Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_ASX

Profil użytkownika: Nowyy25

user name
Imię i nazwisko:
Cr is
Login:
Nowyy25
Kiedy dołączył do portalu:
07.01.2018 14:30
Liczba wpisów na forum:
5
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
68

Ostatnie posty użytkownika

Dzień borówkowy na forum 18.02.2018 10:47

Ja też byłem w tamtym roku. Jak wasze wrażenia były? Tak szczerze to ja osobiście byłem pod wrażeniem wielkości krzewów i pokazów cięcia.  Ale też na pokazach cięcia było bardzo dużo osób co powodowało że słabo było widać jak Panowie tną i pokazują jakieś szczegóły i szkoda że pokazane były tylko 2 odmiany ale podobno w tym roku na być lepiej. 

Dziwne młode pędy borówki 14.01.2018 13:51

No przy sadzeniu krzewy dostały sporą porcję trocin. jeżeli ochronę zacząłem z początkiem kwitnienia to nie jest za późno? A wy co ile dni stulecie zabiegi na swoich plantacjach co 10/14czy częściej?

Dziwne młode pędy borówki 08.01.2018 22:47

Jest to blucrop pędy tylko te z  podstawy krzewu długo pęd 1 roczny. w okresie wegetacyjnym wszystko jest ok ale w czsie zimy od połowy do góry pedy zamieraja i robią się brązowo brunatne( nie są one przemarzinieta bo zaczeło sie to przed przymrozkami). U podstawy niektórych pedów robi się obręcz brazowa która otacza cała szerokość pędu  a tkanka pod skórka robi sie martwa i się zapada wyrażnie się odróżniając od tej powyżej tej obręczy(zielonej). Ochronę chemiczną zaczołem przed kwitnieniem i póżniej co 10 dni ale owoców było bardzo mało jeszcze i w połowie sierpnia gdy owoców już nie było jeszcze raz wykonałem zabieg fungicydowy.

Tak naprawdę trudno się czegoś dowiedzieć bo bardzo duzo ludzi tez jeszcze się uczy uprawy borówki.

Dziwne młode pędy borówki 07.01.2018 22:07

Nie jest łatwo zdobyć jakieś doświadczenie i wiedzę bo nawet w szkółce przekonywali mnie do czegoś choć byłem nastawiony sceptycznie to zrobiłem tak jak mi powiedziano bo pomyślałem że mają większe doświadczenie mało tego oferują pomocą no choć nie fortunie. Nawet gdy pytam kogoś o poradę nie chce mi pomóc tylko słyszę że trzeba było to i tamto ale nikt nie chce szczerze pomóc i to nie jest tak że czekam tylko na gotowe ale wiem że robię jakiś błąd ale nie wiem jaki i nie potrafię go rozwiązać.

Dziwne młode pędy borówki 07.01.2018 17:22

Witam czy ktoś mi pomoże i powie co jest przyczyną że młode pędy zamierają od wierzchołka a i u nasady pędu powstaje jakaś obręcz? 

Ostatnie komentarze użytkownika

2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram