Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Toper
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: CichyPL

user name
Imię i nazwisko:
Przemek Lewandowski
Login:
CichyPL
Kiedy dołączył do portalu:
16.10.2013 22:18
Liczba wpisów na forum:
4
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
0
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
572

Ostatnie posty użytkownika

Drutowce w truskawce - jak zwalczać 27.03.2019 23:10

Na korzeniach  mojej posadzonej jesienią truskawce pojawiły się dziwne glizdy. Nie za bardzo wiem co to może być. Oprócz tego, że po oględzinach kilku krzaczków które wyleciały przez zimę, wydaje mi się że wymarzły, to na połowie tych wypadłych krzaków stwierdziłem obecoś tej glizdy w dówch różnych rozmiarach. Wieksze mają 7-8mm długości i spasione na 0,5mm. Drugie mniejsze, które udało mi się zaobserwować dopiero  w domu  mierzą 5mm długości i 0,25mm szerokości. Obydwa osobniki są białe, te mniejsze niemal przezroczyste. Z opisów jakie udało mię przeczytać wnioskuję, że jest to osiewnik rolowiec albo inny drutowiec ale  czy larwy rolowca  w takiej fazie rozowju właśnie tak wyglądają?

Czym to moeg pryskać/podlać

Plantację mam na agrowłógninie z fertygacją

 

Jaka pompa do mausera? 17.12.2018 19:02

Mądrego to aż miło posłuchać cool Dziękuję Wam 

Jaka pompa do mausera? 17.12.2018 00:07

Chciałbym założyć w mojej truskawce prosty "system" fertygacji. Mam 10 rzędów truskawki po 100 metrów, które normalnie podlewam T-Tape'm z sieci (każdy rządek osobno niestety).  Plan mam taki, że podjeżdżam 2-3razy w sezonie na pole, wózkiem z mauserami z pokarmem w środku, wrzucam jakąś pompę do środka i w taki właśnie sposób podaję ten pokarm w taśmy. Obok truskawek mam gniazdo 230V. Jako że moje rządki mają po 100 metrów i jest ich tylko 10, to pod uwagę biorę wariant, że w jednym momencie zasilam 1, 2 lub 5 rzędów. Z tego co się zorientowałem to jedna 100metrowa taśma oddaje 1500l/h. 

Jaką musiabym mieć do tego pompę? Taką aby popchnęła wodę w 1x100 lub 2x100 lub 5x100 metrów taśmy i żeby przy okazji jej nie rozerwała

Sadzenie truskawki na agrotkaninie 21.08.2018 22:56

Witam, 

Jestem nowicjuszem i na jesień zaplanowałem posadzenie kilku tys. sadzonek truskawki na dobry początek. Zdecydowałem, że posadzę je na matach, na płasko, z nawadnianiem kropelkowym bez fertygacji i z okryciem na zimę włókniną. Jako, że nie mam doświadczenia w sadzeniu czegokolwiek na matach (ani nie widziałem nawet niczego co rośnie na matach) zastanawiam się nad szerokością mat jakie mogę zastosować oraz co mnie najbardziej interesuje nad ich wytrzymałością. 

Pierwszym moim pomysłem było sadzenie pojedynczych rzędów na macie 60cm, odpowiednia przerwa na koło od ciągnika, kolejna mata itd.... ale  pomyślałem, że po co mi po każdym rzędzie jździć ciągnikiem i tylko "po kołachach" będzie rosło zielsko czy też będzie trzeba dodatkowo ściółkować, jak mogłbym posadzić odpowiednio 4 rzędy na dwóch łączonych matach po 1,6m czy nawet jednej 3,2m i dopiero zrobić przerwę na ciągnik pod pryskanie. Zastanawiam się jednak czy chociażby przy rwaniu truskawki można swobodnie chodzić po matach, czy są na tyle wytrzymałe? Chcę kupić maty o gramaturze 70g- czy wystarczy żeby po niej chodzić? Okrycie matami większej powierzchni będzie nieznacznie droższe ale czy można to zrobić? Druga kwestia wytrzuymałościowa, to czy maty można podsypywać ziemią...ziemia nie niszczy maty? 

Chętnie poznałbym argumenty za i przeciw sadzeniu truskawki na szerszych matach lub pojdecynczych rzędów na wąskiej macie i opinie osób, które chodzą po matach. 

Chętnie poznam też sposoby cięcia mat na ciepło. Zastanawiam się nad lutownicą na gaz  (jak można poczytać po forach) albo najlepiej jakimś nożem na ciepło (na gaz?). Ktoś może podzielić się doświadczeniami?  

Ostatnie komentarze użytkownika

2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram