Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_nowa_sucha
2020_Captan_80_WG

Profil użytkownika: LEONL

user name
Imię i nazwisko:
Jan Leśkiewicz
Login:
LEONL
Kiedy dołączył do portalu:
23.11.2008 09:00
Liczba wpisów na forum:
27
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1071

Ostatnie posty użytkownika

Wczesne odmiany śliw 24.07.2019 04:14

Odmiana bezpestkowa OISA WAISE. Pytanie raczej do działowiczów bo do sadów towarowych to ta odmiana raczej się nie nadaje - czy ktoś ma to bezpestkowe cudo i może coś na jego temat napisać? 

Porzeczka czerwona - identyfikacja odmiany 08.07.2019 03:46

Jeżeli na zdjęciach ,,Pierwszego876'' jest pokazana obficie owocująca porzeczka czerwona to co powiecie na te zdjęcia?

Wczesne odmiany śliw 02.08.2017 02:25

Czy to znaczy że w tym roku 100% Katinki przemarzło? Co do Rany to rzeczywiście jest ona bardzo zawodna. Pozostały mi dwa drzewa Rany tylko z sentymentu. Co roku wysiewam pestki różnych odmian śliw (głównie japońskich) bo marzy mi się odmiana najwcześniejsza w Polsce tylko że osiągnięcie tego celu nie jest takie proste.

Wczesne odmiany śliw 29.07.2017 23:24

Nie ma zainteresowania wczesnymi odmianami sliw? To bardzo dziwne, zwłaszcza w tym roku kiedy Herman i Rana właściwie nie zaowocowały. Mam pół ha Komety której owoce w normalne lata spadają nie zebrane i gniją w sadzie bo przegrywają z odmianami węgierkopodobnymi ale w tym roku kiedy nie ma konkurencji w/w odmian Kometa święci swój triumf. W tym roku kto miał Kometę (i inne odmiany śliwy japońskiej) to zrobił kasę. Mam dwie własne odmiany mirabelki (ałyczy) których piewsze owoce jem (konsumuję) na Piotra i Pawła czyli w ostatnie dni czerwca. One bardzo dobrze się sprzedają do momentu pojawienia się Komety i Hermana. W tym roku 20% zostało na drzewach po pojawieniu się na rynku Komety. W normalne lata kiedy wejdzie na rynek Herman i Kometa to 70% moich mirabelek gnije.

Zastanawiam się nad rolą Katinki na rynku owocowym, przecież ona jest o połowę mniejsza od Hermana i pojawia się po nim, kiedy jest już wielkoowocowa Rana. Jaką cenę może uzyskać taki drobny owoc przy olbrzymiej Ranie?

Wczesne odmiany śliw 28.07.2017 13:54

Interesuję się wczesnymi odmianami śliw. Dowiedziałem się o nowościach takich jak Emper i Polinka. Czy może już ktoś te odmiany uprawia? Proszę o info o ich uprawie.

Pozdrawiam

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram