Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
TSW_2020

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
72
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
318
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
4010

Ostatnie posty użytkownika

Import orzechów spoza Unii 11.12.2019 10:05

Do Komisji Europejskiej wpłynął wniosek dwu niemieckich podmiotów o bezcłowy import 5900 ton orzechów laskowych z Turcji i Azerbejdżanu. W tej chwili tem wniosek jest na poziomie opiniowania. Z Polski nie ma opinii na ten temat ani ze strony rządowej ani społecznej. Czy upraw leszczyny w Polsce już  nie ma? Bo cisza w tej sprawie jakby wszyscy pomarli.

Jaka wiertnica do konstrukcji szpalerowej 06.11.2019 12:47

Ja do chńczyka dorobiłem świder do kopania na głębokość 1m bo stawiam drewniane słupy. Myślałem, że wytrzyma jedno kopanie ok 400 słupów i się rozwali, a on mało że wytrzymał to jescze kopałem nim dwa sezony i pewnie jescze pokopię bo zepsuć się nie chce.

Wózek GPW Zremb Gliwice 12.08.2019 06:26

Przez 25 lat uzywałem w sadzie wózek gliwicki z silnikiemc330. Miałem usuniety tylny obciążnik, dospawany do ramy hak a dociążenie zwyczajnie wylałem z betonu na stelażu  z drutu zbrojeniowego. Uzwałem go wiele lat do ciagania wózków, rwania czereśn, wyciągania z ziemi słupów betonowych, wożenia drewna z lasui i innych prac. Miał te wadę, że poprzez częste uzytkowanie na bardzo wysokich obrotach ( podczs jazdy a szczególnie podnoszenia)nie wytrzymywał silnik (trzy razy robiony był w tym czasie). Dość często zdażały sie awarie uszczelnienia głównego siłownika i najważniejsze,  sprzęgło hydrauliczne, nie dość, że było bardzo denerwujące podczas jazdy w terenie to chyba też trzy razy podczas uzytkowania padło. Poza tym z racji tego, że orginalne koła ,,masywy" były twarde i po paru latach zrobiły się nierówne, zamieniłem je na dętkowe, które bardzo często się przebijały. Sprzedałem nie dlatego, że był nie dobry ale po prostu kupiłem Weidemanna. Przez wiele lat wózek Zremb, bardzo intensywnie użytkowany, poprawnie spełniał swoje zadania. Pewnie jeszcze komuś słuzy do dziś.. 

Skoki ciśnienia lochmann 17.04.2019 06:28

Musiała być ciecz wyssana donkońca z beczki. Po ponownym nalaniu takie zjawisko może wystapić, jest zresztą to opisane w instrukcji obsługi i eksploatacji.

Skoki ciśnienia lochmann 17.04.2019 05:38

Przyczyną może być zapowietrzenie się po całkowitym wyssaniu cieczy z beczki. Wystarczy zmniejszyć ciśnienie do zera i wrócić do żądanej wartości.  Napewno to zlikwiduje problem.

Ostatnie komentarze użytkownika

Ukraińcy zbierali na czarno maliny 19.09.2019 06:51
Legalne zatrudnienie nie jest przecież wielkim problemem. Kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy zatrudniają ludzi na czarno. Zwykła , nie bójmy się tego mówić, chciwość i głupota. Kiedy nie było procedur legalnego zatrudnienia a kontrole często się zdarzały, większość miała pretensję, że legalne zatrudnienie jest w sadownictwie niemożliwe. Teraz gdy takie procedury są , zdarza się że ktoś zatrudnia nielegalnie. W razie wpadki, nie ma kogo żałować, To sytuacja powstała wyłącznie na własne życzenie.
ZSRP wystąpił do Premiera o pomoc dla sadowników 17.08.2019 13:47
Dedykuję wszystkim ,,wyznawcom": https://www.youtube.com/watch?v=OuR1SxSNNOU
ZSRP wystąpił do Premiera o pomoc dla sadowników 16.08.2019 19:38
Najpierw postaraj się zrozumieć co ktoś napisał a potem to komentuj.
ZSRP wystąpił do Premiera o pomoc dla sadowników 15.08.2019 21:07
Zawsze byłem przeciwnikiem takich doraźnych działań pomocowych, bo z reguły pomoc trafia nie do tych , którzy jej naprawdę potrzebują. Jednak w dobie rozdawania pieniędzy na prawo i lewo nierobom ,nieudacznikom i wszelkiej maści rozpuszczonemu, roszczeniowemu elektoratowi, uważam, że pomoc poszkodowanym sadownikom zwyczajnie się należy. Wiele lat uczciwej pracy i rozwijania gospodarstw dało państwu dużo pieniędzy z podatków, szczególnie tych pośrednich, a samorządom z bezpośrednich. A konsumpcja spowodowana dobrą wieloletnią koniunkturą w sadownictwie była kołem zamachowym rozwoju całych regionów kraju. Skoro w mojej sadowniczej od zawsze gminie są fundusze by dać za darmo mieszkanie osobom , które kilka lat stały pod sklepem i w zasadzie nie pracując i , całe życie konsumowały tylko produkty akcyzowe, są również fundusze by czy to z dotacji państwowych czy z subwencji, opłacać im wszystko od jedzenia po ubranie i leczenie, to pieniądze na pomoc w nieszczęściu ciężko pracującym całe życie sadownikom zwyczajnie powinny się znaleźć i nikt tu nikomu łaski nie robi.
Burmistrz Szydłowa wystosował apel do ministra o pomoc 09.08.2019 19:31
Co do szacowania, to z doświadczenia tych kilku lat wiem , że warto korzystać z przysługującego odwołania, że korespondencję elektroniczną warto kopiować i drukować bo zdarzyło się kiedyś , że system padł i musiałem udowadniać że zgłoszenie mieściło się w czasie. Ogólnie warto ubezpieczać , jednakże zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie, bo dla firm komercyjnych każdy powód jest dobry by pieniędzy nie wypłacić.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram