Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: EwaL

user name
Imię i nazwisko:
Ewa Lalewicz
Login:
EwaL
Kiedy dołączył do portalu:
20.04.2016 23:00
Liczba wpisów na forum:
10
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
842

Ostatnie posty użytkownika

Kędzierzawość liści brzoskwiń 18.05.2017 13:53

Mam młodą brzoskwinię w przydomowym sadzie, zasadzoną w zeszłym roku. Pod koniec marca była spryskana MIEDZIANEM, ale teraz widzę, że niestety, ale nie uchroniło jej to przed tą chorobą. Listki są powywijane, jakby pomarszczone i nabrały te te pomarszczenia czerwonego odcienia. Co mogę teraz zrobić?

Śliwa Lepotica 09.06.2016 17:04

Dzieki za poradę co do jabłoni :)

Nadal jednek nie wiem, co mam robic z moimi śliwami. Czytałam teraz sporo o raku śliwy i zauważyłam, że towarzyszy zasychającym liściom wyciek gumy-coś w rodzaju żywicy. U mnie niczego takiego nie ma, Liście po prostu zaschły i poodpadały :(

???

Śliwa Lepotica 08.06.2016 23:04

Obok w rzędzie są jabłonie i wyglądają ładnie, załączam zdjęcie. (Więc, to raczej nie myszy ;) ).  Nie wszystkie śliwy tak wyglądają, może 10, a mam ich 30. Miałam problem ze 2 tygodnie temu z sarnami, bo poraniły mi korę na niektórych drzewkach, posmarowałam maścią i założyłam osłony. Były też pryskane na parcha, nie pamiętam teraz nazwy, ale jakimś z fimy BAYER, który został nam polecony, jako dobry środek i na jabłonie i śliwy ( może w tym problem???). Ale jeśli w taki sposób, jak widać, zgubiły liście, to jest szansa, że się odbiją?

Jedną śliwę sarna oczyściła mi całkiem z kory i na dodatek złamała. Odcięłam chorą część, nad podkładką zostało jakieś 8 cm śliwy i teraz patrzę, a po bokach zaczęły zielenic się listki. Da się to uratować czy zdziczeje? (Załączam zdjęcie).

Śliwa Lepotica 08.06.2016 20:04

Ludziki - POMOCY 

Na wiosnę wsadziliśmy śliwy, przez dłuższy czas wyglądały bardzo ładnie, ale ostatnio poczerniały im liście, tak jakby poprzysychały i kruszyły się, a na niektórych drzewkach nawet odpadły. Co to może być? I czy jakoś reagować, czy też czekać do "odrodzenia" na przyszły rok?

Ewa :)

Zakładanie sadu - śliwy 24.04.2016 15:27

Wsadziliśmy z mężem 3 tygodnie temu 15 sliw i 15 tydzień temu (głównie - lepotica, katinka (5szt. i kalipso 5 szt.), zaczynają już puszczać ładne listki,a lepotica ma nawet kwiaty -  czy już teraz powinniśmy użyć jakiś oprysków? JESTEŚMY POCZĄTKUJĄCY ;) Proszę bardzo o poradę :)

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram