Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: Marki

user name
Imię i nazwisko:
Ma rki
Login:
Marki
Kiedy dołączył do portalu:
19.01.2008 17:00
Liczba wpisów na forum:
48
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
43
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1961

Ostatnie posty użytkownika

Grupy producentów owoców i warzyw zwrócą unijne pieniądze? 03.10.2019 20:56

Tak wypowiadał się niedawno Ardanowski: " Gdzie była agencja ze swoją gorliwością, kiedy zostały wyprowadzone miliardy na grupy owocowo-warzywne ? Nie słyszałem wtedy jakichś tutaj zabezpieczeń, głosów, które miały powstrzymać wypływ w dużej mierze dla złodziei.."

Swoją drogą czy politycy na prawdę potrzebują wielu lat żeby zauważyć rzeczy tak oczywiste o których zwykli sadownicy pisali od dawna . Podobnie jak o "przekrętach" przy  programie "przywracanie potenjału.."

Nie wystarczy Pani Ministrze nazywać rzeczy po imeniu ale po to są odpowiednie instytucje państwa aby na takie sytuacje reagować niemal natychmiast  a nie zamiatać problemy pod dywan.  

Ranking smacznych odmian. 31.03.2019 21:50

1. Fantazja, 2. Golden Delicious żółty, 3. Lobo dojrzałe z drzewa  nie z chłodni.

Cena jabłek przemysłowych 2018 28.10.2018 21:54
Południowe Mazowsze 8 gr

a jakie to ma znaczenie kto ma ile glosow w perspektywie dalszego rozwoju grupy czu spoldzielni ważny jest głowny cel

W mojej ocenie ma - bo sam kiedyś przez "chwilę" byłem członkiem  zawiązywanej GP w której o wszystkim ( wybory członków zarządu, zatrudnianie, handel  itp.) mógł de facto decydować "prezes i jego rodzina" . Ma to swoje plusy i minusy. Jak "prezes"  się sprawdzi to sukces, wszyscy są zadowoleni . Gorzej jak się nie sprawdza i nie bardzo jest jak go odwołać..W spółdzielniach jest pełna "demokracja ludowa - jeden członek jeden głos"....

Cena jabłek przemysłowych 2018 28.10.2018 21:22
ekro2, 2018-10-28 13:54, napisał:

Dyskusje o cenach w tym sezonie są zbęde bo tych cen nie ma i nie będzie. Jeśli nawet coś ruszy na wschód to łańcuszek pośredników polskich i zagranicznych zje większość ceny. Obecnie, poprzednio chołubione grupy są be, teraz będą spółdzielnie, a się pytam czym się to różni, że udziałowiec będzie członkiem, chyba że o innego "członka" chodzi. Wg, mnie to taki temat zastępczy na odwleczenie problemu w czasie. Jeśli ktoś ma możliwość ucieczki od tego ogrodniczego biznesu to jak najszybciej, bo kolejne lata wcale lepsze nie będą.  

 

Różnica między grupami działającymi jako spółki kapitałowe a spółdzielniami jest zasadnicza. W GP  która jest np. Sp. z o.o. jeden członek może mieć np. 20 % udziałów i taką sumą głosów dysponuje na Walnym Zgromadzeni  ( Niech Grupa liczy 15 udziałowców  z czego 3 -ech ma po 20% i tych 3 -ech przegłosowuje wszystko co chce) . Tu oczywiście Statut może troche to modyfikować ale nie musi. A w  spółdzielniach jeden członek = jeden głos i nie ma zmiłuj. 

Południowe Mazowsze 8 gr

Grupy producentów owoców i warzyw zwrócą unijne pieniądze? 07.06.2018 10:10

ktoś wie o jakie grupy chodzi ? http://niezalezna.pl/227186-zatrzymania-po-publikacji-gazety-polskiej-pierwsi-wyludzacze-dotacji-z-zarzutami

10 osób zostało zatrzymanych w związku z przekrętami dotyczącymi wydatkowania dotacji z UE w grupach producenckich owoców i warzyw. Podejrzani zagarnęli ponad 21 mln zł. To dopiero początek, według naszych informacji kwota nieprawidłowo wydatkowanych środków może sięgnąć 3 mld zł, a w sprawę zamieszani są politycy PO i PSL.

Aresztowani biznesmeni z grup producenckich działali na Mazowszu, w okolicach Warszawy i Siedlec

Ostatnie komentarze użytkownika

W przyszłym roku jabłka mogą być jeszcze droższe ? 25.11.2019 19:46
Sławek mój znajomy "specjalizuje" się w uprawie warzyw a w szczególności uprawa ogórki na "kiszenie" i z tego ma "pieniądze". Zasadził też 1 ha sadu - ale jak sam powiedział głównie po to , że jak będą znów programy typu "przywracanie potencjału " żeby mógł się na to załapać …..
Nabór wniosków na dofinansowanie nawadniania do 22 listopada 2019 r. 27.09.2019 12:41
Zbyszek czy te kary i "samowole" dotyczyły studni do 12 metrów ? , czy powyżej bo to może być w tym istotne.
Sady pod wodą ! 27.05.2019 21:02
Z tymi terenami zalewowymi to wcale nie jest do końca zły pomysł. Właśnie wróciłem z nad Wisły ; woda dochodzi do podstawy wałów a sad " za wałem" który właśnie widziałem "oblepiony" zawiązkami ( woda zaczyna sięgać powoli dolnych gałęzi) . Woda za dwa dni opadnie a sad pozostanie razem z jabłkami ( jak zawsze ) . A w moim sadzie np. jak patrzę to straty po przymrozkach są tak duże , że zastanawiam się czy warto dalej prowadzić ochronę. Na "wodą" zawsze jest te kilka stopni cieplej w czasie przymrozków a to często gwarantuje sukces w takim roku jak ten.
ZSRP w sprawie umów kontraktacyjnych 16.03.2019 23:54
Drupi jak ty chcesz z pracownikami agencji marnować ...? Nie wiem może coś się zmieniło ale pod kontrolą tejże agencji działy się "cuda na wianku" poczynając od programów "przywracanie potencjału" przez "banki żywności" czy "koszty budowy i zakupu w grupach" . Uzdrowić rynek może tylko jedno: ZERO !!!! dopłat, programów i innych takich. A jeżeli ma pozostać to całe "finansowanie" to sadownicy powinny się przeprosić ze spółdzielczością (jeden członek jeden głos) . Jakoś na rynku mleka to funkcjonuje i nie ma że rolnik polski dostaje mniej niże niemiecki.
CBA: Sfałszowano dane o ilościach wyprodukowanych owoców w grupie 11.12.2018 20:55
A co ma piernik do wiatraka. Nieuczciwość i złodziejstwo trzeba zawsze eliminować w zarodku bo inaczej staje się "zaraźliwe" i się nosi po wsi. Wszelkie "dofinansowania" to układ naczyń połączonych; jak ktoś 'przycfaniakuje" i się umówi z wykonawcą po cichu na swoją "dolę" to dla tego drugiego co chciałby inwestować uczciwie nie starcza już środków . Parafrazując, porządne Grupy i uczciwi rolnicy krytyk się nie boją.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram