Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: Guzik

user name
Imię i nazwisko:
G. R.
Login:
Guzik
Kiedy dołączył do portalu:
02.05.2007 17:46
Liczba wpisów na forum:
179
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
92
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
5
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2683

Ostatnie posty użytkownika

Proszę o ocenę schematu nawadniania malin 21.08.2019 19:51

Przy 100m rządach nie ma sensu robić nic więcej niż dać magistralę i od tego linie. Spadki ciśnienia pomijalne,a koszty i robota dodatkowo. 

Takie moje zdanie.

Ceny śliwek 2019 19.08.2019 21:34

Poczytaj Sad Nowo.... dowiesz się jaki to biznes śliwy :)

Ogólnie autorytety zachęcają by...

Sadzić...sadzić...sadzić :)))

Może przyjdzie czas i zdradzą tajemnicę jak i gdzie sprzedać w normalnej cenie ,już nie mówię o cenach jakie przedstawiają w swoich kalkulacjach???

Inna sprawa to jakość, która w tym roku niestety.... no ale przymrozki,grady,susza,podtopienia... nie zawsze to nasza wina, ale na popyt ma wpływ.

WOM przód naprawa 04.08.2019 08:15

Zrobione??? 

WOM przód naprawa 30.07.2019 16:37

Zdejmij elektrozawór od załączania i wyczyść. Najprawdopodobniej kilkanaście minut roboty. 

Miałem tak kilka razy w nowym traktorze, że nie dotarty elektrozawór potrafiło zablokować i nie chciał odpuścić- nie można było rozłączyć. Nie pamiętam dokłanie, ale bardzo prosta robta i kilka razy robiłem to w sadzie. Jeśli dobrze kojarzę to jest tam taki cylindrek fi jak ołówek i on blokuje.

Z czasem awarie ustały.

Przydatne aplikacje na telefon. 18.07.2019 20:36

Nie aplikacja, ale bardzo przydatny kalkulator

http://ekotronic.pl/kalkulator-w-uprawach-sadowniczych/

Przy prędkościomierzu i odrobinie czasu można momentalnie ustalić dawkę, przeliczyć prędkość przy zmianie rozstawów, wyliczyć dawkę przy różnych rozmiarach dysz itd.... praktycznie komputer zbędny ( ważne to dobry manometr). 

Ostatnie komentarze użytkownika

Kary za kupno owoców poniżej cen referencyjnych ! 15.06.2019 20:19
Nie chodzi by kogoś ZMUSIĆ do zakupu czegoś, czego ktoś nie chce, chodzi by ktoś uczciwie zapłacił za coś czego potrzebuje,a ten drugi MUSI sprzedać. Bronicie obecnego systemu bo wiecie, iż może się okazać, że nam nie będzie lepiej, ale Wam na 100% będzie gorzej.
Sadownicy zakładnikami umów kontraktacyjnych ?! 13.06.2019 08:41
Drogie Krajowe Stowarzyszenie.... chyba trzeba uderzyć się w pierś i zastanowić nad genezą tych rozwiązań.... Geneza jest taka,że ubiegły rok urodzaju ostatecznie pokazał,że nie macie za grosz szacunku do pracy ludzkiej i jedynym waszym działaniem jest chęć maksymalizacji zysku,a nie normalna współpraca na partnerskich zasadach. To doprowadziło, że wielu rolników uznało, że niczym nie ryzykuje dążąc do zmian w rynku owoców. Wystarczyło w zeszłym roku, płacić trochę więcej, a potem zakończyć skup z honorem. Trudno każdy z nas producentów takie działanie by zrozumiał, ale Wy postanowiliście wcisnąć nas jak cytynkę zbijając ceny znacznie poniżej cen uwłaczających godności. Dziś piszecie jakieś śmieszne manifesty.... gdy dohler ogłosił ceny minimalne na pozimie kosztów zbioru, i choć wiem, że to ceny minimalne to ich poziom znowu jest poniżający- a gdyby był troszkę wyższy 20-30gr. miało by to całkowicie inny odbiór i było sygnałem, że chcecie współpracować i jakoś to poukładać. W obecnej sytuacji mam wrażenie, że im bardziej jesteście niezadowoleni z rozwiązań tym lepsze dla nas one są....a szkoda, bo uważam, że powinniśmy traktować się poważnie i współpracować na uczciwych zasadach.
Przetwórcy są ostrożni z ujawnianiem cen za truskawki 30.05.2019 16:33
Wiosną był taki Pan,który na filmiku szydził z producentów i ich oczekiwań względem cen, twierdził, że może sobie kupić gdzieś ładniejszą itd....jak towaru będzie brakować producenci powinni rozsądnie dobierać odbiorców, lepiej jak towar trafi do tych, którzy go potrzebują i nie mają skąd sprowadzić.
Nie będzie klęski nieurodzaju?! 13.05.2019 20:39
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli chcemy poważnie się traktować to takich wypowiedzi ze strony przetwórców nie powinno być, zwłaszcza o tej porze roku i w obecnej sytuacji. Jeśli KUPS chce być poważny i koniecznie musi się wypowiedzieć na jakiś temat to proponuję określić się co do zapasów jakie posiada i zapotrzebowania jakie przewiduje. Może lepiej powiedzieć na temat tego co im zostało i dlaczego, czego oczekują od surowca w roku 2019 itd.... Od szacowania plonów powinny być niezależne instytucje o dużej renomie bo w ustach przetwórców/jak i nas sadowników to zawsze będzie próba wpływania na rynek. Natomiast obu stronom powinno zależeć na sprawdzonych i rzetelnych informacjach- oczywiście jeśli mamy być partnerami w tym biznesie. Więc proponuję zimny prysznic i oby wszystkim nam się opłacało :)
UOKiK: ile na owocach zarabiają sadownicy, pośrednicy i sieci handlowe 04.05.2019 13:43
Za otrzymaną kwotę sadownik musi wyprodukować,zebrać i dostarczyć.... Do zysku daleka droga.... dlatego określenie zarabia nie jest odpowiednie bo kojarzy się z tym co producentowi zostaje w kieszeni.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram