Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Truskawki: są drogie i będą później

Truskawki: są drogie i będą później

Polskie truskawki nadal nie tanieją, a powodem jest chłodna pogoda. W hurcie kosztują one od 15 do 20 zł za kilogram. W stosunku do cen z połowy maja ubiegłego roku truskawki są droższe o 60 - 70 proc. - poinformowała rzeczniczka rynku hurtowego w Broniszach.Ze względu na chłodną pogodę, truskawki na plantacjach w gminie Bieliny (Świętokrzyskie) dopiero zaczynają kwitnienie. Oznacza to, że zbiory owoców mogą być nieznaczenie opóźnione - o tydzień - w stosunku do 2014 r. i rozpoczną się ok. 10 czerwca.

komentarze (29):

dodaj komentarz
Melolontha
Melolontha 20.05.2015 12:42 Truskawki nie mogą być z roku na rok tańsze, bo spora ich część zbierana jest na kolanach...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.05.2015 22:11 Te dane są nie aktualne. Przed dosłownie chwilą zjadłem swoją porcje polskich truskawek - były już smaczne. Może jeszcze im brakuje aromatu, ale bardzo dobre. Jadłem z przyjemnością i to moim zdaniem zostały kupione tanio - 15 pln za kg. Ktoś powie drogo. Jednak ja uważam, że ta cena jest warta smaku. Dodatkowo popieram producentów truskawek, by uzyskiwali, jak najwyższą cene za swój produkt i oczekuje od nich poparcia dla mojej produkcji. No bo jeśli my sadownicy będziemy krzyczeć, że truskawki drogie, to kto będzie nas popiera, by cena jabłek była wyższa...choć te dwie uprawy w kosztach produkcji i nakładów nie należy porównywać...Truskawka deserowa, jej cena powinna oscylować w granicach 6-8 pln/kg. Za dużo ? Uważam, że może i za mało... Dlaczego ? Bo taka cena byłaby gwarantem, że dostajemy produkt o najwyższych walorach smakowych, a nie marmolade. Byłoby to i w interesie konsumenta i producenta...
Melolontha
Melolontha 20.05.2015 22:17 jerzy45...A jesteś pewny że to była polska truskawka ?... W polskim opakowaniu ?... Ja już widziałem takie greckie brzoskwinie, które udawały " polaka "...Pozdrawiam !
ligol20
ligol20 21.05.2015 10:27 Przecież polskie truskawki są z tuneli już od jakiś 2 tyg.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 21.05.2015 00:04 Była Polska...mniam, mniam. :)

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

farmer4
farmer4 21.05.2015 07:42 Oczywiscie że ten rok jest dla truskawki nietypowy jest chłodno a to przekłada się na jakość i smak , ja w czwartek tydzień temu pierwszy towar rozwiozłem po sklepach i wychodząc ze sklepu usłyszałem że truskawka dobra ale jak sie doda cukru , nawet zbiór jest trudny bo każdą trzeba obejrzeć przed zerwaniem bo słabo się dojrzewa, a przecież na pół zielonej nie będę sprzedawał .

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

VincentVega
VincentVega 21.05.2015 08:42 6-8 zł ??? może jeszcze za przemysłową? Wiesz ile powstało by plantacji?? Kto to by kupił po tej cenie bo chyba nie państwo? Przetwórnie? Wolą z Chin.

Truskawka to stosunkowo prosta i szybka uprawa. Plony są duże. Sadzisz jesienią a nawet wiosną i tego roku już masz truskawki. Rozumiem, że ceny powinny być godziwe i opłacalne ale zdrowy rozsądek jest nie mniej ważny. Najlepszym przykładem są wahania choćby czarnych porzeczek. Co kilka lat rekordowe ceny a później dołek. Dzieje się tak już conajmniej od początku lat 90'tych (wtedy sadziłem swoje pierwsze czarne).
ligol20
ligol20 21.05.2015 10:29 Chiny nie eksportują już od paru lat ani jabłek ani truskawek, sami zjadaja wszystko co produkują i niedługo od nas będą kupować, w tym roku już kupowali koncentrat jabłkowy... A wahań cen porzeczki by nie było jakby ludzie nie sadzili hektarów przy cenie 5zł... Najlepiej jakby cena była ok 2zł cały czas, a nie cieszycie sie że dali wam 5zł a potem płacz po 2 latach bo jest 30gr, po co było sadzić? i po co im wieźć po te 30gr ?
jerzy45
jerzy45 21.05.2015 18:42 Ja miałem na myśli truskawke deserową podaną w opakowaniu i z danymi producenta, skąd pochodzi itd. Wówczas producent przy takim poziomie ceny nie będzie wkładał na dno opakowania badziewia, tak, jak to dzieje się w pakowaniu jabłek ! Zauważ kolego, że może produkcja jest krótka i szybki zysk, ale jest obciążona dużym ryzykiem strat mrozowych i jako owoc miękki szybko gnije. Nie jestem obrońcą tej ceny, ale osobiście cenie jakość i smak, a to musi kosztować. Prawda jest taka, że powszechnie gardzę truskawką, gdy mi pod zębami zgrzyta piasek i zamiast towaru ekstra dostaje na pół przejrzały towar. Do tego zwróćcie jeszcze uwage, że i wymagania sanitarne zostały wyśrubowane i pewnie i nas będzie za to ścigał Sanepid. Czy Was "truskawki" Sanepid nachodzi ?? Czy macie bieżącą wode i kibelek...? Niestety,.- ja wole zapłacić więcej i mieć gwarancje, że producent jest uczciwym gościem i ma, te podstawowe instrumenty do utrzymania higieny. A smakuje wam truskawka, gdy w pobliżu nie ma krzaków ? A po co krzaki - spytacie...Właśnie, właśnie - po to...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

karolina1989
karolina1989 21.05.2015 11:03 Ja też jestem za średnią ale uczciwą ceną na wszytskie lata. Na każdy owoc. A nie wiśnie po 80 gr.. trsukawki po 1,50 zł a jabłka po 0,40 gr. W tym roku jest ten elninio z pogodą będzie cięzko więc róznie może być z cenami. Najpierw zmroziło k Czerwińska Truskaki a wczoraj grad je poniszczył k Grójca. Czy nadal mają być bardzo tanie? Jka będą to to będzie zmowa. Jesli pogoda się nie zmieni to będzi ebardzo ciężko z tymi owocami

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

farmer4
farmer4 21.05.2015 14:51 Ostatnie badania wykazują ,że Polska jako jeden z nielicznych w Eurpie posiada bardzo dobry klimat do uprawy truskawki i inych owoców , a wszystko dzięki dobremu nasłonecznieniu chodzi o kąt padania promienia słonecznego co sprawia , że potężne firmy chcą u nas budować elktrownie słoneczne, a tym samym przekłada się to na smaki i niepowtażalny aromat naszych owoców, wiele firm szkółkarskich z włoch , hiszpani i inych krajów przenosi swoje szkólki a tym samym plantacje do naszego kraju , ściągnie towaru z innych krjów staje sie powoli nieołacalne z uwagi na niskie walory smakowe i zawartość cukru w owocu , a tego nie brakuje naszym owocow jest potencjał tylko szkoda że nasi tego nie dostrzegają a jeśli widza to wymyślaja dziwne teorie by zapłacic jak najmniej
ligol20
ligol20 21.05.2015 15:00 Nie muszą nic wymyślać, ludzie są tępi i wiozą nie ważne za ile... Nie wiem ile pokoleń jeszcze minie żeby zrozumieli i robili jak w niemczech, przemysł spada poniżej 20 eurocentów, nie zbierają nawet kilograma. U nas spada poniżej 20 gr to panika : SZYBKO WIEŹMY BO POJUTRZE BEDZIE PO 10gr ...
sigmund
sigmund 21.05.2015 19:31 Ostatnie badania wykazują ,że Polska jako jeden z nielicznych w Eurpie posiada bardzo dobry klimat do uprawy truskawki i inych owoców , a wszystko dzięki dobremu nasłonecznieniu chodzi o kąt padania promienia słonecznego co sprawia , że potężne firmy chcą u nas budować elktrownie słoneczne,

Mogę prosić o link do tych fantastycznych badań...Intryguje mnie sprawa ,korzystniejszego niż we Włoszech, kąta padania promieni słonecznych.


Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Melolontha
Melolontha 21.05.2015 20:27 Być może coś z tym kątem padania jest, ale dlaczego miało by to być akurat w Polsce ?...Przecież np. Niemcy to ta sama szerokość geograficzna to i kąt padania powinien być podobny... Ale skądinąd wiadomo, że smak truskawki zależy w dużym stopniu od odmiany... Wystarczy porównać tak popularnego kiedyś Redgauntleta z poczciwą Sengą a zwłaszcza Sengą Precosaną i innymi delikatesami, które jakoś nie bardzo chciały się upowszechnić...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

irving
irving 21.05.2015 21:17 Wydaje mi się ,że smaku decyduje również normalny czas wegetacji nie przyśpieszany nadgorliwym pompowaniem nawozów.Być może jako Polka nie będę obiektywna ,ale mi najlepiej smakują polskie truskawki a cena powinna być taka , aby zadowolić i producenta i konsumenta.
Melolontha
Melolontha 21.05.2015 22:15 Była kiedyś taka informacja, że truskawki z Nowej Zelandii wysyłane do Europy są rwane na zielono i dojrzewają dopiero w transporcie... A jeśli to prawda, to... klękajcie narody...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

VincentVega
VincentVega 21.05.2015 21:52 Odnoszę wrażenie, że wielu sadowników mentalnie żyje w systemie ubiegłej epoki. Dajcie nam cenę taką a nie inną, stwórzcie nam warunki, sprawcie aby było opłacalnie... No cóż, niech żyją sobie w takim błogim mniemaniu - każdemu wolno, w końcu nikt nikogo nie zmusi by myślał inaczej niż chce... Jednak świat sobie idzie dalej i nie będzie się oglądał na takich Dyziów Marzycieli.

Jak ktoś uważa, że może być inaczej to gratuluję. Jeśli truskawki, wiśni, porzeczki, jabłek, śliwek, żyta, pszenicy, kartofli, kukurydzy, mięsa i wszystkich innych produktów wytworzonych przez rolnictwo będzie dużo albo za dużo to nie liczmy, że dostaniemy godziwą cenę. Godziwą cenę można dostać tylko wtedy gdy tych produktów będzie mało. Wszystko czego brakuje jest w cenie. Gdyby Rolexy były w każdym kiosku nie kosztowały by fortuny - za wyjątkiem tych chińskich, które wszędzie nmożna kupić i na pierwszy rzut oka są identyczne z najdroższymi. Choćby to potwierdza moją opinię. I nie mówmy tutaj o wyjątkowej roli rolnictwa. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Idę o zakład, że prawie każdy, gdyby był właścicielem przetwórni chciałby kupić surowiec jak najtaniej (gdy nadarza się okazaja to nawet za pół darmo). Tak samo jak ja chcę sprzedać jak najdrożej swoje owoce - bo to efekt mojej pracy i mojego trudu. Niestety, nikt nie zagwarantuje mi takiej ceny jaką bym sobie życzył. Z tego też m.in. powodu uważam, że rolnictwo a w szczególności sadownictwo to bardzo trudny i niepewny kawałek chleba.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

VincentVega
VincentVega 21.05.2015 21:59 Wrócę jeszcze do truskawek... Załóżmy, że stał by się cud. Jest gwarancja, że ładną truskawkę będzie odbierał ktoś np. Wujek Sam po 6-8 zł za kilogram. Obiecuje, że będzie brał cały czas po tej cenie... Jak myślicie, czy przy plonie 20 ton/ha Kowalski, który ma 22 ha będzie uprawiał żyto? Truskawka lubi ziemię lekką, żytnią... Takich Kowalskich będzie z 50 tysięcy. Dojdą jeszcze Malinowscy , którzy swoje 7 ha obsadzą truskawką (a tych będzie ze 150 tysięcy). Jeszcze działkowcy i pozostali posiadacze gruntów... Będziemy produkowali truskawki tyle, że cały świat mógłby jeść tylko nasze, najlepsze truskawki. A teraz puenta - czy Wuj Sam będzie płaciłą za to wszystko??? Odpowiedzcie sobie sami.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

irving
irving 21.05.2015 22:23 No ta najlepiej wysłać nadwyżkę tych rolników do pracy do Wujka Sama a w Polsce niech rolnictwem zajmą się np. Niemcy -oni pokażą jak się zarabia na pracy w tej branży.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

marasp
marasp 23.05.2015 10:31 no tak, tylko jerzy mówił o pięknej truskawce deserowej odpowiednio zapakowanej, a czy Ci kowalsci i malinowscy taką wyprodukują? koszt uprawy żyta to około 1000-1500zł/ha/rok, a truskawki? jeden dobry oprysk 450zł/ha ile takich oprysków trzeba zrobić? dochodzi odchwaszczanie, ściółkowanie, sadzonka itd...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

artemida
artemida 23.05.2015 10:52 Z truskawką to trochę inaczej niż z pozostałymi uprawami sadowniczymi; tu okres produkcji paroletni tam wieloletni. Latwiej przejść na żyto lub kukurydzę...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Zyga
Zyga 24.05.2015 14:10 Witam koledzy mam pytanie sasiad spalil moje truskawki nastepujacymi opryskami
Aminopielik DMAX 430ec
Galaper200EC
Modus250EC
Stabilan250EC
zastanawiam sie jakie mogą byc skutki po takich opryskach i czy wogule dojdzie w tym roku do zbioru ??
Melolontha
Melolontha 24.05.2015 22:08 Zyga... Myślę że po takim kataklizmie / zwłaszcza Aminopielik / plantację warto zaorać... Bo ten " ogórek " już raczej nie zaśpiewa... No, chyba że było to tylko niewinne i minimalne, nie mające większego znaczenia, podwianie...Pozdrawiam !

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

nastaly
nastaly 25.05.2015 10:48 Witam! A dziś już truskawki 4-5 zł za kg w Gdyni cena hurtu ?
farmer4
farmer4 25.05.2015 21:47 Kolego jak sie orientuje to giełda jest ale w Gańsku, o giełdzie w Gdyni to ja nie słyszałem chyba że handluje się resztkami syfu z hiszpani w"czarnej strefie"

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jabolek121
jabolek121 25.05.2015 12:33 z miękkim towarem nigdy jest nic nie wiadomo jeśli chodzi o przemysł tym rynkiem rządzą spekulanci .....jeszcze jak miałem wiśnie cały dzień się rwało a cena znana wieczorem cena powinna być rano .... i zawsze jest tak ze jak jest wysyp towaru to nikomu jest nie potrzeba i biją cenę w dół ... a z miękkim towarem nic nie można zrobić wiec wieczorem zostawia się na skupie i tyle ....a dalej wszyscy robią na tym kasę

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Jancyk
Jancyk 25.05.2015 18:01 Dużo jest cwaniaków co Hiszpańską truskawke przerzucali w polskie opakowania, i sprzedają jako Polską z tunelu. W smaku jest różnica [gorsza] ale konsument i tak musi najpierw kupić żeby sprubować.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

farmer4
farmer4 25.05.2015 22:09 u mnie zaczyna sie wysyp , mimo takiej a nie innej pogody , truskawki przybywa , truskawka zatem nie jest już tak duża jak w ubiegłym tygodniu to naturalne , ciągle przelotne opady więc zero odżywek teldor wskazany ale nie ma szans, jednak poprzez zimne noce cena i tak jescze niźle sie trzyma , jednak jesli dalej tak będzie to i spekulanci nie wskurają wiele bo dobrego towaru będzie jak na lekarstwo i tak jest różnica z przemysłówką gdzie wszystko pójdzie , tak więc wiele możemy stracić a koszty znacznie wyższe niż w przemysłówce z tąd i cena wyższa , z tąd raz zarobimy innym razem stracimy

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

GrzechG
GrzechG 26.05.2015 11:15 W Warszawie na ulicy truskawki w cenach 8-12zł/kg (z przewagą na 10zł/kg).
Odnoszę jednak wrażenie że to drugi sort, to co nie idzie na hurtownie/export.
Przy okazji widziałem już czereśnie ale chyba jeszcze importowane: 40zł/kg!

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

2019_Yara_domyslny

Najnowsze komentarze

Czy grupy to największy...
Tłumacze prezesa grupy ze słaba jakość...
Sadownicy stawiają na nowe...
Nie zupełnie się zgadzam z powyższym...
Czy grupy to największy...
Oczywiście to sarkazm
Czy grupy to największy...
Mądrze mówi tylko ja produkując odmiany...
Grupy producentów owoców -...
Przesadziłeś trochę - jakby po odrzuceniu...
Grupy producentów owoców -...
Czy Pan Boguta nie wie, że ludzie kierują...
Czy grupy to największy...
Fakt, jakość owoców w supermarketach jest...
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
Skuteczne działania kilku mocno...
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
podobnie "grudziąc"
Sprzedam pug dwuskibowy grudziąc
sorry że się czepiam, pług to bym kupił...
Rynek indyjski otwarty dla...
Podobno Ukraińcy nie dostali zezwolenia na...
Nabór wniosków na...
Czytałem ,że rolnicy w całej Polsce...
Zakupię używany kombajn...
Witam mam do sprzedania kombajn Joanna3...
ZSRP popiera protest...
Spokojnie...myślę że wielkiej rewolucji...
ZSRP popiera protest...
Piszesz "niech szukają w takim razie...
ZSRP popiera protest...
Wierzę w roztropność niezawisłych...
ZSRP popiera protest...
Drogi Panie Green...no i dlatego nie można...
ZSRP popiera protest...
Drogi Panie pilsner...umowa ma to do siebie...
ZSRP popiera protest...
Zanim zacząłem czytać artykuł,to już...
Zaapelują do premiera o...
nie w sadownictwo tylko to ma być zwrot tego...
Zaapelują do premiera o...
Przeciętny podatnik niezwykle korzysta na...
Zaapelują do premiera o...
W sadownictwo to raczej Państwo nie...
Zaapelują do premiera o...
Dopóki ludzie nie zrozumieją że KAŻDE...
Zaapelują do premiera o...
Piwnik Ty to idź do swojego kolegi z Bilczy...
W przyszłym roku jabłka...
Większość dostrzega "dyrdymały" wypisane...
W przyszłym roku jabłka...
Typowe polskie cwaniactwo.... podobnie rzecz...
W przyszłym roku jabłka...
Sławek mój znajomy "specjalizuje" się w...
W przyszłym roku jabłka...
Niestety zeszły rok nie był wystarczającą...
W przyszłym roku jabłka...
super... produkujmy i liczmy,ze...
W przyszłym roku jabłka...
Masz rację Jerzy,jeśli chodzi o odmiany...
Sadownicy stawiają na nowe...
Czasami możemy nie nadążyć za tzw. modą...
Sadkowice: Dwóch...
A ja poprę komentarz @pilsnera13. Jeśli to...
W przyszłym roku jabłka...
A co Pani Małgorzata powie na to, co jest...
W przyszłym roku jabłka...
Ja mam takie zdanie na temat tych...
W przyszłym roku jabłka...
Zbyszek124 5mln ton jabłek to się urodziło...
Ardanowski: Powszechne...
Panie ministrze, jeśli firmy ubezpieczeniowe...
Ardanowski: Powszechne...
to chyba wstęp do podatku dochodowego w...
Ardanowski: Powszechne...
Powszechne ubezpieczenia,to ukryty nowy...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Abbuk,zle zrozumialeś. Z koniecznosci...
W przyszłym roku jabłka...
Juz widzę za rok lepsze ceny.. Min. 5mln....
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Jak sam ważyłeś, to trzeba było ten...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
25 zl to nie za 15 kg tylko za 14 a w...
Bronisze: Stabilna, wysoka...
Za taką cene to są sprzedawane odmiany...
Sadkowice: Dwóch...
Gdzie jest jakiś sens w tym co piszesz?...
Sadkowice: Dwóch...
To tak jak ludzie w mieście są karmieni...
Czy w tym roku zostanie...
Skup intrerwencyjny w roku z przymrozkami???...
Sadkowice: Dwóch...
"Mężczyźni usłyszeli od właściciela...
Sadkowice: Dwóch...
Ale kolego oni maja racje, piszesz jakieś...
Czy w tym roku zostanie...
Zadziwił mnie fragment z odpowiedzi...
Sadkowice: Dwóch...
"Zmien delera" jakie to inteligentne i...
Sadkowice: Dwóch...
Inteligencja na pewno nie jest twoja mocna...
Sadkowice: Dwóch...
Z moja wyobraźnią jest dobrze gorzej chyba...
Sadkowice: Dwóch...
Twoja wyobraznia plata ci figle..delikanie...
Sadkowice: Dwóch...
Przeraża mnie twoja agresja
Sadkowice: Dwóch...
A ty kto? jedyny sprawiedliwy, cofnij 80lat...
Sadkowice: Dwóch...
A kto ich tam zwabil? Gospodarz? Idz sie...
Sadkowice: Dwóch...
Panowie trochę szacunku, zginęli ludzie,a...
Sadkowice: Dwóch...
A może sami nie weszli tylko zostali...
Sadkowice: Dwóch...
ale Amstaff nie był zamknięty tylko był...
Sadkowice: Dwóch...
Nie widzisz, że nie ma żadnej analogii w...
Sadkowice: Dwóch...
Tytuł : " Amstaf pogryzł dwójkę dzieci...
Sadkowice: Dwóch...
Ja już używasz metafory, to rób to...
Sadkowice: Dwóch...
Był taki przypadek że pies zagryzł na...
Sadkowice: Dwóch...
mutemute - Spec od prawa się znalazł......
Sadkowice: Dwóch...
Jeśli to prawda,że ci panowie się włamali...
Sadkowice: Dwóch...
Przez głupotę właściciela zginęło...
Sadkowice: Dwóch...
Znajomy ma Ukraińców i mówi im co nie...
Sadkowice: Dwóch...
Pewnie bez wiedzy gospodarza poszli zajebac...
Sadkowice: Dwóch...
Babka powiedziała do kamery że " oni tam...
Środki na wsparcie grup...
Jakież to piękne słowo zdefraudowane ........
Drzewka ze szkółki Jana...
To nie ciułacze co kupują tanie drzewka...
Drzewka ze szkółki Jana...
Optymista... 5-6 lat? Takie ceny będą już...
Drzewka ze szkółki Jana...
tak jest niech drzewka będą po 2 złote i...
Drzewka ze szkółki Jana...
Lepiej zamiast tych reklam szkółek drogich,...
Nabór wniosków na...
Czym więcej ludzi będzie miał nawodnienie...
Nabór wniosków na...
Akurat punktacja będzie miała najmniejsze...
NIK: Jak państwo wspiera...
Jak powstanie taki system wsparcia jak...
Nabór wniosków na...
Dużo hałasu a tak na prawdę niewielu...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Jerzy, może to typowy handel w prywatnym...
Prawie 2 tony nielegalnych...
Szkoda, że w takich przypadkach nie...
Sadownicy stawiają na nowe...
Ileż to już razy polscy sadownicy stawiali...
Nabór wniosków na...
Może ktoś ma namiary na taniego studniarza?...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Marcinie79... Sprawa może wydawać się...
Jabłka bez folii
Wiem, co piszę, bo mój kuzyn w Poznaniu...
Jabłka bez folii
Każde dotarcie do klienta, który poprzez...
W MRiRW o wsparciu...
Ja ubezpieczyłem pola obsiane zbożem...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu jeden z kierowców, który...
Przeładowana ciężarówka...
Obniżą to nikt tam nie zawiezie.
Przeładowana ciężarówka...
Odbiją sobie, producent za to...
Kupie maszt do ciągnika
Zadzwoń pod 692 787 491.
W MRiRW o wsparciu...
A kto się będzie wychylał /i po jaką...
Przeładowana ciężarówka...
Kilka lat temu, kolega jechał przeładowaną...
Belgia: 12 migrantów...
Afgańczycy pewnie chcieli poznać wspaniały...
W MRiRW o wsparciu...
Ale tu jest zajebiste forum :( moderator już...
W MRiRW o wsparciu...
Co się stanie, jeżeli wszyscy ludzie...
W MRiRW o wsparciu...
ps czy tylko u mnie nie można kopiować...
W MRiRW o wsparciu...
A my się tu o grosze skamlemy "Czy naprawdę...
Jabłka bez folii
Pomysł sam w sobie bardzo dobry ekologiczny...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Odjechało sadownictwo takim jak ja i to...
Jabłka bez folii
A mnie interesuje napis na etykiecie:...
W MRiRW o wsparciu...
Nie koniecznie obowiązkowe, ale tanie, a...
W MRiRW o wsparciu...
Abukk,widzę że marzą Ci się powszechne(a...
W MRiRW o wsparciu...
Ooo, w takim przypadku, to ja bym zaczął...
W MRiRW o wsparciu...
A ja bym klaskal gdyby ubezpieczenia były za...
W MRiRW o wsparciu...
Przyklasnąć to by można było, gdyby...
W MRiRW o wsparciu...
i brawo, trzeba się ubezpieczać, a nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jeszcze w tym kraju nikt mi nie nakaże jak...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
co niektórzy widzę że ciągłe myślą...
Czy cydr ma szansę zostać...
Wracam z San Escobar, miłe wspomnienia.......
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Takich bzdur jak powyżej to już dawno nie...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Zapomnij o kontrolach w szkółkach CAC....
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Witam a są szkółki nie kwalifikowane to...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Są szkółkarze co wożą w cenie drzewek, i...
Red Jonaprince, Muna, Gala,...
Jak Pan Bijak nie może sprzedać swoich...
Dramat ponad setki...
no i co jak znajdą ? a gość pewnie będzie...
Dramat ponad setki...
Pierwsze co, to lampka powinna się...
Dramat ponad setki...
Znajdą drania. Wszędzie są kamery, na...
Dramat ponad setki...
Ale nazwiska tego oszusta to nie podacie,...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
jak to co sie musi stac ? Muszą wstać o...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
PS DLACZEGO na "Sadownictwie " jest...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Nie wiem jaki efekt chcą wywołać takie...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
To ja publicznie zadam pytanie.Kiedy na...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Takie subiektywne przedstawianie faktów...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
Towar jest tani bo koszty transportu...
Wielkie jabłkowe fałszerstwo !
proszę, proszę... To już nawet...
Sadowniku oddaj opakowania...
Znam kogoś kto podpalił trawę na polu , i...
ŚIR ws. zbyt niskich cen...
Świętokrzyska Izba Rolnicza to jedyna Izba...
Sadownicy zapłacą więcej...
"Dobra zmiana" w natarciu! Ciekawie o ile...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Tegoroczne ceny pomimo słabych zbiorów są...
Ceny jabłek nawet o 80% wyższe?
Bardzo ciekawe dlaczego tak duży wzrost cen...
Sadowniku oddaj opakowania...
Ja mam swój worek taki duży, bo takie...
Jabłka bez folii
@Abukk - masz racje, tytuł poprawiony....
Przetwórnie przechytrzyły,...
Kraj nigdy nie upadnie bo to obywatele...
Jabłka bez folii
SWOJĄ DROGĄ ADMINIE NIE POWINNO BYĆ...
Jabłka bez folii
Ciekawy jestem ile średnio uniwersalka...
Jabłka bez folii
Podoba dla mnie się :-) Ciekawe tylko jaką...
Przetwórnie przechytrzyły,...
to ty powtarzasz ciągłe slogany że kraj...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Marcin, tak naprawdę nic nie wiadomo. U mnie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Albo w senacie z gory wiadomo ze psl poprze...
Przetwórnie przechytrzyły,...
W senacie za to jest jednomandatowa ordynacja...
Przetwórnie przechytrzyły,...
A dlaczego ta sama ordynacja wyborcza nie...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Dla tych, co się cieszą z wygranych...
Przetwórnie przechytrzyły,...
O SlawkuS, SlawkuS... Może ja napisałem...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Delikatnie mówiąc, w tym poście mijasz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy, postanowiłem kolejny raz wyciągnąć...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Spójrz Jancyku na to co produkujesz. Powiedz...
Przetwórnie przechytrzyły,...
Jerzy - nasłuchałeś się bzdur. Zobacz na...
instagram