Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
A_sobienie_jeziory

Profil użytkownika: hezek

user name
Imię i nazwisko:
Piotr Pabierowice
Login:
hezek
Kiedy dołączył do portalu:
09.10.2008 08:51
Liczba wpisów na forum:
9
pokaż wszystkie wpisy na forum tego użytkownika
Liczba komentarzy:
10
pokaż wszystkie komentarze tego użytkownika
Pomocne posty na forum:
0
Opublikowane bzdury na forum:
0
Wyświetleń profilu:
1407

Ostatnie posty użytkownika

Posadzka w chłodni 05.09.2019 18:21

ja mam tak zrobione dolany mixokret na to żywica i jest ok 8 lat ok

Cięcie mechaniczne różnymi listwami dostepnymi na rynku 02.03.2019 16:13

Maszyny konfiguruje sie w zależności od potrzeb i rodzaju sadu listwówki są do cienkich gałęzi a do grubszych są piły..Listwowe są mniej trwałe od tarczowych ze względu na ilość elementów ciernych, za to mają przewagę że napędzi sie je z hydrauliki ciągnika tarczowe też niby tną ale to jednak nie to co z zewnętrznym napędem, a jeśli chcesz opinie na temat trwałości to musisz jeszcze kilka lat poczekać zanim zaczną się sypać bo to jeszcze nowe maszyny.

Cięcie mechaniczne różnymi listwami dostepnymi na rynku 01.03.2019 21:16

ja tnę od 4 lat i wcale jabłka nie drobnieją tylko są wyrównane niema dużych rozbierzności w wymiarze, ze szkodnikami niema problemu ponieważ korony są wąskie i penetracja korony jest ułatwiona. Pryskam 12 km/h opryskiwacz SAE Twin co do prowadzenia drzew to całkiem inna technika cięcia i niema problemu z grubymi gałęziami bo ich nie powinno byc! nawet na dole grubsze zostawiam tylko  w starszych kwaterach pomiędzy drzewami ze względu na rozstaw  przy tym cięciu nie formuje się koron tylko ścianę owoconośną i kropka.

Landini - Wszystko o tych ciągnikach 17.02.2019 08:55

wzmocnienie ramy przedniej

https://www.olx.pl/oferta/wzmocnienie-ramy-landini-mistral-55-mccormick-gm-55-CID757-IDyFhuC.html

Dominiak czy Agrola Power 07.01.2019 08:12

ja pryskam mistralem 55 z sae twin turbmatic 1500l 11 km/h wałek eco opony 420 . w nowych nasadzeniach pod górkę (ziemia po bronie aktywnej) redukuje bieg podnoszę obroty zmieniam przełożenie wom i utrzymuję 9 km/h wymagane to jest tylko przy pełnej beczce. 

Ostatnie komentarze użytkownika

Eskimos: Zakontraktowano 310 tys. ton jabłek przemysłowych 12.11.2018 16:59
mylisz się bo jeśli chodzi o produkcję to mamy bardzo dobrą jakość tylko chodzi o szacunek do tego produktu! Tylko jak to szanować skoro koszt zakupu jest niski a marża wysoka czyli nawet jak się połowa zmarnuje to i tak bilans zamykają na plus. Zwracał ktoś uwagę jak wykłada się polskie jabłko a jak importowane?
Eskimos: Zakontraktowano 310 tys. ton jabłek przemysłowych 12.11.2018 08:15
w umowach nie ma wyszczególnionych odmian, dotyczą jabłka przemysłowego całego świeżego bez widocznych zmian zgnilnych. Umowy nie są zawierane na jabłko świeże konsumpcyjne różnica jest tylko w nazwie i przeznaczeniu bo z tego co czasem widzę jak polskie jabłko jest traktowanie i wyeksponowane w marketach to już się gubię i nie wiem które to świeże konsumpcyjne z widocznymi zmianami zgnilnymi i świeże przemysłowe bez zmian. Ciekawi mnie tylko które punkty i w jakich ilościach zakontraktowały.
ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 11.11.2018 08:06
dyskusja dotyczy raczej jabłka nie truskawki ale skoro poruszyłeś ten temat. Mój kolega poszedł bardzo mocno w truskawkę ale to nie jest uprawa wieloletnia i łatwo się przestawić na inną uprawę poza tym jest stosowane zmianowanie i po zaoraniu truskawki robi pekinkę czy pora i z tego samego areału może uzyskać dodatkowy dochód. Obniża koszty poprzez produkcję własnej słomy do wyściełania. Chłodnie też posiada od niedawna celem schłodzenia truskawki można ją przetrzymać spokojnie 2 doby (marmolada).
ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 09.11.2018 19:32
przeanalizuj dokładnie to co napisałeś. ja wiem jedno stojąc w miejscu cofam się i zawsze się tego trzymałem a jeśli chodzi o prowadzenie do bankructwa to uwierz mi sprzedając ze stratą do tego prowadzisz a myśleniem że kiedyś będę to ..... Wiem co piszę bo ja nie mam gosp z dziada pradziada zaczęło się od działki 2 ha kupił ją mój tata w 80 roku i posadził sad potem dokupił kolejną w 94 a w 01 trzecią a ja w 04 kupiłem dla siebie korzystałem z młodego rolnika i modernizacji międzyczasie postawiliśmy małą chłodnie potem ją rozbudowaliśmy i tak powstały dwa gospodarstwa i uwierz mi nigdy nie oddałem ze stratą.
ZSRP: Wycofywanie jabłek na biogaz 09.11.2018 15:57
oczywiście że doraźne tak jak już pisałem że niema długofalowych cudownych rozwiązań. Nie szukajmy też winnych zaistniałej sytuacji tylko spójrzmy na siebie i swoje postępowanie, oddajemy jabłka poniżej kosztów produkcji nawet poniżej kosztów zbioru bo sam pozbieram to mi zostanie. Nic bardziej mylnego! Sprzedawałem jabłka na Broniszach woziłem do Katowic busem i ciężarowym, handlarz poniżej kosztów nie oddał tylko wysypał ale chłop na Broniszach oddał taniej jak przemysł "no bo samochód by więcej spalił i na pusto się tak nie niszczy. " cytat z życia wzięty. tym sposobem zaspokoił potrzebę kupca który musiałby kupić jabłko u innego sadownika po wyższej cenie. a ile przypadków było doba mi się kończy albo do roboty ma m na drugą zmianę to nie będę tych kilku klatek wiózł. Duży procent sadowników nie wylicza kosztu, przychodu, dochodu i zyskowności w procentach za dany rok ja z racji tego że jestem pełnym płatnikiem VAT i prowadzę bardzo dokładnie KPiR mam dokładny obraz i nie brnę w coś co tak naprawdę nie przynosi dochodu tylko pozorny zysk.
2019_Yara_domyslny

Ostatnio na forum

instagram