Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
72
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
323
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
4040

Ostatnie posty użytkownika

Import orzechów spoza Unii 11.12.2019 10:05

Do Komisji Europejskiej wpłynął wniosek dwu niemieckich podmiotów o bezcłowy import 5900 ton orzechów laskowych z Turcji i Azerbejdżanu. W tej chwili tem wniosek jest na poziomie opiniowania. Z Polski nie ma opinii na ten temat ani ze strony rządowej ani społecznej. Czy upraw leszczyny w Polsce już  nie ma? Bo cisza w tej sprawie jakby wszyscy pomarli.

Jaka wiertnica do konstrukcji szpalerowej 06.11.2019 12:47

Ja do chńczyka dorobiłem świder do kopania na głębokość 1m bo stawiam drewniane słupy. Myślałem, że wytrzyma jedno kopanie ok 400 słupów i się rozwali, a on mało że wytrzymał to jescze kopałem nim dwa sezony i pewnie jescze pokopię bo zepsuć się nie chce.

Wózek GPW Zremb Gliwice 12.08.2019 06:26

Przez 25 lat uzywałem w sadzie wózek gliwicki z silnikiemc330. Miałem usuniety tylny obciążnik, dospawany do ramy hak a dociążenie zwyczajnie wylałem z betonu na stelażu  z drutu zbrojeniowego. Uzwałem go wiele lat do ciagania wózków, rwania czereśn, wyciągania z ziemi słupów betonowych, wożenia drewna z lasui i innych prac. Miał te wadę, że poprzez częste uzytkowanie na bardzo wysokich obrotach ( podczs jazdy a szczególnie podnoszenia)nie wytrzymywał silnik (trzy razy robiony był w tym czasie). Dość często zdażały sie awarie uszczelnienia głównego siłownika i najważniejsze,  sprzęgło hydrauliczne, nie dość, że było bardzo denerwujące podczas jazdy w terenie to chyba też trzy razy podczas uzytkowania padło. Poza tym z racji tego, że orginalne koła ,,masywy" były twarde i po paru latach zrobiły się nierówne, zamieniłem je na dętkowe, które bardzo często się przebijały. Sprzedałem nie dlatego, że był nie dobry ale po prostu kupiłem Weidemanna. Przez wiele lat wózek Zremb, bardzo intensywnie użytkowany, poprawnie spełniał swoje zadania. Pewnie jeszcze komuś słuzy do dziś.. 

Skoki ciśnienia lochmann 17.04.2019 06:28

Musiała być ciecz wyssana donkońca z beczki. Po ponownym nalaniu takie zjawisko może wystapić, jest zresztą to opisane w instrukcji obsługi i eksploatacji.

Skoki ciśnienia lochmann 17.04.2019 05:38

Przyczyną może być zapowietrzenie się po całkowitym wyssaniu cieczy z beczki. Wystarczy zmniejszyć ciśnienie do zera i wrócić do żądanej wartości.  Napewno to zlikwiduje problem.

Ostatnie komentarze użytkownika

Ile w Polsce potrzebne jest sadów ? - Minister Ardanowski 17.01.2020 22:19
W dokumentach źródłowych dotyczących założeń strategii proponowanej dla sektora owoców i warzyw do roku 2030 przedstawionej COPA przez KE, stoi jak wół, że produkcja jabłek powinna być zmniejszona w UE o 3,5 mln ton. Nie trudno się zorientować , że redukcja ma dotyczyć największego producenta jabłek w UE- Polski. Ciekawe też jest to, że prognozuje się iż produkcja ekologiczna jabłek nie powinna być zwiększana z uwagi na możliwość drastycznego spadku cen tych owoców i w komentarzach uważa się , że zwiększenie tej produkcji w nowych krajach UE powinno być powstrzymywane z uwagi na groźbę drastycznego wzrostu produkcji tych owoców. Pisałem o tym już w roku ubiegłym, ale w naszym kochanym kraju przysłowiowy ,, pies z kulawą nogą się tym nie interesuje". To właśnie do tego powinien odnieść się Pan Minister, przedstawiając jakikolwiek program dla naszego sektora i te sławetne komitety doradcze i różnego rodzaju grupy dialogu organizowane cały czas w Ministerstwie powinny go mobilizować i wspomagać. A u nas tylko polityka, gierki, kłótnie i wybory okraszone ordynarną propagandą. Ciekawe dokąd nas to zaprowadzi?
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 15.01.2020 10:06
,,Ja nie siądę do Twojej łodzi i nie zanucę też Twojej pieśni, bo o inna Polskę nam chodzi, ty rodaku od siedmiu boleści"...ten cytat z Sikorowskiego może uświadomi, choć niektórym, jak bezsensowny jest powyższy dialog. https://www.youtube.com/watch?v=p8VfmfJeTBc&feature=share&fbclid=IwAR1MoIBlp8btvMkau764dJ-1Fn4XyvYXHUQqv4bb0gbjDWStxv0T6m-xtVc
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 06.01.2020 14:32
Najpierw : ,,Poco tyle jadu", a potem przyp....ć grupom dla zasady to już można...
W 2020 r. trzynasta emerytura także dla sadowników 05.01.2020 11:34
Nie będę wdawał się w partyjną dyskusję, bo to sensu nie ma, Szczególnie przekonywanie ,,wyznawców" PIS to zwykła strata czasu. Tu działa zasada: Jeśli sąsiad ma więcej krów, to najlepiej by było, żeby mu wszystkie zdechły. Ideologia tych nieudaczników nie podlega dyskusji. A co do ,,wywodu" niejakiego Espuma - skoro tak twierdzisz, to albo nie znasz wsi, albo zwyczajnie masz babę lenia.
Budowa zbiorników wodnych bez pozwoleń do 1000 m2 03.01.2020 09:47
Wniosek KRIR dotyczył uproszczenia procedur do 1 ha. Natomiast nowelizacja z listopada przyjmuje uproszczone ( na podst. zgłoszenia) pow. do 1000 m kw. i jeszcze nowsza nowelizacja zakłada zwolnienie z wszelkich procedur zbiorniki o powierzchni do 1000 m kw. Uproszczenie nie będzie obejmować zbiorników przy budowie których użyto materiałów budowlanych ( tutaj procedura jak w przypadku budowy budynków).
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram