Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
2019_A_Merpan_Promocja

Odmiany jabłoni - co sadzić ?

Trwa cykl Regionalnych Konferencji Sadowniczych organizowanych przez firmę Agrosimex i jej partnerów. Szczegółowy termin spotkań i możliwość rejestracji uczestnictwa znajdą Państwo tutaj >>> Jest jeszcze możliwość wysłuchania ciekawych wykładów oraz zapoznania się z nowościami oferowanymi przez firmy chemiczne i nawozowe. 

Pojawiają się również tematy związane z omówieniem sytuacji w ubiegłym sezonie pod względem pogody i celowości stosowania poszczególnych zabiegów mających na celu pomóc w zastanej niekorzystnej sytuacji stresowej w glebie oraz drzewach. „Na deser” Robert Binkiewicz serwuje nam bardzo ciekawą opinie i spostrzeżenia odnośnie sytuacji odmianowej w sadach. Pytanie brzmi co sadzić ?, albo to co sadzimy od kilku lat jak się zachowuje w sadzie. Warto wysłuchać na temat Gali i sportów, Red Delicious i sportów oraz opisywanego już niejednokrotnie na portalu sadownictwo.com.pl Red Jonaprinca.Będziemy Państwu przedstawiać relacje z ciekawszych wykładów i prezentacji już za kilkanaście dni. 

Kto chce posiadać wiedzę już teraz zapraszamy do uczestnictwa w Regionalnych Konferencjach Sadowniczych tutaj >>>

Przypominamy że dla osób zainteresowanych uprawą truskawki już w najbliższą sobotę 20 stycznia odbędzie się Konferencja Truskawkowa w Jasieńcu [Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, ul. Czerska 1, Jasieniec zarejestruj uczestnictwo >>>]

Do zobaczenia !REKLAMA
2019_A_InfoKarta

komentarze (10):

dodaj komentarz
jerzy45
jerzy45 18.01.2018 19:43 Ja się nie zarejestruję, bo dojazd zabrałby więcej czasu niż wykład... Podzielę się jednak drobnym spostrzeżeniem. Lata temu także podpowiadano nam, co sadzić. Sadziliśmy. Zachód ma śladowe ilości Idareda, a my mamy może i 40 % plonu tej odmiany. Proponowano np. Goldena. I co ? I nic. Rynek nie akceptuje tej odmiany, a w szczególności tych nieordzewiających się. Sorry. Owszem poszukiwał tą odmianę kilka lat temu pewien Rumun. W środowiskach sadowniczych uchodził za rzetelnego kupca. To, że był byłym pracownikiem Securitate w randze oficera nie miało specjalnego znaczenia. Proponowano Jonagoredy, Elstary ( ponoć miały zniewolić swym smakiem Polaków...), Galę, i jeszcze kilka odmian. Nie radzono sadzić Szampiona. Może te pięknie wybarwione jabłka są może smaczne. Znając jednak życie, to po zastosowaniu tonicu do zmywania makijażu czar niekiedy pryska. Czy jabłkożerca będzie pożądał czerwieni, czy smaku ? Oto jest pytanie. Częściowo na nie odpowiem. Smak jest podstawą, dlatego konsumenci starsi, i w sile wieku i młodzi przychodzą na tzw. targi, rynki..., by kupić swą odmianę, której w marketach nie uświadczysz... Oni przychodzą po Lobo, Cortlanda, Bohemię, Szarą Renetę... Alwę, paskowaną Galę, Szampiona... Dlaczego tak się dzieje ? Dlatego, że Polak już nie daje się nabierać na czerwień. I co z tego, że w markecie jest Gloster, Jonagold, czy nawet Zielony Szampion. Klient przychodzi na targi, bo tu kupuje, co mu smakuje, a nie to, co mu narzuca szkółkarskie lobby. Nie napiszę, że ci, co prezentują owe odmiany są skorumpowani, na usługach szkółkarzy, bo bym zaprzeczył istocie nowoczesności, czy postępu. Tylko, czy współczesne polskie sady są w tak złym stanie, by ciągle je modyfikować na modłę szkółkarzy ? My generujemy koszty oni gigantyczne zyski...
jacenty82
jacenty82 18.01.2018 22:37 jerzy45 - mam wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy jaką produkcję jabłek mamy w kraju i który mamy obecnie rok. To nie są lata '90, Polska nie produkuje 1 mln. ton jabłek. Żeby sprzedać takie ilości jakie są, trzeba spełniać globalne wymagania. Rynek o którym mówisz jest, ale on jest niszowy, nie pamiętasz co było z Kortlandem i Lobem 15 lat temu gdy było ich więcej? Na eksport to nie szło, pozostawały rynki hurtowe, niska cena, słabe zejście, śmierdzące kible albo ich brak, koczowanie na samochodach, na każdym Starze piecyki kozy i wystające kominy, śmierdzące uniwersalki, w które mości kupiec ładował śmieci ze stoiska.
jerzy45
jerzy45 19.01.2018 11:16 Ty @jacenty82 przejmujesz się eksportem ? Ty się najpierw zacznij martwić się o podstawowego konsumenta naszych jabłek - obywatela RP. To powinien być priorytet ! Mówienie, że eksport to jest to, to swego rodzaju nabicie sobie guza podczas tego słynnego wstawania z kolan. Tak. Każdy zarabia, wszyscy mają, tylko polski sadownik klepie przysłowiową biedę. Dlaczego tak się dzieje ? Bo wielu uważa, że należy rozwijać produkcję jabłek i tym samym niszczyć nasze dochody. Tendencja powinna być inna. Najpierw rynek wewnętrzny i ty należy wycisnąć tyle ile się da, a widać w tym roku, że się daje, a później dopiero myśleć o nie dużym, ale opłacalnym eksporcie. Sztuka dla sztuki, to ni rozwój, tylko stagnacja...
jacenty82
jacenty82 19.01.2018 14:20 Ile jabłek wchłonie rynek krajowy? Przy produkcji średniej 300-400 ton/rocznie, handlując przez cały rok tygodniowo musisz sprzedać 6-8 ton, handlując cały rok, w sezonie truskawkowym również. To jest 4 -5 busów, jakby każdy tymi busami pojechał na giełdy to jabłko byłoby w ziemniakach, sprzedaż 20 klatek dziennie, nie dałbyś rady fizycznie tego wyklatkować. Jerzy jedź sobie w lutym do Berlina, zobacz ile krajów z całego świata walczy o ten rynek europejski i jakie są tam standardy. Lobem i Kortlandem świata nie zawojujesz, to jest nisza dla najmniejszych gospodarstw. Chcesz wstrzelić się w ten niszowy rynek, bardzo dobrze, ale to nie jest kierunek dla większości gospodarstw.
jerzy45
jerzy45 19.01.2018 22:20 Ty @jacenty82 w piętkę gonisz ( Zagłoby powiedzenie). czepiasz się Cortlanda, czy Lobo. A kto powiedział, że polskie sadownictwo za lat pięć ( 5 ) będzie takie same ? Jest duże prawdopodobieństwo, że wiele gospodarstw padnie w czasach "dobrej zmiany". Nie będą wydolne, by sprostać sytuacjom dziejącym się na polskim rynku np. pracy, czy płacy. Ja powoli będę wychodził z takiego sadownictwa, jakie mam. Brak siły najemnej, brak chęci, sztuka dla sztuki. Wiesz kolego, kim jesteś... Jesteś wizjonerem, ale utopijnego świata, gdzie Twój mieni się krajem mlekiem i miodem. Czym jesteś w stanie zawojować ten świat ? Niskimi cenami owoców ? W Indiach produkują jeszcze taniej ! W Chinach ? A może w Chile, gdzie cały rok zrywają owoce ! Australii, Nowa Zelandia, czy RPA...A Brazylia, czy nawet Urugwaj. Sądzisz, że to daleko ? Nie. A jaki będzie Twój, jabłkowy świat ? Kilka TIR-ów do Afryki, może kilka zestawów pociągu do Chin, czy nawet kilka kontenerów do USA. Ja nie jestem nastawiony na to, by patrzeć "na czarno". Wolę na "różowo" . Jednak świat widziany oczami Polaków jest inny...A, co będzie, gdy pisowcy zaproponuję wyjście Polski z UE ? Poprzesz, czy będziesz przeciw. I tak już dzisiaj mamy mało atutów w rękach... Orban, to za mało...On i tak Polaków z PiS-u, jak to się mówi na wsi wyr***a bez mydła...A Putin ?
jacenty82
jacenty82 20.01.2018 08:39 Nie czepiam się Kortlanda, nawet go lubię, co nie oznacza że jeżeli będzie go w nasadzeniach za dużo to po prostu trafi na przemysł. Co do cen, to nigdy nie mówiłem że to nimi trzeba konkurować, z prostej przyczyny towar zbyt tani jest podejrzany. Ciągłe powtarzanie że musi być tanio to polityka firm handlujących, które ze swoje błędy każą płacić producentom.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 20.01.2018 19:14 Czytam @jacenty82 Twoje komentarze i czekam kiedy się zreflektujesz... Piszesz to co myślisz i nie podpierasz się czyimiś wypowiedziami. Wszystko w tym, co piszesz jest dużo racji i niekiedy masz i słuszność. Jednak w Twoich postach dominuje narracja z pozycji monopolisty - dyktatora, który chce narzucić swoje upodobania, swój punkt widzenia, a nawet swój smak konsumentowi... To Ty piszesz, że dana odmiana np. Lobo, Cortland jest odmianą niszową i jest produkcją dla wąskiej grupy ludzi... Czyli co ? Nie pojmujesz, co to jest rynek konsumenta, gdzie to konsument zawsze ma rację !! Tak - konsument zawsze ma rację !! Czy hodowcy świń hodują świnki, które mają po 200-250 kg ? Nie. Dlaczego, bo konsument nie chce jeść tłuszczu. Tak więc morduje się te zwierzaki o wadze 90-100 kg. Tak się składa, że jest to optymalna waga, gdzie te świniaki najszybciej przybierałyby na wadze. Zmiany wymusił konsument ! Ty chcesz zmusić konsumenta do jedzenia owoców, których on nie pragnie. Co więc mamy ? Jeśli mu nie smakują, to nie kupuje. To jest właśnie czynnik, dlaczego w Polsce spożycie jabłek spada. Od czasu do czasy wchodzę do różnych marketów i widzę te jabłka... Zielone, poduszone itd... Powiedz mi dlaczego właśnie Lobo, czy i Cortland nie może być przebojem, hitem eksportowym na Zachód ? Powiesz, że delikatne... A, co z importem szkła, czy jajek ? Płyną, jadą tysiące kilometrów i jest OK. Odpowiedni towar, odpowiednio zapakowany można wysyłać gdziekolwiek...!!
jacenty82
jacenty82 21.01.2018 10:56 jerzy - ja po prostu nie detaluje, moim odbiorcą jest firma która wymaga to co od niej wymagają, nikomu nic nie narzucam. Po prostu podważam Twoją tezę że Lobo czy Kortland mogą być podstawowymi odmianami. Jeśli chcesz wypromować za granicą te odmiany to świetnie, tylko ja Ci się wydaje ile to może kosztować? Więcej niż roczna wartość sprzedaży tych odmian i nie ma gwarancji że to będzie sukces. Jak wyglądają kampanie promujące owoce w wykonaniu Polaków to chyba wiesz.
Odnośnie konsumenta to przeciętny konsument sugeruje się przy zakupie wyglądem, a smak odbiera tak jak mu to wbito do głowy. Zresztą Lobo czy Kortland w smaku i przydatności kulinarnej to nic w porównaniu do odmiany Celeste, która jest bardzo smaczna, świetna na szarlotki, przeciery, soki, ale nie doceniana przez przeciętnego konsumenta, który w tym czasie woli trochę tańszego kartoflanego Paulareda, czy zielonego Sampiona i które są zdecydowanie łatwiejsze w produkcji.
Zrób najpierw badania na np. 10 000 przeciętnych zjadaczy jabłek w różnych krajach i zobacz co dla nich jest najważniejsze, wtedy będzie jakiś punkt odniesienie, bo na razie to jest gdybamy sobie co przeciętny Kowalski, czy Smith lubi.

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 21.01.2018 14:22 Ja drogi @jacenty82 nikomu nic nie narzucam. Przykład Lobo, czy Cortlanda, Szarej Renety i wielu innych odmian, jak to ująłeś niszowych pokazuje tylko to, że konsument sięga po te odmiany i je z przyjemnością je. I ciągle wraca co kilka dni po ileś tam kilogramów by znowu je kupić. Te dwie, czy trzy odmiany, to tylko przykład, a nie moja teza na model polskiego sadownictwa. Już dawno przeciętnemu Polakowi znudziły się perfumowane odmiany z krzyżówki Goldena z czymś "tam". Z 15-20 lat temu był szał na Gale i Szampiona. Szampion nadal jest w czołówce, ale Gala niestety już jest mniej pokupna. Dlaczego ? Przyczyn jest kilka, które decydują o takim, a nie innym zejściu. Wraz z wiekiem nie zmieniają się podniebienia konsumenta, ale wraz z wiekiem nasz organizm powoli nie toleruje odmian słodkich ! Jednym z powodów są problemy gastryczne i wszechobecna cukrzyca. Głównym konsumentem jabłek są polscy emeryci i renciści...to już ponad 20 % społeczeństwa !! Tylko z tych problemów zdrowotnych ci ludzie wolą np. Lobo, lub Szarą Renetę.
W jednym poście wspomniałem o konsorcjum, czy nawet o zmodyfikowanym do polskich realiów modelu trustu. Widzisz kolego, co napisałeś na początku - Tobie ktoś narzuca...A to my polscy sadownicy, którzy są trzecią siłą w produkcji jabłek powinniśmy narzucać to, co w Polsce może się udać, a nie to co jest zawodne. Przyjdzie mróz i pozamiatane...Dlatego moje posty są dyskusją jakiego chcemy sadownictwa - takiego, gdzie ktoś decyduje za nas, czy to my mamy decydować o tym, co sadzimy i produkujemy. Wszystko, co Ty napisałeś dowodzi jednemu - rynek pośrednika, a nie konsumenta, czy producenta...

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

jerzy45
jerzy45 21.01.2018 14:38 Jak już mam wenę, to posłużę się, jak zrobić, by wejść na rynki zachodnie i inne, bez konkurencji polsko-polskiej. Nie będę się kierował jabłkami, czy innymi owocami, ale podam przykład z meblarstwa. Mój zięć pracuje w firmie meblarskiej. Ich głównym surowcem jest sosna, która idzie głównie na rynek krajowy. Możne te meble kupić np. w Warszawie. Jednak ich głównym rynkiem zbytu jest Francja. Wyposażają w meble akademiki, hotele, różne biura, instytucje... Jednak nie weszli na rynek francuski, jako firma polska, bo nie mieli żadnych szans. Weszli jednak w układ z niewielką firmą francuską i poprzez nią zdobywają nowe kontrakty. Wszyscy są zadowoleni.
Nikt nie żąda, żeby w nazwie stało - polska firma, sprzedaje polskie jabłka. Pieniądze nie śmierdzą, dlatego można wejść w dowolne układy z kapitałem zachodnich inwestorów i poprzez ich sieci wejść na tamte rynki. Znam gościa, który dostarcza polskie jabłka do Berlina...Nikt nie pyta, czy to polskie owoce. Liczy się biznes i smak.
Jeśli ciągle będziecie upierać się, że produkujemy jabłka, rzekomo najlepsze na świecie, to nigdy niczego nie podbijemy. My mamy produkować pieniądze ! Dużo pieniędzy. Póki jednak nie dojdzie do kompromisu firm, które zajmują się eksportem i nie wejdzie w to Państwo z swymi możliwościami, to to trzepanie piany ciągle będzie aktualne i żywe niczym Lenin. Wspomniałem o swym szwagrze omen omen z kieleckiej zapyziałej wioski, gdzie w ramach rządowej akcji uczestniczył w promocji polskich jabłek w Singapurze. To pracownicy ambasady RP byli, mieli obowiązek tej prezentacji. Za czasów Sawickiego w tej kwestii coś drgnęło - Chiny, Singapur, USA, Kanada... A, co jest teraz ??

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Czytaj także

Stanowisko KUPS i KZGPOiW po posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa

Producenci soków oraz owoców i warzyw, zrzeszeni wokół Krajowej Unii Producentów Soków...

Targi Fruit Logistica szansą na wzrost eksportu owoców

Polska to od wielu lat największy producent jabłek w Europie i jeden z największych na...

Pierwszy pozew w sprawie skupu interwencyjnego !

Składam doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez ministra Ardanowskiego...

GUS: Wynikowy szacunek zbiorów owoców z drzew w 2018r.

Zbiory owoców z drzew w sadach w bieżącym sezonie są oceniane na rekordowym poziomie...

Jabłka: Polityka odmianowa oraz odmiany klubowe

Czy nowe decydują o wielkości produkcji jabłek na Świecie ? Czy dalej dominuje odmiana...

Gala w sadzie - paski, prążki czy rozmyta ?

Gala to odmiana z którą większość sadowników jak i kupujących jabłka miała...

Najnowsze ogłoszenia

ślęza z małym koszem okazja!!!

19.02.2019 22:29 autor: profesor

Sprzedam działkę rolną o pow. 5,20 ha

19.02.2019 18:48 autor: MarcinS06

Kierownik gospodarstwa sadowniczego

19.02.2019 13:18 autor: sady

Tifone storm 1500

17.02.2019 18:10 autor: michal1

VW LT 35 2.5TDI. 109KM

17.02.2019 13:37 autor: damian115

2019_Yara_wiosna

Najnowsze komentarze

Pierwszy pozew w sprawie...
jacenty82 19.02.2019 21:57 "Nowoczesna...
Ten rok pokazał,...
Kolego artemido... Wcale nie jest pewne, czy...
Interwencyjny skup jabłek:...
Napiszę krótko i bez ogródek... Ten...
Pierwszy pozew w sprawie...
Nowoczesna akurat nie jest zwolennikiem...
Pierwszy pozew w sprawie...
to jest właśnie 30 lat podstawianych ludzi...
Pierwszy pozew w sprawie...
szampion97,jak PSL dojdzie do władzy razem z...
Pierwszy pozew w sprawie...
Ten film na tej stronie pokazuje towarzystwo...
Pierwszy pozew w sprawie...
I tylko szkoda, że w dodaniu komentarza nie...
Pierwszy pozew w sprawie...
Panie ministrze przypominamy że w internecie...
Pierwszy pozew w sprawie...
Hmm... Min. rolnictwa w tej chwili umywa...
Ten rok pokazał,...
Szampion97 przetwornia juz działa od tego...
Maliszewski: Sytuacja...
Nie ma obawy, do wyborów NIKT NIC...
Maliszewski: Sytuacja...
Widzę, że to co napisałem zaczęło się...
Ten rok pokazał,...
Piotrek, w mojej okolicy były plany...
Maliszewski: Sytuacja...
Tu nie potrzeba szyldu partyjnego - tu...
Maliszewski: Sytuacja...
Proszę Cię pilsner, wszystko tylko nie PiS....
Maliszewski: Sytuacja...
Jakoś nie wierzę,że Platforma Obywatelska...
Ten rok pokazał,...
Nie wiem kto ma rację - może pilzner?...
Ten rok pokazał,...
wydaje się że coś jest nie tak z tym...
Ten rok pokazał,...
To nie jest tak, że sadownicy sprzedadzą...
Ten rok pokazał,...
Po latach dotacji unijnych rynku nie da się...
Ten rok pokazał,...
Gdyby ZSRP dążył do ustalenia ceny...
Ten rok pokazał,...
Jaceo1, zatwardziałymi przeciwnikami zmian...
Ten rok pokazał,...
Pachnie mi to bankami żywności. Będą...
Ten rok pokazał,...
Nie chcecie umów kontraktacyjnych? To...
Ten rok pokazał,...
Jeśli część przemysłu i nieobowiązkowo,...
Ten rok pokazał,...
pilsner-- to ty piszesz bzdury. Nie trzeba...
Ten rok pokazał,...
A tak poważnie,to dziwi mnie,że tak wielu...
Ten rok pokazał,...
decento,no bo zawsze mnie inspirował Joseph...
Ten rok pokazał,...
Tyle razy się powtarzasz , że szkoda...
Ten rok pokazał,...
Pomyślałeś przez chwilę o tych wszystkich...
Ten rok pokazał,...
Tyle ludzi zginęło w walce z komuną,a Ty...
Ten rok pokazał,...
Ludzie!!!! zastanówcie się co piszecie....
Ten rok pokazał,...
Rozmawiałem ze swoimi kolegami, którzy...
Ten rok pokazał,...
Tylko że ja nie myślę o jabłkach które...
Ten rok pokazał,...
Pilsner13...Straszysz na wyrost. Tak...
Ten rok pokazał,...
I w takie kłopoty wpadli rolnicy, mimo że...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Gdyby ukraińcy nie pracowali w Polsce to...
Ten rok pokazał,...
Tydzień temu był Minister w Lublinie...
Ten rok pokazał,...
Stefek pisz tylko prawdę Akcje masz tu...
Spadek liczby ubezpieczonych...
"Spadek liczby ubezpieczonych w ZUS...
Ten rok pokazał,...
"Ten rok pokazał, niezależnie od plonu...
Szukam drzew wiśni groniasta
Może i moja jest tą setną plantacją... bo...
Ten rok pokazał,...
,,Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
Eskimos pokazał dobitnie co daje umowa....
Ten rok pokazał,...
Następny mówi, że przez eskimosa się...
ZSRP: Ciąg dalszy...
Dobrze że ZSRP upomniał się o sadowników...
Ten rok pokazał,...
Gdyby rynek był zorganizowany nie byłoby...
Ten rok pokazał,...
A dlaczego pan Cybulak nie chce obciążyć...
Ten rok pokazał,...
Za te 8 gr co bylo na jesieni nikt teraz nie...
Ten rok pokazał,...
Przez kredyty. I Ukrainę. Dopuki to będzie...
Ten rok pokazał,...
Jak dla mnie merytorycznie i z sensem...
K.Cybulak o działaniach...
Czy jest nadzieja na poprawę cen przemysłu,...
K.Cybulak o działaniach...
Panowie ja bym sie tak nie podniecal, super...
Działania Związku...
Dlatego że ludzie godzą się na takie...
Działania Związku...
Pieniążki z funduszu poszły na promocję...
Działania Związku...
dlaczego sadownicy po sprzedaży jabłek do...
Działania Związku...
może trzeba przeprowadzić promocje jabłek...
K.Cybulak o działaniach...
jacenty82,tak się składa,że nawet w...
K.Cybulak o działaniach...
180 dni to 6 miesięcy, czyli już w styczniu...
K.Cybulak o działaniach...
Wyglada na to ze jest nadzieja ze będziemy...
Ardanowski: Wszyscy...
U mnie na fakturze nie ma żadnego kodu, jest...
K.Cybulak o działaniach...
Jest to świetny(choć dla mnie "świetny)...
K.Cybulak o działaniach...
To dotyczy tylko towaru przemysłowego, czy...
Dopłaty do paliwa...
Szkolenie z kodów CN Cena: 850 zł + 23%vat...
Dopłaty do paliwa...
Potwierdza się strata prawda, że jeśli...
Dopłaty do paliwa...
O kur. Ja. Pier. kod szósty, paragraf ósmy,...
Dopłaty do paliwa...
Ja mam faktury z orlenu z kodami które się...
K.Cybulak o działaniach...
Dlaczego odrazu będzie licytować, po drugie...
K.Cybulak o działaniach...
Dla mnie całkowitym upodleniem będzie...
Dopłaty do paliwa...
Ja wczoraj składałem i jedna faktura...
Jabłko Lubelskie podbija...
Niekoniecznie, bo może się zdarzyć tak,...
Jabłko Lubelskie podbija...
Jedno jabłko wypiera drugie jabłko... A...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jacenty masz racje powinno być .ua jednak...
Szukam drzew wiśni groniasta
Jest to bardzo dobra wiśnia tylko nie...
Szukam drzew wiśni groniasta
Ty chyba nie wiesz czego szukasz. Groniasta,...
Dopłaty do paliwa...
ja dziś złożyłem wniosek. Na fakturach...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Jeżeli już to com.ua Nic na to nie...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Ja nie odczuwam jakiejkolwiek niechęci do...
Spadek liczby ubezpieczonych...
Moim zdaniem portal sadownictwo.com,pl...
Eskimos: Program...
Jak dać spokój Eskimosom jak Firma nie...
Adam Paradowski: jakie są...
Jakiej wy jeszcze chcecie jakości. Na tyle...
Podnośnik widlak do...
Zadzwoń pod 692 787 491.
Rekordowa promocja jabłek....
Te ceny to chyba z zeszłego sezonu.W mojej...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Jak patrzę na zdjęcie to wszyscy starsi ode...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A nie widać na tych zdjęciach których...
Agropowstanie – sadownicy...
Ale się nagadał a do wyborów jeszcze daleko
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
A nie można by wprowadzić obowiązkowych...
Rośnie eksport jabłek do Egiptu
Super, jabłko się sprzedaje pospolite...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Miałem przyjemność przez jakiś czas być...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Patrzą na to z perspektywy rolnika, który...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
Życzyć powodzenia, może na fali entuzjazmu...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
piotrek333,tak naprawdę,to złoty interes...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Pan Cybulak płacze że przemysł za tani, i...
MRiRW: Porozumienie Rolnicze
A ja tak samo o tym myślę:...
Adam Paradowski: jakie są...
Raczej nie, (zmiana kadru/ujęcia).
Adam Paradowski: jakie są...
Mam na myśli powyższy materiał i czas...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fundusz na promocję (z kieszeni rolnika) na...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
w polsce spożycie jabłek jest bardzo...
Adam Paradowski: jakie są...
Zapraszam na nasz kanał...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
jeżeli będą umowy z zakładami...
Adam Paradowski: jakie są...
Panie amin. Czemu traktuje nas pan jak jakiś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Fragii,dzię ki za odpowiedż,bo teraz...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przez 30 lat uprawiasz truskawkę i nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Niech to będzie nawet 100 ha gorczycy.Nikt...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dlaczego piszesz" hektara czy kilku" Skoro...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Tylko,że w uprawa gorczycy(hektara czy...
Pomoc przyznaje się .... do...
Unia też kazała zbierać, stać w kolejkach...
W Rosji kolejny raz...
Przyjrzyjcie się na te jabłka. Przecież to...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Juz pisałem tu na forum o moich umowach. Ja...
Resort rolnictwa chce...
Według mnie to zagwarantuje nam cenę...
Pomoc przyznaje się .... do...
Co za bajki opowiadasz.. Od 2004 roku karmią...
Pomoc przyznaje się .... do...
Ja chciałbym zauważyć, że zablokowanie...
Pomoc przyznaje się .... do...
Na sąsiednim portalu ktoś napisał że "...
Renet Simirenko będzie...
Ekarta; zamiast Grafsztynek powinno być...
Opłacalność produkcji...
Masz wiele do powiedzenia i wysnuwasz wiele...
Opłacalność produkcji...
Nie doczekałem się odpowiedzi, czy Pan...
Opłacalność produkcji...
Prof. Klimek ładnie piszę ale piszę o...
Opłacalność produkcji...
O proszę... Kolejny, który w kolejce na...
Opłacalność produkcji...
"Przyzwoite ceny mamy tylko wtedy, kiedy...
Renet Simirenko będzie...
Szkoda, że ci "nasi marketingowcy" nie...
Renet Simirenko będzie...
Pompowanie ukraińskiego balonika, z tego co...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Dziecko,uprawiam truskawki...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Czy zdajesz sobie sprawę co w handlu oznacza...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
pilsner13 - Ty jesteś chory. Nie chcę...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
O, to ciekawe. Ma kolega dostęp fo panelu...
Ruszył nabór wniosków na...
Jakoś nikt, na razie, nie dostrzegł...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Po co takie bzdurne pisanie jak z 70-80%...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Mam prośbę do moich adwersarzy.Proszę o...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Owoce to nie tylko Twój hektar (czy kilka)...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Demix, więc popierasz ZSRP,który metodami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
to może wysłać obserwatora do Niemiec...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Nic się nie zmieni bo większość rolników...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Małe gospodarstwa i tak nie żyją z...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Na przykładzie np porzeczki. Lepiej wd Pana...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Przecież każdy może przez nadmiar ilości...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
miało być-pierwszy krok do likwidacji...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
ekro2,wyjąłeś mi to z ust. Rolnik zawiezie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I najważniejsze -z jakim małym rolnikiem...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Obawiam się że cały krzyk z tymi umowami...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Do Korei Północnej coraz bliżej. Nie...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
I tak tez moze być.wezmą limit z ha a...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Wcale się nie zdziwie jak z umowami będą...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
Ciekawe kiedy i czy w ogóle będą jakieś...
Umowy Kontraktacyjne - 12...
A kto zmusić aby przetwórnia podpisała...
Renet Simirenko będzie...
Sądzę że z wstawianie to następnego...
Podsumowanie TSW 2019
No niestety ale dereń trochę może łapać...
Deutz-Fahr: Nowe ciągniki...
Za rexa golasa mówili w zeszłym roku w...
instagram

Advertisement