Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Delfin_promocja
2019_BASF_Sercadis

Profil użytkownika: LEONL

user name
Imię i nazwisko:
Jan Leśkiewicz
Login:
LEONL
Kiedy dołączył do portalu:
23.11.2008 09:00
Liczba wpisów na forum:
25
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
875

Ostatnie posty użytkownika

Wczesne odmiany śliw 02.08.2017 02:25

Czy to znaczy że w tym roku 100% Katinki przemarzło? Co do Rany to rzeczywiście jest ona bardzo zawodna. Pozostały mi dwa drzewa Rany tylko z sentymentu. Co roku wysiewam pestki różnych odmian śliw (głównie japońskich) bo marzy mi się odmiana najwcześniejsza w Polsce tylko że osiągnięcie tego celu nie jest takie proste.

Wczesne odmiany śliw 29.07.2017 23:24

Nie ma zainteresowania wczesnymi odmianami sliw? To bardzo dziwne, zwłaszcza w tym roku kiedy Herman i Rana właściwie nie zaowocowały. Mam pół ha Komety której owoce w normalne lata spadają nie zebrane i gniją w sadzie bo przegrywają z odmianami węgierkopodobnymi ale w tym roku kiedy nie ma konkurencji w/w odmian Kometa święci swój triumf. W tym roku kto miał Kometę (i inne odmiany śliwy japońskiej) to zrobił kasę. Mam dwie własne odmiany mirabelki (ałyczy) których piewsze owoce jem (konsumuję) na Piotra i Pawła czyli w ostatnie dni czerwca. One bardzo dobrze się sprzedają do momentu pojawienia się Komety i Hermana. W tym roku 20% zostało na drzewach po pojawieniu się na rynku Komety. W normalne lata kiedy wejdzie na rynek Herman i Kometa to 70% moich mirabelek gnije.

Zastanawiam się nad rolą Katinki na rynku owocowym, przecież ona jest o połowę mniejsza od Hermana i pojawia się po nim, kiedy jest już wielkoowocowa Rana. Jaką cenę może uzyskać taki drobny owoc przy olbrzymiej Ranie?

Wczesne odmiany śliw 28.07.2017 13:54

Interesuję się wczesnymi odmianami śliw. Dowiedziałem się o nowościach takich jak Emper i Polinka. Czy może już ktoś te odmiany uprawia? Proszę o info o ich uprawie.

Pozdrawiam

Śliwy - Identyfikacja chorób i szkodników 02.09.2016 05:48

Moim zdaniem jest to zaburzenie fizjologiczne ale najlepiej zwrócić się z tym do naukowców w Instytucie Sadownictwa w Skierniewicach. Opis i zdjęcie można wysłać na adres >Remigiusz.Olszak@isad.pl<. Po otrzymaniu odpowiedzi napisz o tym na forum żeby inni też z tego skorzystali.Pozdrawiam.

Problem z kretami 10.08.2016 15:59

W dawnych czasach z opuchlakami walczyłem Dursbanem a o pasożytniczych nicieniach jedynie czytałem  że stosują je w Anglii. Dzisiaj kiedy jestem emerytem te nicienie są w dostępne w Polsce. Z tego co można wyczytać to skuteczność ich jest 100% - one niszczą wszystkie pędraki, równiesz pędraki chrabąszczy. Są dwa środki Larvarem i Nemasys oba dosić drogie ale jak chodzi o ratowanie zagrożonej plantacji to trzeba ten koszt ponieść. Ja bym zaryzykował małe opakowanie i zastosował na całość plantacji, przecież tam są miliony sztuk nicieni a pędraków może kilka tysięcy więc na pewno sobie z nimi poradzą. Ale decyzja należy zawsze do gospodarza plantacji.

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram