa hektary łąk i nie mają czym zwierząt wykarmić to Ci nie żal? Podwójne standardy? Zrzucanie szczepionek na lisy to nie ingerencja w ekosystem? To wszystko ma się namnażać na potęgę? Niezła mi równowaga. Ja nic nie wspominam o bezsensownej eliminacji tylko o rozważnej kontroli nad liczebnością wymienianej zwierzyny.
Trwa walka sadowników ze szpakami… 12.06.2019 22:50
Jacenty, dlaczego od razu durny człowiek??? Pewnie, że trzeba tępić... tak jak i wszelakie inne plagi, to jest lisy, sarny, dziki namnażające się w niekontrolowany sposób. Zauważ, że gołębie to bardzo droga pasja ale już pomijając gołębiarzy to jastrzębie potrafią zdziesiątkować hodowlę kur. Pewno gdybyś jakieś miał to byś coś wiedział na ten temat. U mnie w tym roku, o dziwo, szpaki tylko trochę poskubały burlata, jest ich kilkanaście dziupli i o dziwo od samej wiosny non stop wyłapują robactwo. Bywały lata, ze nie szło ich odpędzić od burlata.
Nie będzie klęski nieurodzaju?! 13.05.2019 13:25
Tak, tak... jak co roku zakłady przetwórcze wchodzą w sezon z zapasami! Suszy nie było i nie ma, mróz wystąpił tylko sporadycznie i marginalnie, zima łagodna, zwłaszcza dla letniej maliny. Jagodowe i drzewa na podkładkach karłowych to z pewnością się głęęęęboko korzenią. Pani Groele chyba dawno dużego i głębokiego korzenia nie widziała. Jeszcze bezczelna wstawka o tych Chinach. Oj Chiny przy wypoczętych sadach mogą mieć wysoką produkcję, oby im (zakładom) drogo przyszło zapłacić za przemysł. Może tak przetwórnie, znafcy, profesorowie z instytutów posłuchają głosu producentów i poczują się choć trochę niepewnie. Pozdrawiam w ten wietrzny i zimny dzień.
Przymrozek - 5/6.05 2019 r. [temperatury powietrza] 09.05.2019 14:11
Witam. Na początek wyrazu współczucia dla tych co stracili już na starcie tegoroczne plony (sam coś o tym wiem z retrospekcji). Z dostępnych danych meteorologicznych i Waszych komentarzy wynika, że towaru będzie duuuużo mniej niż w zeszłym roku i trzeba o tym mówić otwarcie. Rozumiem ogrom nasadzeń ale na sporym obszarze Polski mamy suszę i ścisnął straszny mróz, do tego osłabione kwitnienie pewnych odmian. Nie wiem jaka dokładnie sytuacja w zagłębiach sadowniczych. Południa Pl mróz nie dotknął, nawet deszcze przeszły ale warunki w czasie i po kwitnieniu pestkowych były fatalne. Dwa lata temu były podobne i plon był znikomy. Ja pokładam nadzieję w truskawce i malinie jesiennej. Na kondycję truskawek też mnóstwo osób narzeka. Jeszcze przed nami sezon gradobić. Myślę, że Ukraina nas nie zaleje, na Zachodzie Europy też nieciekawie. Może Pan (chyba z Mondi Polska, czy jakoś tak) pokusił by się teraz o jakiś komentarz, sezon skupów już tuż tuż. Pozdrawiam niepolitycznie.
Posiedzenie Zespołu ds. stabilizacji i wsparcia rynku owoców i warzyw 07.04.2019 09:06
Przed chwilą w TVPis 1 leciał program rolniczy, nie oglądałem całości ale załapałem się na ten jeden moment jak ten żyd obrażał Pana Kołodziejczaka, stwierdził publicznie, że Agrounia, protestujący nie mają żadnych postulatów! Zakłamana świnia, tyle w temacie. PS. Nie dbam o patologiczne minusowanie administracji tego portalu..
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram