Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_nextpro
2019_Faban_po_kw

Profil użytkownika: Guzik

user name
Imię i nazwisko:
G. R.
Login:
Guzik
Kiedy dołączył do portalu:
02.05.2007 17:46
Liczba wpisów na forum:
160
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
89
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
3
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2430

Ostatnie posty użytkownika

Koniec Intytutu w Skierniewicach ? 17.05.2019 08:12

Kilka razy miałem okazję być w Instytucie, zawsze widziałem zaangażowanie i szczerą chęć pomocy.

Mam nadzieję, że pieniądze na instytucje naukowe wspierające rolnictwo(nie tylko sadownictwo) znajdą się. Tylko ciągły rozwój i współpraca nauki i praktyki może zapewnić rolnictwu tak potrzebną stabilizację.

Drzewka śliwki-przyjmowanie 13.05.2019 15:59

Daj im spokojnie wysytartować. 

Śliwy z chłodni sadzone wiosną bardzo późno startują ,ale nie ma powodów do paniki. Przeważnie jesienią nie ma już różnicy między przechowywanymi w chłodni, a sadzonymi z dołownika.

Na początku sam miałem obawy :)

Instrukcja Joanna 2 02.05.2019 15:22

Niestety, nie znalazłem, ale pewnie i tak bym nie wiele pomógł bo pokapowałem się,że mam 3. 

Może weremczuk udostępni np w pdf??

Instrukcja Joanna 2 28.04.2019 20:50

Poszukam i jak znajdę dam znać.

Otrzasarka automatyczna do wiśni Wachowski 26.04.2019 18:41

Automatyczna to dwie osoby mniej przy zbiorze, czasami to dużo. Jednak są rejony gdzie za 35tyś różnicy będziesz miał ludzi do zbioru przez lata. Zwłaszcza, że sezon nie jest długi, a mechanizm automatu nie jest wieczny. To już musisz przemyśleć.

Jak masz drzewka w rozstawie np. 2m to nie bierzesz ekranu 2m tylko 1,7 czy 1,8 i ewentualne zwichrowanie nie ma większego wpływu. Natomiast jak weźmiesz na styk to może być problem bo czasami drzewko się przechyli i już potrafi być ciekawie.

Doświadczenia mam z mają i ekrany 2,5m obskakują rozstawy 2,5 do 3m. W 2,5m rozstawie były drzewka które uniemożliwiały zbiór z dwóch drzewek ( bo jak jeden rozstaw za mały to ominąć musisz dwa drzewka :) ) -ewentualnie zwykła plandeka i chwila roboty lub tak ja ja robiłem rozwiązanie na lata ;) piłą.

Natomiast ja preferuję spore rozstawy w wiśni i o ile w pierwszych latach trzeba zadowolić się mniejszym plonem o tyle później duży plon z drzewa i mniej drzew usprawnia i przyśpiesza zbiór.

Ostatnie komentarze użytkownika

Nie będzie klęski nieurodzaju?! 13.05.2019 20:39
Nie bardzo jest sens dyskutować. Jeśli chcemy poważnie się traktować to takich wypowiedzi ze strony przetwórców nie powinno być, zwłaszcza o tej porze roku i w obecnej sytuacji. Jeśli KUPS chce być poważny i koniecznie musi się wypowiedzieć na jakiś temat to proponuję określić się co do zapasów jakie posiada i zapotrzebowania jakie przewiduje. Może lepiej powiedzieć na temat tego co im zostało i dlaczego, czego oczekują od surowca w roku 2019 itd.... Od szacowania plonów powinny być niezależne instytucje o dużej renomie bo w ustach przetwórców/jak i nas sadowników to zawsze będzie próba wpływania na rynek. Natomiast obu stronom powinno zależeć na sprawdzonych i rzetelnych informacjach- oczywiście jeśli mamy być partnerami w tym biznesie. Więc proponuję zimny prysznic i oby wszystkim nam się opłacało :)
UOKiK: ile na owocach zarabiają sadownicy, pośrednicy i sieci handlowe 04.05.2019 13:43
Za otrzymaną kwotę sadownik musi wyprodukować,zebrać i dostarczyć.... Do zysku daleka droga.... dlatego określenie zarabia nie jest odpowiednie bo kojarzy się z tym co producentowi zostaje w kieszeni.
Proponowane przedziały cenowe w 2019r. dla umów kontraktacyjnych! 27.04.2019 15:17
Patrząc na te ceny....i waszą reakcję jestem zaskoczony. Oczywiście patrząc przez pryzmat w pełni owocującej uprawy wygląda to fajnie, a wręcz bardzo dobrze i mam nadzieję, że stąd ta Wasza nie przemyślana euforia. Natomiast biorąc ołówek do ręki i licząc od początku uprawy do jej likwidacji. Biorąc pod uwagę czas dojścia do owocowania. Amortyzację maszyn budynków,ryzyko związane z pogodą itd. to dochodzę do wniosku,że przetwórcy i handlowcy już osiągnęli swój cel. Podsumowując: skoro uważacie, że ten dolny pułap cen jest taki super, to czy nie mając sprzętu weszli byście w ten temat od zera z gwarantowaną ceną na całą żywotność plantacji??Czy ta cena minimalna daje możliwość życia, rozwoju,inwestowania przy uwzględnieniu pracochłonności, kosztów siły roboczej itd??
KRIR: stawki opłat za wode 26.04.2019 17:58
No i .....????? Najpierw trzeba by wprowadzić amnestię na "dzikie" stunie, a następnie wprowadzić sensowne opłaty za wodę, które będą powodowały racjonalne gospodarowanie wodą, tak by nawadnianie opłacało się, a przelewanie i marnowanie wody nie, bo czasami jak widzę jak ludzie leją wodę to mam wrażenie, że.... mają za cel sprawdzić ile jej było pod ziemią wody.
Pół miliona ton jabłek przemysłowych po 0,25 zł / kg ! 01.10.2018 15:12
Nie wiem czemu politycy nie potrafią zrozumieć prostego problemu. Za dużo jabłek chcą zmienić w za dużo przetworów z jabłek? Przecież to znowu zj...bie cenę na następne lata. Skoro za dużo jest jabłek trzeba zlikwidować nadwyżkę JABŁEK. Zniszczyć, spalić, przerobić na nawóz, nie ważne co byle jabłka (jako produkt bez wartości dodanej) przestały istnieć- i to po cenie zachęcającej do likwidacji sadów przemysłowych. To co się planuje to odroczenie problemu w czasie...
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram