Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Profil użytkownika: jaceo1

user name
Imię i nazwisko:
Jacek Pruszkowski
Login:
jaceo1
Kiedy dołączył do portalu:
09.01.2015 20:58
Liczba wpisów na forum:
48
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
186
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
1
Wyświetleń profilu:
2906

Ostatnie posty użytkownika

Cena jabłek przemysłowych 2017 13.08.2017 10:43

UWAGA !!!

W okolicach Zaborowia, Wilczego Targu, Kuss, Bartodziej działa ekipa, która zrywa nocą jabłka z naszych sadów. U mnie przetrzebili kwaterę Idareda. Bardzo proszę by zwracać uwagę na pojazdy i osoby przebywające w godzinach nocnych w pobliżu sadów i powiadamianie o tym policji. Jednocześnie warto zwracać uwagę na podejrzane osoby dostarczające jabłka na punkty skupu. Kupowanie towaru od złodziei to również przestępstwo!

Ciągnik bez rejestracji 08.08.2017 19:31

Prawowity właściciel zawsze jakiś dokument posiada. Czy to faktura zakupu czy umowa kupna -sprzedazy. Czasem jest jakiś ciągnik po rodzinie czy zmarłym dziadku ale warto o dokument zakupu poprosić. Z reguły są trzymane w domu. Ja mam nie rejestrowane trzy stare ciagniki ale na dwa mam faktury zakupu, na jeden zaświadczenie o zwolnieniu z płacenia podatku ( oświadczenie o nie sprzedawaniu przez 5 lat)z Urzędu Skarbowego . Dokumenty te mają ponad 25 lat ale urzędowo są ważne i posiadaja numery identyfikacyjne. Jak takich dokumentów nie ma to istnieje duże podejrzenie że ciągnik pochodzi z kradzieży.

Cena jabłek przemysłowych 2017 04.08.2017 08:40

Pewnie zrobia jeszcze większa cenę niz 1zł, a to dlatego, że czas drogiego surowca to idealny czas na zawłaszczanie rynku przez najsilniejsze podmioty. Mozna juz przed sezonem powiedzieć, że ten rok zakończy działalność małych przetwórni,

Wybór platformy samojezdnej. 28.07.2017 14:36

Dla porządku, nie komentując wywodów i oceny poprzedników, napisze, że miałem okazje testować wiekszośc dostepnych na rynku platform, Również dla porządku dodam, że uzytkuje 2 sztuki platform Orsi z przyczepami przeładunkowymi. Jeśli chcecie dowiedzieć sie coś bliższego napiszcie na priv, bo tu na portalu niestety ,,każda sroczka swój ogonek chwali".

Wybór platformy samojezdnej. 27.07.2017 19:54

Jak ten,, ukuty u kowala klamor" z pękającymi krzyżakami wałków napędowych, systemem załadunku i rozładunku, gdzie trzeba rozwozić skrzynie po sadzie a potem zbierać je z ziemi, rzrący dodatkowo paliwo jak smok, z  ukuta kanciastą ramą przelotową do skrzyń, z która ciężko wjechać w nawet lekko pochylone rzędy to jest ,,s" klasa, to gratuluję. Znam ten sprzęt aż za dobrze i nie polecam. Może ostatecznie do  czereśni ale raczej  na budowę. Ukuli go jakby miał słuzyc do wożenia 20 ton pustaków. Jeśli już mówimy o czymś porządnym za takie pieniądze to dużo lepszym wyborem będzie elektryczny Knecht, lub ostatecznie spalinowa Orsi, może mniej zaawansowana technicznie od Knechta ale z niezniszczalnym hydraulicznym napędem,przyczepą przeładunkową i maleńkim , prawie nic nie palącym silnikiem Kuboty.

Ostatnie komentarze użytkownika

Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 14.11.2017 16:58
Wcześniej Sawicki, teraz Jurgiel. Zupełnie identycznie.
Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 14.11.2017 12:48
Własnie problem w tym że delegują związki syndykalne, a w większości to skrajnie upolitycznione kanapowe organizacje. Ja jestem delegowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych żeby było jasne. Resztę reprezentacji to przedstawiciele związków zrzeszających w niektórych przypadkach kilka osób o których działalności nikt od wielu lat nie słyszał, tak samo jak nikt słuchać nie chce by Polskę reprezentowali przedstawiciele związków branżowych o co zabiegamy od wielu lat
Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 14.11.2017 08:04
A tak na marginesie mój wniosek z obserwacji tych konsultacji jest taki, że lepszy efekt od wysyłania takich ,,ekspertów" jakich ma nasz kraj dałoby wysłanie strażaków ochotników, bo ci przypilnowali by chociaż by nikt podenerwowany tej ,,europejskiej budy" nie podpalił.
Glifosat: Po raz kolejny przegrywa nauka 14.11.2017 07:57
Komisja Europejska decyduje na podstawie np spotkań grup konsultacyjnych i grup dialogu. Uczestniczą tam przedstawiciele ekologów, org. konsumenckich oraz rolniczych związków zrzeszonych w organizacjach lobbingowych np. Copa ( w przypadku Polski nie branżowych lecz syndykalnych). Na podstawie dyskusji przedstawiciel komisarza lub komisarz tworzy sprawozdanie dla Komisji. Jest to robione na zasadzie jego ,,widzimisię" bo nikt tego nie głosuje ani on tym bardziej nie np. na piśmie nie przedstawia swoich wniosków po dyskusji, które są podstawą do dalszych prac Komisji. Kilka razy brałem udział w takim posiedzeniu . Jest to niestety tylko ,,bicie piany" a decydujący głos mają ci , którzy głośniej krzyczą licząc bardziej na zaistnienie i uzyskanie jakiejś ,,synekury" , a nie realnego efektu. Jako przedstawiciele jeżdżą z ramienia np. naszego kraju ,,zasłużeni związkowcy", którzy nie bardzo wiedzą o co chodzi ale dietę w wysokości ponad 1500 zł za jeden dzień pobierają. Ja kilka razy nie mogąc się dopchać jechałem na posiedzenie za swoją kasę bo refundację zgarniał ktoś inny. A warto tam wysłać kogoś kto cokolwiek ,,kuma " w temacie bo sam byłem świadkiem referatu ,,naukowego" jakiegoś nawiedzonego Słowaka z którego wynikało, że kobieta gdy zje pół kg jabłek to tak jakby wzięła tabletkę wczesnoporonną. Stąd właśnie takie bzdury jakie wynikły z glifosatem.
ARiMR: wnioski o pomoc w wyniku klęsk żywiołowych 13.11.2017 20:45
Podczas szacowania strat powstałych w wyniku wiosennych przymrozków, komisje nie szacowały strat w środkach trwałych, ponieważ takowych nie było i protokoły obejmowały tylko straty powstałe w plonie. Szacując straty wynikające z gradów, czy nawałnic komisje szacowały nie tylko straty plonu ale również straty w środkach trwałych. Oddzielnie straty w drzewostanie i straty w sprzęcie i budynkach. Środki na odtworzenie przysługują osobom, które poniosły straty podczas letnich nawałnic i tyle. Czy to takie trudne do ogarnięcia?
B1_Yara_Kielce
B2_Msort
B3_TSW2018
2017_Soldrip
B4
B3
B7_King_Roat

OStatnio na forum