Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_Delfin_solo_bialy
2019_Faban_po_kw

Profil użytkownika: Guzik

user name
Imię i nazwisko:
G. R.
Login:
Guzik
Kiedy dołączył do portalu:
02.05.2007 17:46
Liczba wpisów na forum:
167
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
89
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
3
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2445

Ostatnie posty użytkownika

Agrola 1500 dwuwentylatorowa rzeczywiste zapotrzebowanie mocy 21.05.2019 22:10

Jadąc szybko kosiarką np: w porzeczkach po zbiorach, gdy chwasty są wyższe, potrafi go zdusić z kosiarką ditty , z agregatem maja automatic potrafi się grzać.... ogólnie fajny ciągniczek i ekonomiczny, ale ta jego moc to liczona po cinkciarskim kursie ;). 

Czy istnieje fungicyd na srebrzystość? 21.05.2019 22:00

:) czyli dobrze pamiętałem, mimo upływu lat. Fajnie, że temat się pojawił może znajdzie się jakiś  "importer".

Guzik

Opad zawiązków śliw (2019r.) 21.05.2019 17:52

U mnie bliźniaki na lepotice szacuję ok 20-30%, ale co ciekawe jest ich również trochę na innych odmianach, co dotychczas praktycznie się u mnie nie zdarzało.

Czy istnieje fungicyd na srebrzystość? 21.05.2019 12:46

Nie pamiętam dokładnie, ale szukałem po łacińskiej nazwie. Było to ładnych kilka lat temu, gdy srebrzystość zaczeła szaleć w sadach.....kiedyś było jej zdecydowanie mniej, albo ja tak to wspominam. 

Może zimy jakoś ją ograniczały, może kiedyś stosowane fungicydy?? 

Co do srebrzystości i mocznika to nie słyszałem, więc się nie wypowiem.

Jak znajdziesz coś na ten temat to wrzuć do tematu.

Czy istnieje fungicyd na srebrzystość? 21.05.2019 07:23

Odpowiedź jest dość złożona...

Jest...

Czytałem kiedyś jakiś artykuł czy wynik badań i coś było.

Jednak temat dotyczył jeśli dobrze pamiętam Australi czy Nowej Z. 

Znalazłem to w necie więc pewnie gdzieś jeszcze jest.

Nie ma...

W Europie nie znalazłem jak dobrze pamiętam żadnego środka o takim składzie jak w artykule.

Ostatnie komentarze użytkownika

Nie będzie klęski nieurodzaju?! 13.05.2019 20:39
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli chcemy poważnie się traktować to takich wypowiedzi ze strony przetwórców nie powinno być, zwłaszcza o tej porze roku i w obecnej sytuacji. Jeśli KUPS chce być poważny i koniecznie musi się wypowiedzieć na jakiś temat to proponuję określić się co do zapasów jakie posiada i zapotrzebowania jakie przewiduje. Może lepiej powiedzieć na temat tego co im zostało i dlaczego, czego oczekują od surowca w roku 2019 itd.... Od szacowania plonów powinny być niezależne instytucje o dużej renomie bo w ustach przetwórców/jak i nas sadowników to zawsze będzie próba wpływania na rynek. Natomiast obu stronom powinno zależeć na sprawdzonych i rzetelnych informacjach- oczywiście jeśli mamy być partnerami w tym biznesie. Więc proponuję zimny prysznic i oby wszystkim nam się opłacało :)
UOKiK: ile na owocach zarabiają sadownicy, pośrednicy i sieci handlowe 04.05.2019 13:43
Za otrzymaną kwotę sadownik musi wyprodukować,zebrać i dostarczyć.... Do zysku daleka droga.... dlatego określenie zarabia nie jest odpowiednie bo kojarzy się z tym co producentowi zostaje w kieszeni.
Proponowane przedziały cenowe w 2019r. dla umów kontraktacyjnych! 27.04.2019 15:17
Patrząc na te ceny....i waszą reakcję jestem zaskoczony. Oczywiście patrząc przez pryzmat w pełni owocującej uprawy wygląda to fajnie, a wręcz bardzo dobrze i mam nadzieję, że stąd ta Wasza nie przemyślana euforia. Natomiast biorąc ołówek do ręki i licząc od początku uprawy do jej likwidacji. Biorąc pod uwagę czas dojścia do owocowania. Amortyzację maszyn budynków,ryzyko związane z pogodą itd. to dochodzę do wniosku,że przetwórcy i handlowcy już osiągnęli swój cel. Podsumowując: skoro uważacie, że ten dolny pułap cen jest taki super, to czy nie mając sprzętu weszli byście w ten temat od zera z gwarantowaną ceną na całą żywotność plantacji??Czy ta cena minimalna daje możliwość życia, rozwoju,inwestowania przy uwzględnieniu pracochłonności, kosztów siły roboczej itd??
KRIR: stawki opłat za wode 26.04.2019 17:58
No i .....????? Najpierw trzeba by wprowadzić amnestię na "dzikie" stunie, a następnie wprowadzić sensowne opłaty za wodę, które będą powodowały racjonalne gospodarowanie wodą, tak by nawadnianie opłacało się, a przelewanie i marnowanie wody nie, bo czasami jak widzę jak ludzie leją wodę to mam wrażenie, że.... mają za cel sprawdzić ile jej było pod ziemią wody.
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 01.10.2018 15:12
Nie wiem czemu politycy nie potrafią zrozumieć prostego problemu. Za dużo jabłek chcą zmienić w za dużo przetworów z jabłek? Przecież to znowu zj...bie cenę na następne lata. Skoro za dużo jest jabłek trzeba zlikwidować nadwyżkę JABŁEK. Zniszczyć, spalić, przerobić na nawóz, nie ważne co byle jabłka (jako produkt bez wartości dodanej) przestały istnieć- i to po cenie zachęcającej do likwidacji sadów przemysłowych. To co się planuje to odroczenie problemu w czasie...
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram