Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_chrzaszczew

Profil użytkownika: Wanderlus

user name
Imię i nazwisko:
Marcin Starosta
Login:
Wanderlus
Kiedy dołączył do portalu:
20.01.2015 13:43
Liczba wpisów na forum:
153
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
11
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2320

Ostatnie posty użytkownika

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 26.12.2019 15:39

ZA PRZYJAŹŃ PIS-U Z UKRAINĄ POLSCY ROLNICY ZAPŁACĄ MILIARDY ZŁOTYCH

https://kresy.pl/publicystyka/za-przyjazn-pis-u-z-ukraina-polscy-rolnicy-zaplaca-miliardy-zlotych/

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 07.12.2019 22:21

A w zamian ukraińcy blokują nasze paczki dla polaków mieszkających na ukrainie.

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/4674,paczki-z-prezentami-nie-dotarly-na-ukraine-tarnowskie-podarunki-uznano-za-kontrabande

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 07.12.2019 22:20

Ciąg dalszy:

Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to jedyna opcja dozwolona prawem. Przypomnijmy, Czesi kontrolowali nasze jabłka, były reklamacje, a mimo to nadal handel przebiega bez większych zarzutów.

Niestety, zdaniem wielu, takie tłumaczenia Ministra są przykładem braku woli politycznej na poprawę sytuacji w branży rolniczej. Sam Minister bez woli rządu, niestety, nic nie zrobi. Prawda jest taka, że w odróżnieniu od ceł, możemy przeprowadzać kontrole wszystkiego co wjeżdża, tylko potrzebna jest ku temu odpowiednia polityka. Takiej polityki potrzebuje także nasza branża.

Ciemne chmury nad producentami porzeczki nie rzedną, 07.12.2019 22:20

Fragment artykułu, całość do znalezienia używając google:Niekończąca się historia importu z ukrainy:

Tytułowa niekończąca się historia dotyczy importu płodów rolnych do naszego kraju. Rolnicy, producenci owoców i organizacje branżowe co jakiś czas podnoszą ten temat w kontekście konieczności wprowadzenia zmian i wzmożenia kontroli, przez jakiś czas trwa dyskusja, a potem temat zanika. I tak w kółko...

Rolnicy, w tym sadownicy, domagają się często wprowadzenia ceł, kontroli czy innych ograniczeń importu płodów rolnych. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż walczą o swój byt. To jednak z punku widzenia prawa i procedur nie jest takie proste. Niestety, po podpisaniu traktatu lizbońskiego mamy związane ręce i prawo unijne ponad krajowym. W związku z powyższym, nie możemy wedle własnego uznania wprowadzać osobnych stawek celnych. Zarówno dla krajów unijnych jak i tych spoza Unii. Ostatnie słowo należy do Brukseli, która o los polskich rolników niespecjalnie się martwi.

Minister Rolnictwa ostatnio wypowiedział się na ten temat. Jego zdaniem nie możemy nawet wprowadzić wzmożonych kontroli, gdyż narażamy się na odwetowe działania ze strony tych krajów, w które kierujemy te kontrole. A sami jesteśmy uzależnieni od eksportu.

Ostatnie komentarze użytkownika

Kolejna rewolucja jagodowa - dr Janusz Andziak 26.01.2020 18:23
A co ze wzrostem produkcji na ukrainie i ogólnie na wschodzie?
KSPCP plony porzeczek czarnych w Polsce w 2017 roku 06.06.2017 14:58
Myślę, że toczy się gra między skupującymi, a prezes Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków Julian Pawlak przedstawia lobby, które żadnych zapasów porzeczki nie ma, dlatego niekorzystne dla niego byłyby wysokie ceny. Z drugiej strony chłodnie, które zapasy mają, mogłyby sprzedać towar z dużym zyskiem przy wysokich cenach, dlatego jest to w ich interesie, po to to robiły. Sztuczne zaniżanie byłoby nienaturalne. Myślę, że jego słowa "Trzeba trzymać emocje na wodzy" to błaganie całego środowiska o to żeby nikt nie wychylił się z wysoką ceną, ale myślę, że wygra rachunek ekonomiczny, a nie gierki prezesa i jego koledzy z zerowymi zapasami. I masz rację, jeżeli nie ma zapotrzebowania i są ogromne trudności to dlaczego skupuje? Niech nie robi z logiki ku..y Niech prezes zapozna się z twórczością św Tomasza z Akwinu na temat logiki.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 02.04.2016 15:58
Niemcy biorą coraz mniejsze ilości porzeczki czarnej i czerwonej, paradoksalnie, bo przy niskiej cenie powinni brać. Generalnie nie ma argumentu ZA jakąkolwiek ceną. Chyba w tym roku trzeba będzie znowu zostawić na krzakach.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 01.04.2016 21:30
Zastanawiam się, czy jeszcze w swoim życiu zobaczę dobrą cenę porzeczki.. wątpię, a o następnych 7-10 latach można śmiało zapomnieć. Podobnie jest z ropą.
Zmiany w ochronie roślin coraz bliżej ! 01.04.2016 21:27
Najgorsze jest to, że sprowadzana żywność nie będzie obłożona takimi wymaganiami. Zostaniemy zalani tanimi owocami. Tylko jaki to ma sens? Inaczej byłoby gdyby zasady były równe dla wszystkich, wtedy ceny by wzrosły i być może Polskie sadownictwo by nie upadło. Glifosat odkłada się w żywności ale jeżeli zniszczy się uprawy jabłek, czy porzeczek, to grube koty urzędujące w Brukseli będą jadły banany i pomarańcze z tym specyfikiem spoza unii. Zero logiki, trzeba chyba z tej unii uciekać bo bo siedzą tam sami wariaci. To tak jak w celu walki z alkoholizmem zamknąć 1 monopolowy w Polsce. Ciekawe czy w TTiP(umowa o wolnym handu z USA) wspomnieli coś o glifosacie itd, nieźle by się amerykanie uśmiali :)
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram