Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: Daron

user name
Imię i nazwisko:
Dexter Kanton
Login:
Daron
Kiedy dołączył do portalu:
10.07.2010 14:46
Liczba wpisów na forum:
90
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
212
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
2
Wyświetleń profilu:
2458

Ostatnie posty użytkownika

Porzeczki: nowe nasadzenia 2015 02.11.2015 15:43
Guzik, 2015-11-02 06:56, napisał:

Witam.

Przecież w sezonie tłumaczyłeś, że teraz jest czas na zakładanie nowych plantacji. Poza tym jak ktoś przeczytał jakie masz plony przy minimalnych nakładach to ja sie wcale nie dziwię, że ludzie czują mamonę..... hahahhaha.

Dokładnie tak ! To twoja wina Fragii .A tak na poważnie ,to rzeczywiście niektórzy tak kalkulują jak Fragii że to najlepszy czas na zakładanie nowych plantacji. 

U mnie nie widziałem nowych nasadzeń ,ale znam kilku gości co sprzedają sadzonki i mówią ,że towar zeszedł jak świeże bułeczki !

roundup - czy stosuje ktos teraz w malinach na jesieni??? 02.11.2015 11:41

Kurcze ,mocno odbiegliśmy od tematu...Tak więc krótko : odbywa to się zazwyczaj tak jak na filmiku ,następnie wszystko jest czyszczone najczęściej poza plantacją.   https://www.youtube.com/watch?v=84MTmqDttZY

roundup - czy stosuje ktos teraz w malinach na jesieni??? 01.11.2015 18:47

Melolontho ,odnośnie orzechów laskowych to opieram się na doświadczeniu jakie obserwuje u moich zacnych ziomków którzy mają profesjonalne plantacje orzecha laskowego.W mojej gminie mieszkają prawdziwi potentaci tej branży.Jeden z nich należy do ścisłej krajowej czołówki -ma 40 hektarową plantację leszczyny.

roundup - czy stosuje ktos teraz w malinach na jesieni??? 01.11.2015 08:56

Podzielam opinię kamczata co do glifosatu.Przestrzegam przed stosowaniem Chwastoxu w rzędach malin nawet w porze wstrzymania wegetacji.O ile glifosat traci swoją fitotoksycznośc niemal natychmiast po zetknięciu z glebą to preparaty z MCPA zalegają w glebie przynajmniej 2 miesiące i jest to niebezpieczeństwo że będa "żrec" roślinę od korzenia. Ja pryskałem samym glifosatem w rzędach porzeczek w ...styczniu i to z powodzeniem. Wystarczy by było lekko na plusie.

Co do prowadzenia międzyrzędzi ...Tylko międzyrzędzie trawiaste ! Jest to zdecydowanie najlepszy i najtańszy sposób prowadzenia międzyrzędzi.Ugór herbicydowy stosujemy tylko w plantacji orzecha laskowego ,ponieważ musi tam byc goła ziemia do zbioru z użyciem dmuchaw.

Jagoda kamczacka 21.10.2015 11:40

Na moim Wojtku pokazały się ...kwiaty ! Natura powariowała...

Ostatnie komentarze użytkownika

Jabłka w geście przyjaźni 05.11.2015 14:13
Zgodnie z prawem morskim ,pokład tego żaglowca jest terytorium Rosji.Tak więc marynarze przyjmując jabłka ,złamali embargo !
VAT za jabłka skończy się w sądzie? 04.11.2015 18:02
He,he ...dokładnie tak ! Ten rząd który własciwie jeszcze nie istnieje, jest już tak wściekle atakowany , gdy powstanie, to spodziewam się że wpłynie w tej samej godzinie wniosek o jego ...dymisję. Partia Swoich Ludzi ledwie się przecisneła przez próg wyborczy a wódz Wielka Głowa nie załapał się na posła ! To musi bolec...
To może być całkiem dobry rok dla polskich sadowników 30.10.2015 12:27
Z tym chlebem i jabłkiem na grzybobraniu to święta racja .Powiadają : nawet własna żona w cudzej stodole inaczej smakuje.
To może być całkiem dobry rok dla polskich sadowników 30.10.2015 07:47
Tylko czy taki mieszkaniec Czukotki jest w stanie posmakowac naszej Gali czy Goldena ? no chyba że jakimś trafem przyjedzie do naszego kraju.Pamiętam, jak mój znajomy był za komuny na tzw.kontrakcie w Kuwejcie gdzie Polacy budowali (z wielkim powodzeniem) drogi na pustyniach.Otóż ów znajomy ,zatwardziały palacz .postanowił podczas któregoś wyjazdu ,zabrac mały zapasik jego ulubionych polskich papierosów marki Carmen.Gdy doleciał na miejsce ,zadowolony zapalił swojego Carmena i...prawie zwymiotował! Jego polski ulubiony papierosik w tamtym klimacie smakował jak paląca się opona ! Tak więc ,to co dla Twojego europejskiego Ukraińca jest "kwasem", to dla mieszkańca np.Kamczatki może smakowac jak pomarańcza.
Wycofanie owoców na bezpłatną dystrybucję 29.10.2015 07:16
He,he,he...wiedziałem że cię będzie to gnębic skąd ja cię znam .A znam cię trochę ,bo nawet kilka lat temu mieliśmy okazję się spotkac i to kilka razy.Swoich danych w sieci nie ujawniam ,bo internet aż roi się od różnej maści czubów i psycholi czego jesteś dobitnym przykładem. Ze względu na szacunek dla innych forumowiczów jest to mój ostatni wpis w tym temacie. Jeszcze jedna rada : Przestań mnie jako pierwszy zaczepiac na forum wreszcie, bo nic to ci nie da a wkurzasz tylko innych użytkowników ciągłym pisaniem nie na temat .
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram