Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Metalosate
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: Marki

user name
Imię i nazwisko:
Ma rki
Login:
Marki
Kiedy dołączył do portalu:
19.01.2008 17:00
Liczba wpisów na forum:
47
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
41
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1874

Ostatnie posty użytkownika

Ranking smacznych odmian. 31.03.2019 21:50

1. Fantazja, 2. Golden Delicious żółty, 3. Lobo dojrzałe z drzewa  nie z chłodni.

Cena jabłek przemysłowych 2018 28.10.2018 21:54
Południowe Mazowsze 8 gr

a jakie to ma znaczenie kto ma ile glosow w perspektywie dalszego rozwoju grupy czu spoldzielni ważny jest głowny cel

W mojej ocenie ma - bo sam kiedyś przez "chwilę" byłem członkiem  zawiązywanej GP w której o wszystkim ( wybory członków zarządu, zatrudnianie, handel  itp.) mógł de facto decydować "prezes i jego rodzina" . Ma to swoje plusy i minusy. Jak "prezes"  się sprawdzi to sukces, wszyscy są zadowoleni . Gorzej jak się nie sprawdza i nie bardzo jest jak go odwołać..W spółdzielniach jest pełna "demokracja ludowa - jeden członek jeden głos"....

Cena jabłek przemysłowych 2018 28.10.2018 21:22
ekro2, 2018-10-28 13:54, napisał:

Dyskusje o cenach w tym sezonie są zbęde bo tych cen nie ma i nie będzie. Jeśli nawet coś ruszy na wschód to łańcuszek pośredników polskich i zagranicznych zje większość ceny. Obecnie, poprzednio chołubione grupy są be, teraz będą spółdzielnie, a się pytam czym się to różni, że udziałowiec będzie członkiem, chyba że o innego "członka" chodzi. Wg, mnie to taki temat zastępczy na odwleczenie problemu w czasie. Jeśli ktoś ma możliwość ucieczki od tego ogrodniczego biznesu to jak najszybciej, bo kolejne lata wcale lepsze nie będą.  

 

Różnica między grupami działającymi jako spółki kapitałowe a spółdzielniami jest zasadnicza. W GP  która jest np. Sp. z o.o. jeden członek może mieć np. 20 % udziałów i taką sumą głosów dysponuje na Walnym Zgromadzeni  ( Niech Grupa liczy 15 udziałowców  z czego 3 -ech ma po 20% i tych 3 -ech przegłosowuje wszystko co chce) . Tu oczywiście Statut może troche to modyfikować ale nie musi. A w  spółdzielniach jeden członek = jeden głos i nie ma zmiłuj. 

Południowe Mazowsze 8 gr

Grupy producentów owoców i warzyw zwrócą unijne pieniądze? 07.06.2018 10:10

ktoś wie o jakie grupy chodzi ? http://niezalezna.pl/227186-zatrzymania-po-publikacji-gazety-polskiej-pierwsi-wyludzacze-dotacji-z-zarzutami

10 osób zostało zatrzymanych w związku z przekrętami dotyczącymi wydatkowania dotacji z UE w grupach producenckich owoców i warzyw. Podejrzani zagarnęli ponad 21 mln zł. To dopiero początek, według naszych informacji kwota nieprawidłowo wydatkowanych środków może sięgnąć 3 mld zł, a w sprawę zamieszani są politycy PO i PSL.

Aresztowani biznesmeni z grup producenckich działali na Mazowszu, w okolicach Warszawy i Siedlec

Lucyna i Sabina 31.05.2018 00:01

Lucyna jak kolega wyżej pisze; miękka, cieknie ( moim zdaniem nie nadaje się do dłuższego transportu) , po deszczu pęka, wcześniej kwitnie i przemarza, lubią ją kwiczoły ( za przeproszeniem  przez ptaki "zasrane" drzewa) , lubi ją robal. Plusy to smak i  wcześniejsze dojrzewanie-brak kolejek na skupach  oraz "produkcja" drzewa na opał....... Drzewo ma niesamowite zdolności regeneracyjne; dwa lata temu obciąłem praktycznie wszystkie gałęzie bo miałem wyrzucać  ale nie bardzo miałem co z tym drzewem zrobić i zostały takie kikuty. Teraz praktycznie wszystkie drzewa wyglądają jak przed cięciem...... Rośnie niczym wierzba....

Ostatnie komentarze użytkownika

Sady pod wodą ! 27.05.2019 21:02
Z tymi terenami zalewowymi to wcale nie jest do końca zły pomysł. Właśnie wróciłem z nad Wisły ; woda dochodzi do podstawy wałów a sad " za wałem" który właśnie widziałem "oblepiony" zawiązkami ( woda zaczyna sięgać powoli dolnych gałęzi) . Woda za dwa dni opadnie a sad pozostanie razem z jabłkami ( jak zawsze ) . A w moim sadzie np. jak patrzę to straty po przymrozkach są tak duże , że zastanawiam się czy warto dalej prowadzić ochronę. Na "wodą" zawsze jest te kilka stopni cieplej w czasie przymrozków a to często gwarantuje sukces w takim roku jak ten.
ZSRP w sprawie umów kontraktacyjnych 16.03.2019 23:54
Drupi jak ty chcesz z pracownikami agencji marnować ...? Nie wiem może coś się zmieniło ale pod kontrolą tejże agencji działy się "cuda na wianku" poczynając od programów "przywracanie potencjału" przez "banki żywności" czy "koszty budowy i zakupu w grupach" . Uzdrowić rynek może tylko jedno: ZERO !!!! dopłat, programów i innych takich. A jeżeli ma pozostać to całe "finansowanie" to sadownicy powinny się przeprosić ze spółdzielczością (jeden członek jeden głos) . Jakoś na rynku mleka to funkcjonuje i nie ma że rolnik polski dostaje mniej niże niemiecki.
CBA: Sfałszowano dane o ilościach wyprodukowanych owoców w grupie 11.12.2018 20:55
A co ma piernik do wiatraka. Nieuczciwość i złodziejstwo trzeba zawsze eliminować w zarodku bo inaczej staje się "zaraźliwe" i się nosi po wsi. Wszelkie "dofinansowania" to układ naczyń połączonych; jak ktoś 'przycfaniakuje" i się umówi z wykonawcą po cichu na swoją "dolę" to dla tego drugiego co chciałby inwestować uczciwie nie starcza już środków . Parafrazując, porządne Grupy i uczciwi rolnicy krytyk się nie boją.
CBA: Sfałszowano dane o ilościach wyprodukowanych owoców w grupie 11.12.2018 18:42
Ciekawie jakby wszystkie Grupy zostały sprawdzone + beneficjenci programu "przywracanie potencjału.."
Szymony: uszkodzenia pomrozowe jabłoni 25.02.2018 17:00
Wcześniej nie było mrozu i jak na razie to wydaję mi się, że ziemia nie jest jeszcze za bardzo zmarznięta.....
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram