Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A-t_jasieniec

Profil użytkownika: robert12

user name
Imię i nazwisko:
robert kowalski
Login:
robert12
Kiedy dołączył do portalu:
28.12.2015 12:24
Liczba wpisów na forum:
33
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
46
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1711

Ostatnie posty użytkownika

Red Idared - wszystko o tej odmianie 14.05.2019 09:34

Ja uważam że zdecydowanie z tych wszystkich odmian idaredopodobnych  - podstawowa odmiana Idared i tylko idared. Dojrzewa troszkę później, zdecydowanie lepiej się przechowuje - jest naprawdę długo twarde i jędrne i można w razie czego opóźnić zbiór i nic złego się wtedy nie dzieje z nim, łatwiejszy w produkcji, lepszy w smaku. Jeśli chodzi o wybarwienie ma mniej intensywny rumieniec, to fakt ale nawet na silniej rosnących podkładkach i bez cięcia letniego u mnie zawsze się wystarczająco dobrze wybarwiał. Pisałem o tym już wcześniej w innym poście ale tu chciałem to samo napisać. pozdrawiam

Idaredest wszystko o tej odmianie 09.05.2019 12:24

Ja uważam że zdecydowanie z tych wszystkich odmian idaredopodobnych  - podstawowa odmiana Idared i tylko idared. Dojrzewa troszkę później, zdecydowanie lepiej się przechowuje - jest naprawdę długo twarde i jędrne i można w razie czego opóźnić zbiór i nic złego się wtedy nie dzieje z nim, łatwiejszy w produkcji, lepszy w smaku. Jeśli chodzi o wybarwienie ma mniej intensywny rumieniec, to fakt ale nawet na silniej rosnących podkładkach i bez cięcia letniego u mnie zawsze się wystarczająco dobrze wybarwiał.

Słupy do sadu 27.07.2017 15:43

To wszystko moim zdaniem zależy na co kogo stać, nie róbmy czegoś na siłę ponad swoje możliwości. Jak kogoś stać od razu całą konstrukcję ze słupami strunobetonowymi i siatką  - nie ma sprawy, czemu nie, tylko czy każdego na to stać i czy warto za wszelką cenę moim zdaniem nie. Znam przypadki i nie jeden kiedy po wichurze i całe kwatery ze słupami strunobetomowymi się popochylały tak samo jak w miejscu gdzie są zwykłe betonowe.

Nawożenie dolistne: wapń 27.07.2017 09:17

Witam  - jakie macie opinie co do opryskiwania dolistnego jabłoni w wapń stosując tylko preparat biocal. Czy rzeczywiście wystarczy opryskanie tym preparatem 4 razy w sezonie jak jest na etykiecie i mamy problem z dokarmieniem w wapń z głowy? Czy nie powinno być już korka na jabłkachw naszych przechowalniach i czy to rzeczywiście wystarczy? Biorąc pod uwagę ten nietypowy rok, kiedy jabłek w sadach jest 1/3 ,czy to też nie ma znaczenia i nie potrzeba wiecej opryskiwać wapniem? Jakie są wasze opinie, dowiadczenia co do tego preparatu, bo ja sam w tym roku pierwszy raz stosuję ten preparat , a zastosowałem go już poraz 3 w tym sezonie. Sądząc po reklamie i słysząc opinie w sklepie - mam wrażenie że to chyba jeden z najlepszych preparatów - ale nie wiem czy tutaj na forum mogę o tym mówić? pozdrawiam

Słupy do sadu 27.07.2017 08:34

strunobeton - moim zdaniem to zdzierstwo. Mam słupy zwyłe od ponad 20 lat i nic się z nimi nie dzieje. Kupuję cały czas zwykłe, więc nie widzę żadnego powodu by kupować inne, droższe.

Ostatnie komentarze użytkownika

Dr Grzegorz Klimek: Witajcie ! 21.12.2018 10:26
Wszystko dobrze tylko co my mamy zrobić sadownicy z jabłkiem deserowym, które w punktach odbioru eksport wcale ale to wcale jeszcze nie idzie.
Chiny nie wzięły naszych jabłek 02.06.2017 10:28
z tego co mi wiadomo to naprawdę z tym eksportem do chin to nasi się obchodzą i obchodzili z wyjątkową starannością i rzetelnością. Szkoda tylko że tak naprawdę nie chcą naszych jabłek bo wtedy zasady przyjęcia były by zupełnie inne i mniej restrykcyjne - bo w tym jest podstawowy problem. Oczywiście nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu - totalny przerost formy nad treścią - proszę mi wierzyć - PRZESADA i w tym przypadku - szkoda wielka szkoda, ale może się to zmieni na lepsze, może będzie łatwiej - zobaczymy.
Chiny nie wzięły naszych jabłek 01.06.2017 12:03
Jeśli ktoś wymyśla takie udziwienia, różne stawia bariery w tym przypadku lub innym - to wyłącznie po to by zniechęcać do przysłania towaru. Nie ma się co czarować. Nie chcą Twego towaru to wymyślają różne głupoty pod przykrywką że chcą zdrowe i dobrej jakości.
Szkody przymrozkowe w sadach - prof. Makosz 16.05.2017 10:08
Pan Profesor wyraża jedynie swoją opinię i nie jest jakąś specjalną osobą która ma naprawiać sadownictwo. Często czytam opinie P. Profesora i dlaczego niektórzy oczekują że Profesor czy nawet inni wspomną o pokrzywdzonych. Od pomocy mamy rząd, ale wiadomo że od rządu też nie można zbyt wiele wymagać ponieważ straty są kolosalne i będą najprawdopodobniej b. niskie plony w skali kraju. Od wielu wielu lat nie było takich uszkodzeń przez mróz i sytuację mamy wyjątkową dlatego nie oczekujmy od nikogo dużej pomocy. Najprawdopodobniej pomoc będzie ze strony rządu bardzo ale to bardzo mała. Trzymajmy się,Trzymajcie się. Bóg z Wami.
Jabłka w Azji 05.05.2017 14:39
Zdaję sobie sprawę doskonale że w tym wszystkim rządzi pieniądz, ale ja świadomy tego do czego to wszystko prowadzi stosuję metodę od lat - że wszystko jest dla ludzi ale z umiarem i staram się tak produkować swoje owoce aby się nie bać dać swojemu dziecku jabłka czy czereśni czy wiśni prosto z drzewa. Mniej chemii - nie bądźmy tak bardzo pod wpływem coraz częściej występujących wszelkich informacji i komunikatów czym powinniśmy pryskać a czym nie. Owszem należy to wszystko czytać, śledzić by mieć rozeznanie i odświerzać swoją wiedzę ale bez przesady. To w większości wszystko napędzanie rynku, miejmy umiar w tym wszystkim. Myślę że to jest do zrobienia i do prowadzenia lub wprowadzenia w każdym gospodarstwie sadowniczym, by działać rozsądnie. Mamona i dążenie do mamony jak największej to jest choroba to jak narkotyk, jednym jest ciągle mało, dosadzają, kupują kolejne działki i mało co niektórzy się nie pos...ają od tego. Jak będzie umiar i rozsądek niekoniecznie trzeba być takim trucicielem na swoim podwórku i poza nim i minimalizować przy tym wszelkie koszty. Ja tak przy najmniej staram się już od wielu lat. Myślę ze to jest przyszłościowe podejście i ma swoje uzasadnienie mimo wszystko i będę się starał tak cały czas podchodzić do tego wszystkiego z co najmniej lekkim dystansem i sądzę że niektórzy też podobnie myślą.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram