Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: Turysta

user name
Imię i nazwisko:
Krzysztof Ciołkowski
Login:
Turysta
Kiedy dołączył do portalu:
08.02.2007 09:23
Liczba wpisów na forum:
226
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
111
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
7
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
2503

Ostatnie posty użytkownika

Wydłużenie żywotności trzmieli 12.06.2017 09:22

Jest taka niesamowita rzecz jak wyszukiwarka internetowa  na przykład : Google -  wpisujesz tam frazę, choćby taką : "polska hodowla trzmieli' i masz linki i do filmików z youtoba i do stron polskich hodowców i wiele innych.

Wydłużenie żywotności trzmieli 11.06.2017 23:12

Jeśli nie jest to nasz rodzimy gatunek trzmiela , a kiedys to było pewne że nie , to nie ma szans aby przeżyły zimę.Kiedyś to sprawdzałem i wtedy w sprzedaży były trzmiele których rodowód był z cieplejszych krajów i zimą po prostu ginęły w naszych warunkach.Chyba że się coś zmieniło i ruszyły plskie hodowle.

Opłaty za usuniecie drzew i krzewów (w tym jabłonie i grusze) 07.06.2017 23:14

W pełni się Vego z tobą zgadzam , jeśli chodzi o twe polityczne komentarze.smile

Opłaty za usuniecie drzew i krzewów (w tym jabłonie i grusze) 07.06.2017 19:46

Jak mniemam wyznawcy prezesa uważają że należy postępowac zgodnie z prawem.

Po co była ta ustawa , a może ustawka , wiadomo , wiadomo kto na niej skorzystał i dano im jeszcze sporo czasu aby zdążyli oczyścicć swe działeczki pod bloczeczki.

Nowela świetna : mieszkam w mieście i chcę na swej działce wyciąc piękny w prawdzie nie pomnikowy ale wiekowy dąb , bo mnie przy grylu przeszkadza cień , tose go tnę za free i już ; ale sąsiad chce przy ogrodzeniu postawić pawilon handlowy , będzie miał zieleniak , zacznie prowadzić na tej działce działalność gospodarczą, ale przeszkadza mu stara jabłoń to .... musi zapłacić .A co kurdę, stać go na zieleniak niech placi gadzina.

P_ _ _ _ i sprawiedliwość.

Amen.

Ostatnie komentarze użytkownika

Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 25.06.2017 10:52
Artemido , jak wiesz nie" pałam do ciebie miłością" mówiąc eufemistycznie , ale z większością Twych komentarzy się zgadzam .Przez lata walczyłem tu o zdrowy rozsądek u sadowników : zawsze sugerowałem aby próbując "magiczny środek" zostawiać kwaterę kontrolną , w przypadku niepowodzeń w ochronie aby zawsze sprawdzić dokładnie swe działania czy nie popełniliśmy jakiegoś błędu (temperatura , wilgotność , nasłonecznienie , siała wiatru itp)a nie automatycznie gadać - dany śor nie działa ; wielokrotnie powtarzałem , co nawet wciąż jest w naszych pismach , że sypanie fosforu na nieuprawianą glebę w sadzie to wyrzucanie pieniędzy w murawę itp itd .Iii porażka widac ludzie chca być oszukiwani , mamieni , ogłupiani , jeśli takim próbujesz pomóc to cię oplują bo podświadomie czują robią głupoty a ty im to uświadamiasz .Z polityką jest dokładnie tak samo , niewielka aluzja, bez żadnych zmyśleń kłamstw powouje pianę na pysku .Czytam czasem niektóre wypowiedzi i jak bym odtwarzał słowa z TVPGomułka , te same slogany uogólnienia , można tylko współczuc takim ludziom , bo pomóc im się nie da , bo prawdy oni nie potrzebują .I żadne argumenty do nich nie trafiają , odrzucają oczywiste fakty , nawet zdania wygłaszane przez ich idoli .Można tylko współczuć ludziom którzy cieszą się że pozbawiono ich możliwości swobodnego decydowania swoją własnością ; że wydłużono im wiek emerytalny(choć krytykowali gdy to robiła poprzednia ekipa z "miastowymi" ) ; że najprawdopodobniej dzięki "genialnej " polityce ich idoli w przyszłym budżecie UE , nie będzie dla naszych rolników asy na dopłaty. Straszą uchodźcami a kibole i narodowcy są niemal wynoszeni na ołtarze i przyjmowani z honorami na Jasnej Górze. Ja na jakiś czas żegnam niech PiS rządzi po wsze czasy Wam da .....
Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 24.06.2017 22:58
Rewers tak Cię boli stwierdzenie że przed wyborami Polska nie była w ruinie ? To Cię obraża ? Uważasz inaczej ? Twoja sprawa. Vega to stwierdzenie to atak na PiS? , ja mam nie robić z siebie sieroty , to ty nie rób z siebie idioty , jeśli tak płytko pojmujesz moje zdanie .Po raz kolejny - - - - - - atakujesz mnie będąc ślepym na dziesiątki komentarzy jadących po twym idolu jak po.... Czemu nie czepiasz się innych odpowiedz tchórzu .Nie masz czereśni , to załóż oddział PiS w swej gminie , wiosce i wyżyj się w działaniu . To ty zacząłeś tę wojenkę , pisałem odczep się de mnie raz na zawsze.Ja ciebie nie atakuję .
Jakie straty wyrządziły wiosenne przymrozki w sadach UE ? 23.06.2017 22:16
Myślę Adminie , że jeżeli niemożliwe jest uszczelnienie systemu , powinieneś zrezygnować z opcji dawania plusów i minusów . Pozdrawiam. Jeżeli ktoś nie siedzi w swoim grajdole , to widzi w Polsce wiele rzeczy i to że nie była w ruinie przed wyborami a także , niestety i to że sady , poza skrajnymi "meteorologicznie" regionami są .... wszędzie , w każdym powiecie .Oczywiście są wciąż rejony koncentracji produkcji ale spadek plonu w tych rejonach nawet o 80% nie będzie znaczył ogólnego spadku plonu w kraju na tym poziomie.Poza tym , masa ludzi z grójeckiego(szeroko pojętego) ściemnia , znam sadownika z okolic Mszczonowa który ma 100% plonu .A i u mnie jest tak , ja mam Amersa około 10% natomiast znajomy z wioski oddalonej o 3 km ma pełny plon ze wszystkich odmian śliw (no w Lepoticy ma optimum a nie maksimum).Jakie by nie były prognozy , zawsze duża grupa będzie wieszać psy na tych którzy je napisali , potem do swych ewentualnych błędów się nie przyznają .A ja nie wiem jakie będą plony i ceny. Na pewno będą mniejsze , ale o ile .... tego nie wie nikt.Jesienią będzie pierwszy sparwdzian.
ZSRP: Pomoc po przymrozkach – MR odpowiada 18.06.2017 17:05
Artemido w kwestii dopłat , to niestety smutny fakt , ale w kwestii sadzenia ... nie jestem takim optymistą.Jeśli w tym sezonie już jesienią jabłko będzie drogie , no droższe niż zwykle , to znów pójdą nowe nasadzenia.Rolnicy nie będą wnikać w szczegóły , detale jak wielkość produkcji i chwilową mniejszą podaż owoców.Teraz widzą wysoką cenę i jeśli podobna sytuacja się utrzyma do wiosny , to kolejne hektary będą obsadzone , na pewno też wzrośnie powierzchnia upraw truskawki.Takie są moje przewidywania.
W wielu sadach śliwowych zostało jedynie 10% owoców 13.06.2017 12:44
W naszej gminie , komisja była , fotki pstryknęła , protokół potwierdziła . I ogólnie mnie nie jest do śmiechu . A to że gdzieś są lewizny nie znaczy że są wszędzie, jak to że gdy u mnie nie ma plonu nie znaczy że tak jest w całej Polsce.
B1_Yara
2017_Soldrip
B4
B3
B7_King_Roat

OStatnio na forum