Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-poniatowa
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: MrAronia

user name
Imię i nazwisko:
Tomasz Zadróżny
Login:
MrAronia
Kiedy dołączył do portalu:
12.08.2011 22:47
Liczba wpisów na forum:
5
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
1
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1224

Ostatnie posty użytkownika

Cięcie mechaniczne aronii 25.01.2015 21:31

O tych kosach spalinowych to piszecie aby wyciąć aronie na małych powierzchniach ? bo chyba nie planujecie wycinać kosami hektarów ?

John Deere - wszystko o tych ciągnikach 12.01.2015 21:40

Ja mam JD 5080M z 2011 z turem JD 583. Radzi sobie w polu i sadzie bardzo dobrze. Do pracy w (sadzie aroniach) międzyrzędziach zakładam opony sadownicze. Bardzo chwalę sobie ten ciągnik. Komfort pracy, duża wygodna kabina, bardzo fajne sterowanie turem. Z kosiarką bijakową dopiero przy bardzo wysokiej trawie ma zadyszkę (jak wjadę na łąkę gdzie mam 1,5m trawę), z kombajnem do aronii lata bez problemów, tak samo z talerzówką. Ciągnik do wszystkiego. Zastanawiam się nad montażem tuz + wałek na przód aby podłączyć do niego kosiarko rozdrabniacz na przód.

Cięcie mechaniczne aronii 12.01.2015 19:16
desant62, 2015-01-12 18:59, napisał:

Troche to dziwne co piszesz 10 letnia plantacja a dopiero 4 raz zbierana...Zaczełą Ci owocować dopiero w 6 roku?Ja na Twoim miejscu kolego nie bawiłbym się w skracanie tylko obciął bym je po samej ziemi.A za 2 lata masz zbiór pierwszy.

Nadawała się już w piątym roku po posadzeniu do zbierania, ale była słaba cena i nie mialem jeszcze kombajnu. Jest to plantacja eko więc nie goniłem jej niczym. Dlatego pierwszy zbiór było po 6 latach od posadzenia, klasa ziemi IV a i IV b.

Cięcie mechaniczne aronii 12.01.2015 18:40

Witam, mam pytanie,

Przycinacie swoje plantacje skracając krzewy aronii do jakiejś wysokości np 1,6m czy wycinacie co roku stare grube pędy prześwietlając krzaki pozostawiając resztę pędów na wysokości jaka jest.

Ja chciałbym je przyciąć teraz zimą czyli wyrobić się do początku marca. Wysokość krzaków teraz zimą przekracza 2m miejscami dochodzi do 2,5m , na tych bardzo wysokich krzakach było dużo mniej owoców niż w roku poprzednim stąd decyzja o ich skróceniu. Był to 4 zbiór (4 lata) a plantacja ma 10 lat od posadzenia. Kombajn już miał co robić ponieważ za dużo było krzaków i liści aby wytrząsnąć owoce w tych 2,5m krzakach. Więc musiałem mocno zwalniać, a owoców było dużo mniej niż na tych niższych, stąd decyzja o skróceniu.

Zastanawiam się nad taką maszyną http://www.ostraticky.pl/data/sadownicze/okrzesywarka_sl2r.html , lub trochę bardziej ekonomiczna opcja to nożyce do żywopłotów http://www.centrum-stihl.pl/sites/default/files/imagecache/product_full/HS%2081%20R%20TIFF..jpg . Myślę że te nożyce można zamontować na przednim turze w ciągniku ustawić na określoną wysokość np 1,6 (nie wiem czy odpowiednia wysokość) i wolno jechać ciągnikiem a za ciągnikiem może iść człowiek i sekatorem pneumatycznym wycinać grube pędy przy ziemi.

Jak wy dbacie o plantację, jaką macie wysokość , proszę o opinię lub inne rozwiązania.

Cięcie mechaniczne sadu - jabłoń 08.01.2015 19:50

Witam,

Przymierzam się do zakupu maszyny do przycięcia krzewów aronii. Chciałbym je przyciąć teraz zimą czyli wyrobić się do początku marca. Wysokość krzaków teraz zimą przekracza 2m miejscami dochodzi do 2,5, na tych bardzo wysokich krzakach było dużo mniej owoców niż w roku poprzednim stąd decyzja o ich skróceniu. Zastanawiam się nad taką maszyną http://www.ostraticky.pl/data/sadownicze/okrzesywarka_sl2r.html , proszę o opinię lub inne rozwiązania.

Teraz zimą kiedy nie ma owoców i liści wszystkie pędy stoją ku górze, więc można skrócić aronię ciąć ją w poziomie na ustalonej wysokości myślę że 1,6m będzie odpowiednia aby później podrosła trochę i mieściła się bez problemów w kombajnie, mam kombajn Joanna-3. Zastanawiam się jak inni plantatorzy radzą sobie z przycinaniem aronii.

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram