Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
50
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
190
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
3107

Ostatnie posty użytkownika

Mocowanie drzewek w pełni owocowania do drutu 18.12.2017 22:06

Od wielu lat z powodzeniem do przywiązywania pełnowymiarowych drzew stosuje zużyte cienkie przewody nawadniające tzw flaki. Mają dodatek na ultrafiolet więc nie pękają pod wpływem słońca, są wystarczajaco mocne, po umiejetnym zamocowaniu do drutu zaciskają się nie powodując zsuwania sie drzewka wzdłuż rzędu. Sposób bardzo tani i bardzo skuteczny. Polecam.

Uwaga na system CEPiK. 23.11.2017 18:37

Zarejestrowałem w tym tygodniu nowy traktor bez problemu. Sprawdziłem przed chwilą:homologacja składa się z 19 znaków.

Cena jabłek przemysłowych 2017 13.08.2017 10:43

UWAGA !!!

W okolicach Zaborowia, Wilczego Targu, Kuss, Bartodziej działa ekipa, która zrywa nocą jabłka z naszych sadów. U mnie przetrzebili kwaterę Idareda. Bardzo proszę by zwracać uwagę na pojazdy i osoby przebywające w godzinach nocnych w pobliżu sadów i powiadamianie o tym policji. Jednocześnie warto zwracać uwagę na podejrzane osoby dostarczające jabłka na punkty skupu. Kupowanie towaru od złodziei to również przestępstwo!

Ciągnik bez rejestracji 08.08.2017 19:31

Prawowity właściciel zawsze jakiś dokument posiada. Czy to faktura zakupu czy umowa kupna -sprzedazy. Czasem jest jakiś ciągnik po rodzinie czy zmarłym dziadku ale warto o dokument zakupu poprosić. Z reguły są trzymane w domu. Ja mam nie rejestrowane trzy stare ciagniki ale na dwa mam faktury zakupu, na jeden zaświadczenie o zwolnieniu z płacenia podatku ( oświadczenie o nie sprzedawaniu przez 5 lat)z Urzędu Skarbowego . Dokumenty te mają ponad 25 lat ale urzędowo są ważne i posiadaja numery identyfikacyjne. Jak takich dokumentów nie ma to istnieje duże podejrzenie że ciągnik pochodzi z kradzieży.

Cena jabłek przemysłowych 2017 04.08.2017 08:40

Pewnie zrobia jeszcze większa cenę niz 1zł, a to dlatego, że czas drogiego surowca to idealny czas na zawłaszczanie rynku przez najsilniejsze podmioty. Mozna juz przed sezonem powiedzieć, że ten rok zakończy działalność małych przetwórni,

Ostatnie komentarze użytkownika

Czechy: po raz trzeci !!! 16.01.2018 13:41
I taka jest niestety wiedza niektórych sadowników. Substancja czynna preparatu Runner to metoksyfenozyd, a opisany propargit to substancja czynna już kilka lat wstecz wycofanego preparatu roztoczobójczego Omite. Jeśli część wykonujących ochronę swoich sadów nie posiada tak elementarnej wiedzy, nic dziwnego, że efekty są jakie są. Trzeba zacząć edukacje od podstaw bo sadowniczych analfabetów mamy stanowczo za dużo.
Czechy: chlorpyrifos w jabłkach przekroczony 09.01.2018 17:08
Niestety musi dojść do tego, że jeden czy drugi ,,mądry inaczej" zutylizuje przymusowo na własny koszt komorę , dwie lub ile tam ma. Ale do tego są potrzebne sprawnie działający GIORIN , oraz prawdziwie zorganizowany handel, a nie pokątny handelek. Bo póki co pogoni takiego barana z trującymi jabłkami jedna firma, to druga przyjmie go z otwartymi ramionami. I do publicznej wiadomości powinna być podawana nie tylko nazwa firmy, która trefne jabłka sprzedawała, ale również dane osobowe sadownika, który taką ,,mundrością" się wykazał. I jeszcze jedno: każdy kto sprzedaje środki ochrony roślin powinien mieć co najmniej średnie wykształcenie sadownicze, ponieważ duża liczba sadowników nie mając niestety potrzebnych umiejętności opiera się na doradztwie tzw.,,sklepowym" a sklepy prowadzą często ludzie, którzy taką niewiedze albo potrafią bezwzględnie wykorzystać albo po prostu sami nie mają o ochronie zielonego pojęcia.
Grupa "Owoc Sandomierski" upadła ! 29.11.2017 09:11
Grupy jak każde inne firmy działające na rynku, funkcjonują lepiej lub gorzej. Nie można generalizować, że wszystkie są be. Z drugiej strony, trudno wymagać by tak duże firmy poprowadzili dobrze ludzie, których wiedza i doświadczenie dotyczące rynku owoców i warzyw sprowadza się niekiedy wyłącznie do sypania ,,przemysłu" na zardzewiałego bdf'a lub sprzedaży na tzw. ,,kole", tzw.,,eksportu". A czasami i tak bywało, że marny wsiowy cwaniaczek, który parę lat zalegał za jabłka, czy wiśnie, zakładał grupę i o dziwo miał kolejkę chętnych do zapisania się i współpracy. W tym momencie następuje sprawdzenie, taka jakby samoregulacja. Jedne grupy potrafią dostosować się do warunków i funkcjonują dobrze, układa im się współpraca pomiędzy udziałowcami, realizują programy operacyjne, za ich pośrednictwem dużo inwestując w same gospodarstwa udziałowców i tym samym tworzą dostosowaną do potrzeb rynku bazę surowcową, inne nie dają sobie rady i z tych lub innych względów upadają. Do tego dochodzi jeszcze ,,lojalność" członków, która szczególnie w tym sezonie może mieć decydujący wpływ na działalność wielu z nich.
Red Jonaprince czyli Idared naszych czasów 28.11.2017 13:38
Miałem Bohemię kupę lat i twierdzę, że to mutant Rubina a nie pochodna Jonagolda. A co do porównania smaków Jonagoldów i jego sportów , to raczej bardziej zależy od gleby , stanowiska i nawożenia. Miałem cały przegląd Jonagoldowatych i dla mnie różniły się tylko rodzajem rumieńca. Smak miały ten sam. A samo określenie Jonaprinc'a jako ,,Idareda naszych czasów" uważam jako niefortunne, bo dwu odległych gatunkowo, mających zupełnie inne wymagania i przeznaczonych na kompletnie odmienne rynki, po prostu jednakowo sklasyfikować się nie da.
Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 14.11.2017 16:58
Wcześniej Sawicki, teraz Jurgiel. Zupełnie identycznie.
Yara_TSW2018
2017_Soldrip

Ostatnio na forum

instagram