Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2018_Agrosiemx_Imidan

Profil użytkownika: Marki

user name
Imię i nazwisko:
Ma rki
Login:
Marki
Kiedy dołączył do portalu:
19.01.2008 17:00
Liczba wpisów na forum:
44
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
37
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1480

Ostatnie posty użytkownika

Grupy producentów owoców i warzyw zwrócą unijne pieniądze? 07.06.2018 10:10

ktoś wie o jakie grupy chodzi ? http://niezalezna.pl/227186-zatrzymania-po-publikacji-gazety-polskiej-pierwsi-wyludzacze-dotacji-z-zarzutami

10 osób zostało zatrzymanych w związku z przekrętami dotyczącymi wydatkowania dotacji z UE w grupach producenckich owoców i warzyw. Podejrzani zagarnęli ponad 21 mln zł. To dopiero początek, według naszych informacji kwota nieprawidłowo wydatkowanych środków może sięgnąć 3 mld zł, a w sprawę zamieszani są politycy PO i PSL.

Aresztowani biznesmeni z grup producenckich działali na Mazowszu, w okolicach Warszawy i Siedlec

Lucyna i Sabina 31.05.2018 00:01

Lucyna jak kolega wyżej pisze; miękka, cieknie ( moim zdaniem nie nadaje się do dłuższego transportu) , po deszczu pęka, wcześniej kwitnie i przemarza, lubią ją kwiczoły ( za przeproszeniem  przez ptaki "zasrane" drzewa) , lubi ją robal. Plusy to smak i  wcześniejsze dojrzewanie-brak kolejek na skupach  oraz "produkcja" drzewa na opał....... Drzewo ma niesamowite zdolności regeneracyjne; dwa lata temu obciąłem praktycznie wszystkie gałęzie bo miałem wyrzucać  ale nie bardzo miałem co z tym drzewem zrobić i zostały takie kikuty. Teraz praktycznie wszystkie drzewa wyglądają jak przed cięciem...... Rośnie niczym wierzba....

Truskawka przezimowanie (2018r.) 04.03.2018 17:59

Ja wczoraj "wyrąbałem"  jedną sztukę siekerą...... dzisiaj jeszcze cała w domu nie rozmarzła. Zobaczymę co z nią za kilka dni...

pale drewniane od Tadeusza Pogody z Lewikowa 06.09.2017 08:59

Miałem/mam  to samo co na zdjęciu powyżej  na kołkach wstawionych ok. 10 lat temu ( pierwsze wyłamania po 3- 4 latach) ; przyczyny mogą byc dwie: po pierwsze w tamtym okresie ileś tam hektarów lasu się spaliło w okolicach Wilgi i można było kupic kołki "prywatnie" i dać do impregnacji. Ja tak zrobiłem co mogło być błędem. Po drugie w tamtym czasie wydaję mi się , zaczęto stosować inny środek impregnacyjny; kołki miały ewidentnie inne zabarwienie zamiast zielonkawego to był brązowy ( te zielone wstawione dużo wcześniej nadal mają się bardzo dobrze) . Pojechałm zareklamować i właściciel zaoferował, że może jeszcze raz te wszystkie kołki "za darmo" zimpregnować; nie skorzystałem ale dało mi to dużo do myślenia, że właściciel sam to szybko zaproponował. Wiem , że wiele osób tam kupuje i ostatno nie słyszałem o jakiś reklamacjach. 

Truskawka Malwina - wszystko o tej odmianie 06.07.2017 22:04
Mój komentarz powyżej dotyczy oczywiści odmiany Malwina nie Azja :)

Ostatnie komentarze użytkownika

Szymony: uszkodzenia pomrozowe jabłoni 25.02.2018 17:00
Wcześniej nie było mrozu i jak na razie to wydaję mi się, że ziemia nie jest jeszcze za bardzo zmarznięta.....
Przyszłość odmiany Red Jonaprince 23.12.2017 21:52
Panowie a jedliście Prince z marketu ? A nie tylko zostawionego "dla siebie". Tu profesor może mieć racje co do terminu zbioru tej odmiany. Ja pierwszy raz jak spróbowałem makietowego towaru to mógłbym powiedzieć , że smakowo gorszej odmiany jeszcze nie jadłem . Innym razem "dojrzały" mi już nawet smakował. Ale rewelacji tu nie ma. Dorosły może jeść "oczami" ale dziecko jak raz mu nie posmakuje to drugi raz nie da się nabrać.
Zakaz handlu nie dla rolno-spożywczych rynków hurtowych ! 25.11.2017 21:19
Jak to od zawsze mówi mój ojciec "w niedzielę to się na diabła pracuje i nikt nigdy się w niedzielę nie dorobił"
Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 25.06.2017 22:02
Panowie i Panie trochę zdrowego rozsądku . Czasem wydaje mi się , że Polacy zostali podzieleni na dwa obozy jeden to ten dla których wyrocznią jest GW o TVN i żadne argumenty drugiej strony do nich nie trafiają a drugi obóz to ten , który wierzy tylko w prawdy objawione z TVPPIS . Zazwyczaj prawda leży gdzieś po środku . Nie możemy się zamykać zupełnie na uchodźców (nie emigrantów) jak tego chce PiS. Nie możemy też przyjmować wszystkich jak chciałaby np. GW. Warto wskazać np. , że Syria to kraj Apostołów. Tutaj, w drodze do Damaszku, miało miejsce nawrócenie św. Pawła. Tutaj, w Antiochii Syryjskiej, powstała pierwsza gmina wyznawców Jezusa nieżydowskiego pochodzenia, których nazwano chrześcijanami. Tutaj działał św. Mateusz Apostoł. Tam nadal mieszkają chrześcijanie podobnie tak jak w Iraku i w mojej ocenie spokojnie moglibyśmy przyjąc np. kilkadziesiąt tysięcy z nich do Polski ( to są ludzie bardzo często dobrze wykształceni np. lekarze któych nam brakuje) ; to jest po prostu chrześcijańskie podejście. Jak to się stało , że np. naszą armię Andersa i mnóstwo cywili przyjęła muzułamńska Persja , jak to się stało , że wielu powstańców w XIX wieku znalazło schronienie w muzułmańskiej Turcji ? . A teraz wychodzi taki Bałszczak , czy Macierwicz i gada pierdoły, że ani jednego !!! . Od tego są służby aby przyjąć tych których możemy . Ale po co służby mają pracować ; lepiej straszyć obywateli w myśl zasady "dziel i rządź". Co do jabłek to niestety ale opad czerwcowy na pradę był duży. Wiśnie zostało 1-5 % . Idaret starsze drzewa różnie ale nie jest to raczej nawet 80 % normalnego zbioru, Jonagoldy bardzo słabo. Została Gala, Champion, Ligol ale też bez rewelacji.
Szkody przymrozkowe w sadach - prof. Makosz 16.05.2017 23:01
Przestańcie hamletyzować, o wysokości strat realnie bedzie wstępnie można powiedzieć w czerwcu. U mnie wschodnie powiśle na MAzowszu ( przez Wisłę granicze z tzw. rejonem grójecko-wawerskim) nawet na młodym idarecie , który chyba najbardziej oberwał widzę zdrowe zalążki; i takl liczę mniej więcej, że 1:10, czy 1:20 a to wystarczy na w miarę normalny plon. U brata kilkanaście kilometrów dalej stare drzewa lobo i idaret jeśli patrzeć na zdrowe kwiaty to jest lepiej niż dobrze. Komisje klęskowe to teraz jakieś nieporozumienie. Zgodzę się co do łutówki i częściowo co do czereśni, że tu będzie klęska ale została np. groniasta.
2018_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram