Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: Urotos

user name
Imię i nazwisko:
Tomasz Cichocki
Login:
Urotos
Kiedy dołączył do portalu:
13.03.2016 11:01
Liczba wpisów na forum:
10
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
884

Ostatnie posty użytkownika

Co to jest? Czym pryskać? 23.04.2017 14:00

Dziękuje za odpowiedź, czy można coś zrobić by "podleczyć" je?

Co to jest? Czym pryskać? 23.04.2017 11:58

Witam, na części moich drzewek wystąpiło takie coś. Nie wiem co to jest, lecz podejrzewam, że jest to mączniak. Jeśli nie to czym można to popryskać, bo drzewka nie wyglądają zbyt ciekawie, jak na dzień w którym były robione zdjęcia. Zaraza ta występuje głownie na Jonagored Supra podkładka M9, 3 rok.

Jaką chłodnice wybrać do komory ? 08.07.2016 23:01

Drodzy koledzy jestem w bardzo komfortowej sytuacji że nie muszę martwić się o pieniądze za jabłka. Sad to jest hobby-pracochlonne i kosztowne ale hobby. Fajnie by było jak sprzedalbym  konsupcyjne za ponad 1zł... Ale jeżeli jakość jabłek mnie nie będzie zadawalac lub klienta spakuje całość na tira i sprzedam na przemysł. Oczywiście chciałbym sprzedać je po te ponad 1 zł ale jeżeli nie to ja płakać nie będę bo utrzymuje się z czego innego. Jak Państwo jesteście w takiej sytuacji że cały dochod jest z sadownictwa to rozumiem zdenerwowanie że ktoś próbuje się dopchac tam gdzie wy(choć to śmieszne że przyczepiacie się takich malutkich) i i boicie się o każdą złotówkę, która może zarobić ktoś inny. Widzę że dla was trzeba mieć 10ha sadu i chłodnie na kilka set ton. Tylko mam jedno pytanie dla kogo jest to forum? Wielcy(wielohektarowi) sadownicy którzy się z tego utrzymują powinni znać się na tym jak mało kto i nie muszą konsultowac się z innymi. Sądziłem że forum te jest stworzone dla małych sadownikow którym więksi doradza itp. 

A co do jakości jabłek w sklepach osobiście widziałem jaka była jakość jabłek wypakowanych z ciężarówki z chłodnia(lepsze na przemysł sprzedaje- a przemysłowe jabłka sprzedaje od kilku lat)

Tak czy tak sad jest już posadzony i ładnie opalikowany akacja i debem to kilka ładnych lat postoi.

Jaką chłodnice wybrać do komory ? 08.07.2016 14:12
Malvin, 2016-07-08 08:00, napisał:

Możecie mnie krytykować itd że nie chcę pomóc koledze czy coś ale to jest właśnie przykład o którym ciągle mówimy że cały czas przybywa sadów i ludzie niezwiązani z tą dziedziną sadzą po kawałeczku itd... Nigdzie tak na świecie nie ma że ceny spadają a nasadzenia wzrastają! Ci co robią to od lat wiadomo że nagle się nie przestawią ale ile jest takich właśnie przykładów jak ten sympatyczny kolega to szkoda gadać. Powiedzcie co Wy robicie że może osiągacie takie dochody i chce Wam się zaczynać przy tych cenach wszystko od zera? 

Co do cen jabłek szczerze nie narzekamy. Wiem że Pan chciał by mieć monopol i sprzedawać je nawet po 3zł... Nie chce stać się prosucentem na skalę polski lecz tu lokalnie. Wiele sklepów oferuje jabłka takiej jakości że szkoda słów, a Pan chciał by za taką jakość dostać nie wiadomo ile. Owszem trzeba zacząć od zera i wpakowac troszkę w to pieniędzy, ale jeżeli uda się to można z tego bardzo dobrze zarobić (dla Pana to mało). A i widzi Pan jak by było więcej mniejszych sądów które by sprzedawały lokalnie to by było korzystnie dla wszystkich oprócz dla ogromnych sadów...

Jaką chłodnice wybrać do komory ? 08.07.2016 00:19

Witam, mam 1,5 ha sadu na którym jest 4000 drzew, głównie na podkladce M9. Planuję postawić chłodnie. I tu się zaczyna pod górkę... Na ile ton? Jakie formalności trzeba spełnić(zawilosc prawa polskiego to po prostu bajka) aby móc ją postawić jak najbliżej granicy(3m od jednej i od drugiej granicy to już niezbyt, ponieważ  bardzo przeszkadza i nie mam takiej mozliwosci). Lepiej kupić coś mniejszego przenośnego (by móc postawić przy samej granicy) i za parę lat zainwestować w coś powaznienszego (jak uporam się z formalnosciami i miejscem co potrwa trochę)

I tu mam pytanie do starszych fachem sadownikow. Jakie są przewidywane plony w poszczególnych latach, tak od 2 do 7(tak wiem że od 3 roku jest pełna faza owocowania lecz czy będzie to te magiczne 40t-srednio). Wiem że to zależy od bardzo wielu czynników wiec proszę pisać jak było w waszych przypadkach bo znaleźć sadownika o takich samych preferencjach się nie da, a jak kilka osób napisze będę miał do czego się odnieść.

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram