Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Metalosate
2019_BASF_Bellis

Profil użytkownika: Wanderlus

user name
Imię i nazwisko:
Marcin Starosta
Login:
Wanderlus
Kiedy dołączył do portalu:
20.01.2015 13:43
Liczba wpisów na forum:
146
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
10
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2217

Ostatnie posty użytkownika

Karbendazym- pozostałości 15.09.2019 17:35
Adam91, 2019-09-15 17:22, napisał:

Pryskałem na wiosne nawozem siarkowym Microthiol 80 WG  w dawce 6 kg/ha. Jak karbendazym jest w siarkolu to i pewnie w tym nawozie też.

Przecież masz podaną przyczynę przekroczenia: Topsin

Karbendazym- pozostałości 15.09.2019 16:58
Adam91, 2019-09-15 16:56, napisał:

Czyli karbendazym może pojawić się po rozkładzie tioftanu metylowego? 

tak:

"a Topsin M 500 SC do `leczenia` uszkodzeń pogradowych. Należy jednak pamiętać, że substancja aktywna tego preparatu (tiofanat metylowy) ulega rozkładowi w jabłkach do karbendazymu"

http://www.inhort.pl/files/og%C5%82oszenia/Uwagi_dla_producentow_i_eksporterow_jablek_do_Federacji_Rosyjskiej_dotyczace_ochrony_jabloni_w_drugiej_czesci_sezonu.pdf

Karbendazym- pozostałości 15.09.2019 16:56

Zadzwoń do jakiegoś dobrego instytutu, np w skierniewicach, być może doradzą w tym temacie, czasami substancje czynne konwertują do innych. Chociaż PiS im niestety teraz bezlitośnie odcina finansowanie, więc nie wiem czy mają zasoby żeby się takimi sprawami zajmować.

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 05.09.2019 19:59

kontynuacja:

"Dodaje, że kilka tygodni temu, zadając wspólnie z posłem Janem Łopatą pytanie o warunki równie niebezpiecznej umowy o wolnym handlu z krajami Ameryki Południowej, zapytał, czy Rząd nie przewiduje wystąpienia do Komisji Europejskiej o renegocjacje warunków umowy z Ukrainą w zakresie niektórych produktów zalewających nasz rynek. - Otrzymałem od jednego z Ministrów odpowiedz bardzo wymijającą. Poprosiłem więc o szczegóły na piśmie. Do dnia dzisiejszego nic nie otrzymałem - mówi. "

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 05.09.2019 19:59

Cytaty z wywiadu, całość do wyszukania poprzez google

Maliszewski: Trzeba ograniczyć dopływ tanich produktów z krajów pozaunijnych!

"Skąd się więc wzięły ukraińskie owoce na naszych rynkach hurtowych, marketach i przetwórniach?

- Otóż po pierwsze, rosyjskie szkodliwe embargo spowodowało bardzo dynamiczny rozwój produkcji w krajach nim nie objętych, w tym na Ukrainie. Nowe sady i jagodniki powstawały i powstają w szybkim tempie, korzystając nota bene ze wsparcia z ich krajowego budżetu oraz nierzadko ze wsparcia innych krajów, w tym Polski (przypominam ubiegłoroczną aferę z polskim pilotażowym programem produkcji malin na Ukrainie) - dodaje. 

Po drugie, około dwa lata temu zniesiono większość ograniczeń importowych dla produktów z Ukrainy w imporcie do Unii Europejskiej, co stało się bez sprzeciwu polskiego Rządu. Dziś eksport z tego kraju do Polski stanowi już kilka miliardów EURO rocznie, a jego większość trafia do Polski, zabierając miejsce na rynku naszym produktom. Koszty produkcji na Wschodzie są niższe niż u nas i dlatego maliny, truskawki, jabłka i inne gatunki masowo przekraczają granicę i trafiają do polskich przetwórni, marketów i na rynki hurtowe.

- Kiedy pojawiła się informacja o propozycji otwarcia granic na produkty ukraińskie, chcąc temu zapobiec, dwa lata temu robiłem liczne konferencje prasowe w Sejmie, poruszałem to na Komisjach Rolnictwa, pisałem w prasie i internecie. Polski Rząd mimo mojego „krzyku’’ poparł umowę z Ukrainą. Niestety nasze środowisko również wsparcia mi nie dało, bagatelizując problem, a niektórzy nawet oskarżali o „politykowanie” kosztem innej frakcji politycznej. Na negatywne efekty długo czekać nie trzeba było- import okazał się bardzo groźny, a mam wrażenie, ze jego rozmiary będą tylko rosły - komentuje Maliszewski. "

Ostatnie komentarze użytkownika

KSPCP plony porzeczek czarnych w Polsce w 2017 roku 06.06.2017 14:58
Myślę, że toczy się gra między skupującymi, a prezes Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków Julian Pawlak przedstawia lobby, które żadnych zapasów porzeczki nie ma, dlatego niekorzystne dla niego byłyby wysokie ceny. Z drugiej strony chłodnie, które zapasy mają, mogłyby sprzedać towar z dużym zyskiem przy wysokich cenach, dlatego jest to w ich interesie, po to to robiły. Sztuczne zaniżanie byłoby nienaturalne. Myślę, że jego słowa "Trzeba trzymać emocje na wodzy" to błaganie całego środowiska o to żeby nikt nie wychylił się z wysoką ceną, ale myślę, że wygra rachunek ekonomiczny, a nie gierki prezesa i jego koledzy z zerowymi zapasami. I masz rację, jeżeli nie ma zapotrzebowania i są ogromne trudności to dlaczego skupuje? Niech nie robi z logiki ku..y Niech prezes zapozna się z twórczością św Tomasza z Akwinu na temat logiki.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 02.04.2016 15:58
Niemcy biorą coraz mniejsze ilości porzeczki czarnej i czerwonej, paradoksalnie, bo przy niskiej cenie powinni brać. Generalnie nie ma argumentu ZA jakąkolwiek ceną. Chyba w tym roku trzeba będzie znowu zostawić na krzakach.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 01.04.2016 21:30
Zastanawiam się, czy jeszcze w swoim życiu zobaczę dobrą cenę porzeczki.. wątpię, a o następnych 7-10 latach można śmiało zapomnieć. Podobnie jest z ropą.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 01.04.2016 21:27
Najgorsze jest to, że sprowadzana żywność nie będzie obłożona takimi wymaganiami. Zostaniemy zalani tanimi owocami. Tylko jaki to ma sens? Inaczej byłoby gdyby zasady były równe dla wszystkich, wtedy ceny by wzrosły i być może Polskie sadownictwo by nie upadło. Glifosat odkłada się w żywności ale jeżeli zniszczy się uprawy jabłek, czy porzeczek, to grube koty urzędujące w Brukseli będą jadły banany i pomarańcze z tym specyfikiem spoza unii. Zero logiki, trzeba chyba z tej unii uciekać bo bo siedzą tam sami wariaci. To tak jak w celu walki z alkoholizmem zamknąć 1 monopolowy w Polsce. Ciekawe czy w TTiP(umowa o wolnym handu z USA) wspomnieli coś o glifosacie itd, nieźle by się amerykanie uśmiali :)
Ograniczona ochrona roślin: Eksperci przestrzegają ! 30.01.2016 22:17
Musisz wiedzieć, że zakaz stosowania środków miałby obowiązywać tylko na terenie UE, koszty wzrosną, a tańsze owoce zostaną sprowadzone legalnie spoza unii gdzie tłuste brukselskie koty nie mają jurysdykcji i zakres stosowanych środków nie jest tak okrojony(inaczej byłoby, gdyby zasady dla wszystkich zasady były takie same) Obecnie każde ograniczenie stosowania ŚOR uderzy nas po kieszeni. Ciekawe czy odważyliby się próbować takich ruchów gdyby w Niemczech było tyle upraw sadowniczych szczególnie porzeczek i jabłek. Taką półperyferyjną Polskę dużo łatwiej im dociskać.
2019_Yara_po_kwitnieniu

Ostatnio na forum

instagram