Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Caldera

Profil użytkownika: Marki

user name
Imię i nazwisko:
Ma rki
Login:
Marki
Kiedy dołączył do portalu:
19.01.2008 17:00
Liczba wpisów na forum:
42
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
37
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1424

Ostatnie posty użytkownika

Truskawka przezimowanie (2018r.) 04.03.2018 17:59

Ja wczoraj "wyrąbałem"  jedną sztukę siekerą...... dzisiaj jeszcze cała w domu nie rozmarzła. Zobaczymę co z nią za kilka dni...

pale drewniane od Tadeusza Pogody z Lewikowa 06.09.2017 08:59

Miałem/mam  to samo co na zdjęciu powyżej  na kołkach wstawionych ok. 10 lat temu ( pierwsze wyłamania po 3- 4 latach) ; przyczyny mogą byc dwie: po pierwsze w tamtym okresie ileś tam hektarów lasu się spaliło w okolicach Wilgi i można było kupic kołki "prywatnie" i dać do impregnacji. Ja tak zrobiłem co mogło być błędem. Po drugie w tamtym czasie wydaję mi się , zaczęto stosować inny środek impregnacyjny; kołki miały ewidentnie inne zabarwienie zamiast zielonkawego to był brązowy ( te zielone wstawione dużo wcześniej nadal mają się bardzo dobrze) . Pojechałm zareklamować i właściciel zaoferował, że może jeszcze raz te wszystkie kołki "za darmo" zimpregnować; nie skorzystałem ale dało mi to dużo do myślenia, że właściciel sam to szybko zaproponował. Wiem , że wiele osób tam kupuje i ostatno nie słyszałem o jakiś reklamacjach. 

Truskawka Malwina - wszystko o tej odmianie 06.07.2017 22:04
Mój komentarz powyżej dotyczy oczywiści odmiany Malwina nie Azja :)
Truskawka Malwina - wszystko o tej odmianie 06.07.2017 22:03
Jedyną chyba zaletą tej truskawki jest termin zbioru i w moim odczuciu dość spore owoce, smak znośny ale tylko dojrzałych owoców. Wady to tak jak wcześniej tu wspominacie to choroby korzeni ( na które to miała być podobno odporna) . Ja mam swoją teorię na ten temat , że do Polski mogły trafić zarażone sadzonki ( odmiana na licencji i jeszcze kilka lat temu bodajże tylko jedna szkółka miała prawo ją rozprowadzać) . W tym roku jest o tyle lepiej , że już tak bardzo u mnie nie wypada ; ale w tamtym roku po zbiorze zastosowałem "terapię szokową" Najpierw poszła ciecz kalifornijska , później koszenie a na końcu każdy krzak podlany aliette. Pozdrawiam
Mszyca jabłoniowo-babkowa - zwalczanie 04.06.2017 21:11
Nigdy więcej nie zastosuje teppeki na mszyce . Pierszy zabieg wykonany 17 maja a drugi 29 maja ; przy drugim nawet 180 g/ha. Wydaję mi się , że zabegi a szczególnie drugi zrobione książkowo ( z odpowiednim zmiękczaczem, późny wieczór/noc, praktycznie bezwietrznie itp) . Efekt jest taki , że nie dość, że niektóra mszyca zdążyła się pozwijać to dodatkowo na młodych jeszcze niepozwijanych pędach gdzieniegdzie odnajduję "świeży narybek" a tego już pod żadnym pozorem nie powinno być. "Większość" wybiłem ale nie o taki efekt mi chodziło stosując środek dedykowny specjalnie na mszyce. Kiedyś "oszukałem" się na calypso ale tam było sporo mojej winy. A teraz chciałem wybrać coś innego niż mospilan ; skutek jest taki , że i tak będzie mospilan a teppeki to dla mnie " nowe doświadczenie życiowe" o realnym skutku finansowym . Nie odradzam tego środka nikomu ale żaden sprzedawca już mnie nie namówi abym kiedykolwiek go ponownie zastosował .

Ostatnie komentarze użytkownika

Szymony: uszkodzenia pomrozowe jabłoni 25.02.2018 17:00
Wcześniej nie było mrozu i jak na razie to wydaję mi się, że ziemia nie jest jeszcze za bardzo zmarznięta.....
Przyszłość odmiany Red Jonaprince 23.12.2017 21:52
Panowie a jedliście Prince z marketu ? A nie tylko zostawionego "dla siebie". Tu profesor może mieć racje co do terminu zbioru tej odmiany. Ja pierwszy raz jak spróbowałem makietowego towaru to mógłbym powiedzieć , że smakowo gorszej odmiany jeszcze nie jadłem . Innym razem "dojrzały" mi już nawet smakował. Ale rewelacji tu nie ma. Dorosły może jeść "oczami" ale dziecko jak raz mu nie posmakuje to drugi raz nie da się nabrać.
Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych ! 25.11.2017 21:19
Jak to od zawsze mówi mój ojciec "w niedzielę to się na diabła pracuje i nikt nigdy się w niedzielę nie dorobił"
Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 25.06.2017 22:02
Panowie i Panie trochę zdrowego rozsądku . Czasem wydaje mi się , że Polacy zostali podzieleni na dwa obozy jeden to ten dla których wyrocznią jest GW o TVN i żadne argumenty drugiej strony do nich nie trafiają a drugi obóz to ten , który wierzy tylko w prawdy objawione z TVPPIS . Zazwyczaj prawda leży gdzieś po środku . Nie możemy się zamykać zupełnie na uchodźców (nie emigrantów) jak tego chce PiS. Nie możemy też przyjmować wszystkich jak chciałaby np. GW. Warto wskazać np. , że Syria to kraj Apostołów. Tutaj, w drodze do Damaszku, miało miejsce nawrócenie św. Pawła. Tutaj, w Antiochii Syryjskiej, powstała pierwsza gmina wyznawców Jezusa nieżydowskiego pochodzenia, których nazwano chrześcijanami. Tutaj działał św. Mateusz Apostoł. Tam nadal mieszkają chrześcijanie podobnie tak jak w Iraku i w mojej ocenie spokojnie moglibyśmy przyjąc np. kilkadziesiąt tysięcy z nich do Polski ( to są ludzie bardzo często dobrze wykształceni np. lekarze któych nam brakuje) ; to jest po prostu chrześcijańskie podejście. Jak to się stało , że np. naszą armię Andersa i mnóstwo cywili przyjęła muzułamńska Persja , jak to się stało , że wielu powstańców w XIX wieku znalazło schronienie w muzułmańskiej Turcji ? . A teraz wychodzi taki Bałszczak , czy Macierwicz i gada pierdoły, że ani jednego !!! . Od tego są służby aby przyjąć tych których możemy . Ale po co służby mają pracować ; lepiej straszyć obywateli w myśl zasady "dziel i rządź". Co do jabłek to niestety ale opad czerwcowy na pradę był duży. Wiśnie zostało 1-5 % . Idaret starsze drzewa różnie ale nie jest to raczej nawet 80 % normalnego zbioru, Jonagoldy bardzo słabo. Została Gala, Champion, Ligol ale też bez rewelacji.
Szkody przymrozkowe w sadach - prof. Makosz 16.05.2017 23:01
Przestańcie hamletyzować, o wysokości strat realnie bedzie wstępnie można powiedzieć w czerwcu. U mnie wschodnie powiśle na MAzowszu ( przez Wisłę granicze z tzw. rejonem grójecko-wawerskim) nawet na młodym idarecie , który chyba najbardziej oberwał widzę zdrowe zalążki; i takl liczę mniej więcej, że 1:10, czy 1:20 a to wystarczy na w miarę normalny plon. U brata kilkanaście kilometrów dalej stare drzewa lobo i idaret jeśli patrzeć na zdrowe kwiaty to jest lepiej niż dobrze. Komisje klęskowe to teraz jakieś nieporozumienie. Zgodzę się co do łutówki i częściowo co do czereśni, że tu będzie klęska ale została np. groniasta.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram