Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Armicarb

user name
Imię i nazwisko:
Michał K
Login:
Armicarb
Kiedy dołączył do portalu:
15.01.2015 22:19
Liczba wpisów na forum:
38
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
1
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1689

Ostatnie posty użytkownika

Oleje silnikowe i inne 17.12.2015 23:53

Witam. Wraz z pojawieniem się czasu wolnego chciałem zmienić filtry i oleje w ciągnikach - LS i Case. Chciałem do tego użyć zamienników o ile to możliwe, także prosiłbym o namiary na sklepy, gdzie kupujecie filtry. Przeglądając instrukcję obsługi nie ma opisu jakie normy ma spełniać filtr, a ja też nie chciałbym kupować ich w ciemno. Kolejną rzeczą są oleje, w instrukcji mam olej przekładniowy z normą API GL-4, pod spodem ISOVG 46/68- czy to znaczy, że ten olej ma spełniać jedną z tych norm, czy obydwie? Następnie mam olej w przednim moście z normą API GL-4 SAE 80W. Moglibyście mnie naprowadzić jak rozumieć te symbole, a może macie już jakieś swoje tańsze zamienniki olejów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

opryskiwacz sadowniczy - Wanner 09.09.2015 11:15

Zarpion, mógłbyś rozwinąć temat  zwiększenia wysokości wydmuchiwanej cieczy, w jaki sposób to ustawić, żeby nieznacznie podnieść ten strumień? Nic w swoim opryskiwaczu nie przestawiałem, sam sprzedawca mówił mi, że kolumny wannera maksymalnie opryskują 4 metrowe drzewa i jeżeli mam wyższe drzewa to namawiał mnie na wannera bez kolumny, który dopryska wszystko. Pozdrawiam

Mrówczan wapnia 07.09.2015 23:15

radoslav, a czy łączysz mrówczan wapnia z kontaktem? Ja w tym sezonie łączyłem go z mankozebem, a teraz zastanawiałem się nad kaptanami? Co Ty na to?

Mrówczan wapnia 07.09.2015 13:03

Gregory, ja mrówczanu daję 7kg/ha, dodaję do niego aminofort 1l/ha. Nie wychodzi drogo, coś około 15-20zł, nie wiem w jakiej firmie kupujesz środki, ale pytaj o najtańsze aminokwasy.

opryskiwacz sadowniczy - Wanner 07.09.2015 11:59

 

Poza wadami i zaletami, które opisałem jest jeszcze pewna wątpliwość, która dotyczy drzew wysokości ok. 4m. Na działce, gdzie rośnie 15-letni idared w rozstawie 4,5m i wysokości ok 4m z ledwością ciecz dochodzi do wierzchołka. Wannera zacząłem używać po okresie największych infekcji, parcha w górnych partiach nie ma, ale na ostateczną ocenę poczekam do kolejnego sezonu. Trochę mnie to zdziwiło, mam dueta, który ciecz wyrzuca na ok. 5m, ale przedmuchuje, tu natomiast jest odwrotnie.

Ja na Twoim miejscu porównałbym sobie jeszcze zupana i kwh holland, czyli elektrostatykę z wannerem, żeby mieć pewność co do zakupu. Podsumowując wanner to dobry opryskiwacz, szczególnie do nasadzeń prowadzonych do wysokości max 3,5m, dużą zaletą jest ciecz zatrzymana w koronie. Jeżeli brałeś pod uwagę komputer to ja serdecznie Ci odradzę, dużo elektroniki, którą łatwo uszkodzić, a co za tym idzie ponieść dotkliwe koszty naprawy. Dawkę cieczy z podobną precyzją możesz ustalić sam, bez pomocy komputera. Jeżeli miałbym jeszcze raz wybierać porównałbym go ze wspomnianą elektrostatyką i zastanawiał się nad jednym z tej trójki. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz śmiało. Pozdrawiam.

Ostatnie komentarze użytkownika

Podatek od wycofanych owoców z rynku - Ministerstwo Finansów 31.10.2015 20:47
Czy może mi ktoś wytłumaczyć jedną kwestię, skąd wzięła się stawka 23%? Za sprzedaż owoców z US rozliczamy się jako podatnicy VAT stawką 5%, a w tym wypadku mamy odprowadzić więcej? Kwestia dość niezrozumiała jak dla mnie. Jeżeli ta decyzja jest ostateczna to mogę powiedzieć, że z pewnością premie dla pracowników US urosną niczym jabłka w naszych sadach, będzie czym się dzielić. Pozdrawiam
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram