Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-poniatowa
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: MarekReno2

user name
Imię i nazwisko:
Marek Grzęda
Login:
MarekReno2
Kiedy dołączył do portalu:
25.11.2015 17:59
Liczba wpisów na forum:
10
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
802

Ostatnie posty użytkownika

Gradobicie 2016 24.06.2016 08:17

 Drodzy koledzy, działa może i są skuteczne ale.... byłem ostatnio na wyjeździe sadowniczym u Pana Wilczewskiego ( ten który ma kilkanaście działek gradowych).Z tego co z nim rozmawialiśmy on jest bardzo zadowolony z tego rozwiązania i przekonał do tego swoich sąsiadów którzy byli zdecydowanie przeciwni. U niego to wszystko wygląda jednak inaczej bo ma ( widziałem osobiście ) stacje meteorologiczną u niego w domu i ma możliwość dokładnej obserwacji chmur gradowych z odległości 30 kilometrów. Mówił ponadto,że działek używa tylko i wyłącznie w oparciu o stację meteorologiczną i zawsze daje to pozytywny skutki.A czy przez to nie ma deszczu ? Tego nie wiem, on sam ma te działka od dawna i bywało różnie z opadami. Reasumując czy ktoś poza Wilczewskim ma taką stację u siebie ? Bo jeżeli nie to pewnie rzeczywiście ich skuteczność jest słaba a strzelanie w niewłaściwych momentach może i rozgania chmury powodując brak opadów...   CO DO GRADU 2016 to u mnie w gminie Sobienie Jeziory i Wilga było spokojnie. Mocno zbiło niezbyt odległe Całowanie oraz Glinki ( podobno bardzo mocno). 

Ceny jabłek eksportowych - 2015r. 14.04.2016 17:20

W jednej z GP codziennie odchodzi 60-90 ton przemysłu. Ceny to 65-75 gr za Supre/Decoste/Ligola, 60-70 ge za Idareda. Ceny po przesortowaniu. 

Ceny jabłek eksportowych - 2015r. 11.04.2016 15:35

Kolego Runner przedstawiam tylko sytuacje i raczej sie z tego nie śmieje bo ludzie jabłka z oparzelizna i tak pakuja na rynek /w karton po 50-55 gr (do wzrostu sprzedaży przez to raczej nie dojdzie,a raczej do spadku cen i obawy hurtownikow /eksporterów przed handlem jablkami).Oczywiście u każdego jak i u mnie może za jakis czas nie być wcale pięknie .Poza tym rozmawiałem z kolegą który pracuje w przetwórstwie jabłek przemysłowych i tu nie trzeba wiele myśleć. Tyle ile oni dziennie mają dowożone jabłek to na jesieni jeśli bedzie normalny rok wystawią nieciekawa cene.

Poza tym proponuje jeśli ktoś ma takie możliwości sprawdzać stan jabłek. Gorzka zgnilizna( oczkowanie) pokazuje sie wtedy gdy jabłka dostatecznie zmiekną.Trochę musiały być rwane po terminie jeśli bezpośrednio po otwarciu ULO jest już taka lipa,można sprawdzać twardość jędrnościomierzem i chorobę wyprzedzić. 

Kończąc, kolega Kris 67 ma racje.Sami moi znajomi rwali zielenice ligola 6cm bo pojdzie na banki.Teraz jedna z GP w moim rejonie wysyła na banki jabłka z oparzelizna. A przecież jesienią można było wyrwać za przemysł bez problemu 50-55 gr...

Ceny jabłek eksportowych - 2015r. 10.04.2016 23:05

   Gorzka zgnilizna/ oparzelizna powierzchniowa/ rozpad po szklistości u ludzi jak choolera.Przemysłu od groma, słyszałem od Pań zatrudnionych na  sortowni że bywają komory które po sortowaniu wychodzą 50:50. Czyżby w nieodległej perspektywie cena miała fajnie wzrosnąć ? Dobrego jabłka jest już chyba niewiele.

Ceny jabłek eksportowych - 2015r. 08.04.2016 09:21

   Nic nie drgnęło, przynajmniej na mazowszu. Ludzie mają masę jabłek pozamykanych, grupy producenckie to już wgl są tacy co jeszcze wgl nie zaczęli sprzedawać, a chłam taki, że niektórzy mają odsort 30-50 % jabłek przemysłowych. Przemysł pięknie się obkupi w tym roku w GP płacą za niego 10gr,skupy 14 gr, w dodatku choroby przechowalnicze... Słaaabe jabłko 55-60 gr, dobre 80 gr bardzo dobre 85-90 gr po przesortowaniu. Popyt słaby jak był tak jest. Widząc to co ludzie przywożą teraz z ULO do tłoczni soków znajomego chce się śmiać. Typowy przemysł zamykany w ULO w plastikowych skrzyniach..

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram